Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bikeman1 napisał:

Nie ma, to sprzęt do jazdy po drogach niepublicznych

 

23 godziny temu, bikeman1 napisał:

a na twarzach ludzi siedzących w samochodach, dwie pięcio złotówki zamiast oczu:) 

 

Ciekawa impreza musiała się tam odbywać.... na tej niepublicznej drodze oczywiście. :thumbup:

 

23 godziny temu, bikeman1 napisał:

Także jak miałbym kupić e-samochód, to tylko w pojęciu gadżetu, czyli 1.5 s do setki, gadżety na pokładzie itd itd. 

Zastanawiam się jak musiałyby wyglądać opony auta, które nadaje się do jazdy na co dzień, a jednocześnie potrafią przenieść tyle mocy na asfalt by uzyskać przyspieszenie zostawiające daleko w tyle bolidy F1 czy inne super auta. I jedyne co mi przychodzi do głowy to dragster top fuel :D No ale one nie nadają się do zwykłej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aflinta napisał:

Zastanawiam się jak musiałyby wyglądać opony auta, które nadaje się do jazdy na co dzień, a jednocześnie potrafią przenieść tyle mocy na asfalt by uzyskać przyspieszenie zostawiające daleko w tyle bolidy F1 czy inne super auta. I jedyne co mi przychodzi do głowy to dragster top fuel :D No ale one nie nadają się do zwykłej jazdy. 

F1 ma ok 2.5sek do 100km/h ale ze względu na napęd tylko na tył, pewnie jakby miała 4x4 to mogła by się zbliżyć do tego wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aflinta napisał:

 

 

Ciekawa impreza musiała się tam odbywać.... na tej niepublicznej drodze oczywiście. :thumbup:

 

Zastanawiam się jak musiałyby wyglądać opony auta, które nadaje się do jazdy na co dzień, a jednocześnie potrafią przenieść tyle mocy na asfalt by uzyskać przyspieszenie zostawiające daleko w tyle bolidy F1 czy inne super auta. I jedyne co mi przychodzi do głowy to dragster top fuel :D No ale one nie nadają się do zwykłej jazdy. 

Tak impreza była przednia:) 

 

Co do opon, to nie widzę przeszkód, to tylko guma. Jeżeli na tą chwilę Tesla Performance ma 3.4 do setki to uwierz mi 1.5 sek jest w zasięgu ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem Smartem elektrykiem 1500 km , 95 % miasto ale zdarzyło sie pojechać do Krynicy , Gródka n/D itp. Powiem szczerze i wprost , to auto jest genialne !!!!! Nie że jest fajne , super, ale GENIALNE !!!!! :idea: Ładuje go mniej więcej raz na tydzień w firmie ( zrobiłem sobie miejsce do ładowania ) pełne ładowanie kosztuje ok 10zł :evil2:  , zrobie spokojnie 120-140 km na jednym ładowaniu i teraz doceniam funkcję aut el. o których nie miałem bladego pojęcia ! np. dziś auto stało na zewnatrz całą noc , rano zimno ok 5st. , w aplikacji na tel. wpisujesz że o godz. 8.00 chcesz aby było 21st. , enter i masz cieplutko  to samo w lecie , ustawiasz 19 st. godzinę i masz chłodek w aucie . Jak ktoś trzyma auto pod chmurką , a szczególnie diesla , to wie ile trzeba przejechać km aby było ciepło w aucie. A tu , pyk i od razu leci ciepłe powietrze. 

I kolejna super rzecz , to hałas a w zasadzie jego brak , w Smarcie benzynowym silnik 0,9 to koszmar , wolny , i dzwięk 3 cylindrowca od Renault dramatyczny . Przyspieszenie od 0- do mniej wiecej 60-80 , zabijam większość aut ze skrzyżowania 

Nie wspomnę o parkowaniu , manewrach , bo to inny świat  

Jestem nim oczarowany ! nie wspominam jaki budzi podziw na ulicach  , szczególnie w lecie bez dachu :biglol: i jakie fajne laski się oglądają , niestety nie na mnie :evil2::biglol:

defcc0b0090f9e9a03d529a22af9fefa.jpg

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

 

Jestem nim oczarowany ! nie wspominam jaki budzi podziw na ulicach emoji6.png , szczególnie w lecie bez dachu :biglol: i jakie fajne laski się oglądają , niestety nie na mnie :evil2::biglol:

 

nie bądź taki skromny :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 21:18, carfit napisał:

Z ciekawości zrobiłem konfig e-Golf , ręce opadają ... powiedzmy takiego jakbym chciał

 

e-Golferm nie ma się co interesować 

 

parę miesięcy temu były zapisy na VW ID.3 1st (pierwsza edycja - zwał jak zwał) auto z założenia tylko elektryczne, e-Golf był elektrykiem "zrobionym na siłę" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ketivv napisał:

(...) e-Golf był elektrykiem "zrobionym na siłę" 

 

btw, BMW chyba zmierza wlasnie w tym kierunku i przy okazji usmierca i3

 

https://autogaleria.pl/bmw-i3-koniec-produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

btw, BMW chyba zmierza wlasnie w tym kierunku i przy okazji usmierca i3

 

https://autogaleria.pl/bmw-i3-koniec-produkcji

 

pokaz możliwości BMW auto powstało lata temu zresztą cała produkcja tego auta miała się chyba bilansować jeśli chodzi o CO2 (energie z paliw kopalnych)

swoją droga bardzo fajny samochód, właśnie sprawdziłem zaprezentowany w 2011 do produkcji wszedł w 2013 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ketivv napisał:

pokaz możliwości BMW auto powstało lata temu

Raczej wtopa BMW i zaprzepaszczona okazja. Jeżeli nie będzie kontynuacji to szkoda. Wystartowali jako pierwsi z niemieckiej trójki z ciekawą platformą, nie poszli za ciosem, a teraz są na szarym końcu. Nie dziwne, że ostatnio prezio poleciał ze stołka :)

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Jeżeli nie będzie kontynuacji to szkoda

 

może i3 było kontynuacją pewnego projektu ;)  https://elektrowoz.pl/auta/elektryczne-bmw-e1-prototyp-o-zasiegu-200-km-z-1991-roku/

BMW-E1-ma%C5%82e-elektryczne-BMW.jpg

 

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Raczej wtopa BMW i zaprzepaszczona okazja

 

może wtopa, może zaprzepaszczona okazja nie zmienia to jednak faktu, że BMW zrobiło to auto bardzo dobrze od strony technicznej jak i wizerunkowej (kwestia zastosowanych materiałów wykończeniowych, bilansowane CO2 z energii użytej do produkcji itp.) 

to że kończą z i3 nie znaczy, że kończą z elektryfikacją 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ketivv napisał:

to że kończą z i3 nie znaczy, że kończą z elektryfikacją 

nie mówimy że kończą, tylko że to był samochód stworzony typowo pod elektryczny napęd, a teraz idą drogą model dostosowany do silnika spalinowego będą adaptowali pod elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, radekk napisał:

nie mówimy że kończą, tylko że to był samochód stworzony typowo pod elektryczny napęd, a teraz idą drogą model dostosowany do silnika spalinowego będą adaptowali pod elektryka

Co jest ogromnym błędem.

Mało kto wie że i3 to auto jedno z nielicznych obok Tesli zrobione pod EV.Jest lekkie mnóstwo karbonu i lekkich materiałów i jeździ się tym świetnie.Wszystkie golfy i inne łącze z Etron i tym nowym Mercem to płyty podłogowe akceptowane z innych modeli co jest ogromnym minusem.Bo raz że ogromna waga , Etron waży 2500kg to ograniczenia w lokowaniu baterii i rozkładu masy.i3 to jeden z najlepszych EV na rynku i fantastyczne auto miejskie. Mega dziwna decyzja.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radekk napisał:

robi się niefajnie, jeszcze trochę a jadąc na jakieś spotkanie gdy już dojadę do celu zorientuje się że zapomniałem wsiąść do samochodu:P

 

Po prostu wsiądziesz do samochodu gdzie nie będzie nawet kierownicy ^_^ 3:40min

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudne jest teraz, a za 20 lat może być symbolem luksusu i standardem estetyki wykonania samochodów. Czasy są bardzo dynamiczne i niecałe 27 lat temu telefonu z Centertela używało się tylko do samoobrony...a teraz...

Tak więc nie wiadomo w jaką stronę pójdzie motoryzacja. 

 

Kolejny koncept na lata 2035

Wg mnie fajny

 

 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bikeman1 napisał:

Paskudne jest teraz, a za 20 lat może być symbolem luksusu i standardem estetyki wykonania samochodów

paskudne będzie paskudne zawsze. jak coś takiego miałoby być symbolem estetyki to ja naprawdę podziękuję i nawet nie chcę widzieć tych mniej estetycznych pojazdów.

 

Bentley może być, czy tak samo takie BMW Vision Next,, ale ten RR jak dla mnie okropny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegowie znów pobili rekord i zakupili we wrześniu rekordową liczbę elektryków. Ich sprzedaż wzrosła o 26,7%, natomiast sprzedaż hybryd zmalała aż o 28%.

Co bardzo ciekawe udział aut z wtyczką w tym kraju przekroczył już 64% ogólnej liczby rejestracji.

72481971_27252162761401831_8098045606930415616_n.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chojny napisał:

Norwegowie znów pobili rekord i zakupili we wrześniu rekordową liczbę elektryków. Ich sprzedaż wzrosła o 26,7%, natomiast sprzedaż hybryd zmalała aż o 28%.

Co bardzo ciekawe udział aut z wtyczką w tym kraju przekroczył już 64% ogólnej liczby rejestracji.

72481971_27252162761401831_8098045606930415616_n.jpg

Ja maja samochody napędzane "woda" to nie ma co się dziwić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, chojny napisał:

Norwegowie znów pobili rekord i zakupili we wrześniu rekordową liczbę elektryków. Ich sprzedaż wzrosła o 26,7%, natomiast sprzedaż hybryd zmalała aż o 28%.

Co bardzo ciekawe udział aut z wtyczką w tym kraju przekroczył już 64% ogólnej liczby rejestracji.

72481971_27252162761401831_8098045606930415616_n.jpg

Stojąc w korku w centrum miasta w tej chwili co trzeci samochod to EV.To na prawde zaczyna byc widac ale to nadal reali dużych mist ktore robia statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chojny napisał:

Norwegowie znów pobili rekord i zakupili we wrześniu rekordową liczbę elektryków.

Bo im się to po prostu opłaca finansowo :) Rząd stworzył system przyjazny samochodom na prąd i praktyczny Norweg uznałby za grzech z tego nie skorzystać. Na co dzień EV, a do zabawy muscle car lub inny funcar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...