Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Adi napisał:

 

Coś w tym jest. Spotkałem kilku właścicieli tegoż tworu...i tak jak mówisz. Każdy zadeklarował, że już nigdy nic innego, tylko Tesla. Wymieniają owszem jej wady, po czym zgodnie twierdzą, że zalety mocno przeważają.

Sam miałem przygodę z elektrykami, zrobiłem w 3 miesiące około 15 000 km. I szczerze się zastanawiam nad zakupem.

Może nie Tesli, bo...no ten, jak mu tam, budżet ;) , ale jak dopracują nieco baterie w europejskich/japońskich autach (co jest zapowiadane).....to myślę, że następny zakup będzie robił ssss, zamiast wrrrr. ;) 

 

Trochę jak z Subaru. :)

 

 

 

23 minuty temu, blejzu napisał:

A ktorykolwiek z nich mial kolizje albo jakas usterke? Z tego co slyszalem to w US z tym jest najwiekszy problem.

 

Jeśli komuś szkoda $50 rocznie na lepsze ubezpieczenie, które podstawi samochó zastępczy i wszystkim się zajmie, to do kogo właściwie pretensje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał:

 

Coś w tym jest. Spotkałem kilku właścicieli tegoż tworu...i tak jak mówisz. Każdy zadeklarował, że już nigdy nic innego, tylko Tesla. Wymieniają owszem jej wady, po czym zgodnie twierdzą, że zalety mocno przeważają.

Sam miałem przygodę z elektrykami, zrobiłem w 3 miesiące około 15 000 km. I szczerze się zastanawiam nad zakupem.

Może nie Tesli, bo...no ten, jak mu tam, budżet ;) , ale jak dopracują nieco baterie w europejskich/japońskich autach (co jest zapowiadane).....to myślę, że następny zakup będzie robił ssss, zamiast wrrrr. ;) 

Tesla to idealny samochod dla kogoś kto nie ma żadnego zainteresowania motoryzacja. Taki motoryzacyjny IPhone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adi napisał:

 

Nie uzyskałem takich informacji. 

Bo to auto jest super jezeli chodzi o pomysl i dogranie szczegolow softwarowo-kreatywnych ale proces produkcyjny (jezeli wierzyc plotkom) oraz obsluga posprzedazowa kuleje. 

 

Teraz, radnor napisał:

Jeśli komuś szkoda $50 rocznie na lepsze ubezpieczenie, które podstawi samochó zastępczy i wszystkim się zajmie, to do kogo właściwie pretensje? :)

Niby tak ale naprawy potrafia trwac tygodniami a stosunkowo malo rozwinieta siec ASO powoduje, ze turystyka serwisowa kwitnie. I to naprawy glupich rzeczy jak np. wymiana blotnika po dzwonie. Pozatym auto zastepcze raczej nie bedzie Tesla tylko czyms co spala dinozaury :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, turdziGT napisał:

Tesla to idealny samochod dla kogoś kto nie ma żadnego zainteresowania motoryzacja. Taki motoryzacyjny IPhone 

W tym porownaniu alternatywa iphone'a jest telegram? :P

Edytowane przez blejzu
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał:

zapowiadane).....to myślę, że następny zakup będzie robił ssss, zamiast wrrrr. ;) 

Jaki dźwięk będzie wydawał to być może będziesz mógł wybrać (za dopłatą :evil2:) jak nowe przepisy homologacyjne wymuszą wydawanie głośniejszych odgłosów poruszającego się elektryka. Będzie szał jak kiedyś wgrywanie dzwonków na komórki :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

wymuszą wydawanie głośniejszych odgłosów poruszającego się elektryka

 

To może być zabawne. 

Ale prawda jest taka, że jak się wjeżdża w jakaś, np osiedlową uliczkę i ktoś...najczęściej kobieta ;) idzie przed samochodem, tyłem do niego...to nie ma najmniejszej szansy, żeby ustąpiła. A później, gdy już tak się jedzie za nią kilkadziesiąt metrów i przez przypadek zobaczy...to o mało się nie wywróci.

A trąbić nie wypada. 

Miałem taką sytuację wielokrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radnor napisał:

Porównując do osób, które widziały raz teslę na youtube. :) 

 

Tesle to takie trochę Alfy ;) Każdy kto nią nie jeździł, wie o niej najlepiej ze skarbnicy wszechwiedzy- memów w internecie ;) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem bo odebrałem godzinę temu :) ale jeździ na prawdę fajnie i zero odczucia ze jedziesz dużym ciężkim SUVem. Dynamika na prawdę super jak na zwykle auto rodzinne a i w zakrętach da się szybciej pojechać. O wiele lepsze prowadzenie niż jskies tam X5 czy podobne. Na razie jezyny minus to kamery zamiast lusterek. Totalne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blejzu napisał:

A ktorykolwiek z nich mial kolizje albo jakas usterke? Z tego co slyszalem to w US z tym jest najwiekszy problem.

Nie wiem jak teraz, ale ponad 3 lata temu w jednym z salonów w NYC mówili, że serwis jest bardzo dobrze rozbudowany. Samochody nie mają nawet kół zapasowych, bo w razie "kapcia" masz zadzwonić po serwis, który się tym zajmie. Podobno Tesla zdecydowała się na taki ruch, bo "kapcie" zdarzają się niezwykle rzadko. Tam gdzie byłem, podobno 1 przypadek w ciągu 3 lat... Mam też 2 znajomych, którzy od 4 lat, 2 razy w roku jeżdżą do Norwegii do pracy do oponiarza i twierdzą, że nigdy nie naprawiali przebitej opony Tesli a jeździ tam tego mnóstwo. Ciekawe jak to w PL będziesz wyglądało? Jeśli kupię "3", to Forester i tak zostanie, już nie tylko dlatego, że ma obiecane dożywocie ale i "na wszelki wypadek" ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekamy na kamerki zamiast lusterek, a tu się okazuje, że zapakowanie funkcji na ekran dotykowy, to trochę ślepa droga. Już są mandaty. 

 

https://www.google.pl/amp/s/wrc.net.pl/kw-wlasciciele-tych-samochodow-maja-powazny-problem-od-reki-stracisz-za-to-prawo-jazdy-policja-mowi-stop/amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej funkcji jest na ekranach dotykowych, tym mniej bezpieczna jazda.  Przeciez po jakims czasie, we wszystkich starych samochodach z manualnymi pokretlami mozna wszystko obslugiwac na slepo - a tu stale trzeba sie gapic w ekran zeby odpowiednia funkcje wybrac.  Wiadomo ze GPS czy tego typu funkcje musza byc wyswietlane, ale wszystkie inne funkcje powinny byc obslugiwane manualnymi pokretlami, guzikami, czy przelacznikami - do tego powinno byc slychac "pstryk", "cyk" czy "klik".  Inaczej to jak w Enterprise ze star treka sie jezdzi, to chyba dlatego w Subaru we wsystkich autach oferuja EyeSight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adi napisał:

 

Napisz coś więcej. Zasięg, osiągi. Realne możliwości, tzn kiedy systemy ograniczają parametry. Itp. 

Tja tak wiec dojechałem z pracy do domu 20 km i zasięg z 200km spadł do 150 :) Jak zjem to podjadę na superchargera 150W i zobaczymy ile zejdzie dobić do 100%.

Ale auto poza tym super jako taka zirlona alternatywa dla np A6 Allroad ( bo to u mnie podobne pieniądze) na prawde super. Kopa ma dobrego jak na taką wielkość której w sumie nie czuć prowadzi się świetnie,  super wnętrze,  latwa obsługa tylko te lusterka na razie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eryk napisał:

Im wiecej funkcji jest na ekranach dotykowych, tym mniej bezpieczna jazda.  Przeciez po jakims czasie, we wszystkich starych samochodach z manualnymi pokretlami mozna wszystko obslugiwac na slepo - a tu stale trzeba sie gapic w ekran zeby odpowiednia funkcje wybrac.  Wiadomo ze GPS czy tego typu funkcje musza byc wyswietlane, ale wszystkie inne funkcje powinny byc obslugiwane manualnymi pokretlami, guzikami, czy przelacznikami - do tego powinno byc slychac "pstryk", "cyk" czy "klik".  Inaczej to jak w Enterprise ze star treka sie jezdzi, to chyba dlatego w Subaru we wsystkich autach oferuja EyeSight.

 

Ale też można te funkcje uruchamiać poleceniami głosowymi nie odrywając wzroku od drogi. Opisany przypadek to opowieść o głupocie kierowcy, nie "wadach" pojazdu. Czy ktoś nadal narzeka na zwykły tempomat, bo kiedyś pewna kobieta (podobno polskiego pochodzenia) jadąc swoim kamperem, uruchomiła tempomat i przesiadła się do tyłu na tapczan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...