Skocz do zawartości

Subaru Ascent/Evoltis [WM] (MY19=>)


Bobej

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, arkadias napisał:

nigdy nie należy kupować prototypu.

A to to inna sprawa

 

12 godzin temu, arkadias napisał:

A swoją drogą, czy ktoś już się przymierzał do importu indywidualnego? Może ktoś z Norwegii?

Nie ma elektryka Norwegowie nie wezmą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadłem dosłownie przed chwilą do salonu Subaru w USA, aby tak generalnie popatrzeć na ich ofertę, głównie Ascenta i nowego Forestera oraz może przy okazji karnąć się po raz kolejny WRXem 6MT, aby wzmocnić przebłyski, które mówią sercem WRX a rozumem najświeższy XT.

 

Wracając, wpadam do salonu, a tam "tylko" STi Type RA oraz szary Ascent Touring z brązową skórą (najwyższy model). Zaczepia mnie Pani, że chce mi asystować, więc mówię, że interesuje mnie to czego nie ma w EU, czyli Outback H6, Ascent i WRX. Kompletnie zapomniałem o nowym Foresterze. Pani mówi, że Ascent fantastyczny, idzie jak świeże bułeczki, (na stronie się chwalą, że codziennie przyjeżdża jakieś Subaru do salonu). Niestety "test drive" Ascentem nie zrobimy bo auto testowe sprzedało im się dzisiaj rano. Pani pokazuje mi Outbacka H6 ale nie mają ogólnie do jazd testowych, dosyć rzadko chodzi. Następnie mówi, że jazdę WRX mogą mi zrobić po ich placu, bo mają politykę niskiego przebiegu przy sprzedaży nówek :D (w USA mają specjalne tablice do test drive i można jechać dowolnym modelem z salonu nawet).

 

Przechodząc do meritum i najciekawszej sprawy. Nie minęło może 10 minut, wchodzimy z powrotem do środka, Pani otwiera mi Ascenta i mówi, że idzie po katalogi. Zdążyłem wsiąść za kierownicę, ustawić fotel, Pani wraca z katalogami i informuje lojalnie, że właśnie jej kolega sprzedał to auto, a nowy zadowolony właściciel właśnie wsiadł za mną do drugiego rzędu. :biglol: Pytam, tak z ciekawości, czy wyjedzie nim jeszcze dzisiaj (była sobota, godzina 18:45, zamykali o 19). Pani mówi, że tak, tablice mają na zapleczu i zajmuje to do dwóch godzin. W międzyczasie dostałem info, że mają jednego nowego Forestera, więc idę zajrzeć. 5 minut minęło, Ascent wyjechał z salonu a chwilę później bardzo szczęśliwe starsze małżeństwo  odjechało.

 

Podsumowując, Ascent na żywo jest dużo ładniejszy niż na zdjęciach (to chyba nic nowego dla Subaru). Jest bardzo przestronny oraz wygodny w środku i robi wrażenie auta z wyższej półki.  Jednym słowem, genialny! Nowy Forester na żywo (znowu to samo co wcześniej) ale w środku nie siedziałem. :) Pani jeszcze mówiła, że ciągle bestseller to Forester ale na drugim miejscu jest już Ascent. Ascent w najlepszej wersji 46 tyś. USD bez podatków. ...

 

----------------------------Edycja---------------

 

Specjalnie pisze kolejny post, mam nadzieję że zostanie mi wybaczone ale ważna sprawa. Jednak nie wyszło. :biglol:

 

Zapomniałem dodać, że Ascent coś Sobie tam mruczy. Państwo jak odjeżdżali, to nie żałowali gazu. :yahoo:

 

PS Każdy pyta: "why not 6 cylinder"?

Edytowane przez FilipBB
Dodatki
  • Dzięki! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Pierwsza oferta Ascenta w Polsce z którą się spotkałem :lol: Co prawda w tytule jest Outback ale chodzi o Ascenta, co myślicie o tej ofercie? link niżej

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-subaru-ascent-touring-najwiekszy-suv-subaru-2020-rok-12000-km-ID6E87bg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eskulap2000 napisał:

Pierwsza oferta Ascenta w Polsce z którą się spotkałem :lol: Co prawda w tytule jest Outback ale chodzi o Ascenta, co myślicie o tej ofercie? link niżej

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-subaru-ascent-touring-najwiekszy-suv-subaru-2020-rok-12000-km-ID6E87bg.html

Tylko dlaczego na ostatnim zdj jest biały . Poproś o VIN i wtedy będziesz miał wstępny obraz czy się tym egzemplarzem interesować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacocz napisał:

Tylko dlaczego na ostatnim zdj jest biały . Poproś o VIN i wtedy będziesz miał wstępny obraz czy się tym egzemplarzem interesować

Przecież podali: 4S4WMARD1K3462803

 

Do tego wg opisu ma 12000 nalotu, a licznik pokazuje 40.000…

B166D86E-91F5-47AA-B4FA-CFA6AF1D66A4.jpeg

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Eskulap2000 napisał:

Pierwsza oferta Ascenta w Polsce z którą się spotkałem :lol: Co prawda w tytule jest Outback ale chodzi o Ascenta, co myślicie o tej ofercie? link niżej

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-subaru-ascent-touring-najwiekszy-suv-subaru-2020-rok-12000-km-ID6E87bg.html

To nie jest pierwsza oferta, był już dużo wcześniej malinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby okazać swojego Ascenta na żywo w okolicy Wrocławia lub Rzeszowa (ewentualnie Krakowa)?

 

Poważnie rozważam sprowadzenie Ascenta i potrzebuję wizji lokalnej, bo trochę strach się pakować w takie koszta tylko na podstawie obrazków. Jeździ już tego trochę po kraju, więc może ktoś znalazłby chwilkę na spotkanie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 23:43, Kambol napisał:

Czy ktoś mógłby okazać swojego Ascenta na żywo w okolicy Wrocławia lub Rzeszowa (ewentualnie Krakowa)?

Ja namierzylem na drugim końcu kraju - w Gdyni na Kamiennej Gorze takie coś parkuje. Na żywo szału nie ma, taki przerośnięty i mało zgrabny Forek, typowe auto z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kristofor napisał:

Ja namierzylem na drugim końcu kraju - w Gdyni na Kamiennej Gorze takie coś parkuje. Na żywo szału nie ma, taki przerośnięty i mało zgrabny Forek, typowe auto z USA

Ja akurat widzę je codziennie i zgadzam się - ot taki grzmot. Nie widzę zalet nad Outbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aflinta napisał:

Kwestia jak liczną ma się rodzinę.

Tutaj minivan typu Odyssey, Sienna czy Pacifica będzie o niebo lepszy. Dostęp do 3 rzędu siedzeń jest zdecydowanie lepiej rozwiązany.

Oczywiście, można wyciągnąć argument o większym prześwicie i AWD, tyle, że nie wiem czy prześwit ma znaczenie w rodzinnym aucie. Sienna i Pacifica mają AWD.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2021 o 10:08, Kambol napisał:

Dlatego chcę zobaczyć. Na korzyść spodziewam się większej przestrzeni i lepszego wyposażenia (rozważam tylko wersję Touring).

W Kanadzie wersja Touring to następna po Convenience, czyli dość ubogo. Najwyższy jest Premier = Touring USA :).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 08:29, Kowalesik napisał:

Tutaj minivan typu Odyssey, Sienna czy Pacifica będzie o niebo lepszy. Dostęp do 3 rzędu siedzeń jest zdecydowanie lepiej rozwiązany.

Oczywiście, można wyciągnąć argument o większym prześwicie i AWD, tyle, że nie wiem czy prześwit ma znaczenie w rodzinnym aucie. Sienna i Pacifica mają AWD.

Jeździłem nową Sienną i Pacyficą. Sienną trochę buja tyłem (Góra dół) przy wyższych prędkościach i skrzynia redukuje biegi na dość wysokie obroty (wynikiem tego jest obudzenie prawie wszystkich pasazerów). Pacyfica... jeden jeżdżący kawałek plastiku. Ascent wypada tu trochę lepiej w każdym względzie.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieski708 napisał:

Jeździłem nową Sienną i Pacyficą. Sienną trochę buja tyłem (Góra dół) przy wyższych prędkościach i skrzynia redukuje biegi na dość wysokie obroty (wynikiem tego jest obudzenie prawie wszystkich pasazerów). Pacyfica... jeden jeżdżący kawałek plastiku. Ascent wypada tu trochę lepiej w każdym względzie.

Sienną 2022, hybrydową czy 2021 z poczciwy 3.5V6? Jeżdząc z 5 pasażerów modelem 2019 nie zauważyłem takiego efektu na autostradzie. Bardzie mnie doprowadzały do szału drzwi boczne otwierane elektrycznie.

Pacifica  - jaką wersja wyposażenia? Limited albo Pinnacle nie powinny być złe. Była przez chwilę bieda-wersja jako "Grand Voyager", ale widzę, że już nawet w konfiguratorze nie ma. Jak auto z wypożyczalni - nie spodziewałbym się za wiele.

Faktem jest, że w zasadzie każdy nowszy model Subaru w wersji Touring (Forester, Outback, Ascent) jest w środku bardzo przyzwoicie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kowalesik napisał:

Sienną 2022, hybrydową czy 2021 z poczciwy 3.5V6? Jeżdząc z 5 pasażerów modelem 2019 nie zauważyłem takiego efektu na autostradzie. Bardzie mnie doprowadzały do szału drzwi boczne otwierane elektrycznie.

Pacifica  - jaką wersja wyposażenia? Limited albo Pinnacle nie powinny być złe. Była przez chwilę bieda-wersja jako "Grand Voyager", ale widzę, że już nawet w konfiguratorze nie ma. Jak auto z wypożyczalni - nie spodziewałbym się za wiele.

Faktem jest, że w zasadzie każdy nowszy model Subaru w wersji Touring (Forester, Outback, Ascent) jest w środku bardzo przyzwoicie wykonany.

Sienna 2021 3,5 v6, jechaliśmy w 7 osób. Generalnie autko ok. Pacifica nie była bieda edition, wygladała całkiem ok. Dopiero jak zacząłem dotykać deskę(plastikowa), boczki (plastikowe) itd potem się przejechałem... nie chciałbym tego auta nawet za połowę ceny. Stary voyager był chyba lepiej wykonany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, niebieski708 napisał:

Pacifica nie była bieda edition, wygladała całkiem ok. Dopiero jak zacząłem dotykać deskę(plastikowa), boczki (plastikowe) itd potem się przejechałem... nie chciałbym tego auta nawet za połowę ceny. Stary voyager był chyba lepiej wykonany...

Tu pełna zgoda - cena za Pacificę jest absurdalna, ale większość to zwykle leasingi - 3 lata i żegnaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...