Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

2) Niech mnie prowadzi po kraju.Z miasta do miasta.Na konkretną ulicę

To raczej nie TomTom, mapy Polski pozostawiają trochę do życzenia.

Obawiam się, że masz trochę "nieświeże" informacje. Mapy ver. 715 prezentują już bardzo przyzwoity poziom, a właśnie weszły mapy ver. 800 - jeszcze lepsze. :smile:

Oczywiście nie chcę tu wywoływać dyskusji " O wyższości ....". Mam najnowszą AM na PDA, ale kiedy mam gdzieś "poważnie" jechać, to zwykle włączam TT. Każdy wybiera to co lubi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z ostatniej chwili.

Podobno moje nadzieje, co do mapy ver. 800 niestety się nie spełnią. Na paru forach piszą, że co do Polski, nic (lub prawie nic) się nie zmieniło, w porównaniu z ver. 715. :cry:

Natomiast chwalą funkcję "asystent pasa ruchu" - niestety tylko na zachodnich autostradach. :sad: :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID, przerobiłem temat "mulenia" AM. Okazało się, że pliczek z POI miał ~4MB. Wywaliłem trochę punktów i zwiększyłem pamięć podręczną dla POI. Śmiga aż miło.

 

Co do nawigacji, to po ostatniej majówce w Zakopanym mogę powiedzieć, że i nie tylko na drodze się sprawdza. Brakowało kilku nowych dróg asfaltowych, ale nie było ich też na papierowych mapach, a co mnie najbardziej zaskoczyło, to przy wyborze trasy pieszej AM pokazało szlak turystyczny, którym aktualnie się poruszaliśmy (choć nie był na mapie oznaczony w żaden widoczny sposóB). :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.... ja po ostatniej majówce w Zakopanym doszedłem do wniosku, że żadna nawigacja nie oferuje prostej opcji: "prowadź dowolną drogą, tylko w żadnym razie nie tą, która z punktu widzenia dotarcia do celu wydaje się być sensowna (bo będzie zakorkowana)". Wydawało mi się, że objazdy "zakopianki" mam od dawna obcykane, ale tym razem te "zwykle stosowane" objazdy również były zatkane... Tym bardziej chylę czoła przed GPMapą... Generalnie zestaw "Forester+CBradio+GPmapa" wyruszył wczoraj z Łysej Polany o 11:15 i o 13:10 minął punkt pomiaru czasu Kraków - Balice. Szkoda tylko, że trzeba było co chwilę dłubać w nawigacji, bo ta jak koń dorożkarski nieustannie chciała wracać na E77...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth, a to ja miałem podobny problem. Przed zjazdem z E77 robiłem szybki przegląd trasy, a później zwiększyłem skalę mapy i patrzyłem gdzie jadę, nie miałem nerwów do tego, żeby 30x klikać "przez". W końcu AM łapała, gdzie chcę jechać.

 

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 10:58 am ]

Aha w AM5, nie mogłem znaleźć jednej rzeczy - szybkiego określania blokad. W starszych AM można było wprost z menu kliknąć "blokada na odcinku", np. 2km i pewnie to by pozwoliło na skuteczne wyznaczanie tras objazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o MIO P560 ? To chyba jeden z tańszych z wifi. Nie wiem czy kiedyś użyję ale z drugiej strony jak już kupować to może z wifi ? A nuż widelec się przyda gdzieś na wyjeździe. Nie chcę kupować kilku urządzeń bo i po co to nosić ze sobą, ładować, pilnować. Aż tak często nie zamierzam używać. Jedyna wada którą w nim znajduję to mały wyświetlacz, szkoda że nie 4,3 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o MIO P560 ? To chyba jeden z tańszych z wifi. Nie wiem czy kiedyś użyję ale z drugiej strony jak już kupować to może z wifi ? A nuż widelec się przyda gdzieś na wyjeździe.

Ja mam model MIO 550m i jestem bardzo zadowolony. Tez ma WiFi. Bardzo przydatne. Za granicą/na wyjazdach można korzystać ze Skype'a, internetu, poczty. Z MIO 560 były jakieś drobne problemy (choroby wieku dziecięcego), ale chyba się z tym uporali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi się przydaje u mnie dosyć często do poczty gdzieś na mieście przy hotspotach. Albo chociażby żeby sobie radyjka internetowego w łóżku do snu posłuchać :) Tak więc polecam sprzęciki z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model MIO 550m i jestem bardzo zadowolony. Tez ma WiFi. Bardzo przydatne. Za granicą/na wyjazdach można korzystać ze Skype'a, internetu, poczty. Z MIO 560 były jakieś drobne problemy (choroby wieku dziecięcego), ale chyba się z tym uporali.

 

A jak się pisze na takim czymś ? Bo rozumiem myszkę zastępuje rysik - a klawiaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale z argumentami AutoMapy dyskutować nie będę.

Łożesz ty, a jakie było spalanie :mrgreen:

Też mi kiedyś tak AM wskazała prędkość, ale to była bardzo stara wersja, teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale z argumentami AutoMapy dyskutować nie będę.

Łożesz ty, a jakie było spalanie :mrgreen:

Też mi kiedyś tak AM wskazała prędkość, ale to była bardzo stara wersja, teraz jest OK.

Nie wiem, ale pewnie spalanie było kosmiczne. :mrgreen:

 

Spotkałem się z tym 1. raz, a często używam AM (od wersji 3.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U TomTom-a pokazała się mapa Western_and_Central_Europe v720.1803 do wszystkich urządzeń TomTom poza modelami GO x30.

Bazuje prawdopodobnie na danych mapowych Teleatlas 2008.01, więc pokrycie powinno być lepsze niż w mapach 800, które odpowiadały "mapowo" wesji 715. W Krakowie nie zauważyłem większych różnic, ale ktoś raportował, że wzrosło pokrycie dróg w małych miejscowościach. Gdyby ktoś chciał sprawdzić jakieś miejsce - proszę pisać - zobaczę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupilem Garmina (Nuvi 760) z GPMapa i jestem bardzo zadowolony. Intuicyjna obsluga, jakosc wykonania, szybkosc dzialania na plus. GPMapa jest dokladna, poki co nie mialem problemow, ale nie mialem okazji jeszcze za duzo jezdzic.

W sieci jest duzo dodatkow - mapy, ikony, POI, pluginy do IE - chyba najwiecej ze wszystkich producentow. Fajny jest tez Map Source, czyli mozliwosc edycji trasy na kompie.

Garmina znalem wczesniej z morza i pobieznie lotnictwa (tekstylnego), dlatego sie zdecydowalem. Na razie nie zaluje.

 

Tyle garmin.

 

pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam się. Mam nawigację, ale to słaby temat - rozprasza uwagę i generalnie przeszkadza. Używam jej tylko, gdy muszę. Choć trzeba jej oddać, że w połączeniu z CB parę razy uratowała mi kilka godzin ( :arrow: objazd wypadku itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawigację, ale to słaby temat - rozprasza uwagę i generalnie przeszkadza

 

Mi nie przeszkadza nawet w połączeniu z CB, zwykłym radiem oraz rozmową ze współpasażerką. Poza tym w nawigacji można wyłączyć głos i na większych skrzyżowaniach rzucić okiem na ekranik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. bardzo lubię pogadać sobie z tą panią która mieszka w mojej navi, najbardziej mi się podoba jak myśli że wie lepiej gdzie chcę jechać. Ale muszę przyznać że cierpliwość ma, bo mogę jechać nie tam gdzie ona chce, obrażać ją, a ona nic, twardo swoje i nawet nie podniesie głosu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę przyznać że cierpliwość ma, bo mogę jechać nie tam gdzie ona chce, obrażać ją, a ona nic, twardo swoje i nawet nie podniesie głosu

Wszystko ma swoje granice, jak skończy jej się cierpliwość to możesz usłyszeć taką wiązankę jakiej jeszcze nie słyszałeś do tej pory :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...