Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

W XV II 2.0 do 2-2,5k skrzynia zachowuje się jak zwykle cvt jednostajnie przyśpiesza, trzymając obroty, chyba że odpuścisz gaz, wówczas obroty spadają do 1-1.5k. Powyzej 2,5 zaczyna symulować zmianę biegów, by optymalnie przyspieszyć warto trzymać około 3,8-4k wtedy maksymalny moment i przyspiesza najszybciej. Jak wcisniesz gaz do oporu masz blisko 6k i skrzynia działa jak zwykle cvt i wyje niemożebnie

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że są różnice pomiędzy 2.0 a 1.6 w oprogramowaniu.

z tego co ja zauważyłem 1.6 najlepiej jedzie w okolicach 3 tys

Zalecane 40 % oznacza właśnie te okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, GREGG napisał:

Czyli każdy zeznaje inaczej, Pertyn jedno, testy w gazetach co innego

Ktoś by się musiał przejechać 2.0 i 1,6 i stwierdzić, jak to faktycznie pracuje w jednym i drugim 

Nie ma nikogo na forum z XV 1,6 MY18?

Jeździłem nim prawie rok temu to nie był irytujący....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nikogo na forum z XV 1,6 MY18?
Jeździłem nim prawie rok temu to nie był irytujący....  
No ja w stadzie mam 1.6
Absolutnie nie jest irytujący.. Bardzo fajne miejskie i podmiejskie auto.
Pomimo tego że na codzień jeżdżę 3.6

Dynamit to to nie jest :-). Ale do 70-80 rozpędza się bardzo sprawnie. Potem jest słabiej ale kwestia przyzwyczajenia.
Jest na tyle fajny że w tym tyg OBK i Forester cały czas stoją, a ja poruszam się właśnie xv pomimo 40 % mocy z 3.6 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Czyli jak wciśniesz gaz w okolicy 40% i przytrzymasz dłużej to udaje, że zmienia biegi czy obroty stoją w jednym miejscu?

tak... leci mniej więcej do 4.5 tys i pyk na 3

choć wydaje mi się że te 40 % to powinno być 50 % wtedy w moim odczuciu "przyśpiesza" lepiej

Co ciekawe wg testów od 0 do 80 ma 8 sek a od 80 do 100 - 5sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wyraźnie napisane o braku symulacji biegów i wyciu przy przyspieszaniu, na pewno nie o braku łopatek...

Ale wiadomo w gazetkach motoryzacyjnych jest różnie z rzetelnością informacji 

Skoro @Piskoor pisze że jest symulacja to temat mamy wyjaśniony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie tez :)

Kończę właśnie kilkudniowy pobyt w Zakopanem- sniegu jest po pas i frajda z jazdy zaj...zero stresu przy podjeździe np na parking stacji Małe Ciche. Klimaty prawie skandynawskie. Na trasie z Gdańska spalanie 7.6 L i z tego jestem mega zadowolony. Na autostradach i „ gierkówce” jazda na tempomacie 130 km/h o ile warunki pozwalały. Ostatnie 70 km z wiadomych względów max 80. 

Bagażnik na luzie pomieścił toboły 3 osób na 5 dni ( bez nart). 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vagabond napisał:

Mam w takim kolorze od czerwca '18 i ciągle się nim zachwycam :wub::dance::thumbup: 

Jak swoim xv 1.6 jeszcze nie pojawiłem się na autostradzie, ale ma mazurskie kręte dróżki to świetny samochód. Szczególnie zimą i mokrą jesienią. Stabilnie pokonuje koleiny i trzyma się dobrze śliskiej lub mokrej nawierzchni. Co to przyspieszania to potwór to nie jest ale do przepisowej jazdy więcej nie potrzeba. Skrzynia ma zaprogramowane 6 wirtualnych przełożeń - chyba że ktoś jeździ w wciśniętym do podłogi gazem to zmiany przełożeń nie zobaczy, a silnik słychać będzie. Cvt to skrzynia w którą trzeba się wjeździć. To samo zaserwowała honda w Civic oraz toyoty.      

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekB napisał:

Cvt to skrzynia w którą trzeba się wjeździć. To samo zaserwowała honda w Civic

z tym że sparowała tą skrzynie z silnikiem 1,5 turbo który generuje 182 konie a nie 116 ;)

Świat zwariował - w autach z rodowodem z wrc mikro silniczek 1,6 zaczyna być świetny. Albo Subaru w jakiś sposób zagina czasoprzestrzeń albo klientela na te auta rzeczywiscie zmieniła się o 180 stopni... Ale oczywiście nic w tym złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał ze 1.6 jest świetny.
Jest natomiast absolutnie wystarczający do poruszania się w mieście i okolicy.

Klientela jest różna w tym również taka która siedząc w Subaru nie czuje potrzeby pokazywania innym sprintu spod świateł.

Szczerze.. Mam Forestera 240 KM, mam OBK 260 KM... A wcale się się nie czuję gorzej jeżdżąc od 3 dni (bo lepsze opony) XV żony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

z tym że sparowała tą skrzynie z silnikiem 1,5 turbo który generuje 182 konie a nie 116 ;)

W CR-V widzę nawet 193KM i przyspieszenie z CVT 10 sek. To jeszcze większy wyczyn, niż w Subaru ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...