Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lutek34 napisał:

to nie wiem jak w Twojej okolicy, ale w mojej dość sporo dobudowali i jazda na mapach sprzed 2017 może w niektórych sytuacjach, być nawet niebezpieczna. To jedna sprawa a druga, to znalezienie adresu w telefonie w porównaniu z tym jak tego się dokonuje na fabrycznym navi, to jest przepaść. 

 

Niebezpieczna?  Nawigacja to tylko wsparcie w dotarciu do celu, a nie prawda objawiona - to ja decyduję gdzie skręcam, a nie ekranik w aucie czy wujek gugle.

 

Wiadomo, że mapy w telefonie lepsze, ale jak nie muszę to nie włączam - szkoda baterii..

Używałem map z 2013 i w większości przypadków dojeżdżałem do celu bez problemu więc na mapach 2017 może być tylko lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czekker napisał:

Niebezpieczna?  Nawigacja to tylko wsparcie w dotarciu do celu, a nie prawda objawiona - to ja decyduję gdzie skręcam, a nie ekranik w aucie czy wujek gugle.

tak, dla nieznających miasta, gdzie zmieniła się organizacja ruchu, do tego wybudowali rondo, ludzie zaczynają się motać i robić dziwne ruchy. Nie raz widziałem jak ludzie nie zważając na to że ktoś za nimi jedzie zatrzymują się w momencie bo coś nie tak z nawigacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku..

 

W dniu 2.04.2021 o 19:39, czekker napisał:

Nie trzeba było usuwać aż tyle - SADSR621.IDX i POISR621.IDX mają odpowiednio 840,9 MiB i 445,9 MiB czyli wywaliłeś grubo ponad 1 GiB danych.

Ja usunąłem SADSR609.IDX i POISR609.IDX (109,2 MiB i 109,4 MiB) i to wystarczyło.

Nie wiem co jest w tych plikach, ale lepiej wywalać mniej niż więcej

 

Może się komuś przyda..

Dzięki @b-fan chyba udało się rozszyfrować co to za pliki - dobrze, że nie usuwaliśmy *605.idx  :biglol:

 

Jak podejrzysz te pliki zobaczysz nazwy ulic i obiektów; fyi:

605 Polska

607 Ukraina

621 Niemcy

622 Austria 

617 Finlandia

609 Węgry

606 Czechy 

611 Rumunia

620 Macedonia

613 Chorwacja

 

Edytowane przez czekker
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekker, jesteś w zupełnie obcym terenie, jedziesz zgodnie z nawigacją, droga jednokierunkowa. Po kilku kilometrach dowiadujesz się, że trafiłeś do jednostki wojskowej (znak ktoś ukradł, bo mu była potrzebna blacha). Przepuszczą Cię do wyjazdu po drugiej stronie czy "won, radź se sam" ? :upside-down-face_1f643-small: Nie wszystko i zawsze jest takie proste. Ponadto, jak na trasie 50 km, po błędach nawigacji, będziesz musiał zrobić 150 km, to prawdopodobnie też zmienisz zdanie. Toto ma pokazywać najszybszą / najtańszą /  terenową / nieterenową drogę do celu. Mapę Polski znam jeszcze z podstawówki. Jakoś ze Szczecina do Rzeszowa dojadę. Po co mi nawigacja ? Starą drogę z Warszawy do Łodzi też znam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiem, że temat był poruszany wiele razy, ale...

Kupiłem Outbacka IV i mam problem z navi po odłączeniu aku, woła o płytę DVD

W komplecie z samochodem była "oryginalna" płyta z mapami (zapewne D, ponieważ były mapy PL - w czytniku pod zaślepką)

Klemy ściągałem, płytę wielokrotnie wyciągałem i wkładałem, ale bez pozytywnego efektu.

Może ktoś poratować obrazem płyty do uruchomienia navi? Nawet nie chodzi o aktualne mapy, ale o kamerę cofania i obsługę radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Udało się zdobyć :)

Navi ruszyła, ale po każdym wyłączeniu zapłonu traci ustawienia, niektóre od razu, inne po dłuższym czasie nieużywania.

Spotkał się ktoś z taką przypadłością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maroski napisał:

Udało się zdobyć :)

Navi ruszyła, ale po każdym wyłączeniu zapłonu traci ustawienia, niektóre od razu, inne po dłuższym czasie nieużywania.

Spotkał się ktoś z taką przypadłością?

 

Radio powinno mieć stałe zasilanie z aku + zasilanie ACC ("po stacyjce"). Radio zawsze "ma prąd" a wie kiedy się włączyć /wyłączyć dzięki sygnałowi z ACC. To co opisujesz to brzmi jak sytuacja w której radio jest na obu liniach podpięte po ACC. Czyli włącza się i wyłącza po ACC ale konsekwencja takiego podpięcia jest taka że jak wyjmiesz kluczyk to traci całkiem zasilanie i traci też ustawienia. Tylko że to raczej nie ma sensu w Twoim przypadku bo chyba masz seryjną wiązkę a nie rzeźbiłeś jej na kolanie. 

Alternatywnie (tu już strzelam) może być tak że jeżeli masz słaby akumulator to radio odcina się od niego jeżeli zmierzy że napięcie spadło do zadanego poziomu i ma przestać pobierać prąd. To by mogło tłumaczyć dlaczego raz Ci się skasują a raz nie (auto dłużej stoi, napięcie spada, radio się odcina). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tinuviel napisał:

Alternatywnie (tu już strzelam) może być tak że jeżeli masz słaby akumulator to radio odcina się od niego jeżeli zmierzy że napięcie spadło do zadanego poziomu i ma przestać pobierać prąd. To by mogło tłumaczyć dlaczego raz Ci się skasują a raz nie (auto dłużej stoi, napięcie spada, radio się odcina). 

Aku jest dobry, wiązka seryjna.

 

Podpowie ktoś, która wtyczka / kolor kabla odpowiada za podtrzymanie zasilania dla radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.06.2021 o 23:06, Maroski napisał:

Podpowie ktoś, która wtyczka / kolor kabla odpowiada za podtrzymanie zasilania dla radia?

U mnie to samo było jak wgrałem soft EU (mam auto z USA), gdy wróciłem do pop5rzedniego przestało się wieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry!
Mam Legacy 2005. Pomóż mi znaleźć dysk, którego potrzebuję do nawigacji, mieszkam na Białorusi.
Mam Kenwood fgz201elf2. Natywny dysk jest czerwony, ale mocno porysowany i nie działa poprawnie. Nie mogę go skopiować.
Numery na dysku 464210-4800, W01-1642-05, ver 2.0 2004-2005 System Nawigacji 86283AG050.
Rozmiar Pliku Loading.KWI 21,2 MB.. w pliku version.txt napisany COMMENT=2004 ver.1
Próbowałem pobrać Europę Wschodnią 2013 i zachodnią 2011 i nagrać na dysk-nie działa.
Proszę o pomoc w zrozumieniu!

5_C7Dt30cf8.jpg

w_z17oFaeDg.jpg

jouDnniwhE4.jpg

7urlkUvxiTA.jpg

7zQvxmnVWa8.jpg

Edytowane przez ABlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

 

Pozwolę sobie odgrzać kotleta... Mam Outbacka z 2010 roku i ani soft, ani mapy prawdopodobnie nigdy nie były aktualizowane.

Nie chcę wstawiać chińczyka i zastanawiam się, czy jest sens kupowania nowych map. Ktoś już sprawdzał?

https://satnavstore.com/ALLCARS/Subaru/2020-subaru-core-2-legacy-imreza-forester-navigation-map-dvd-sat-nav-disc-update

 

signal-2023-02-17-15-53-43-733-1.thumb.jpg.d466e4e6162072c76b13dfdc7598f2c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odgrzewam temat, bo linki powygasane sprzed lat

 

LEGAŚ IV [MY'04] (PRZEDLIFT), radio płyciako-kaseciak z ekranem navi, osobny napęd w schowku

pacjent wczytuje sobie system, jakieś tam menu z 'button'ami" do poklikania

brak obsługi Polski, obszar zaznaczony jako obsługiwany (cała EU) kończy się na Odrze, mimo iż Nordycką Północ obejmuje

 

czy ktoś może stąd pobierał mapy 2016?

https://chomikuj.pl/szarkidnb/Subaru+navi+nieoficjalna

prawie 12GB tego kodu binarnego...

 

ewentualnie jakiś świeży linkeł? coby nie mieć pustej dziury w sofcie...

już tak kiedyś jeździłem z ekranem 10" i nieruchomą kropką w Simi Valley (CA) ... co innego, gdyby tam fucktycznie mieć swojego chociaż bungalow'ka z basenem :P a jeżdżąc po naszych drogach i nieustannie na nich redukując żywotność klawiatury, co nieuchronnie przybliża wizytę u ortodonty... nic fajnego, tylko drażni (drzaźni, jak to muwjo "nasi" :P)

 

wiem, wiem... przewertować sobie temat...

jest masakra po prostu z połapaniem się w końcu co i gdzie, bo temat to mnóstwo prób i poprawianych błędów oraz linków, które już nie działają :( 

 

więc bardzo jakąś dobrą duszę świnia...

.                                                               ...prosię...

.                                                                                proszę :)

.                                                                                                   pomóżta ułomkowi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Przejrzałem całe 14 stron :) Drugi napęd i uruchomienie radia po od odłączeniu to nie problem (za pierwszym razem było zaskoczenie ;), ale loading.kwi pozwolił na uruchomienie). Gdy byłem w potrzebie uruchomienia radia, nie wnikałem w wersję softu jaki wgrałem. Po jakimś czasie szukałem paru info w instrukcji obsługi navwgacji/radia i znalazłem ustawienia subwoofer'a, co mnie bardzo zdziwiło, bo nigdy grzebiąc w radiu nie rzuciły mi się w oczy... W związku z tym, że w wątku znalazłem wpis, że po update softu  może nie działać "to i tamto" bo już nie obsługuje narodziło się parę pytań:

1. Czy można określić na jakim sofcie radio było pierwotnie? (w moim przypadku McIntosh w Subaru Outback IV BRF)

2. Czy ustawienia Subwoofera mogą zanikać w zależności od wersji?

3. Czy możliwe, że inny plik KWI odpowiada za jakieś dodatkowe funkcje (inny niż loading.kwi)

4. Czy ktoś z tutaj obecnych posiada oryginalną płytę startową do McIntosh w Outback 2012?

 

Wygląd i wersja oprogramowania w załączonych fotkach :)

 

Pozdrawiam.

radio 1 wygląd.jpg

radio 2 soft.jpg

radio 3 brak SUB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby ktoś jeszcze szukał DVD A B C D z 2017 do Core 1     ->    Link do CHOMIKUJ'a        ////// to przynajmniej nie zniknie i się przyda na dłużej niż 1 doba

 

Jest tu jeszcze multum innych navi jakby co... niestety LOADING.CHRUM nie ma :(

Edytowane przez Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
On February 23, 2022 at 09:58, ABlade wrote:

Good morning!
I have Legacy 2005. Help me find the disk I need for navigation, I live in Belarus.
I have Kenwood fgz201elf2. The native disk is red but heavily scratched and does not work properly. I can't copy it.
Disk numbers 464210-4800, W01-1642-05, ver 2.0 2004-2005 Navigation System 86283AG050.
Loading File Size.KWI 21.2 MB .. in the version.txt file written COMMENT = 2004 ver.1
I tried to download Eastern Europe 2013 and Western 2011 and record to disk-does not work.
I am asking for help in understanding!

5_C7Dt30cf8.jpg

w_z17oFaeDg.jpg

jouDnniwhE4.jpg

7urlkUvxiTA.jpg

7zQvxmnVWa8.jpg

 

I think i can help you. DM me if you still need helping. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...