Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, turdziGT napisał:

No wiesz mozna uwazac co sie chce.

 

W takim razie napisz jak rozwiążą problem północnej części kraju.

Jak widzę, przez "setki" kilometrów nie ma żadnych miast, wsi, osad. Pusto - tylko droga.

Tam też będą stacje ładowania ? Jak ktoś w zimie utknie na drodze to pomoc podjedzie z kanistrem prądu lub z agregatem ?

A jak z ciężarówkami ? Też będą elektryczne ?

To jest właśnie norweski zryty beret.

W Oslo czyściutko - bez spalin, a na północy to już "trujemy"

Dla dobra dzieci jest barnevernet. Można poczytać jak "szczęśliwe" są niektóre rodziny. Prawdziwe "wczasy w Auschwitz"

Norwegia - wzór czystego powietrza?  Ale ropę wydobywają. Wydobycie i przetwórstwo jest bez szkody dla środowiska?

I co robią z ta ropą ? Niech sobie inni trują ?

 

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

nie zdziwi mnie ze kiedy ty wrescie wsiadzeisz do EV to ja kuz usiebie bede latal.

 

Nie za bardzo wiem co napisałeś. Domyślam się. I muszę Cię zmartwić, bo już jestem dwa kroki przed Tobą.

Od 2007 codziennie, przez cały rok korzystam z roweru. Czasami z komunikacji publicznej.

A Twoim zdaniem to, że samochód elektryczny nie ma rury wydechowej to już środowiska nie "zużywa". Jego produkcja i utylizacja nie zanieczyszcza ? Szczegolnie produkcja baterii.

A zużywające się klocki i opony, starta nawierzchnia nie powodują zanieczyszczeń?

Gratuluję samozadowolenia i błogostanu. Jaki Ty jesteś czysty dla środowiska, a będziesz jeszcze czyściejszy !

 

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

@Tsunetomo niestety czasami trzeba się zbliżyć do poziomu osoby z którą się dyskutyje 

 

A tu już się światu zaprezentowałeś. Klasa.

Już całkowicie norweska.

Brawo.

 

  • Super! 2
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rombu napisał:

 

W takim razie napisz jak rozwiążą problem północnej części kraju.

Jak widzę, przez "setki" kilometrów nie ma żadnych miast, wsi, osad. Pusto - tylko droga.

Tam też będą stacje ładowania ? Jak ktoś w zimie utknie na drodze to pomoc podjedzie z kanistrem prądu lub z agregatem ?

A jak z ciężarówkami ? Też będą elektryczne ?

To jest właśnie norweski zryty beret.

W Oslo czyściutko - bez spalin, a na północy to już "trujemy"

Dla dobra dzieci jest barnevernet. Można poczytać jak "szczęśliwe" są niektóre rodziny. Prawdziwe "wczasy w Auschwitz"

Norwegia - wzór czystego powietrza?  Ale ropę wydobywają. Wydobycie i przetwórstwo jest bez szkody dla środowiska?

I co robią z ta ropą ? Niech sobie inni trują ?

 

 

Nie za bardzo wiem co napisałeś. Domyślam się. I muszę Cię zmartwić, bo już jestem dwa kroki przed Tobą.

Od 2007 codziennie, przez cały rok korzystam z roweru. Czasami z komunikacji publicznej.

A Twoim zdaniem to, że samochód elektryczny nie ma rury wydechowej to już środowiska nie "zużywa". Jego produkcja i utylizacja nie zanieczyszcza ? Szczegolnie produkcja baterii.

A zużywające się klocki i opony, starta nawierzchnia nie powodują zanieczyszczeń?

Gratuluję samozadowolenia i błogostanu. Jaki Ty jesteś czysty dla środowiska, a będziesz jeszcze czyściejszy !

 

 

A tu już się światu zaprezentowałeś. Klasa.

Już całkowicie norweska.

Brawo.

 

 

 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rombu napisał:

 

W takim razie napisz jak rozwiążą problem północnej części kraju.

Jak widzę, przez "setki" kilometrów nie ma żadnych miast, wsi, osad. Pusto - tylko droga.

Tam też będą stacje ładowania ? Jak ktoś w zimie utknie na drodze to pomoc podjedzie z kanistrem prądu lub z agregatem ?

A jak z ciężarówkami ? Też będą elektryczne ?

To jest właśnie norweski zryty beret.

W Oslo czyściutko - bez spalin, a na północy to już "trujemy"

Dla dobra dzieci jest barnevernet. Można poczytać jak "szczęśliwe" są niektóre rodziny. Prawdziwe "wczasy w Auschwitz"

Norwegia - wzór czystego powietrza?  Ale ropę wydobywają. Wydobycie i przetwórstwo jest bez szkody dla środowiska?

I co robią z ta ropą ? Niech sobie inni trują ?

 

 

Nie za bardzo wiem co napisałeś. Domyślam się. I muszę Cię zmartwić, bo już jestem dwa kroki przed Tobą.

Od 2007 codziennie, przez cały rok korzystam z roweru. Czasami z komunikacji publicznej.

A Twoim zdaniem to, że samochód elektryczny nie ma rury wydechowej to już środowiska nie "zużywa". Jego produkcja i utylizacja nie zanieczyszcza ? Szczegolnie produkcja baterii.

A zużywające się klocki i opony, starta nawierzchnia nie powodują zanieczyszczeń?

Gratuluję samozadowolenia i błogostanu. Jaki Ty jesteś czysty dla środowiska, a będziesz jeszcze czyściejszy !

 

 

A tu już się światu zaprezentowałeś. Klasa.

Już całkowicie norweska.

Brawo.

 

 

Piatunio dzisiaj ale jeszcze trochę za wcześnie na piwko i chipsy ale chyba będzie trzeba :biglol::facepalm:

 

Wiesz wogole co to jest barnevernet ? Czy przeczytałeś na interii albo usłyszałes w TVN od Rutkowskiego :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombu powiem ci cos krotko i na temat odnosnie barnevernet. Jak nie maja powodu to sie nie wpierd...……

I tyle w tym temacie bez wzgledu na to co sie o tej instytucji mowi i wypisuje w PL. 

 

Odnosnie srodowiska i podwojnej moralnosci to masz absolutnie racje , malo tego jeszcze ci pomoge. Wiesz co jest trzecim najwiekszym towarem eksortowym w NO obok ropy i lososia ? Bron tylko niewiele osbob o tym wie :) 

 

A wracajac do tematow motoryzacyjnych bo o tym glowie jest to forum to nikt nie pieje z zachwytu wiec nie wiem tak sie tego uczepiels. Techniligia ma swoej bolaczki i ograniczenia.

Tak jak mowisz dziala to dobrze w duzych mistach wzdloz glownych szlakow komunikacujnych ale na wsiach i pustkowiu raczej nie jest to cos co ma miejsce bytu przynajmniej jeszcze nie teraz.Ale ktos musi byc pierwszy zeby zobaczyc co dziala a co nie.

W NO sie to przyjelo z roznych wzgledow o ktorych zapewne nie znasz bo skad masz wiedziec , z polskich gazet ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, turdziGT napisał:

Wiesz co jest trzecim najwiekszym towarem eksortowym w NO obok ropy i lososia ? Bron tylko niewiele osbob o tym wie

O tym już napisałem. Chyba nawet w tym temacie.

Dodatkowo mają największą ilość pokojowych negocjatorów. Nie wiem tylko, kiedy ci negocjatorzy pracują - przed dostawą broni, czy po dostawie.

Ot, taka norweska hipokryzja.

Ale to tylko po to, żeby naświetlić postępowanie Norwegii jak państwa.

 

14 minut temu, turdziGT napisał:

A wracając do tematow motoryzacyjnych

 

To napisz proszę jak zamierzają załatwić problem północnej części kraju.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał:

1,1 mil nok a dalem za niego 1,3.

Myślałem, że jak taki ulep rozkręcany z fabryczną wadą to uwolnię Cię od problemu i wezmę dla Taty na wieś coby miał czym do Biedronki po warzywa w promocji jeździć... a może i jak oferta dobra to i do sąsiedniego miasteczka do Lidla by skoczył. Ale przy takiej cenie to nie, dziękuję. Niech jakiś Norweg skorzysta ;)

A poważnie to 15% spadku wartości przy odkupie przez dilera to naprawdę masz tam dobre układy, nawet jak chcą Ci wkręcić e-trona

Do kluczyków do e-tron'a można rozważyć taki gadżet... złoty brelok do kluczy nawiązujący żartobliwie do nazwy auta ;)

 

BRELOK DO KLUCZY złoty kibel tron WC PREZENT jakos

Nie, mimo, że piątek to nie piłem jeszcze :)

 

 

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tsunetomo napisał:

Myślałem, że jak taki ulep rozkręcany z fabryczną wadą to uwolnię Cię od problemu i wezmę dla Taty na wieś coby miał czym do Biedronki po warzywa w promocji jeździć... a może i jak oferta dobra to i do sąsiedniego miasteczka do Lidla by skoczył. Ale przy takiej cenie to nie, dziękuję. Niech jakiś Norweg skorzysta ;)

A poważnie to 15% spadku wartości przy odkupie przez dilera to naprawdę masz tam dobre układy, nawet jak chcą Ci wkręcić e-trona

Do kluczyków do e-tron'a można rozważyć taki gadżet... złoty brelok do kluczy nawiązujący żartobliwie do nazwy auta ;)

 

BRELOK DO KLUCZY złoty kibel tron WC PREZENT jakos

Nie, mimo, że piątek to nie piłem jeszcze :)

 

 

Pol roku po tym jak kupilem to zminieli clo i RS4 podrozalo ponad 100K nok dlatego roznica tak mala. Moj rocznik zpodobnym przebiegeiem chodzi teraz po 1,15 do 1,25 mil nok wiec oni tez cos jeszcze na tym powinni zarobic.

Tak ze jak sam widzisz podejmuje ta decyzje bo jeszcze duzo z tego auta wyciagne bo utrata byla mala. Etrona mam ze prawie 900K wiec resta pojdzie na garaz.Na jakiegos pierda do zabwy w garazu juch chyba braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rombu napisał:

 

 

To napisz proszę jak zamierzają załatwić problem północnej części kraju.

 

 

 

Same sie rozwiaza bo nik tam nie chce mieszkac :biglol:

 

A na powaznie duzy przewoznik zamowil 10 Tesli semi i bedzie testowal na razie jak sprawe podejsc . Ladowarki wzdluz glownych drog sa i caly czas sie buduje ale nie jest tajemnica ze EV boom jest w duzych dobrze rozwinietych miastal. Na peryferiach dalej rzadzi diesel i tak pewnie jeszcze bedzie jakis czas.

Ja tez jest bardzo ciekaw jak mnie sie to rozwiazanie sprawdzi. Mam w pracy dwa i3 i jako rozwiazanie do miasta i krtkie trasy sprawdza sie doskonale.Jak bedzie z duzym autem rodzinnym zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, turdziGT napisał:

Etrona mam ze prawie 900K wiec resta pojdzie na garaz.Na jakiegos pierda do zabwy w garazu juch chyba braknie.

Na ten gustowny brelok powinno starczyć. Według alledrogo nie było ofert kupna więc gdzieś tam jeszcze jest... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OBK CVT napisał:

w kaliforni jest sporo elektrykow i jakos sobie radza

chyba ze...

 

 

jak bylo to sorki

 

tapatalked

Kup sobie elektryka... mówili. Będziesz miał fajnie... mówili... :)

Trochę jak z dowcipem o Alfie, można poznać innych użytkowników na kawie podczas stania w kolejce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na cennik Audi w Norwegii. Nie dziwię się, że wszyscy kupują elektryki. Skoro e-tron w NO kosztuje 277 tys. PLN (660 tys. NOK) ... czyli mniej więcej tyle ile kosztuje spalinowe Q5 (https://www.audi.no/no/web/no.html). Nie ma co nawet wspominać o przywilejach elektryków w NO.

 

W PL Q5 kosztuje min. 183 tys. PLN a e-tron min. 350 tys. PLN (https://www.audi.pl/pl/web/pl/modele.html). Prawie 2x drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu byłem bliski zakupu Tesli w Norwegii, bo akurat znalazłem egzemplarz, w którym wszystko mi pasowało.

Niestety podniecenie trwało krótko, bo przecież Norwegia nie jest w EU.

Więc nawet nie zgłębiałem exportu do PL, ale podejrzewam, ze cło i VAT do zapłaty.

Choć bardzo chciałbym się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, subleo napisał:

Popatrzyłem na cennik Audi w Norwegii. Nie dziwię się, że wszyscy kupują elektryki. Skoro e-tron w NO kosztuje 277 tys. PLN (660 tys. NOK) ... czyli mniej więcej tyle ile kosztuje spalinowe Q5 (https://www.audi.no/no/web/no.html). Nie ma co nawet wspominać o przywilejach elektryków w NO.

 

W PL Q5 kosztuje min. 183 tys. PLN a e-tron min. 350 tys. PLN (https://www.audi.pl/pl/web/pl/modele.html). Prawie 2x drożej.

 

Warto by było jeszcze porównać cenę paliwa (chyba najwyższa w Europie) do KWg. Myślę że jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, subleo napisał:

Popatrzyłem na cennik Audi w Norwegii. Nie dziwię się, że wszyscy kupują elektryki. Skoro e-tron w NO kosztuje 277 tys. PLN (660 tys. NOK) ... czyli mniej więcej tyle ile kosztuje spalinowe Q5 (https://www.audi.no/no/web/no.html). Nie ma co nawet wspominać o przywilejach elektryków w NO.

 

W PL Q5 kosztuje min. 183 tys. PLN a e-tron min. 350 tys. PLN (https://www.audi.pl/pl/web/pl/modele.html). Prawie 2x drożej.

I poza mniejszymi samochodami nic się prawie nie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 15:41, turdziGT napisał:

I poza mniejszymi samochodami nic się prawie nie sprzedaje.

 Między Halden na granicy ze Szwecją a Bergen tylko w dwóch miejscach udało mi się przekroczyć 80km/h. Po co komu szybki samochód w Norwegii?

Paliwo drogie a tempo spacerowe. Jak by komunikacja publiczna działała tak jak w Polsce, to posiadanie auto było by bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 18:49, lojszczyk napisał:

Między Halden na granicy ze Szwecją a Bergen tylko w dwóch miejscach udało mi się przekroczyć 80km/h. Po co komu szybki samochód w Norwegii?

Dla samej przyjemności? W Japoni drogi sa zatkane, transport rozwiniety. Ludzie jednak maja auta i to często bardzo fajne. Pierwszy salon na który natknąłem się w Kioto to Maserati.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

 

skad taka kardynalna zmiana pogladow? ;)

Odkąd odebrałem auto po długiej przerwie  zacząłem min bardzo dużo jeździć i stwierdziłem że jest ino jednak fzntastycznye i ja jeszcze nie gotowy na EL chyba jestem.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...