Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, krist napisał:

Jak coś było połamane jak zapewnie obudowa filtra i plastikowy pas przedni, to co za różnica czy jest czy nie ma?

 

Taka różnica, że jak nawet auto jest po wypadku ale kompletne to można wykorzystać spinki, śruby, zaślepki.

Nie wszystkie się zniszczą.

A tu ich nie ma.

Nie ma spryskiwaczy reflektorów, instalacji do nich, zapewne nie ma czujników parkowania i innych systemów.

No chyba, że są w kartonie w bagażniku.

I nie chodzi o plastikowy pas, tylko o metalową belkę przed chłodnice / za zderzak.

Ta belka jest przykręcana do podłużnic.

 

2 godziny temu, kubanow napisał:

Mówisz 600pln za oryginalną szybę.

 

Pewnie oryginał w ASO Audi :biglol:

 

Przecież robiąc dla siebie nie kupiłbym używanej, wypiaskowanej po 100 tys km.

 

I kończąc tą dyskusje, bo chyba Korton dał sobie spokój, to nie wiem czy felgi są z tego modelu.

Dziwie wyglądają w nadkolach.

A jeżeli nie są prawidłowe, to następne klika tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, rombu napisał:

I kończąc tą dyskusje, bo chyba Korton dał sobie spokój, to nie wiem czy felgi są z tego modelu.

 

Nie odrzucilem, musze to ogladnac i wycenic, jak to sie kalkuluje. Napewno troche mnie ostudziliscie, bo na poczatku uznalem to za fajny pomysl.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rombu napisał:

 

 

I kończąc tą dyskusje, bo chyba Korton dał sobie spokój, to nie wiem czy felgi są z tego modelu.

Dziwie wyglądają w nadkolach.

A jeżeli nie są prawidłowe, to następne klika tysięcy.

 

To nie sa OEM felgi tylko podroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Korton napisał:

Nie odrzucilem, musze to ogladnac i wycenic, jak to sie kalkuluje. Napewno troche mnie ostudziliscie, bo na poczatku uznalem to za fajny pomysl.

Sprawdź czy jest cała elektronika/elektryka i czy jest sprawna z przodu. Tutaj nie chodzi tylko o czujniki parkowania, ale mogą być kamery, radar do tempomatu adaptacyjnego, (nie wiem czy był w B8), czuniki poduszek. Takie drobne zeczy mogą kosztować mnóstwo.

 

Now A6-ka kombi jest niesamowicie zwarta, taka "mięsista" ;) ... nie wygląda na 5m auto, więc na żywo wrażene będzie dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie trafiają w punkt.

Co z tego że te nowe szybkie auta są doskonałe, skoro jeździ się nimi nudno.

Alfa nie jest doskonała, ale za to piękna, szybka, bosko się prowadzi i nie jest oczywistym i powszechnym wyborem jak Audi, BMW czy Merc.

 

Jestem coraz bliżej decyzji, której prawdopodobnie będę czasem żałował :-)

 

Przykład z ostatniego weekendu. Stały sobie obok siebie Passat i Alfa. Gradobicie. Na Paserati ani śladu, Alfa cała powgniatana......

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem co ludzie słyszą w tym silniku QV.Dla mnie brzmi jak pierdzace 3 cylindry i nijak się ma do tego co brzmi najepiej w klasie jeżeli nie rynku w tego typu samochodach a więc V8 63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Kurczę nie wiem co ludzie słyszą w tym silniku QV.Dla mnie brzmi jak pierdzace 3 cylindry i nijak się ma do tego co brzmi najepiej w klasie jeżeli nie rynku w tego typu samochodach a więc V8 63.

Tak AMG V8 ma świetne jeśli nie najlepiej brzmiące silniki/wydechy (obok amerykańców), ale wydaje mi się że Alfy QV trzeba porównywać do innych silników V6, i tutaj moim zdaniem silniki/wydechy Alfy są w czołówce, moim zdaniem brzmią zdecydowanie lepiej niż Audi/BMW/Mercedes/Lexus/Jaguar

 

A porównanie brzmienia tego silnika do 3 cylindrów, to gruba przesada

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herostrates no nie do końca bo silnik alfy to V6 którego kat między rzędem cylindrów to 90 stopni co powoduje że w brzmieniu silników o tej konstrukcji wyraźniej słychać rząd cylindrów a więc 3.

Tu masz 3 cylindry nowej ST jeżeli się wsłuchasz Alfa gra w ta sama nutę.

 

 

 

Jeżeli już wogoe ma oceniać obecny dźwięk 6 cylindrów to mnie najbardziej wpada w ucho C43.

Aczkolwiek trzeba przyznać że jest to subiektywna ocena bo z zasady fajny dźwięk V6 tam jest różnica jest tylko w kalibracji wydchu i co prducent chciał osiagnac.

Np Manhart R500 pokazuje jaki potencjał jest w dźwięku RSsow pytanie jest więc tylko kto chciał by móc tak dracy się samochód.Ja osobiście nie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z 3 cylindrami, dla mnie jednak brzmienie Fiesty a Giuli to dwa różne światy :) 

 

Wiem jedno w niemal wszystkich testach brzmienie Alfy V6 jest bardzo chwalone i uważane za jedno z najlepszych w historii 

https://www.roadandtrack.com/car-culture/g13147763/best-sounding-six-cylinder-cars/

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej uwazam ze ocena dźwięku jest bardzo subiektywna bo zalezy głownie od preferencji. Widze ze w podanym linku jest tez Nowy Fotd GT którego V6 tez nie brzmi jakos super a juz stawianie dźwięku QV z GT3 RS uwazam za lekkie nadużycie.

Jeżeli mam być szczery to Ftype brzmi dla mnie o nieeebo lepiej

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem serie AMG  mają  chyba najlepiej brzmiące wydechy ( oprócz A45 który jest głośny , fajny , ale przypominający EVO :( ) , typu C63 ,  E63, AMG , natomiast RS6 z wydechem Acrapovica zabija system ...... szkoda że kosztuje catback ponad 30k :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem sensu posiadania tak drogiego auta ktore ma byc przede wszystkim komfortowe i uprzyjemniac podroz na dlugich odcinkach , a z tak drącym sie wydechem bol glowy i awantura z zona murowane.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam12 napisał:

 

drogie lub nie to kwestia względna i nikt nie mówi że ma być komfortowe :)

 

W tej cenie mozna miec np sportowe porsche i niech sie drze. Auta z nadwoziem kombi to auta z natury rodzinne. Mogą mieć osiągi auta wyscigowego ale przede wszystkim byc komfortowe a nie twarde jak taczki i glosne jak z przerdzewialym wydechem. Nue wypbrazem sobie podrozy wakacyjnej takim samochodem.

Takie moje trzy grosze ...

 

Puscilemlem jackpota. Jak wygram to kupie sobie rs6 a wydech bedzie do wziecia za pol ceny.

:)

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

Moim zdaniem serie AMG  mają  chyba najlepiej brzmiące wydechy ( oprócz A45 który jest głośny , fajny , ale przypominający EVO :( ) , typu C63 ,  E63, AMG , natomiast RS6 z wydechem Acrapovica zabija system ...... szkoda że kosztuje catback ponad 30k :(

 

 

Jak na R4 to A45 ma na prawdę fajny dźwięk i przede wszystkim prawdziwy a nie udawany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W tej cenie mozna miec np sportowe porsche i niech sie drze. Auta z nadwoziem kombi to auta z natury rodzinne. Mogą mieć osiągi auta wyscigowego ale przede wszystkim byc komfortowe a nie twarde jak taczki i glosne jak z przerdzewialym wydechem. Nue wypbrazem sobie podrozy wakacyjnej takim samochodem.
Takie moje trzy grosze ...
 
Puscilemlem jackpota. Jak wygram to kupie sobie rs6 a wydech bedzie do wziecia za pol ceny.



Dlatego masz różne tryby pracy , w trybie comfort zawieszenie jest komfortowe , wydech robi się cichy , skrzynia pracuje płynniej , reakcja na gaz stonowana , i masz rodzinny wóz na wakacje , przełączasz w tryb dynamic i masz diabła w owczej skórze :) Z wydechem Acrapovica jest to samo , ma dwa tryby pracy , cichy i głośny :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carfit napisał:

 


Dlatego masz różne tryby pracy , w trybie comfort zawieszenie jest komfortowe , wydech robi się cichy , skrzynia pracuje płynniej , reakcja na gaz stonowana , i masz rodzinny wóz na wakacje , przełączasz w tryb dynamic i masz diabła w owczej skórze :) Z wydechem Acrapovica jest to samo , ma dwa tryby pracy , cichy i głośny :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Aaaa, czyli dla każdego coś dobrego i żona nie krzyczy. To rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...