Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło mi tak na myśl, po przeczytaniu kilku postów na forum, żeby pozyskać / udostępnić soft, oprogramowanie czy jak to nazwać, dzięki któremu możliwe jest uruchomienie po raz pierwszy radia i innych funkcji komputera pokładowego. 

Potrzebna do tego jest oryginalna płytka subaru na której znajdują się również mapy do navi, ale map w to nie mieszajmy ze względu na licencje itp.

Z tej płyty za załadowanie systemu do jednostki odpowiada tylko i wyłącznie jeden plik LOADING.KWI 

Można go skopiować, nagrać na czystą płytkę i system bez problemu odpali, i będzie sobie działał aż do zaniku prądu (np. odpięcie aku).

Na pewno niektórzy oryginalną płytę zgubili, albo zakupili navi z drugiej ręki bez płyty, albo chcieliby mieć nowszy soft od tak, bo może ma dodatkowe funkcje lub poprawki.

 

Z pomocą użytkowników forum można by to sprawdzić. Ile było wersji, która jest nowsza itp. przy okazji udostępniając ww. plik.

Ja sam uruchomiłem radio z navi  po przeszczepie tylko dzięki jednemu z forumowiczów. 

Na chwilę obecną wiem tylko, że były dwie wersje softu które nie są kompatybilne dla oem kenwoodów montowanych we wszystkich subarakach. Do MY'08 włącznie z zewnętrznym czytnikiem w schowku lub pod siedzeniem, i od MY'09 r. z czytnikiem zintegrowanym w jednostce, niezależnie jak wygląda radio, mówimy oczywiście o tych z czytnikiem map z płyt dvd.

 

ja przykładnie jako pierwszy:

radio: GX204LEF2 FZDA07ELEF2 (korekta jak słusznie zauważył WOJO)

z auta: Legacy IV 2008 D

version: 5000 / 2013 ver.1

wygląda tak:post-12655-0-73865900-1486558951_thumb.jpg

 

https://www.dropbox.com/sh/ykqj950zt71ycy2/AAAg4OoIPNf4Iynj8yT_FCfia?dl=0

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 12:43, lechuorzech napisał:

miałem nadzieję na większy odzew, 

może chociaż wersje podacie, toż to raptem kilka kliknięć na wyświetlaczu.

Daj mi chwilę - muszę odkopać samochód spod śniegu... ;)

navi.jpg

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 19.03.2017 o 14:28, lechuorzech napisał:

Wojo, radio przedliftowe?

Już nie...

Oryginalnie było GX-201LH.

Teraz jest GX-204LE.

Nawigacja działała ze starym i z nowym. Sterowanie z kierownicy działało ze starym i z nowym.

Oryginalnie mam płytkę z 2004 roku.

To co widać na obrazku to mapy z VOLVO (obejmuje Polskę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 20.03.2017 at 2:48 PM, WOJO said:

Już nie...

Oryginalnie było GX-201LH.

Teraz jest GX-204LE.

Nawigacja działała ze starym i z nowym. Sterowanie z kierownicy działało ze starym i z nowym.

Oryginalnie mam płytkę z 2004 roku.

To co widać na obrazku to mapy z VOLVO (obejmuje Polskę).

Wojo / lechuorzech czy ten plik z dropboxa zagra w moim Outbacku 2004 (MY'05) fabryczna navi z DVD w schowku i radiem GX-201LH? Próbuję wgrać jakiekolwiek polskie mapy, ale wiem, że do tego była potrzebna ta oryginalna płytka z softem (czerwona), której nie dostałem od niemca :(

Edytowane przez maslosky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie, bo to od radia ze zintegrowanym czytnikiem od 2008 r. I późniejszych 2din, choć pewności nie mam. Ale jaki problem spróbować, wystarczy zwykłe dvd. Oczywiście tam nie ma map, to sam plik do uruchomienia funkcji radia, komputera pokładowego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maslosky napisał:

Może w takim razie WOJO by się podzielił plikiem loading.kwi ze starszej wersji, bo patrząc po zdjęciu, które dodał może tamto by banglało.. Da radę Wojo?

Mam obie wersje pliku (3300 i 5000). Jak znajdę chwilkę, wgram do siebie 5000, chyba, że będziesz szybszy. :D

2 godziny temu, lechuorzech napisał:

Wydaje mi się że nie, bo to od radia ze zintegrowanym czytnikiem od 2008 r. I późniejszych 2din, choć pewności nie mam. Ale jaki problem spróbować, wystarczy zwykłe dvd. Oczywiście tam nie ma map, to sam plik do uruchomienia funkcji radia, komputera pokładowego itp.

Cały czas myślałem, że te ze zintegrowanym w radiu czytnikiem to wersja 2, a te z czytnikiem w schowku/pod siedzeniem to wersja 1.

Twoje zdjęcie wydaje się temu przeczyć. Chyba czas na eksperymenty. :D

Dnia 8.02.2017 o 14:19, lechuorzech napisał:

Przyszło mi tak na myśl, po przeczytaniu kilku postów na forum, żeby pozyskać / udostępnić soft, oprogramowanie czy jak to nazwać, dzięki któremu możliwe jest uruchomienie po raz pierwszy radia i innych funkcji komputera pokładowego. 

Potrzebna do tego jest oryginalna płytka subaru na której znajdują się również mapy do navi, ale map w to nie mieszajmy ze względu na licencje itp.

Z tej płyty za załadowanie systemu do jednostki odpowiada tylko i wyłącznie jeden plik LOADING.KWI 

Można go skopiować, nagrać na czystą płytkę i system bez problemu odpali, i będzie sobie działał aż do zaniku prądu (np. odpięcie aku).

Na pewno niektórzy oryginalną płytę zgubili, albo zakupili navi z drugiej ręki bez płyty, albo chcieliby mieć nowszy soft od tak, bo może ma dodatkowe funkcje lub poprawki.

 

Z pomocą użytkowników forum można by to sprawdzić. Ile było wersji, która jest nowsza itp. przy okazji udostępniając ww. plik.

Ja sam uruchomiłem radio z navi  po przeszczepie tylko dzięki jednemu z forumowiczów. 

Na chwilę obecną wiem tylko, że były dwie wersje softu które nie są kompatybilne dla oem kenwoodów montowanych we wszystkich subarakach. Do MY'08 włącznie z zewnętrznym czytnikiem w schowku lub pod siedzeniem, i od MY'09 r. z czytnikiem zintegrowanym w jednostce, niezależnie jak wygląda radio, mówimy oczywiście o tych z czytnikiem map z płyt dvd.

 

ja przykładnie jako pierwszy:

radio: GX204LEF2

z auta: Legacy IV 2008 D

version: 5000 / 2013 ver.1

wygląda tak:post-12655-0-73865900-1486558951_thumb.jpg

 

https://www.dropbox.com/sh/ykqj950zt71ycy2/AAAg4OoIPNf4Iynj8yT_FCfia?dl=0

Możesz zrobić pełne ISO płyty?

Mam już wgraną wersję map z 2012 roku (Jaguar 464110-9360), ale korci mnie sprawdzenie, czy wersja z 5000 ma szanse zadziałać u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wam :) Mam pytanie do was bo bardziej to wszystko ogarniacie mam mapy oem i piraty oem chyba z 2014r i piraty z 15 czy jakos tak i teraz pytanie moje brzmi czy da sie w jakiś sposób dodać język polski do obsługi radia ? w sensie takim ze ja z eng. nie mam problemu ale autojest mojego dziadka a on tylko po polsku gada i nie rozumie angielskich tekstów i nie potrafi wpisaćadresu np itp chciał buym mu zrobić prezent na 80te urodziny i spolszczyć mu nowo nabyte radio (fabrycznie siedzi  https://www.olx.pl/oferta/navi-radio-dotykowe-subaru-outback-legacy-09-2013-CID5-IDa6crz.html#8c0567186b takie auto legacy 2.0D 2011 rok wersja gt zamontować chce takie samo jak to https://www.olx.pl/oferta/navigacja-dvd-radio-cd-kenwood-subaru-CID5-IDk3E8r.html i to docelowo chciał bym mieć w języku ojczystym) mogli byscie pomoc czy podpowiedziec jak temat ugrysc ? za wszelką pomoc z góry dziekuje i mam nadzieje ze nie trafiłem z pytaniem w zły temat 

PS. sprawdzę jaka mam wersje softu to udostepnie kopie wszystkich płyt swoich i plik LOADING.KWI z oem plyty subaru bo jej musze uzyc po zaniku prądu 

pozdrawiam jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, czy jest może jakaś nowsza wersja map niż 2012 do Kenwooda 3300 z Forka XT MY04 (wersja z czytnikiem DVD w schowku)? Słyszałem że w tych z Volvo z 2014/15 nie działa wyszukiwanie po adresach. Prawda to? Czy może jest sposób żeby je zmusić do współpracy?

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to land rover, mazda, jaguar albo volvo, ale najbardziej aktualne są volvo i na pozostałych forach się do nich odwołują.

Pod kenwooda core1 (czyli z oddzielnym czytnikiem dvd dla map) trzeba szukać - volvo RTI MMM/p2001 najnowsze to chyba 2015/2016

do nowszych kenwoodów core2 (ze zintegrowanym czytnikiem dvd) - volvo RTI MMM2 - najnowsze to 2017

 

Nie wiem czy to prawda, ale ponoć użytkownicy volvo pozwali do sądu producenta za to że ograniczył aktualizację map w autach premium do kilku lat, i ponoć wygrali. Tym samym volvo wypuszcza kolejne aktualizacje, na przykład Volvo S80 (MY07-MY11) 6/2006-2011, i nie tylko, dostaje teraz Europę 2017 na czterech płytach dvd.

Da się?...

 

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie (Legacy IV przedlift) próba poczęstowania auta Mapami RTI.MMM.P2001 dla Volvo wersja 20015 skończyła się tak:

 

mapy_su.jpg

 

Navi płacze że nie ma map, płytę niby czyta:

 

mayp_su2.jpg

 

do przedliftowego radia nie wchodzą mapy z Volvo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje informacje były błędne co do core1. Tak więc, pewnie ruszy mmm2 ale nie będziesz mógł wyszukiwać miejscowości po adresie. Próba nie strzelba... 

Albo musisz zaktualizować system, czyli nowszy loading.kwi u ciebie jest 0900, może na 3300 pójdzie.

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tinuviel napisał:

No to u mnie (Legacy IV przedlift) próba poczęstowania auta Mapami RTI.MMM.P2001 dla Volvo wersja 20015 skończyła się tak:

 

mapy_su.jpg

 

Navi płacze że nie ma map, płytę niby czyta:

 

mayp_su2.jpg

 

do przedliftowego radia nie wchodzą mapy z Volvo?

Mam prośbę. Zacznijmy operować numerami z płyty (np. 464110-9360). Łatwiej będzie znaleźć, bo nazewnictwo VOLVO typu MMM, MMM+, MMM2 jest takie sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z mapami Volvo MMM jest taki sam efekt, podmieniałem loading.kwi na subarowy ale jest to samo. Kwi mam 0900.

 

Edit:

Przetestowałem MMM2 z podmienionym loading.kwi 0900 i mapa działa ale bez wyszukiwania po adresach. Może ktoś się podzielić loading.kwi 3300 do testów?

 

 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2017 o 09:37, skwaro napisał:

U mnie z mapami Volvo MMM jest taki sam efekt, podmieniałem loading.kwi na subarowy ale jest to samo. Kwi mam 0900.

 

Edit:

Przetestowałem MMM2 z podmienionym loading.kwi 0900 i mapa działa ale bez wyszukiwania po adresach. Może ktoś się podzielić loading.kwi 3300 do testów?

 

 

0420 (czerwony oryginał z 2003 464210-4471)
https://mega.nz/#!J9VFxYiC!IivlztSDiZ4qeqiq2_2pUa7wCKSPBGC0hPxfzTKkRus
3300 (Volvo z 2009 464110-7570)
https://mega.nz/#!15N13AKL!FvYEbs9E0PsRm_X38UcZQaebgW_1o64ET9a7InnJ-Og
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...