Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Potrzebuje kupić sobie nawigację do samochodu a ponieważ nie znam sie na tym zupełnie proszę o poradę. Generalnie chodzi o to żeby była przenośnia z samochodu do samochodu (palmtop?), żeby była w miarę dokładna, i kosztowała mniej niż 3000 zł netto. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kup TO, w TYM sklepie:

http://www.pixmania.com/pl/pl/180963/ar ... i-350.html

A jeżeli chcesz, by GPS służył Ci również jako zestaw głośnomówiący (po BT), to kup TO:

http://www.pixmania.com/pl/pl/282501/ar ... i-360.html

 

Moim zdaniem nie ma teraz lepszej propozycji przenośnej nawigacji samochodowej pod względem proporcji cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, polecam Tom Toma (seria 700 albo 900) ale pod warunkiem, że potrzebujesz nawigacji do jeżdżenia po Europie, w Polsce ma takie sobie pokrycie (duże miasta, główne drogi).

 

Był gdzieś już taki wątek i Gal polecał Garmina, użytkuje go chyba na co dzień i jest zadowolony. (i szybciej pisze na klawiaturze :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, polecam Tom Toma (seria 700 albo 900) ale pod warunkiem, że potrzebujesz nawigacji do jeżdżenia po Europie, w Polsce ma takie sobie pokrycie

 

No właśnie, mi chodzi głównie o dokładną mapę Polski, bo co tydzień jeźdze do różnych mieściń które jest trudno znaleźć na zwykłej mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, polecam Tom Toma (seria 700 albo 900) ale pod warunkiem, że potrzebujesz nawigacji do jeżdżenia po Europie, w Polsce ma takie sobie pokrycie

 

No właśnie, mi chodzi głównie o dokładną mapę Polski, bo co tydzień jeźdze do różnych mieściń które jest trudno znaleźć na zwykłej mapie.

Automapa XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam Garmina dlatego, że go mam, tylko dlatego, że jest najlepszy... :cool:

Oczywiście najlepszy:

- teraz

- w Polsce

 

Kiedyś pewnie nie będzie, a gdybym mieszkał w Stanach, to byłoby co najmniej kilka porównywalnych propozycji, ale na razie jest, a mieszkam w Polsce.

 

Co do map Polski:

- Mapa TomToma to porażka

- Automapa (na PDA) jest porównywalna z GPMapą4 (na Garmina),

- CNE9 zawiera mapę prawie całej Europy (w tym Polski), szczegółowość tej mapy można sobie obejrzeć tu:

http://www.garmin.com/cartography/mapSo ... avEuro.jsp (kliknąć na MapSource Map Viewer w prawym górnym rogu)

 

EDIT: Najlepiej obejrzeć jakieś dobrze sobie znane okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, polecam Tom Toma (seria 700 albo 900) ale pod warunkiem, że potrzebujesz nawigacji do jeżdżenia po Europie, w Polsce ma takie sobie pokrycie

 

No właśnie, mi chodzi głównie o dokładną mapę Polski, bo co tydzień jeźdze do różnych mieściń które jest trudno znaleźć na zwykłej mapie.

 

Bierz ta Clarion Map560, na dana chwile ma najdokladniejsza mape Polski z mozliwych. Cenowo tez sie lapie. Mialem okazje jej uzywac i nie mam zadnych zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem jakies porownanie, niestety nie moge teraz poszukac. W kazdym badz razie ma 99% pokrycia Polski.

 

Te dane sa ze strony producenta:

najbogatsza baza danych nawigacyjnych w Polsce;

MapaMap Clarion 1.0 zawiera 1,7 miliona adresów oraz 1260 szczegółowych planów miast i miejscowości z adresami i nazwami ulic, które umożliwiają nawigację "od drzwi do drzwi" po całej Polsce. System zawiera również ponad 72 tys. POI, czyli punktów użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje, stacje benzynowe, bankomaty, szpitale, apteki, warsztaty samochodowe oraz wiele innych, które mogą okazać się przydatne podczas podróży oraz bazę fotoradarów udostępnioną dzięki uprzejmości Komendy Głównej Policji.

 

Porownanie jakie czytalem bylo z jakiejs niezaleznej gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem jakies porownanie, niestety nie moge teraz poszukac. W kazdym badz razie ma 99% pokrycia Polski.

 

Te dane sa ze strony producenta:

najbogatsza baza danych nawigacyjnych w Polsce;

MapaMap Clarion 1.0 zawiera 1,7 miliona adresów oraz 1260 szczegółowych planów miast i miejscowości z adresami i nazwami ulic, które umożliwiają nawigację "od drzwi do drzwi" po całej Polsce. System zawiera również ponad 72 tys. POI, czyli punktów użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje, stacje benzynowe, bankomaty, szpitale, apteki, warsztaty samochodowe oraz wiele innych, które mogą okazać się przydatne podczas podróży oraz bazę fotoradarów udostępnioną dzięki uprzejmości Komendy Głównej Policji.

 

Porownanie jakie czytalem bylo z jakiejs niezaleznej gazety.

 

MapaMap to Imagis, czyli dokładnie te same dane co GPMapa... :lol:

Różnią się aplikacją obsługującą mapę - w MapaMap to aplikacja własna Imagisu na PDA, w GPMapie firmware Garmina. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az na tyle sie na tym nie znam, wychodzi na to, ze dla matiego bedzie najlepszym wyborem urzadzenie, ktore mu najbardziej podpasuje funkcjami i bedzie obsugiwalo wyzej wspomniana mape :)

 

Długo by tłumaczyć dlaczego nie.

 

W skrócie:

Nuvi 350 jest dużo lepszym wyborem, jeżeli Mati potrzebuje prostej nawigacji - wierz mi. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje cos w ten desen (HP 4700):

http://allegro.pl/item151831161_hp_4700 ... _kpl_.html

 

Bardzo podoba mi sie to PDA. Tyle, ze GPS nie zostal wbudowany, no i software trzeba jakis dokupic. Ale jak na PDA ekran ma spory, mocna baterie, no i WI-FI. :)

 

Ale na razie zbieram na subaru. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje cos w ten desen (HP 4700):

http://allegro.pl/item151831161_hp_4700 ... _kpl_.html

 

Bardzo podoba mi sie to PDA. Tyle, ze GPS nie zostal wbudowany, no i software trzeba jakis dokupic. Ale jak na PDA ekran ma spory, mocna baterie, no i WI-FI. :)

 

Ale na razie zbieram na subaru. ;)

Lepiej szukaj palma z wbudowanym GPS-em. Mniej kłopotliwe. Do Automałpy wystarczy byle jaki palm, nawet Mio. Szału nie robi, ale zawsze dojechałem bez problemów do każdej wiochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Fujitsu Siemens + AutomapaXL.

Najlepsza nawigacja na Polskę, do tego masz PALMa z WiFi (większość miast ma darmowe hot-spoty), jak by co można spiąć z telefonem i też mamy neta.

 

Mam dokładnie taki zestaw. Było mówić wcześniej, na słomce bym ci pokazał. Działa perfekt. Mam siemensa pocket loox 420 plus oddzielną antene rikaline. Obecnie są juz pocket looxy z wbudowaną anteną.

 

PS nie PALMA, tylko pocket pc :P palmów miałem ze 3-4 i mogą sie schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja planuje cos w ten desen (HP 4700):

http://allegro.pl/item151831161_hp_4700 ... _kpl_.html

 

Bardzo podoba mi sie to PDA. Tyle, ze GPS nie zostal wbudowany, no i software trzeba jakis dokupic. Ale jak na PDA ekran ma spory, mocna baterie, no i WI-FI. :)

 

Ale na razie zbieram na subaru. ;)

 

Przed kupnem poczytaj na forach czy nie ma problemów z wyświetlaniem obrazu w automapie - z okazji nie standardowego, większego ekranu. W swoim czasie - jakieś 1,5roku temu- interesowałem się tym sprzętem i problem był. Obraz nie był wyświetlany na całym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pocket PC Asus A-636 z Automapą XL.

 

Używam zestawu od prawie roku, działa w porządku - nie jest to szczyt marzeń (czasem się zawiesi, za mało rzeczy można skonfigurować), ale jeśli miałbym kupować jeszcze raz, nie szukałbym niczego innego.

 

Pocket PC ma jeszcze tę zaletę, że może służyć jako kalendarzo-przypominacz, zabijacz czasu (siedzisz na niezwykle ważnym spotkaniu, delikatnie usuwasz ppc z oczu innych uczestników, odpalasz grę, udajesz, że robisz notatki i problem maszz głowy 8)), odtwarzacz plików multimedialnych, a jak ktoś jest bardzo zdesperowany - to i dokumenty Worda i Excela otwierać może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pocket PC Asus A-636 z Automapą XL.

 

Używam zestawu od prawie roku, działa w porządku - nie jest to szczyt marzeń (czasem się zawiesi, za mało rzeczy można skonfigurować), ale jeśli miałbym kupować jeszcze raz, nie szukałbym niczego innego.

 

Pocket PC ma jeszcze tę zaletę, że może służyć jako kalendarzo-przypominacz, zabijacz czasu (siedzisz na niezwykle ważnym spotkaniu, delikatnie usuwasz ppc z oczu innych uczestników, odpalasz grę, udajesz, że robisz notatki i problem maszz głowy 8)), odtwarzacz plików multimedialnych, a jak ktoś jest bardzo zdesperowany - to i dokumenty Worda i Excela otwierać może.

 

dokladnie - kumpel ma Acer'a do sprzedania tanio bo z firmy z ktora wspolpracuje dostal nawigacje na testy i chce sie pozbyc - tanio odda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...