Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 20:53, Piaskos napisał:

Pytanie z innej beczki a zarazem powiązane.

Czy wrzucał ktoś europejskie mapy do auta z radiem z USA?

Aktualnie Kenwood FXDB10KF2 Forester 2011.

Po użyciu DVD A MMM2 z Volvo 2017 i restarcie zasilania system się ładuję, soft pokazuje 5700 i wszystko działa. Ku zaskoczeniu są nawet europejskie jednostki na Info jak km, litry do pierwszego wyłączenia zapłonu... Po tym wracają mile i galony.

 

Ma ktoś pomysł jak to zastosować "na stałe" ?

@BazaN? Bo widziałem, że też coś kombinowałeś :)

Ja od lat stosowałem mapy Volvo, również tę z 2017 roku i mogłem wybierać w menu nawigacji m.in. jednostki km lub mile. Natomiast nie miało to wpływu na wskazania "komputera pokładowego" - tam ciągle były/są jednostki US.

 

U mnie natomiast po dłuższym odłączeniu akumulatora (naprawa silnika) przestał "widzieć" mapy VOLVO.

Navi współpracuje tylko z oryginalną płytą US i tylko z niej zaciąga plik systemowy. Na inne płyty reaguje z niechęcią - "insert DVD Map" i jest szary ekran - więc obecnie nie używam Subarowej nawigacji. Może macie pomysł dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Region się skończył ? Niestety, większość napędów DVD miała ograniczenia regionalne. Prawa autorskie. Seryjny napęd znosi 5 zmian pomiędzy Stanami a Europą. Być może to jest przyczyna ? Stref jest bodajże 5. Ale żonglowanie płytami prowadzi do zablokowania napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tankujesz na Orlenie, 98 oktanów, to masz punkty. Weź sobie najprostsze Mio i masz wszystko. Aktualizacje za darmo, szybko liczy, dokładana. Wieszasz sobie po lewej lusterka i masz kłopot z głowy. U mnie nawigacja oryginalna pokazuje 30 % tego co Mio Pilot. Jeżeli wczytasz mapę Polski do Kenwooda, to traktuj ją jak ja. Małe powiększenie, 4 - 10 km na podziałce. Widzisz mapę, kierunek... Do nawigowania Mio. Nie będę się użerał z mapami Volvo czy Toyoty sprzed 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mz56 napisał:

Cisza zapadła, nie chcecie się słuchać starego kierowcy, to martwicie się o odpowiedzialność.

 

Gdyby tylko istniało takie urządzenie do nawigacji które podobnie jak to mio można sobie powiesić po lewej od lusterka... i które aktualizuje mapy codziennie a nie jak mio raczy wypuścić i które pokazuje korki i nie w oparci o statystykę tylko ale w oparciu o miliony innych urządzeń które wysyłają informację o ruchu w czasie rzeczywistym. Do tego gdyby miało fajny jasny wyświetlacz z dobrą rozdzielczością, może nie taki oporowy jak w palmtopach 20lat temu ale pojemnościowy - taki pod palce, może gdyby jeszcze miało szybki system a nie Windows ce 6.0 który debiutował... 15lat temu, gdyby jeszcze informował o fotoradarach i kontrolach drogowych, o - i jeszcze gdyby miał BT i Internet to by można muzyki słuchać w trakcie nawigacji a gdyby miał też moduł telefonu to by można nawet no nie wiem  - używać go jak telefonu takiego przenośnego i wtedy można by zawsze mieć taką nawigację przy sobie. To by było coś.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba ! Ale może jesteśmy coraz bliżej. Chodziło mi o to, że praktycznie za darmo, dostajemy narzędzie, co prawda proste, które w porównaniu z nawigacjami fabrycznymi jest o niebo lepsze. Ja za lusterkiem po prawej stronie "przyssałem" kamerkę (ekran ma zasłonięty lusterkiem, więc nie razi) a po lewej, ok. 1 cm od podsufitki nawigację. Ponieważ wyświetlacz jest do kitu i najlepiej jest oglądać go "od dołu", miejsce jest bardzo dobre. Głośniki grają na dole, nawigacja gada na górze i wszystko jest dobrze :yahoo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
Udało mi się dokopać więc się dzielę.

Są to mapy Land Rover Western Europe - 464110-5150 - Zawiera LOADING.KWI - 3800 - Na życzenie mogę wyciągnąć i zahostować gdzieś.
https://ulozto.cz/file/gNJG48D714tC/mydiscimage-iso 
Haslo: CORE1

Nieoficjalnie sprzedawane jako mapy Subaru CORE 1 - 464210-6950
https://uloz.to/file/TAXCk12VMFom/464210-6950-rar
Mapy:

Albania, Austria, Belarus, Bosnia and Herzegovina,
Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia,
Germany, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova,
Montenegro, Poland, Romania, Serbia, Slovak Republic,
Slovenia, Ukraine


Problem był z wypaleniem map ale usunąłem dwa pliki z obrazu .ISO - obstawiam że jakieś zabezpieczenie przed wypaleniem.

IMG_20210301_211320.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, miałem właśnie brać się za reanimację swojej Navi w FXT 06. 

@Marcin Motaj rozumiem, że najpierw wypalam 464110-5150 i updateuje soft, a potem wkładam 464210-6950 by mieć PL mapy? 

 

Cytat

Problem był z wypaleniem map ale usunąłem dwa pliki z obrazu .ISO - obstawiam że jakieś zabezpieczenie przed wypaleniem.

Zdradzisz które pliki? Czy w tym uploadzie ich już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrJ

Tak, najpierw pobrałem 464110-5150 i przeprowadziłem updejt softu z 3300 na 3800 - niestety na tej płycie nie ma map polski, mogę wyodrębnić LOADING.KWI i wysherować, abyś nie musiał całej płyty pobierać, ale to napisz na PW w razie co.

Tak, ta 464210-695
0 zawiera polskie mapy. Problemem jest że obraz jest większy niż płyta DVD 8.5GB
Osobiście za pomocą programu WinISO otworzyłem obraz .ISO, zaryzykowałem i usunąłem 2 największe pliki SADSR621.IDX oraz POISR621.IDX oraz zapisałem nowy obraz .ISO odchudzony (niestety nie wiem jakie funkcjonalności straciłem po usunięciu tych 2 plików ;D) 

W tym uplodzie pliki są ponieważ jedynie udostępniłem linki z Czeskiego forum i są one niemodyfikowane przezemnie.


A potem na standardowej płcie Verbatim DL 8.5GB mogłem wypalić w prędkości x3 na UltraISO

Edytowane przez Marcin Motaj
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2021 o 07:32, mz56 napisał:

Jeżeli tankujesz na Orlenie, 98 oktanów, to masz punkty. Weź sobie najprostsze Mio i masz wszystko. Aktualizacje za darmo, szybko liczy, dokładana. Wieszasz sobie po lewej lusterka i masz kłopot z głowy. U mnie nawigacja oryginalna pokazuje 30 % tego co Mio Pilot. Jeżeli wczytasz mapę Polski do Kenwooda, to traktuj ją jak ja. Małe powiększenie, 4 - 10 km na podziałce. Widzisz mapę, kierunek... Do nawigowania Mio. Nie będę się użerał z mapami Volvo czy Toyoty sprzed 3 lat.

Odpuściłem sobie na razie temat fabrycznej NAVI i jak potrzebuję, to używam Google map w telefonie.

Może się kiedyś sama naprawi i doczekamy się aktualnych map :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 14:31, Marcin Motaj napisał:

@MrJ

Tak, najpierw pobrałem 464110-5150 i przeprowadziłem updejt softu z 3300 na 3800 - niestety na tej płycie nie ma map polski, mogę wyodrębnić LOADING.KWI i wysherować, abyś nie musiał całej płyty pobierać, ale to napisz na PW w razie co.

Tak, ta 464210-695
0 zawiera polskie mapy. Problemem jest że obraz jest większy niż płyta DVD 8.5GB
Osobiście za pomocą programu WinISO otworzyłem obraz .ISO, zaryzykowałem i usunąłem 2 największe pliki SADSR621.IDX oraz POISR621.IDX oraz zapisałem nowy obraz .ISO odchudzony (niestety nie wiem jakie funkcjonalności straciłem po usunięciu tych 2 plików ;D) 

W tym uplodzie pliki są ponieważ jedynie udostępniłem linki z Czeskiego forum i są one niemodyfikowane przezemnie.


A potem na standardowej płcie Verbatim DL 8.5GB mogłem wypalić w prędkości x3 na UltraISO

Cześć wszystkim,

 

a czy pójdzie aktualizacja z takiej starej wersji? Czy muszę wykonać jakieś kroki pośrednie, tzn. najpierw wgrać 1xxx, potem 2xxx, itd.?

 

 

3cc165c3-2f0c-4ed2-bb3e-374751fe6664.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2021 o 21:48, Marcin Motaj napisał:

Nieoficjalnie sprzedawane jako mapy Subaru CORE 1 - 464210-6950
https://uloz.to/file/TAXCk12VMFom/464210-6950-rar
Mapy:

Albania, Austria, Belarus, Bosnia and Herzegovina,
Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia,
Germany, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova,
Montenegro, Poland, Romania, Serbia, Slovak Republic,
Slovenia, Ukraine


Problem był z wypaleniem map ale usunąłem dwa pliki z obrazu .ISO - obstawiam że jakieś zabezpieczenie przed wypaleniem.

 

Zabezpieczone jest teraz hasłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Madull napisał:

Cześć wszystkim,

 

a czy pójdzie aktualizacja z takiej starej wersji? Czy muszę wykonać jakieś kroki pośrednie, tzn. najpierw wgrać 1xxx, potem 2xxx, itd.?

 

 

3cc165c3-2f0c-4ed2-bb3e-374751fe6664.JPG

Oj, nie wiem co tu za Core będzie się kryć czy 1 czy 2. Ja zaczynałem z 0900 na 3300 na 3800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 11:20, Madull napisał:

czy pójdzie aktualizacja z takiej starej wersji?

Masz core1, powinna pójść bez problemu od razu na 3800

 

7 godzin temu, Basmanek napisał:

Czy tego rar'a trzeba rozpakować? przed wypaleniem na płytę?

Tak, trzeba wypakować, a otrzymany plik iso trzeba jeszcze zmodyfikować jak pisał wcześniej Marcin, bo nie zmieści się na płycie dl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh !!! Ja tam sobie oglądam zużycie paliwa na głównym wyświetlaczu. A tych małych wynalazków chyba nic z fabrycznych nie dogoni. Córka Google w telefonie, ja Mio po nowym upgrade, a samochodowe systemy, sprzed trzech lat, wmawiają mi, że jadę po polu. Po co zmagać się z wiatrakami ? Jeżeli fabryczne systemy będą mi proponowały co trzy, cztery miesiące nowe płyty, pena lub coś po WiFi, to może zmienię zdanie. Nowe mapy, Subaru, Toyota, trzy miesiące negocjacji co do ceny, dwa miesiące na podjęcie decyzji przez zarząd, dwa miechy na wybór tłoczni, dwa miesiące na określenie sposobu dystrybucji, miesiąc na rozesłanie płyt... Po co mi to. Dodatkowo, od południowych wysp greckich po Portugalię, Danię, Polskę, nie muszę żonglować żadnymi płytami. Ja nie jestem DJ. Choć byłem. Znudziło mi się. Jeżeli licencje na Mio wygasną, a nie powinny, to za punkty za benzynę wezmę sobie następną z nowymi prawami na następnych kilka lat. Tak jak stary Geosat, tak nowe Mio ma dużo więcej dróg. Mio jeszcze nie sprawdziłem, ale Geosat prowadził mnie do celu przez przecinki w lesie w zachodniopomorskim, i poprzez mniejsze górki szczytami w okolicach Żywca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.03.2021 o 14:31, Marcin Motaj napisał:

Tak, ta 464210-6950 zawiera polskie mapy. Problemem jest że obraz jest większy niż płyta DVD 8.5GB
Osobiście za pomocą programu WinISO otworzyłem obraz .ISO, zaryzykowałem i usunąłem 2 największe pliki SADSR621.IDX oraz POISR621.IDX oraz zapisałem nowy obraz .ISO odchudzony (niestety nie wiem jakie funkcjonalności straciłem po usunięciu tych 2 plików ;D)

 

Też się tym trochę pobawiłem..

Nie trzeba było usuwać aż tyle - SADSR621.IDX i POISR621.IDX mają odpowiednio 840,9 MiB i 445,9 MiB czyli wywaliłeś grubo ponad 1 GiB danych.

Ja usunąłem SADSR609.IDX i POISR609.IDX (109,2 MiB i 109,4 MiB) i to wystarczyło.

Nie wiem co jest w tych plikach, ale lepiej wywalać mniej niż więcej ;)

 

Dodatkowo podmieniłem LOADING.KWI z obrazu 464110-5150, więc z mojej płytki system od razu zaktualizował się do v3800 (wcześniej miałem v3300).

Szybki test w garażu:  wyszukiwanie po adresie działa, nawigacja gada po angielsku - czyli na razie wygląda ok :thumbup:

 

IMG_20210402_180053980.jpg

 

IMG_20210402_180147181.jpg

 

 

PS.

Gdyby ktoś chciał zmodyfikowany obraz .iso to piszcie PW :ph34r:

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czekker napisał:

 

Nie wiem jak w Twojej okolicy, ale w mojej drogi z 2017 wciąż istnieją ;)

 

to nie wiem jak w Twojej okolicy, ale w mojej dość sporo dobudowali i jazda na mapach sprzed 2017 może w niektórych sytuacjach, być nawet niebezpieczna. To jedna sprawa a druga, to znalezienie adresu w telefonie w porównaniu z tym jak tego się dokonuje na fabrycznym navi, to jest przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...