Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Zyzol napisał:

(...) duże, niskie auto z małym bagażnikiem to spory kompromis i wymaga określonego klienta

 

imho najwiekszym problemem Stingera jest nawet nie bagaznik, a ograniczona ilosc miejsca na tylnej kapanie... w tak dlugim aucie tam jest skandalicznie malo miejsca na nogi (w MY'19 chyba troszke poprawili i jest ciut wiecej miejsca na stopy, ale nie ratuje to sytuacji)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że:
- KIA ma problem wizerunkowy, bo nikt ich z takimi autami nie kojarzy. A to segment, gdzie liczy się znaczek na masce.
- duże, niskie auto z małym bagażnikiem to spory kompromis i wymaga określonego klienta
- w cenie GT jest Mustang, który jest zdecydowanie bardziej cool.
 
 
 
 
Dla mnie akurat to był duzy plus jak kupowałem proceeda
A zdanie pseudo znawców motoryzacyjnych mam w 4 literach

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kubanow napisał:

Dla mnie akurat to był duzy plus jak kupowałem proceeda
A zdanie pseudo znawców motoryzacyjnych mam w 4 literach

proceed to piękne auto ale nie aspirujące do kategorii samochodów premium GT więc to zupełnie inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zyzol napisał:

Dokładnie. W niższych segmentach ludzie zauważyli progres koreańskich marek i chętnie je kupują. W segmentach wyższych nadal mają problem
 

 

Z ciekawości wziąłem ostatnio i30 na 3 dni. Bardzo porządny samochód. Zupełnie bez jaj i ikry ale w sumie ciężko się przyczepić do mechaniki czy jakości za te pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombu napisał:

 

Zawodowo kontaktują się ze mną pracownicy salonu i serwisu Mitasubiszi.

Zaobserwowali, że w Stingerze zaparkowanym jednym tylnym kołem na krawężniku nie można otworzyć lub zamknąć drzwi.

Masz możliwość potwierdzenia ?

 

Nie wiem, czy taki kraweznik jest miarodajny / wystarczajaco wysoki, ale wszystkie drzwi (i bagaznik) zamykaly sie bezproblemowo

 

P.S. probowalem tez najechac tylnym kolem, tez nie bylo problemu (jakby co mam filmiki z obu prob)

 

20200123_162524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rombu napisał:

(...) Sprawdź jeszcze jak wygląda sprawa z klapą w bagażniku.

Czy jest nieurywająca się rączka i  zawiasy.

 

No faktycznie, zapomnialem sprawdzic najwazniejszy element auta, marny ze mnie tester ^_^:mrgreen:

 

Niestety juz odstawilem auto, wiec zainteresowani tematem beda musieli sami sobie to sprawdzic...

 

 

P.S. wczesniej "memem forumowym" byla szmatka przy kierownicy, teraz, jak widac, to "raczka i zawiasy" w bagazniku :upside-down-face_1f643-small::biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

No faktycznie, zapomnialem sprawdzic najwazniejszy element auta, marny ze mnie tester ^_^:mrgreen:

 

Niestety juz odstawilem auto, wiec zainteresowani tematem beda musieli sami sobie to sprawdzic...

 

 

P.S. wczesniej "memem forumowym" byla szmatka przy kierownicy, teraz, jak widac, to "raczka i zawiasy" w bagazniku :upside-down-face_1f643-small::biglol:

Może „rączka i zawiasy” zasługują na osobny wątek? Będziemy wklejać jak @chojny zdjęcia i opis. Z Passerati i Golfa już mamy. Wystarczy stworzyć wątek i przenieść. Ale to chyba przywilej twórcy tego mema :)

PS

Warto podpowiedzieć Zacharowi - test ciągnięcia za rączkę od klapy w bagażniku ;)

On tez duży i silny chłop, ciekawe ile by urwał? 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Z ciekawości wziąłem ostatnio i30 na 3 dni. Bardzo porządny samochód. Zupełnie bez jaj i ikry ale w sumie ciężko się przyczepić do mechaniki czy jakości za te pieniądze.

 

Czyli jak Golf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, piotruś napisał:

@eddie_gt4 to był ten V6? Jeździłeś po mieście? Jak się manewruje w ciaśniejszych uliczkach, na parkingach. Auto piękne, ale ma 4,83 m długości :blink:

 

tak, to byla wszystko majaca wersja GT

na Starowke nie jechalem, ale promien skretu jest dosc duzy (zdecydowanie wiekszy niz w WRX'ie)

system kamer pomaga w parkowaniu, ale trzeba sie nakrecic kierownica

 

btw, kierownica w mym odczuciu jest zdecydowanie za duza i srednio mi pasowala do tego auta

 

kilka innych rzeczy, ktore mi nie pasowaly:

- miejsce styku prawej nogi / kolana z centr. konsola jest zle zaprojektowane, dluzsza jazda tym autem bylaby dosc meczaca

- tylna kanapa jest dzielona tylko 40/60 (nawet sporo tanszy Proceed my 40/20/40)

- bagaznik jest dosc spartanski i nijak nie pasuje do calosci (nie ma ani bocznyck schowkow czy siatek, ani wyjscia 12V)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotruś napisał:

@eddie_gt4 to był ten V6? Jeździłeś po mieście? Jak się manewruje w ciaśniejszych uliczkach, na parkingach. Auto piękne, ale ma 4,83 m długości :blink:

 

Superb III ma dla przykładu 4,86m. Jakby to był Dodge RAM to manewrowanie mogłoby być problematyczne.

 

@rombu w Ładzie Nivie tak jest, że jak staniesz na krawężniku to drzwi otworzysz, ale już nie zamkniesz :-)

 

Generalnie Stinger na full-u to super auto, ale chyba optycznie bardziej wolałbym Arteona tylko w nim nie ma jakiegoś fajnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem na etapie wymiany auta i…wybor padl na Stingera GT (pewnie w przyszłym tygodniu będę zamawial). Ma to być 2 auto w rodzinie…bardziej dla mnie i wstępne kryteria były takie: auto ma dawac frajde z jazdy..4x4… ok 300-400KM..na krótkim odcinku ma dac rade (niekomfortowo) przewieźć 5 osob (3 dzieci)..i auto za +/- 200k. Odwiedzilem wiele salonow..sprawdzalem miedzy innymi:
- Infiniti Q50S – przed jazdą mój faworyt..natomiast po całym dniu z autem już tak nie zachwycał.
- Alfa Romeo Stelvio
-  Skoda Superb 272KM
- Volvo V60 T6
- Renault Megane RS (tu już się przekonałem, że z takich aut wyrosłem.. ma być szybko i komfortowo ;) )
ale to wlasnie w kia czulem się najlepiej…konkurencja z AUDI/Mercedes oferuje podobne doznania ale trzeba doliczyć 150k…
Po roku dam znać czy to był dobry wybór ;) z drugiej strony to też nie jest auto na całe życie

ps. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że…bedac w salonie KIA na pierwszym piętrze było tez SUBARU…i nie było tam nic interesującego ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa - nie zachwycila w srodku, mocno plastikowo, malo miejsca na tylnej kanapie - ciasniej niz w stingerze. Brak kamery 360, brak wentylowanych foteli..starzeje sie ;)

Skoda - po doposazeniu jej do tego co ma Stinger wyszla ponad 200k - wiec cenowo podobnie... I jest to poprawny/dobry samochod. Gdybym szukal auta rodzinnego to wybralbym Skode. Tylko rodzinne auto juz mam a te ma mnie cieszyc za kazdym razem jak do niego bede wsiadal..tak bylo przy imprezie GT i tak czulem sie w Stingerze. O Skodzie tego powiedziec nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Houdini napisał:

Przecież w wersji Veloce jest

ooo nawet nie wiedziałem - byłem przekonany że Stelvio ma a Gulia nie (tak jak przy wersji QV)..człowiek uczy się całe życie ;)

 

21 minut temu, Zyzol napisał:

Wybral takie a nie inne, a Wy lampą w oczy i przesłuchanie :)

ok kilkunastu lat jestem zarejestrowany na Forum - nie spodziewałem się niczego innego ;)

od razu dodam, że Megankę RS brałem pod uwagę ze względu na cenę oraz serwis (teść pracuje w serwisie Renault)
W tych pieniądzach, sądzę że Stinger to najlepszy wybór dla mnie - dam znać po dłuższym użytkowaniu czy był to dobry wybór..póki co czas oczekiwania na egzemplarz do produkcji to 4-5 miesięcy ;)
 

 

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

Grzesiek, gratuluje wyboru i po bialemu zazdraszczam :thumbup:

 

Napiszesz po wszystkim jaki rabat udalo sie wynegocjowac?

dzięki! i jasne dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...