Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Toyota jest niezłym badziewiem, miałem służbowego avensisai w życiu bym tego auta nie kupił. Nie wiem co ludzie w nim widzą - legendę?

 

Nie przejmuj się. Miliony ludzi na całym świecie kupujących Toyoty to durnie. Tylko Ty jesteś mundry.

 

 

 

Wsiadam do byle niemieckiego samochodu i wszystko, dosłownie wszystko jest lepiej wykonane
 

 

1/. Jesteś niewolnikiem Subaru? Nie? No to natychmiast sprzedaj Subaru, bo tylko masochista lubi takie cierpienia.

2/. Kup lepiej wykonany, byle niemiecki samochód, bo chyba lubisz być szczęśliwy?

3/. Pełen szczęścia zacznij pisać na forum byle niemieckiego samochodu, bo tu strasznie się męczysz i męczysz innych. Normalnie Ciechan mi nie wchodzi, jak to czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Toyota jest niezłym badziewiem, miałem służbowego avensisai w życiu bym tego auta nie kupił. Nie wiem co ludzie w nim widzą - legendę?
Bardzo ciekawa teoria :facepalm: ,mialem do tej pory trzy Toyoty  i z tego powodu mam sie czuc podle? Nie kumam? Chcialbym zobaczyc swojego OBK jak bedzie wygladal po 400kkm,bo tyle zrobila Carina E ktora jezdzila w moim rodzinnym domu.Ciekawy jestem czy SBD wykreci taki przebieg bez ''kabum'' silnika?kolejne dwa Avensisy rowierz spisywaly sie b.dobrze wiec nie generalizujmy co do jakosci Toyoty.A ze nie zrobily pierdyliardowych przebiegow jak wiekszosc germanskich samochodow to juz inna sprawa...a na rynku samochodow uzywanych same igly,nie smigane i wogole prawie nowki,nic tylko brac :toobad: .Jutro kupuje niemca,moze lepiej sie poczuje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy się z tym bawi ,bo to musie być bobrze zrobione :D

Najważniejsza sprawa to zamocowanie tarczy w maszynie ,jak by się z tym nie bawili to by roboty nie mieli ,raz drugi spiepszysz robote i jeden drugi odejdzie od takiego warsztatu

 

Toyota jest niezłym badziewiem, miałem służbowego avensisai w życiu bym tego auta nie kupił. Nie wiem co ludzie w nim widzą - legendę?

 

Nie przejmuj się. Miliony ludzi na całym świecie kupujących Toyoty to durnie. Tylko Ty jesteś mundry.

 

Wsiadam do byle niemieckiego samochodu i wszystko, dosłownie wszystko jest lepiej wykonane

 

 

1/. Jesteś niewolnikiem Subaru? Nie? No to natychmiast sprzedaj Subaru, bo tylko masochista lubi takie cierpienia.

2/. Kup lepiej wykonany, byle niemiecki samochód, bo chyba lubisz być szczęśliwy?

3/. Pełen szczęścia zacznij pisać na forum byle niemieckiego samochodu, bo tu strasznie się męczysz i męczysz innych. Normalnie Ciechan mi nie wchodzi, jak to czytam.

Przeczytaj więcej moich postów nt. Subaru i innych aut w tym wątku, bo jak widzę bzdury piszesz totalne chyba tylko po to żeby pisać. A może Cię avatar zobowiązuje :biglol:. Wsiądź do avensisa i passata za te same pieniądze. Porównaj wnętrze, materiały, prowadzenie i sam komfort jazdy. Trzeba byc chyba ślepym imbecylem żeby po tym kupić toyotę. U nas w firmie kilkadziesiąt toyot wymienili na Vw i wszyscy, dosłownie wszyscy byli bardzo zadowoleni, nikt za avensisem nie tęsknił. Masz jakiś "mądry" kontrargument czemu?

A co do mojego subaru, to impreza turbo jest dość specyficznym autem i nie ma oprócz evo za bardzo odpowiednika na rynku. Dlatego jeżdzę nim dlą frajdy a nie dlatego, że marka Subaru jest jakaś wspaniała :). Jeżeli ją sprzedam to żeby kupić nowszą, ale za foresterem czy legacy sie nie rozglądam, bo na rynku jest dużo ciekawszych aut.

 

Olo11, jak pisałem wsiądź do jednego i drugiego auta. Pojeździj i wtedy sie wypowiedz. Toyoty nie są złe, ale są o wiele lepsze samochody. To już nie ta jakość w porównaniu do konkurencji co carina E. Pisze z perspektywy człowieka, który jeździ autem nowym przez 2-3 lata, może biorąc pod uwagę 10 latki jest inaczej. A mój świetny avensis D-cat 3 razy był na lawecie, nigdy z mojej winy...

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do avensisa i passata za te same pieniądze. Porównaj wnętrze, materiały, prowadzenie i sam komfort jazdy. Trzeba byc chyba ślepym imbecylem żeby po tym kupić toyotę

To fakt - czasami korzystam zastępczo z Avensisa i w kategoriach nudy, totalnego braku powiązania odczuć z kierownicy z tym co sie dzieje z kołami itd. to obawiam się ze konstruktorom udało się dorównać Dacii Logan. Jedynie na plus to w miarę niezłe wyciszenie wnętrza i bezawaryjność (silnik benzynowy). Superb czy Octavia to przy Avensisie ma co najmniej tyle charakteru co np. Delta Integrale. Ale to pewnie super auto dla emeryta na dojazdy na działkę, żeby mógł sie z innymi policytować czy mu spaliło auto wg komputera (na którym można na 20 różnych sposobów wyświetlać spalanie) 7,4l czy 7,5l - a i tak na dystrybuturze wychodzi o 0,7-1l wiecej :th_dash:

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby VW Tiguan 2.0TSI - osoągi takie same. Wnętrze podobnie przestronne. Jedynie ma mniejszy bagaznik.

Tiguan nie jest konkurencją, bo jest sporo tańszy :biglol:. W drugą stronę niewiele droższe od XT jest Q5, które osiągami mu dorówna, za to jakością, komfortem i przestrzenią go zabije :).

 

A jeszcze odnośnie avensisa, to wyciszenie wnętrza moim zdaniem tragiczne. Powyżej 140km/h kierowca z pasażerem z przodu porozmawia, ale tych z tyłu kompletnie nie słychać i na odwrót. Mnie to bardzo irytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem XT - eka brałem pod uwagę q5. Po zniżkach wyszło jedynie około 60 kPLN więcej ;):biglol: a wyposażenie raczej było skromniejsze ;) Poza tym Q5 z tyłu w porównaniu z Forkiem jest po prostu ciasne ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego pytam, bo sam mam super rabat w audi, ale nawet po nim za te NIEWIELE roznicy miedzy XT a Q5 moge zonie kupić Polo do pracy.

 

Tiguana nawet nie bede komentowal.

 

Rzucacie jakieś teorie jakie to nie sa konkurencje dla Subaru a jak pytam o konktet otrzymuje ciasnego Tiguana na Haldexie i o 40 KM slabszym motorze a z drugiej strony Q5, które wazy prawie 2 tony, nie jedzie przy 2.0 TSI a do tego po dodaniu czegokolwiek wiecej kosztuje 230 000 zl...dziekuje za propozycje.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie avensisa przy legacy to dno.

Wnętrze nowej corolli czy to się teraz nazywa auris to już poniżej dna.Wiem bo miałem takie zastępcze.

 

Vagi prowadzą się znacznie lepiej w moim odczuciu.po prostu dobrze.

 

Jeździłem niedawno Nowym sti pegiego i absolutnie stwierdzam,że w moim legacy sbd jest ten sam duch,gen czy jak to tam nazwiecie,subaru.Nie dlatego że nowy sti jest słaby,bo jest świetny,tyko dlatego,że legacy i jego trakcja jest bardzo dobra i mówi od razu o tym ,że jesteśmy w subaru.

Nie pojmuję więc dlaczego niektórzy na forum robią z legacy synonim totalnego syfu,kiedy to kawał dobrze jezdzacej fury.

 

A wracając do skody to wykończenie środka Octavii w porównaniu z avenzisem to inna lepsza liga.

Co do niezawodności toyoty to też już nie to co kiedyś więc nie rozumiem dzisiejszej popularności tej marki.

Z kolei Mazda pobiła już toyotę jakością z kretesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choćby VW Tiguan 2.0TSI - osoągi takie same. Wnętrze podobnie przestronne. Jedynie ma mniejszy bagaznik.

Tiguan nie jest konkurencją, bo jest sporo tańszy :biglol:. W drugą stronę niewiele droższe od XT jest Q5, które osiągami mu dorówna, za to jakością, komfortem i przestrzenią go zabije :).

A jeszcze odnośnie avensisa, to wyciszenie wnętrza moim zdaniem tragiczne. Powyżej 140km/h kierowca z pasażerem z przodu porozmawia, ale tych z tyłu kompletnie nie słychać i na odwrót. Mnie to bardzo irytowało.

Dostałem wycenę Q5 vis FXTplatinum. AUDI 240 TYSIĘCY !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem Skody więc się nie wypowiadam. Miałem Subaru i piękne frazesy o "przywiązaniu do swojej wizji technologicznej" poszły w cholerę jak musiałem w auto warte ~37 kPLN włożyć 16k przez rok. Subaru fajne auta robi pod warunkiem, że wydatek kilkunastu tysięcy na naprawę nie jest niczym szczególnym dla właściciela.

 

Kurcze RoadRunner od jakiegoś czasu czytam twoje posty naładowane wprost jadem do Subaru, doskonale pamiętam jak sprzedawałeś swojego 2.0XT, bo miałeś identycznego jak mój. Pamiętam też jak na moje pytanie dlaczego robiłeś remont silnika (panewki, tłoki), wprost odpowiedziałeś, że zrobiłeś to profilaktycznie a koszt wyszedł ok 7 tyś. Nie kumam. 

 

Remont 7 tysi. I miałem mega szczęście, że zrobiłem profilaktycznie bo pierwsza wiadomość od Carfita była: "za pięć dwunasta z panewkami. Jeszcze parę tysięcy i by zaczęły stukać" czyli doszedłby wał. Do tego w ciągu roku 2x lambda, SLSy, sprzęgło i duży przegląd z rozrządem (tuż po zakupie). 

 

Moje jedyne zastrzeżenia do Subaru to jakość/trwałość rozwiązań w przypadku mocniejszych silników. Gdyby nie moje złe doświadczenie bym nie myślał nawet o zmianie marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zyjemy juz w PRLu, jezeli ktos chce zmienic marke to nie ma przeciez problemu. Q5 to owszem, bardzo ladne auto ale model 2.0 TFSI zaczyna sie od 44 tys. Opcje dodatkowe w audi z latwoscia winduja cene o kilka tys.

 

Jasne ze audi za 50 tys. Euro jest ladniejsze i bardziej wyrafinowane od Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem OBK'a to testowałem kilka samochodów w tym:

- Passat Alltrack

- Superb 

- Volvo XC70

- Audi A4 Allroad

- Opel Insignia Country Tourer 

 

Jak poczytać ten wątek to każdy z tych samochodów jest lepiej wykończony i w ogóle "lepsiejszy" niż Subaru. Zaliczam się chyba jednak do tych imbecyli co kupują Toyoty bo wybrałem jak to ktoś tu napisał taką Toyotę z AWD i boxerem pod maską, na dodatek z sypiącym się dieslem. Mam jak widać iloraz "inteligjencji" muszki owocówki, ale dobrze mi z tym  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ale nie ma co mieszać Q5 czy X3 do Forka XT bo są to samochody da innej grupy odbiorcow.

Forek XT nie ma jakotakiej konkurencji bo nikt w tym przedziale cenowym nie oferuje tak mocnego silnika benzynowego przez co jest bez wątpienia jednym żeby nie napisać jedynym z najciekawszych aut w obecnej ofercie.

 

Odnośnie Toyoty to cieżko kogoś nazwać idiota dlatego ze jeździ toyota notomias czasy kiedy ludzie bardzie zorientowani motoryzacyjne mogli znaleść tam co dla siebie dawno minęły zostały tylko auta dla tych co przemieszczają sie z Ado B nie oczekując od auta niczego wiecej. Ja niestety widze wiele analogi w tym stanie rzeczy z marka Subaru i mam tylko nadzieje ze sie pomylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lexa mam bardzo mieszane uczucia. Miałem na 3 dni testów GS 450h. Generalnie super auto, idealnie ciche, płynne, zaskakująco szybkie i ekonomiczne. Było tylko jedno "ale" - jak jadę MB czy BMW za ponad 300 kPLN to to czuję. W Lexusie czułem się jak w każdym innym samochodzie za mniej niż połowę tej kwoty. Trudno mi to wytłumaczyć - takie podświadome odczucie. BTW CVT w FXT pracuje rewelacyjnie w porównaniu z wynalazkiem w Lexusie :D

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, XT nie ma konkurencji, to świetne super zrobione auto z rewelacyjnym napędem i w dobrej cenie :).

 

A tak na poważnie to kto teraz patrzy na napęd, ludzie kupują SUVy FWD, wiec taki forek jest dla nielicznych, którzy to docenią.

Ja fanem SUVow nie jeste, ale też taki XT to żadne sportowe auto. Jak chce coś szybkiego to nie kupię SUVa, który prowadzi się jak wóz drabiniasty i spala hektolitry paliwa. Żeby dojechać do domku w górach nie potrzebuję 300KM.

Może i ciężko znaleźć odpowiednika, ale znajdźcie odpowiednika octavii o tej wielkości, wykończeniu i cenie. Nawet M5 ciężko porownywac do RS6, bo tyle ich różni :). Także nie generalizujmy.

Ja wolałbym dopłacić te 40-60k do audi, bo to auto jest świetne, forester za prawie 170k to dla mnie pomyłka. Ale to moje zdanie.

Edytowane przez Matsil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...