Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku mam chęć nabycia droga kupna nawigacji a nie mogę się zdecydować co wziąść.

No to już powinieneś wiedzieć; jeżeli zależy Ci wyłącznie na prostej nawigacji samochodowej, to rozsądnym wyborem jest nuvi 350 lub 360. Jeżeli potrzebujesz czegoś więcej (inne funkcje PDA, zapis śladu, download tras, wiele punktów pośrednich, użyteczność w różnych zastosowaniach itp.), to sprawa się nieco komplikuje, bo istotne jest to, czego potrzebujesz.

Miałem nadzieję dowiedzieć się czegoś odkrywczego..

.

To tylko w enuncjacjach Donalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Pilna sprawa :!:

 

Które z powyższych rozwiązań, ewentualnie innych, najlepiej sprawdzi się w krajach nadbałtyckich ( Litwa, Łotwa, Estonia - tak ku przypomnieniu)? Chodzi zarówno o stolice jak i dwa, trzy głowe miasta - ich plany, a nie drogi dojazdu.

 

Dzięki za pomoc, każda mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wybralem sie przed nowym rokiem na zakupy... soki, cukier, itd... no i wyszedlem z asusem a636n, do tego automapa xl. Testowalem go juz przez jakies 1000km. W sumie jestem zadowolony, gps startuje znosnie szybko - zazwyczaj nie dluzej niz 30s, ale ostatnio zauwazylem, ze potrafi sie "zaciac" i trzeba poczekac nawet dluzej niz minute.

 

Jedyna rzecz jaka wkurza mnie w automapie jest taka, ze dla wyliczania tras krotkich - gania mnie po jakichs uliczkach, a dla tras szybkich znow na okolo po krajowych - przydalby sie jakis tryb "mixed". :) Co do dokladnosci map (Wroclaw - ostatnia aktualizacja), to jest nawet lepiej niz dobrze. Oczywiscie gubi sie tam gdzie sa remonty, ale ja mam wrazenie, ze nikt nie wie ile w tym miescie jest prowadzonych remontow rownolegle. ;)

 

Jest uchwyt + ladowarka, jezeli chodzi o akcesoria samochodowe. To wlasciwie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj mam eksplorator, media playera (zastopowanego), kontakty, itp. Ogolnie nic wielkiego, a i raczej zawsze mam active sync odpalony.

 

Dluzej czekalem 2x, za 1. razem wylaczylem automape i wlaczylem ja ponownie i zaskoczylo od razu. Przy kolejnym przycieciu restart automapy nie pomogl, musialem odczekac swoje. :) Nie wiem, moze powinienem raz na jakis czas wylaczyc pocketa, bo na razie to go tylko usypiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jedyna rzecz jaka wkurza mnie w automapie jest taka, ze dla wyliczania tras krotkich - gania mnie po jakichs uliczkach, a dla tras szybkich znow na okolo po krajowych - przydalby sie jakis tryb "mixed". :)

 

Ciężko mi sobie wyobrazić jak miałby wyglądać algorytm dla takiego trybu.

Automat to automat niestety. Zawsze możesz zaznaczyć punkty przelotowe i masz trasę tak jak Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem z TomTomem na Palmie i to nie jest to moim zdaniem najlepszy wybór ( w dużych miastach ok ale już w mniejszych miejscowościach porażka - kiedyś w Sopocie poinformował mnie że wjechałem do morza - a ja miałem do brzegu jesze ze 100 metrów - coż może był odpływ :grin: )

Teraz kupię Garmina (palm zostanie narzędziem biurowym) zastanawiam się tylko czy 360 czy 660. (zależy mi na zestawie do telefonu)

 

Mati jak zdobędziesz wiecej doświadczeń to daj znać.

 

Czy ktoś z was wie czy Gramina ładuje się z zapalniczki czy można go jakoś podpiąć do instalacji (żeby kable się nie bujały po samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam uzywam Asusa A636N z Automapa na Polske + Destnator 6 na Europe. Automapa - doskonale to to nie jest - ma swoje humory, ale sie przyzwyczailem i wiekszosci zastosowan mi to wystarcza. Destinator - szybciej reaguje na "przeliczenie" trasy i nie zacheca przez 10 km do zawrocenia i wybrania bardziej hardcorowej trasy - co robi np. Automapa - za kazdym razem upierajac sie, ze z Wroclawia przez Rawicz nie mam jechac na Leszno, a odbijac na Ostrow. Ot... GPS + rozsadek to najlepsze rozwiazanie :wink:

 

A tam przy okazji - kto uzywa serwisu mobilne.net?

Wrzucilem tam kategorie Subaru - ale jak na razie sam dorzucam :roll:

pozdraffka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam uzywam Asusa A636N z Automapa na Polske + Destnator 6 na Europe. Automapa - doskonale to to nie jest - ma swoje humory, ale sie przyzwyczailem i wiekszosci zastosowan mi to wystarcza. Destinator - szybciej reaguje na "przeliczenie" trasy i nie zacheca przez 10 km do zawrocenia i wybrania bardziej hardcorowej trasy - co robi np. Automapa - za kazdym razem upierajac sie, ze z Wroclawia przez Rawicz nie mam jechac na Leszno, a odbijac na Ostrow. Ot... GPS + rozsadek to najlepsze rozwiazanie :wink:

 

A tam przy okazji - kto uzywa serwisu mobilne.net?

Wrzucilem tam kategorie Subaru - ale jak na razie sam dorzucam :roll:

pozdraffka

Pumex

 

I dobrze Ci mówi. Przez Śrem jest do Poznania bliżej i ........... szybciej.

Mądre urządzenie! Wie, że przez Leszno trzeba się wlec niemiłosiernie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polemizowalbym. Jedziesz gorsza trasa (zółtą) przez Gostyn, Srem - a bywa na tej drodze roznie :wink: - a jesli do tego wylatujesz przez Kornik, to remont na Katowickiej na pewno Cie do domu szybciej nie doprowadzi. Pozostane przy trasie przez Leszno - przez ktore tak wolno wcale sie nie jedzie :mrgreen:

 

dorzuce tylko a propos "inteligencji" automapy, ze ostatnio jadac trase Kudowa- Radkow - czyli "Trasa 100 zakretow", system wpadl na pomysl, ze mam skrecic w zamkniety szlabanem dukt lesny, nastepnie jechac nim rownolegle do drogi jakis kilometr, a pozniej wrocic na normalna droge... tja... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu to już nie pamiętam, kiedy byłem...

Ostatnio jechałem do stęszewa i potem odbijałem na Buk. Stąd moje zle wrażenia.

Co do map, to Garmin czasami też sfiksuje, lecz bardzo sporadycznie sporadycznie.

Generalnie jestem z niego zadowolony.

Podejrzewam, że ideałow nie znajdziemy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuce tylko a propos "inteligencji" automapy, ze ostatnio jadac trase Kudowa- Radkow - czyli "Trasa 100 zakretow", system wpadl na pomysl, ze mam skrecic w zamkniety szlabanem dukt lesny, nastepnie jechac nim rownolegle do drogi jakis kilometr, a pozniej wrocic na normalna droge... tja... :lol:

 

Bo wybrałeś trasę "Najkrótszą", a wtedy takie cuda się dzieją. To jest znany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korzystając z tematu ktos używał może nawigacji Alpine'a (dodawanej jako modół do radia)? Weszli z tym produktem jako ostatni na rynek i nie jestem przekonany czy to aby pozytywna informacja? Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś opinie bo chce zmienić moje trzeszczące głośniki, a przy okazji może i radio z nawigacją by się pojawiło (jeśli ma to jakiś sens uzytkowy i cenowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

chcieliśmy odnowić wątek, bo dojrzeliśmy do GPS.

starannie przeczytaliśmy wątek, ale... nadal mamy sporo dylematów natury podstawowej.

dlatego wymyśliliśmy, że napiszemy scenariusz (poniżej) i zadamy dwa podstawowe pytania: czy jest urządzenie, które to wszystko ogarnie, czy trzeba mieć kilka. jeśli jedno, to które (albo wśród których szukać)

 

scenariusz:

jedziemy robić zdjęcia (po dzisiejszemu: foty) w plener. wyjeżdżamy z Wawy większymi drogami (np: krajowa 7) żeby na koniec dojechać do jakiegoś strasznego pipidówa. na 7 korek. włączamy GPS (nawigację) i sprawdzamy objazdy (może być duktami, byle objazd). omijamy korek. zjeżdżamy z 7 na bardzo lokalne drogi, dojeżdżamy do zadupia. wysiadamy z samochodu, zabieramy GPS, idziemy w las zaznaczając sobie punkt "tu nasz samochód". w lesie orientujemy się korzystając z mapy (dokładnej) i GPS ustawiając sobie kilka razy punkty "tu mam wrócić". po kilku (np: 4) godzinach wracamy do samochodu, wracamy do domu, po drodze mierzymy sobie prędkość przy pomocy satelity.

zadupie to na przykład Barnimie nad Drawą (czasem gorzej).

a tydzień później do jedziemy do Bawarii szukać zamków Ludwika, ale już "normalnymi" drogami.

edit: w Bawrii miło jest mieć słownik pol-niem + pol-angl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę oprogramowanie, a nie sprzęt. Korzystam tylko z wersji z mapą Polski (więc Bawaria odpada), ale nowa AutoMapa (jest też wersja Europa z mapami krajów Europy centralnej i zachodniej) posiada wsparcie dla wędrówek pieszych (dodatkowo "terenową" i "przełajową"). Jak to działa nie wiem, nie testowałem, ale może się sprawdzi. Można wyznaczyć nową trasę, blokując jakiś odcinek wcześniej wyznaczonej drogi, ale to umieją chyba wszystkie aplikacje tego typu. Posiada opcję "trasa optymalna" - można sobie "optymalność" ustawić suwakiem - na ile trasa ma odbywać się drogami szybkimi (jaaasne) - krajowymi, a na ile ma być krótka. Można sobie wyłączyć wyznaczanie tras po drogach polnych - zdarzało się wcześniej, że krótka trasa prowadziła przez jakąś drogę leśną. :) Na bieżąco wyświetla prędkość. Dodatkowo można sobie ślad trasy nagrać.

 

TomToma w Polsce nie używam, bo nie ma sporej ilości dróg niestety.

 

Ma niestety jedną wadę, często wyznacza "dziwne" trasy, np. oczekiwałbym, że z Wrocławia do Bełchatowa pojadę DK8, a nie przez Trzebnicę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem bardzo zadowolony. Nuvi jest bardzo łatwy w obsłudze, jeszcze nie było sytuacji żeby nie potrafił zanleżć jakiejść miejscowości. Byłem z nim w Niemczech i doprowadził mnie w nocy do hotelu w centrum Monachium do którego bym normalnie nigdy nie trafił. Do tego ma masę różnych funkcji których nigdy nie używam, typu zestaw głośnomówiący bluetooth, odtwarać MP3, czytnik kart SD itp.

 

Jedną jego wadą jest to że notorycznie zostawiam go w jednym samochodzie a jadę gdzieś drugim (jak na przykład do Tych, gdzie by się bardzo przydał do zlokalizowania hotelu Daria). Chociaż to jest chyba bardziej moja wada, niż wada Nuvi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...