Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Bosman napisał:

(...) chyba wszyscy się zgodzimy, że H4 turbo Subaru z kolektorem różnoodległościowym to absolutnie najlepiej brzmiące 4cylindry na rynku ever.

 

Ale na jakim rynku???

Second-hand?

 

Owszem, byly fajne czasy... ale to juz nie wroci :(

 

dzwiek nowych / obecnych STI - naprawde nic szczegolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

 

dzwiek nowych / obecnych STI - naprawde nic szczegolnego

Jeśli masz na myśli nówkę sztukę bez zmian w wydechu to ok. Ale to się tyczy każdej starszej Subaryny tak samo. Jednak delikatna modyfikacja i nowe STI przepięknie gada. Dźwięk nie do podrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msi napisał:

Nie popadam, uważam że obecne rozwiązania zbyt często się mylą. Tylko tyle :) Adaptacyjny tempomat fajna rzecz, ale dla mnie bardziej gadżet :)

W jakim sensie się mylą? Ile razy ci się zdarzyło? Używam od ok 5 lat i miałem może z 2-3 sytuację kiedy mnie zawiódł, co zazwyczaj było związane ze przestawał działać i nie można było go uruchomić. Raz się zdarzyło że podczas jazdy nagle zaczął przyspieszać mimo jadącego przede mną samochodu (BMW X5 więc raczej nie mały samochód ciężki do przeoczenia:mrgreen:) Wszystkie te sytuację miały miejsce w okresach zimowych bądź deszczowych kiedy samochód był dość mocno brudny więc po prostu czujniki się zabrudziły i wyskakiwał komunikat iż tempomat niedostępny. Ta jedna co samochód nagle zaczął przyspieszać do zadanej prędkości mimo iż cały czas jechało owe BMW przede mną był kilka miesięcy od zakupu, po wizycie w serwisie już nigdy nic podobnego się nie wydarzyło.

Za to mnóstwo sytuacji kiedy samochód nagle zaczął hamować a ja akurat spojrzałem na coś np w bocznej szybie czy na dziecko i dzięki temu szybciej zareagowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam pecha albo system głupieje jak wjedzie w przestrzeń pomiędzy mną a autem z przodu jakiś inny samochód, zazwyczaj jeżeli zrobi to płynnie i powoli, to system nie widzi tego auta. Lub widzi, ale podjeżdża na tyle blisko, że zwyczajnie go wyłączałem. 

 

Nie odmawiam zalet tego systemu, mi zwyczajnie nie pasuje, wystarczy front assist który wręcza mnie w korku, jak się zagapię. I też się myli w wyżej wymienionej sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krist napisał:

Mam na myśli cenę podstawową plus wyposażenie dodatkowe. Piszesz że  dealer zaproponował wersję topowa , zrozumiałem że 290 to cena po rabacie. Stąd pytanie, ile było przed rabatem. 

Temat trochę mi uciekł ale trzeba by było zdefiniować jeszcze ten top bo biksenon i skóra w przypadku Porsche to raczej jeszcze tego nie robi.Na top w tym bazowym silniku to 400 lekko pęknie ale wątpię żeby dali ci ponad 100K rabatu.Jest to pewnie podobnie konfiguracja która ja zrobiłem zastanawia mnie tylko kto to topem nazwał bo to raczej minimum do takiego auta.

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

 

Ale na jakim rynku???

Second-hand?

 

Owszem, byly fajne czasy... ale to juz nie wroci :(

 

dzwiek nowych / obecnych STI - naprawde nic szczegolnego

BTW eddi jestem właśnie w Krakowie i dziś widziałem pięknego GTeka , przez chwilę nawet myślałem że to były mój i aż się łezka zakręcila.To było auto

Godzinę temu, msi napisał:

Albo mam pecha albo system głupieje jak wjedzie w przestrzeń pomiędzy mną a autem z przodu jakiś inny samochód, zazwyczaj jeżeli zrobi to płynnie i powoli, to system nie widzi tego auta. Lub widzi, ale podjeżdża na tyle blisko, że zwyczajnie go wyłączałem. 

 

Nie odmawiam zalet tego systemu, mi zwyczajnie nie pasuje, wystarczy front assist który wręcza mnie w korku, jak się zagapię. I też się myli w wyżej wymienionej sytuacji :)

Mam nadzieje ze wiesz iz w większości wypadków jesteś w stanie regulować i definiować dysans do poprzedzającego samochodu ? Dla mnie to i ostrzeganie pojazdach znajdujących się w martwym polu to systemy warte każdych pieniędzy i niesamowicie poprawiające bezpieczeństwo i konfort jazdy na drodze a najbardziej zaczyna się je doceniać jak się ich nie ma czyli na przykład dzisiaj.

1 godzinę temu, radekk napisał:

W jakim sensie się mylą? Ile razy ci się zdarzyło? Używam od ok 5 lat i miałem może z 2-3 sytuację kiedy mnie zawiódł, co zazwyczaj było związane ze przestawał działać i nie można było go uruchomić. Raz się zdarzyło że podczas jazdy nagle zaczął przyspieszać mimo jadącego przede mną samochodu (BMW X5 więc raczej nie mały samochód ciężki do przeoczenia:mrgreen:) Wszystkie te sytuację miały miejsce w okresach zimowych bądź deszczowych kiedy samochód był dość mocno brudny więc po prostu czujniki się zabrudziły i wyskakiwał komunikat iż tempomat niedostępny. Ta jedna co samochód nagle zaczął przyspieszać do zadanej prędkości mimo iż cały czas jechało owe BMW przede mną był kilka miesięcy od zakupu, po wizycie w serwisie już nigdy nic podobnego się nie wydarzyło.

Za to mnóstwo sytuacji kiedy samochód nagle zaczął hamować a ja akurat spojrzałem na coś np w bocznej szybie czy na dziecko i dzięki temu szybciej zareagowałem

U mnie jak jest brudny czujnik to po prostu system jest niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2018 o 14:34, piotruś napisał:

Jakie znacie samochody obecnie produkowane, które mają dobrze brzmiące silniki (bez wsparcia głośników i wymuszanych strzałów w wydech)? Niezbyt duże, nie premium, bez chromów i skóry, ze sporą mocą za stokilkadziesiąt tysięcy pln. ?

Jest jeszcze BMW M135xi, ew. M140xi, używane RS3 i RSQ3->które trzeba zglebić żeby jakoś wyglądało ;)

Edytowane przez Dottoree
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QbaqBA napisał:

wiec nie do końca czaje o co ta burza...

O to, że ci co wydali sporo na Skodę/VW/Audi muszą to uzasadnić. ;) 

I móc patrzeć w lustro, jak loiszczyk przejedzie obok w nich w Porsche za nędzne 250

 

:P

  • Haha 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, QbaqBA napisał:

(...) nie do końca czaje o co ta burza...

 

troche mi to przypomina biadolenie ludzi (ktorzy to, btw, nigdy nie mieli Porsche i raczej miec nie beda), kiedy to wprowadzono pierwszego SUV'a by Porsche - a szczegolnie jak zjawila sie wersja "w dizlu" - ze to koniec marki, wstyd i hanba :mrgreen::facepalm:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adi napisał:

O to, że ci co wydali sporo na Skodę/VW/Audi muszą to uzasadnić. ;) 

I móc patrzeć w lustro, jak loiszczyk przejedzie obok w nich w Porsche za nędzne 250

 

:P

ja myślę że to bardziej dysonans poznawczy kilku właścicieli subaru, którzy nie mogą się rozstać z myślą że za 250 tys można kupić fajne porsche, więc jest to w zasięgu ich możliwości. Nie ma fajnego porsche za tyle, i nie będzie w zasięgu. Pozdrowienia z audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krist napisał:

ja myślę że to bardziej dysonans poznawczy kilku właścicieli subaru, którzy nie mogą się rozstać z myślą że za 250 tys można kupić fajne porsche, więc jest to w zasięgu ich możliwości. Nie ma fajnego porsche za tyle, i nie będzie w zasięgu.

 

niby tak ale ...

 

 

.... coś z tym Macanem 2.0 jest na rzeczy 

 

"Porsche Macan 2,0 Benzin Neuwagen     SOFORT
A1schwarz met., VC Leder Alcantara schwarz, 7X2 PDC, 3FU Panoramadach, VW1 Privacy Glas, QJ4 Exterieurpaket schwarz Hochglanz, 8JE Bi-Xenon, C7T 21 Zoll Turbo Alu, 4A3 SHZ, 7UG Navi PCM, 0TD Fussmatten, 9JB Raucher Paket, 1N3 Servolenkung Plus,  
Netto Preis:   50.500 EUR"

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=258862526&lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES
 

powiedzmy, że cena zakupu z lekkim upustem 50 k EUR netto ->  216 000 pln +3,6% akcyzy + 23% VAT = 275 250 PLN brutto

 

nie jest to najtańsza oferta z mobile jak też ma jednak jakieś wyposażenie dodatkowe 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyposażeniu nowszych Porsche  świadczy czesto ilość pustych miejsc i zaślepek na konsoli środkowej.Troche tu pusto żeby to tak powiedzieć , fotel seryjny no ale są cztery rury :biglol:

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, llkuba napisał:
 

 

Ostatnie prawdziwe Porsche.

 

45 minut temu, llkuba napisał:
 

 

A to już naprawdę ostatnie z ostatnich prawdziwych Porsche :biglol: !

I tak ta Stuttgardzka historia będzie się toczyć przez następnych "dziesiąt" lat B)

 

A tak w ogóle to polecam co poniektórym ... taki brytyjski serial "Co ludzie powiedzą" z Panią Bucket w roli głównej. Bo widzę, że opinia sąsiadów jest ważniejsza niż potrzeby kupującego.

 

Nie ma co mierzyć auta liczbą zaślepek. Takie GT3 też je ma ... i to sporo .. a przecież nic to zmienia .... i tak większość by chciała je mieć 

 

29r6350.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, subleo napisał:

A tak w ogóle to polecam co poniektórym ... taki brytyjski serial "Co ludzie powiedzą" z Panią Bucket w roli głównej. Bo widzę, że opinia sąsiadów jest ważniejsza niż potrzeby kupującego

Oglądałem wszystkie odcinki :D.

Spis odcinków:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Co_ludzie_powiedzą%3F

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Ej ale ta są prawdziwe porsche ludzi kupujących je z tych właściwych powodów nie po to żeby pokazać się na dzielni ;)

Mógłbyś napisać to co chciałeś w logicznym zdaniu.Poprostu spróbuj skleić myśl w zdanie.Uda ci się.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz 911 ( zwłaszcza starsze )  czy Panamera to kupujesz zazwyczaj dlatego że są to auta oferujące fantastyczne właściwości jezdne i jakoś przewyższająca Premium da mas natomiast jeżeli kupujesz porsche tylko dlatego żeby pokazać się w porsche a jednym z najważniejszych kryteriów jest kamera i czujnik parkowania to masz trochę złe kryteria wyboru.To jest moje prywatne zdanie i na prawdę minie to lata czy się z nim zgodzisz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, turdziGT napisał:

Jeżeli kupujesz 911 ( zwłaszcza starsze )  czy Panamera to kupujesz zazwyczaj dlatego że są to auta oferujące fantastyczne właściwości jezdne i jakoś przewyższająca Premium da mas natomiast jeżeli kupujesz porsche tylko dlatego żeby pokazać się w porsche a jednym z najważniejszych kryteriów jest kamera i czujnik parkowania to masz trochę złe kryteria wyboru.To jest moje prywatne zdanie i na prawdę minie to lata czy się z nim zgodzisz czy nie.

 

Tak to zrozumiałeś?

Bierzesz pod uwagę, że autem będzie jeździć kobieta 50+ która ma prawo jazdy od kilku lat i słabo parkuje. Wiesz, że moi znajomi i przyjaciele dość często jeżdżą droższymi autami?

Wybór cenowy jest z powodu podatków. Wybór auta wynika raczej z przekonania, że kupuję dla osoby najbliższej.

Po raz kolejny pytam, jaka jest alternatywa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla macana za 250 alternatywą jest duster

jeśli dealer zaproponował Ci auto z fajnym wyposażeniem za 290 tys to to jest ciekawa oferta. Choć mam przeczucie że zaoferował Ci auto po cenie  z cennika, ewentualnie z minimalnym rabatem. I wtedy to jest nadal fajna oferta, tylko ciut mniej atrakcyjna finansowo. Gdybym miał kupować niedużego suva to na pewno taki macan byłby na liście.

 

Całą afera wynika z tego że niektóre osoby mają problem ze zrozumieniem zdań złożonych, mamy to też jednego trolla. Ale skoro już też wiesz że nie ma darmowego lunchu, i porsche nie kosztuje tyle ile oni twierdzą że kosztuje, a minimum 25% więcej, to my case is done

 

Szczerze dla kierowcy któremu nie zależy na sportowych doznaniach to rozważyłbym mercedesa glc/gle lub volvo xc60. . xc90 można teraz kupić w bardzo rozsądnych cenach, jeśli nie jest za duże. Ale macan jest ciekawą opcją, tyle że musi swoje kosztować.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...