Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bo na takiej oponie jazda po torze jest bez sensu. Jak jeszcze jest specyficzny asfalt, to boki na przednich zejdą momentalnie. Strasznie drogo to wychodzi i nie ma przełożenia na czasy . Lepiej zainwestować w semi slicka, który ma wzmacniane boki - R888 lub 595RS-R.

nie no, Matsil, nie ma sensu to wiemy - kolega się pytał czy to przez plejady te jego opony tak zeżarte to pokazałem przykład - IMO te zdjęcia @-ego tak by po samych plejadach w dupsko nie dostały (tylko to chciałem pokazać). Wyższości (semi)slicków nad oponami ulicznymi na torze nie trzeba nikomu tłumaczyć ;)

 

Może źle się wyraziłem. Te opony na zdjęciach toru nie widziały, a na plejadach byłem na turystycznej więc była tylko jedna krótka próba.

Cała ekploatacja opony to normalna cywilna jazda bez żadnych zabaw i upalania . Przebieg opon ok 25kkm w tym 80% dłuższe trasy.

 

Mam w związku z tym pytania:

Czy to normalne że RE050A w ten sposób się zużywa np za względu na asymetryczną budowę bieżnika?

Jaki średnio przebieg robicie na tym modelu?

Jaką oponę polecilibyście z "mocnym twardym barkiem" do typowo cywilnej jazdy?

Czy zmiana rozmiaru na 225/45/r17 ma w tym kontekście sens?

Dodam że z RE050A jestem b. zadowolony, ale chyba je zmienię żeby mieć porównanie.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

To nie jest normalne zużycie.

Warto sprawdzić geometrię, ale oprócz tego opony wyglądają jak jeżdżone na za niskim ciśnieniu. Zuzyte są obydwa barki (zewnętrzny i wewnętrzny-choć ten ciut mniej) a na środku sporo bieznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, doradźcie jakieś letnie kapcie do mojego Forka I gen S-Turbo, rozmiar 215/60/R16 (stockowe felgi).

Nie jestem rajdowcem i nie ruszam spod świateł z prędkością absurdalną jak w 'kosmicznych jajach', jazda głównie miasto i autostrady - 85%, rezerwa na teren 15%.  

Nie jestem teraz przy $ :unsure:, znajdzie się coś sensownego w cenie do 350 pln za sztukę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Randall ja założyłem Dunlop Sport 230 z zeszłego roku (opony nowe), jeżdzę od 9 marca i jestem zadowolony, jest cicho, coś więcej po większej ilości przejechanych km. Płaciłem za sztukę około 350 zł. Oczywiscie wymiar to 215/60 r16 felga szerokość 6,5 cala.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba tutaj zapytać :)

Czy fabryczny rozmiar opon na 16-tki w GT 98 model 99 to 205/50 czy 205/55?

Th

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jej nie miałem. Raczej w deszczu auto stoi w garażu. Zwykle wyciągam je w ładną pogodę no i jak człowiek ma czas pojeździć. Po Re070 myślę nad Turanzą. 3 sezony pojeżdżę i następna opona :) Dam znać jak wrażenia już po pierwszych kilometrach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszę chyba tutaj zapytać :)

Czy fabryczny rozmiar opon na 16-tki w GT 98 model 99 to 205/50 czy 205/55?

Th

205/50/16

 

11096909_731282203651180_597803753_n.jpg

O! Dziękuję Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takia teorie i pytanko...

Do wolnego ssaka po przeliczeniu na 16 wychodzi tez 205/50, ale chcialbym troche wezsza oponke. Licznik pokazuje mi o ok. 10 % za duzo, czyli gdy wskazowka jest na 100 km/h, to w rzeczywistości jade 90 km/h.

Zastanawiam sie nad oponkami 195/55, ktore beda mialy troche wieksza srednice niz 205/50 i nie niech mi ktos powie czy licznik bedzie przeklamywal mniej, czy jeszcze bardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

Teraz widze, ze rozmiarem opon niewiele wywalcze w kwestii przeklamania licznika :(, wiec pozostane przy 205/50/16. Tylko jakby ktos jeszcze polecil jakies lekkie oponki w tym rozmiarze, aby jak najmniej zamulic mojego demona ;)

Z gory przepraszam za off topic.

W takim razie czy da sie jakos zmienic wskazania licznika, tak aby pokazywal wartosci najbardziej zblizone do rzeczywistych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Randall ja założyłem Dunlop Sport 230 z zeszłego roku (opony nowe), jeżdzę od 9 marca i jestem zadowolony, jest cicho, coś więcej po większej ilości przejechanych km. Płaciłem za sztukę około 350 zł. Oczywiscie wymiar to 215/60 r16 felga szerokość 6,5 cala.

sebxyz

 

Dzięki sebxyz za podpowiedź.

 

Czy ktoś może jeszcze coś polecić ?

Edytowane przez randall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i w sumie wiem coraz mniej... Muszę kupić opony na lato, miałem już właściwie wybrane, ale jednak wolałbym zostać przy moich 15calowych felgach, nie mam słabości do wielkich felg, trochę szkoda mi na nie kasy. Seryjne opony to chyba:

Chciałbym zatem kupić Opony letnie na 15cali do Imprezy kombi smutnossącej 160KM. Jeżeli chodzi o moje priorytety to:

 

1) przyczepność

2) opory toczenia (fajnie żeby tej biednej imprezy nie spowalniały jeszcze bardziej)

3) hałas

4) cena

 

aktualnie zastanawiam się nad tymi:
 

Continental ContiEcoContact 5 185/65 R15 88 T

albo:

Nokian eLine 185/65R15 92 T XL -> droższe ale mają małe opory toczenia, dobrą przyczepność na mokrym (klas A i A)

 

jakieś rady porady? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Tym razem kwestia nie dotyczy Subaru a Audi A4 B6 Avant 1.8 turbo quattro tiptronic o mocy 170 KM.

Nadszedł czas wymiany opon na letnie.

 

Jakie opony polecacie do tego samochodu. Codzienna jazda do roboty, 35km i z 35 km. W lecie często trasa łącznie 600km w weekend. Chodzi mi o możliwie najlepszą przyczepność i precyzję prowadzenia. Opony nie muszą być miękkie, ciche, paliwooszczędne i ekologiczne.

Chodzi mi opony twarde, o dobrej przyczepności na suchym i mokrym, krótka droga hamowania. 

Czekam na propozycje.    

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja potrzebuje letnich opon do Outbacka H6 205/55/16 (215 za bardzo ściągają mnie na koleinach). Samochodu używam jako rodzinnego dupowozu i ścigał się nie będę, a zależy mi na bezpieczeństwie. Niestety nie mam za dużego budżetu i w 1000PLN chciałbym się zmieścić. Możecie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja potrzebuje letnich opon do Outbacka H6 205/55/16 (215 za bardzo ściągają mnie na koleinach). Samochodu używam jako rodzinnego dupowozu i ścigał się nie będę, a zależy mi na bezpieczeństwie. Niestety nie mam za dużego budżetu i w 1000PLN chciałbym się zmieścić. Możecie mi coś doradzić?

Do Outbacka to 205/60R16 jezeli już. Ten centymetr szerokości opony w koleinach aż tak dużo nie zmieni - wiecej zalezy od konkretnego modelu opony - sa takie które sa mniej lub bardziej wrazliwe na koleiny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...