Jump to content

Djet

Użytkownik
 • Posts

  160
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Auto
  Forester 2.5XT MY07

Recent Profile Visitors

1058 profile views

Djet's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

21

Reputation

 1. Gdyby ktoś potrzebował mapy na płycie lub płyty startowej pisać pw
 2. Gdyby ktoś potrzebował mapy na płycie lub płyty startowej pisać PW
 3. Mogły skończyć się szczotki w silniczku lub na prowadnicach jest jakiś opór który powoduje wyłączenie silniczka. Gdybyś miał dostęp do silniczka spróbuj w niego popukać i jeśli zacznie działać znaczy że szczotki. U mnie tak było.
 4. Boczki pasują, podłokietnik środkowy tez pasuje.
 5. Więc wzrokowo obserwuj uszczelki głowic pod samochodem- to pierwszy objaw, może minąć nawet kilka-kilkanaście tyś km zanim zacznie przegrzewać się silnik szczególnie latem, i lepiej do tego nie dopuścić bo mogą dojść inne sprawy.
 6. Przyjemność z jazdy większa w 3.0. 3.6 to raczej pudło na kołach, bardziej przechylające się w zakrętach w porównaniu do starszego brata.
 7. Jeżeli masz silnik FB25 to nie warto robić profilaktycznie bo w tych silnikach nie ma tego problemu natomiast EJ25 w przeciwieństwie do 2.5T daje pierwsze sygnały w postaci wycieku zazwyczaj spod jednej uszczelki głowicy i wtedy możesz obydwie wymieniać.
 8. Djet

  Upg 2.5xt

  Aby problem nie wystąpił ponownie trzeba przede wszystkim jeździć na autostradzie zgodnie z przepisami gdyż długotrwała jazda z wysokimi prędkościami 150+/kmh prowadzi do UPG oraz pilnować pełnej wydajności układu chłodzenia (chłodnica, płyn, pompa, termostat itp.) Znam forestery 2.5XT z przebiegami 200-300tkm bez problemów z fabrycznym UPG i znam takie które przejechały tylko 50tkm z fabrycznym UPG. 90% zależy od kierowcy.
 9. Ja tylko mogę dodać że ma min 200 tyś km bo pamiętam auto z którego został wymontowany i rzekomo był tam od nowości.
 10. Czy jest sposób aby trwale wyłączyć ten komunikat? akceptacja za każdym razem po przekręceniu kluczyka jest mega denerwująca.
 11. od dołu uszczelka pod głowicą lewą lub prawą mokra? kapie?
 12. Jeżeli nie jeździsz na gazie nie musisz interesować się regulacją zaworów. Nie ma takiej potrzeby ani też nie wchodzi to w żaden przegląd okresowy w ASO.
 13. Djet

  Outback H6

  Chodziło mi o pasek wielorowkowy. Czy jest możliwość podciągnięcia paska na napinaczu? gdy miałem analogiczny przypadek w foresterze 2.0 158 była taka możliwość .
 14. Djet

  Outback H6

  Czy napinacz paska klinowego w H6 jest hydrauliczny i nie ma możliwości podciągnięcia gdy pasek na zimno popiskuje?
 15. Tak na marginesie czy sls-y szybciej zużywają się gdy jeździmy na pusto czy pod obciążeniem w postaci np. pełnego zbiornika? bo odnoszę wrażenie że na pusto tył bardziej podskakuje i chyba bardziej pracują amory, na szarpakach też na pusto wykazują mniej %.
×
×
 • Create New...