Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie

Potrzebuję plik  startowy do uruchomienia nawigacji w outbacku z 2010r . Kupiłem auto i niema żadnej płyty wyświetla się tylko komunikat no dvd please insert map dvd proszę o  pomoc. tomasz.siergiej@gmail.com

Edytowane przez Radix12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Tradycyjny problem, mam płytkę instalacyjną ale nie działa bo zarysowana.a ściągnalem plik z rozszerzeniem pliku .kwi

Proszę tylko o informacje jak nagrać płytkę, ma to być dvd cd, zamknąć sesję po nagraniu i tyle czy jako obraz pliki.mam Subaru Forester III z 2008 roku. Zdjęcie navi w załączniku

IMG_20200329_162633.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 09:39, Fryzjer_ napisał:

Potwierdzam działanie navi z linka podanego powyżej. Ściągnąłem od przyjaciół Moskali prawie 7 GB danych. Wypaliłem na płytkę DVD DL - z najniższą prędkością - za pomocą programu ISO Burn, zamknąłem sesję i wystarczyło włożyć do napędu.

 

Witam. Możesz podać namiar na przyjaciół Moskali co by ich wydoić albo może ty byś mógł udostępnić 7gb danych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Widzę że już parę osób ten problem miało, jestem zielony w tych sprawach. Odpiąłem akumulator i teraz wywala "No DVD. Please insert map DVD", wyczytałem że muszę pobrać pliki i wrzucić na płytkę. Ktoś może poratować linkiem do odpowiednich plików? Imprezka WRX GH.

20200717_134825.thumb.jpg.1ef1990cfeded71b848c770672c05765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja niestety poległem z nagrywaniem. Moja nagrywarka chyba nie daje rady bo dwa razy IMG Burn wywalił się pod koniec i płyty nie przechodzą weryfikacji. Wcześniej jak wypalałem płytę 2013/14 na starym komputerze to nie miałem takich problemów

Kupiłem więc na allegro płytę D z  Volvo z 2016/17 roku. Wczytuje ją, ale nie widzi map (?), pokazuje starą mapę, wczytaną z ostatniej płyty.

Szukam kolejnego komputera, żeby jeszcze raz spróbować nagrać obraz.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem bliżej tematyki IT i elektroniki niż aut może podpowiem bo problemy podobne jak z innymi sprzętami  gdzie nagrana płyta nie działa :)

 

Po pierwsze dobrej jakości płyta. Polecam Verbatim (+). Z innymi bywało różnie, raz działały, raz nie, a Verbatim nigdy nie zawiódł.

Po drugie prędkość. Im niższa tym lepiej. Doświadczalnie najlepiej wypalać z prędkością 2,4x jeśli płyta to DL lub 8x jeśli zwykła DVD..

IMG Burn nie stwarzał nigdy problemów. W ustawieniach jedynie zwiększyć bufor na 240MB i zaznaczyć Perform OPC before write.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.08.2020 o 17:09, gruby33 napisał:

Jako, że jestem bliżej tematyki IT i elektroniki niż aut może podpowiem bo problemy podobne jak z innymi sprzętami  gdzie nagrana płyta nie działa :)

 

Po pierwsze dobrej jakości płyta. Polecam Verbatim (+). Z innymi bywało różnie, raz działały, raz nie, a Verbatim nigdy nie zawiódł.

Po drugie prędkość. Im niższa tym lepiej. Doświadczalnie najlepiej wypalać z prędkością 2,4x jeśli płyta to DL lub 8x jeśli zwykła DVD..

IMG Burn nie stwarzał nigdy problemów. W ustawieniach jedynie zwiększyć bufor na 240MB i zaznaczyć Perform OPC before write.

Dopiero teraz zauważyłem twój post. Jeśli chodzi o płytę to mam Verbatima. Co do prędkości to nie jest tak różowo bo nowe napędy nie dają takiej możliwości. Mój napęd ma standardową prędkość 8x a minimalną 3x. Widać to zresztą w logu IMG Burn, nagrywarka nie pozwala na niższą prędość niż to 3x.

Tych opcji z buforem i Perform OPC nie próbowałem.

Generalnie udało mi się to nagrać na Ubuntu na programie K3b. Sukces połowiczny. Nagrało się wszystko, ale nawigacja z użyciem ulic jest o wiele gorsza. Działa ale nie we wszystkich miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 17:21, ruru napisał:

Kolego Fryzjer_,

czy mógłbyś udostępnić aktywny link do najbardziej aktualnej płyty D? (31489538 AA 1648)

Dziękuję i pozdrawiam z Rzeszowa.

Tutaj jest torrent https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5533744, płyta z 2017 roku. Trzeba się zarejestrować.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie z innej beczki a zarazem powiązane.

Czy wrzucał ktoś europejskie mapy do auta z radiem z USA?

Aktualnie Kenwood FXDB10KF2 Forester 2011.

Po użyciu DVD A MMM2 z Volvo 2017 i restarcie zasilania system się ładuję, soft pokazuje 5700 i wszystko działa. Ku zaskoczeniu są nawet europejskie jednostki na Info jak km, litry do pierwszego wyłączenia zapłonu... Po tym wracają mile i galony.

 

Ma ktoś pomysł jak to zastosować "na stałe" ?

@BazaN? Bo widziałem, że też coś kombinowałeś :)

Edytowane przez Piaskos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były mapy EU, ale jednostki się nie zmieniły. Natomiast zdarzały się zawiechy kamery. Wróciłem do ori softu bo navi jest i tak straszne, wolę stabilną pracę. Może kwestia kopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...