Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie, ja potrzebuje letnich opon do Outbacka H6 205/55/16 (215 za bardzo ściągają mnie na koleinach). Samochodu używam jako rodzinnego dupowozu i ścigał się nie będę, a zależy mi na bezpieczeństwie. Niestety nie mam za dużego budżetu i w 1000PLN chciałbym się zmieścić. Możecie mi coś doradzić?

Do Outbacka to 205/60R16 jezeli już. Ten centymetr szerokości opony w koleinach aż tak dużo nie zmieni - wiecej zalezy od konkretnego modelu opony - sa takie które sa mniej lub bardziej wrazliwe na koleiny.

 

Aż taka różnica jest między profilem 60 a 55? bo różnica w cenie jest już znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kumho KU36 245/40/18 kilka tygodni temu, świeżutkie, nowe, założone na felgi jedynie do przymiarki, niestety potrzebuje 225/40/18, 245/40 za szerokie i nie zmieszczę tego bo ociera, oddam za 1450pln w razie czego, ewentualnie zamienię na 225/40. W rozmiarze 225/40/18 coś lepszego od RE002 znajdę do 1500pln? dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, ja potrzebuje letnich opon do Outbacka H6 205/55/16 (215 za bardzo ściągają mnie na koleinach). Samochodu używam jako rodzinnego dupowozu i ścigał się nie będę, a zależy mi na bezpieczeństwie. Niestety nie mam za dużego budżetu i w 1000PLN chciałbym się zmieścić. Możecie mi coś doradzić?

 

Do Outbacka to 205/60R16 jezeli już. Ten centymetr szerokości opony w koleinach aż tak dużo nie zmieni - wiecej zalezy od konkretnego modelu opony - sa takie które sa mniej lub bardziej wrazliwe na koleiny.

Aż taka różnica jest między profilem 60 a 55? bo różnica w cenie jest już znaczna.
Pomiędzy tymi rozmiarami jest ponad 20mm różnicy w średnicy koła czyli dość sporo...
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP!,

 

w darmowozie RE050A powiedziały papa i chciałem wrócić do pirelli zero nero ale po naduszeniu na bok opony ukazują się pęknięcia

opona 215/45r17 91 Y

 

Czy takie opony nadają się do użytku czy są już niebezpieczne i koniecznie na śmietnik z nimi? 

 

Ew szukam czegoś 215/45r17 87 lub 91 W może być nawet paroletnia ale nowa

 

Pozdrawiam

post-3100-0-77131600-1428955394_thumb.jpg

post-3100-0-31278400-1428955396_thumb.jpg

post-3100-0-92483200-1428955397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie, ja potrzebuje letnich opon do Outbacka H6 205/55/16 (215 za bardzo ściągają mnie na koleinach). Samochodu używam jako rodzinnego dupowozu i ścigał się nie będę, a zależy mi na bezpieczeństwie. Niestety nie mam za dużego budżetu i w 1000PLN chciałbym się zmieścić. Możecie mi coś doradzić?

Do Outbacka to 205/60R16 jezeli już. Ten centymetr szerokości opony w koleinach aż tak dużo nie zmieni - wiecej zalezy od konkretnego modelu opony - sa takie które sa mniej lub bardziej wrazliwe na koleiny.
Aż taka różnica jest między profilem 60 a 55? bo różnica w cenie jest już znaczna.
Pomiędzy tymi rozmiarami jest ponad 20mm różnicy w średnicy koła czyli dość sporo...

 

Miałeś rację, na profilu 55 Outback wygląda strasznie.. Kupiłem Micheliny Primacy HP V za 1200PLN. Prawie nowe - przejechały 400km. W tej cenie i w rozmiarze 215/60/16 nic lepszego nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś założyłem sobie Dunlop-sp-sportmaxx-rt 225/45/17 na oemowe felgi 17 z wrx

Wyglad super +10 do respektu na dzielni

Są cichsze niż zimowe ale dalej słyszałem je podczas jazdy

Wiadomo że inaczej się auto prowadzi niż na zimowych, na Razie jest ok.

Tylko jakie powinno byc cisnienie?

Wd tabliczki 2.2-2.3 przod 2.2-2.5 tyl

Dalem po 2.3 wszędzie ale wydaje mi się mało - tak kapciowato wygląda

post-17806-0-81331300-1429045298_thumb.jpg

post-17806-0-13117200-1429045328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, zdaje się że tych opon:
Nokian eLine 185/65R15 92 T XL

 

nie da się nigdzie dostać, czy zatem takie:
 

Continental ContiPremiumContact 5 (185/65R15)

 

nadadzą się do imprazy 2.0  160KM? Generalnie opony są chwalone, ale spotkałem się też z opiniami że mają dość miękkie boki i przy mocnych zakrętach nie trzymają sztywnośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental ContiPremiumContact 5 (185/65R15)

 

nadadzą się do imprazy 2.0  160KM? Generalnie opony są chwalone, ale spotkałem się też z opiniami że mają dość miękkie boki i przy mocnych zakrętach nie trzymają sztywnośći.

Nawet Contisporty mają dość miękkie boki, więc przy tym profilu będa na zakrętach "pływać".

Miałem co prawda Contisportcontact 2 i 3 w różnych autach i te opony do dupowozu mogę polecić. Bardzo ciche, dobrze trzymają, ale nic poza tym. Upalać na tym się raczej nie da, bo boki zejdą bardzo szybko. Ponoć kolejne odsłony tych opon a więc 4, 5 już nie są takie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie do jazdy po mieście mam Bridgestone RE002, to bardzo fajna cywilna opona o wzmocnionych bokach, ale chyba w Twoim rozmiarze nie występuje. Możesz spróbować zamiennika 195/60/15, który jest o 6mm mniejszy na średnicy, więc ok. 1% (dopuszczalne różnice do 2%).

Przy profilu 65 czy 60 gumy jest na tyle dużo, że nie wiem czy jest o co walczyć, bo pomimo wzmocnienia boków i tak nie będzie rewelacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zmienić opony na letnie, problem polega na tym że chcę powiększyć aktualny budżet na opony i felgi letnie, potrzebuję kupić używane opony do awd na +/- 4 miesiące, albo rok zależy co będzie do kupienia i w jakim stanie, generalnie na więcej jak na 6 miesięcy nie potrzebuję. Z tego co wyczytałem muszą być opony wszystkie o tym samym rozmiarze, ale czy mogą być opony z przodu innego producenta niż opon z tyłu lub na odwrót? Czy to ma jakiś wpływ na wiskoze? Budżet to nie więcej jak 300 zł za 4 opony używane, głównie jest to spowodowane tym że aktualnie mam felgi z forestera 15 z oponami zimowymi, budżet mam ograniczony także kupno wymarzonych felg nie wchodzi w grę, a nowych opon też nie chcę kupować na 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze, że RE002 ma bdb opinie na dużym deszczu albo tak ludzie tylko gadają. Jak mi się skoczą P7 to właśnie zakupiłbym RE002 do forestera bo akurat o dziwo jest w rozmiarze 215/55r17

 

Czy są jakieś opinie dot. szarpania w koleinach? Na RE050A nie było żadnych problemów i ciekawe jak będą się zachowywać RE002.

 

Btw Udało mi się zakupić do darmowozu nówki używki 215/45r17 :) 87W

 

używane ale bieżnik 8mm za śmieszną cenę. Były chyba z golfa lub czegoś takiego ale poprzedni właściciel chciał znacznie szerzej i zostały mu opony.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze, że RE002 ma bdb opinie na dużym deszczu

 

Wg. mnie przy dużym deszczu, czy wodzie stojącej np. w koleinach szału nie robią,. Za to zaskakująco dobrze jest na równym, mokrym asfalcie. nawet w niskiej temperaturze.

Edytowane przez Crazy_Ivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aż dziw bierze, że RE002 ma bdb opinie na dużym deszczu

 

Wg. mnie przy dużym deszczu, czy wodzie stojącej np. w koleinach szału nie robią,. Za to zaskakująco dobrze jest na równym, mokrym asfalcie. nawet w niskiej temperaturze.

Wg mnie szału nie robią na asfalcie, na mokrym jest całkiem dobrze. Fajne opony na co dzień, nic poza tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...