Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2020 o 14:30, chojny napisał:

 

3D2F4843-1E35-4B44-8158-A1FDA7D9F4BC.jpeg

 

Wg zasad skodzizmu ekstremalnego:lol: podjęłem wyzwanie i przy nieco niższej średniej predkosci, ale za to z dłuższego dystansu i na naszej dk10 wyszło mi coś takiego jak poniżej. 

Procentowo to oczywiście porażka w porównaniu z 1,6tdi, ale bezwzględny wynik jest wciąż super. Można wywinąć piątaka na setkę. Hybrydą pewnie by wyszło przy takiej budyniowej jeździe na trasie podobnie.

20200724_100005.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

 

Wg zasad skodzizmu ekstremalnego:lol: podjęłem wyzwanie i przy nieco niższej średniej predkosci, ale za to z dłuższego dystansu i na naszej dk10 wyszło mi coś takiego jak poniżej. 

Procentowo to oczywiście porażka w porównaniu z 1,6tdi, ale bezwzględny wynik jest wciąż super. Można wywinąć piątaka na setkę. Hybrydą pewnie by wyszło przy takiej budyniowej jeździe na trasie podobnie.

20200724_100005.jpg

 

 

5,0L mam przy 140km/h ;)

 

Ale i tak ładny wynik jak na gabaryt. Rozumiem ze to TSI tak?

 

Oczywiscie przepraszam za stres i skutki uboczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoadRunner napisał:

Tak na marginesie to seryjną Skodą o specyfikacji najbliżej wersji rajdowej była Skoda 130 :) Seria 38 sztuk. 

 

 

Skoda 130RS wstyd się przyznać ale dla mnie jest piękna. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    5,0L mam przy 140km/h   Ale i tak ładny wynik jak na gabaryt. 

 

Oczywiscie przepraszam za stres i skutki uboczne. 

 

 

 

 

 

Opel Astra J kombi 1.nie-ASO, LPG seria, lub IV jak kto woli. W niedzielę wróciłem z Niemiec. Na komputer nie patrzę, bo kłamie, ale litry już nie. 140 km/h przez 430 km. Spalanie wg baku 8.16 l LPG na 100 km.   

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dirkdiggler napisał:

 

Wg zasad skodzizmu ekstremalnego:lol: podjęłem wyzwanie i przy nieco niższej średniej predkosci, ale za to z dłuższego dystansu i na naszej dk10 wyszło mi coś takiego jak poniżej. 

Procentowo to oczywiście porażka w porównaniu z 1,6tdi, ale bezwzględny wynik jest wciąż super. Można wywinąć piątaka na setkę. Hybrydą pewnie by wyszło przy takiej budyniowej jeździe na trasie podobnie.

20200724_100005.jpg

Trzeba było klime wyłączyć miałbyś mniej:biglol::P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 10:17, NonPhixion napisał:

Jak to było? Tryb żeglowania?

 

Pytanie mam. Jeżeli jedziesz na tempomacie 140km/h, a masz pod górkę to czuć kiedy przechodzi na 4 cylindry? Może inaczej: Czy przechodzi na 4 cylindry?


 

To żeglowanie faktycznie działa ale jest irytujące. Dla 0,3-0,5L/km bez sensu. 
 

 

 

 

E2081335-3A30-44D8-A392-98911E1FE195.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:


 

To żeglowanie faktycznie działa ale jest irytujące. Dla 0,3-0,5L/km bez sensu. 
 

 

 

 

E2081335-3A30-44D8-A392-98911E1FE195.jpeg

No widzisz :-)

 

Tryb żeglowania, a ACT to dwa inne rozwiązania. Żeglowanie wyłącza samochód, a ACT w PB wyłącza połowę cylindrów. W np. SRT z 8 "chodzą" 4 jak jedziesz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 09:15, Adi napisał:

 

No może nie aż takie super, jak skoda, bo ona jest nie do pobicia ;) , ale w podobnych pieniądzach można mieć samochody, które nieco odróżnią nas od tłumu i nie będą jak koreański mundurek dla ludu np.:  Giulię Veloce, A 35 AMG, albo nawet Teslę 3 ...ale bierz Skodę, na tym forum jest spora grupa wsparcia ;) 

Mówię o wielkości auta i ceny. A35 może podobnie kosztuje, ale to przecież połowa auta. A6 w takiej mocy i wyposazeniu trzeba dać ponad 300 tys. I tak trzeba porównywać ceny, a nie 3 metrowa A klasa vs 5 metrowy Superb;)

 

Sensowne kombi to rs6,ale w fajnej konfiguracji wychodzi 800k, ale pewno ktos wyskoczy,ze ma duze rabaty w Audi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek106 napisał:

Mówię o wielkości auta i ceny. A35 może podobnie kosztuje, ale to przecież połowa auta. A6 w takiej mocy i wyposazeniu trzeba dać ponad 300 tys. I tak trzeba porównywać ceny, a nie 3 metrowa A klasa vs 5 metrowy Superb;)

 

Sensowne kombi to rs6,ale w fajnej konfiguracji wychodzi 800k, ale pewno ktos wyskoczy,ze ma duze rabaty

A to takie A6 55 TFSI już nie będzie sensowne i jako alternatywę dla Superba 2.0 TSI jest wyłącznie RS6?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest. Tylko cena Superb x2. Mniej miejsca z tylu i mniejszy bagażnik ale dużo lepsze wykonanie, no i to Audi. Kwestia zasobności portfela i preferencji. Ale Superb przy tym A6 jakoś bardzo źle nie wypada. Jest tez lżejszy

 

A propo cen w salonach to proponuje skonfigurować byle Focusa czy jakiego Hyundaia żeby zobaczyć 100 tys zł to teraz żadna suma na nowy samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Nie w każdym wypadku jest to zaletą.

To fakt, kupując Skodę dostajemy w pakiecie anonimowość :)

Coś takiego usłyszałem od sprzedawcy VW, który chciał mi sprzedać Touarega za pół miliona. Na pytanie, kto kupuje VW za pół miliona, odpowiedział, że obok technologii z SQ7 w tym VW w pakiecie jest właśnie anonimowość. 

No i może coś w tym jest - somsiada pewnie bardziej wkurza SQ7 niż Touareg. I pewnie bardziej drażni Audi A6 nawet w bieda wersji (oznaczenia silnika można teraz w każdej marce na etapie konfiguracji usunąć) niż wypasiony na maksa Superb.

Tak czy owak - w kategorii: duże, pakowne, zapewne w miarę wygodne i nieźle wykonane, z kilkoma opcjami silnika, 4x4 i automatem, w cenie do 200k+ Superb będzie miał umiarkowaną ilość konkurentów.

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marek napisał:

A propo cen w salonach to proponuje skonfigurować byle Focusa czy jakiego Hyundaia żeby zobaczyć 100 tys zł to teraz żadna suma na nowy samochód. 

To jeszcze jako tako przejdzie.

 

Ostatnio oglądałem cennik nowego Peugeota 2008. Wersja GT 1.2 155KM EAT8 2WD zaczyna się od 130500 zł :biglol: GT Line 115k. Za podniesione auto segmentu B. Nie chcę używać wulgaryzmów, ale normalnie mózg r******** :-D

 

Dlatego dalej twierdzę, że w okolicy 100k O3 FL 2.0TSI 190KM 4x4 DSG7 to najlepszy wybór :-P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym superbem i a6 to przegieliscie...wielkosciowo moze tak, ale wnetrze to niebo a ziemia, zreszta stylistyka audi jest przyjemna, stylistyka superba czy octavi bola oczy. Ok nowa octavia wyglada calkiem niezle. 

Jako sasiad wole patrzeć na audi, mercedesy, niz na ubogie skody i vw. To dopiero ból oczu. 

Obejrzalbym sobie Blogomotive...on ma takie zdrowe podejście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 21:41, MateuszWwa napisał:

Z tym superbem i a6 to przegieliscie...wielkosciowo moze tak, ale wnetrze to niebo a ziemia, zreszta stylistyka audi jest przyjemna, stylistyka superba czy octavi bola oczy. Ok nowa octavia wyglada calkiem niezle. 

Jako sasiad wole patrzeć na audi, mercedesy, niz na ubogie skody i vw. To dopiero ból oczu. 

Obejrzalbym sobie Blogomotive...on ma takie zdrowe podejście. :)

Ty wolisz patrzeć na auta somsiadów, ja znów wolę mieć biednego superba robiącego 5 sek do 100. Nie widzę go,ale miło wgniata w fotel;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wole... wole jak moje auta i sasiadow nie irytuja moich gustów estetycznych. Widac go od srodka a to jeszcze gorzej. patrzę codziennie na taka sama kierownice i nic nadzwyczajnego, na dodatek brakuje bezpośredniego przycisku na kierze do ksiazki telefonicznej... JEDNEGO klikniecia... chyba ze jest i mnie oswiecisz, i nie mam na myśli jazdy z otwarta ksiazka w menu licznika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MateuszWwa napisał:

Pozatym jest mk niezmiernie przykro ze somsiadom zle sie wiedzie i jezdza szkodami:p

Ale pomyśl,że taki Superb z JB4 jest szybszy niż A6 3.0 tdi Competition. A to chyba marzenie na które Ciebie nie stać, ale oglądasz sobie ceny używek na otomoto. Ale wiesz,że serwis zeżre Ci przychód kwartalny,a tego nawet szacun na dzielni nie wynagrodzi;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...