Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ehm - gdzie jest wątek o zimówkach bo zapomniałem / zgubiłem / nie mogę znaleźć, a chciałem zapytać o HANKOOK i*cept EVO W310.

Z góry dziękuję - chętnie przeniosę ale szukajka nie daje satysfakcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ha,

 

będę dzisiaj dobry i podziele się tajną wiedzą jake ciśnienia mają być f foresterze JDM 2.5T STI

czasem ktoś o to pyta i tak naprawdę nie wiadomo

 

jak widać japońca sugerują mocniejsze pompowanie 17" w stosunku do preferencji europejskich

 

 

 

post-3100-0-92386800-1412770553_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak widać japońca sugerują mocniejsze pompowanie 17" w stosunku do preferencji europejskich

Ale Forek STi ma chyba skrzynię 6MT i ona jest sporo cieższa od 5MT, więc i sam samochód jest pewnie cieższy niż wersje EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Forek STi ma chyba skrzynię 6MT i ona jest sporo cieższa od 5MT, więc i sam samochód jest pewnie cieższy niż wersje EU

Oglądnąłem go dokładnie

 

i aż wstyd to napisać ale wolę XT. W sti po prostu go ogołocili. Nawet rolety nie ma nie wspominając o sky window czy wielofunkcujnej kierownicy!!!!!!!!!

 

Czyli w mojej opinii zdecydowanie najlepszy forek to XT MY06 ew w wersji LL bean bo ma elektryczne siedzenia ale ważne jest to dla tych którzy je zostawiają a nie wymieniają na coś trzymającego dupsko

 

a teraz precyzyjna odp na pytanie dot wagi - dane z dowodu Forester STI 1,470kg

Dokładnie mój forester XT Lun 2006 1485kg

 

a jak już offtop to offtop

 

Forester STI

nr skrzyni TY856WL7CC

nr silnika EJ255DGRJE

 

porównanie biegów

 

F STI

1 3,636
2 2,235
3 1,521
4 1,137
5 0,891
6 0,707
R 3,545
TR 1
F.D 3,9

wiskoza 4kg/f 38913AA112
przód Suretrack 38410AA071
Tył R180 Suretrack 38410AA041

Dla porównania mój forester
1 3,454
2 1,947
3 1,366
4 0,92
5 0,738
R 3,333
TR 1
F.D. 4,444
Wiskoza 4kgf 38913AA101

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale Forek STi ma chyba skrzynię 6MT i ona jest sporo cieższa od 5MT, więc i sam samochód jest pewnie cieższy niż wersje EU

Oglądnąłem go dokładnie

 

i aż wstyd to napisać ale wolę XT. W sti po prostu go ogołocili. Nawet rolety nie ma nie wspominając o sky window czy wielofunkcujnej kierownicy!!!!!!!!!

 

Czyli w mojej opinii zdecydowanie najlepszy forek to XT MY06 ew w wersji LL bean bo ma elektryczne siedzenia ale ważne jest to dla tych którzy je zostawiają a nie wymieniają na coś trzymającego dupsko

 

a teraz precyzyjna odp na pytanie dot wagi - dane z dowodu Forester STI 1,470kg

Dokładnie mój forester XT Lun 2006 1485kg

 

a jak już offtop to offtop

 

Forester STI

nr skrzyni TY856WL7CC

nr silnika EJ255DGRJE

 

porównanie biegów

 

F STI

1 3,636

2 2,235

3 1,521

4 1,137

5 0,891

6 0,707

R 3,545

TR 1

F.D 3,9

 

wiskoza 4kg/f 38913AA112

przód Suretrack 38410AA071

Tył R180 Suretrack 38410AA041

 

Dla porównania mój forester

1 3,454

2 1,947

3 1,366

4 0,92

5 0,738

R 3,333

TR 1

F.D. 4,444

Wiskoza 4kgf 38913AA101

 

Pozdrawiam

 

Kto co lubi i jakie ma preferencje. Dla mnie Forek STI to wzór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomek,

 

dokładnie takie miał na sobie plus potenza 02 (chyba) ale na poważnie się wyleczyłem. Zbyt ważne są dla mnie "elementy które dla mnie są fajne "

 

są 2 na sprzedaż,cena około 11k GBP po lifcie nieco więcej, przed nieco mniej. Oba w stanie super bardzo dobrym czyli bez rdzy na dole. Chyba z Australi import bo nie wiem jak to możliwe chyba, że w Japoni nie sypią soli i innego syfu.

 

Ciekawostka dla mnie są felgi bo są 5x100 i 18" Wiem że takie są w STI ale 5x114. Zanim kupię ponownie heblunek brembo muszę kupić felgi 17" na zimę (te enkei ze sports) Potem mogę szukać 18 z STI. Oczywiście z rynków innych niż JDM bo tam ceny maja ultra chore.

 

jak zwykle mi się nie spieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Ktoś kupił/zna opony Vredestein Ultrac Vorti 225/45 R17 94 Y XL  ??
 

Mam Vredesteiny Ultra Cento 215/45/17 i jestem zadowolony. Kupiłem je ze względu na "miękkość" i mało decybeli, chociaż zimówki 205 są o dziwo cichsze. Mam małą moc i nie jeżdżę za dużo, w dodatku przeważnie z dzieckiem, ale nigdy mnie jeszcze nie zaskoczyły, dobrze kleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adrenalin 002

 

proponowano mi ten model, cenowo atrakcyjne ale na mokrym tragedia, kolega dziś na spocie taką wyraził opinię więc ja będę szedł w cos bardziej cywilnego

 

 

Mama takie i na mokrym nie narzekam  ,przynajmniej jak są nowe z czasem pewnie im się pogorszy jak z każdą :( jedyne co to wydają mi się głośne, nie jest na nich zbyt wygodnie ale 225/40/18 to nie ma co oczekiwać :D ale są miększe od nich

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adrenalin 002

 

proponowano mi ten model, cenowo atrakcyjne ale na mokrym tragedia, kolega dziś na spocie taką wyraził opinię więc ja będę szedł w cos bardziej cywilnego

 

 

Mama takie i na mokrym nie narzekam  ,przynajmniej jak są nowe z czasem pewnie im się pogorszy jak z każdą :( jedyne co to wydają mi się głośne, nie jest na nich zbyt wygodnie ale 225/40/18 to nie ma co oczekiwać :D ale są miększe od nich

 

Świeże faktycznie na mokrym był słabe, ale po kilkudziesięciu kilometrach się polepszyło. Chyba że się tylko przyzwyczaiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zupełnie inne wrażenia w zakresie RE002. W mojej ocenie na mokrym są bardzo stabilne i przewidywalne. Powiedziałbym nawet, że zachowują się lepiej na mokrym niż na suchym. Pewnie wraz z postępem zużycia stracą swoje właściwości, ale na dzień dzisiejszy, po cały sezonie, wciąż są OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam 2 pytanka:

czy warto teraz poza sezonem kupować letnie opony, czy lepiej poczekać

czy ktoś może coś powiedzieć na temat Continental ContiPremiumContact 5

Continental ContiPremiumContact 5
 
letnie się skończyły w tamtym sezonie i muszę coś kupić, autko to Forek wolnossący z 2007r.

dotychczas miałem Bridgestone er 300 czy jakoś tak

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...