Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie stanelo na Asusie 696 z Automapa. Jednak palmtop, a nie dedykowane urzadzanie, ze wzgledu na to, ze ma wiecej zastosowan, a i nie jestem ograniczony do wyboru jednego programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem okazję pobawic się CN-GP50U, strona produktu: http://www2.panasonic.com/consumer-elec ... roduct%202

 

5" ekran jest ogromny! Jedyna wada jest taka, że nie wiem, co tam w środku siedzi i np. jak dorzucic nowe POI.

 

PS. Gdyby ktoś chciał aktualną listę punktów POI z miplo.pl, to proszę o PW z Waszym mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, taaaa... zwlaszcza w obcym miescie jadac samemu i bezcenne rady przechodniow - pojedzie pan prosto, skreci na 16-stych swiatlach w prawo, pozniej 3-cia w lewo, 14-sta w prawo, 3-cia w lewo, 7 razy wokol ronda, 8-my wyjazd w prawo , a dalej prosze sie pytac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA, zastanawialem sie nad tym modelem, ale ostatecznie Asus wygral :) raz, ze juz korzystalem i nie mialem problemow, dwa cenowo to roznica okolo 500 PLN (Asus ok 1100 PLN kosztuje), a az taka wysoka rozdzielczosc nie jest mi potrzebna. No i wyzsza rozdzielczosc pozera wiecej mocy - a co za tym idzie i bateria szybciej sie wykancza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam wątek..ale nadal mam dylemat..

-NavRoad NR430BT

-Garmin Nuvi 650

-TomTom GO720 ew 920

 

zaznaczam że będą używane nie tylko w większych miastach więc pokrycie PL powinno być dobre, wyświetlacz czytelny a całe urządzenie ergonomiczne i w miare możliwości fajne wizualnie.

Krótka „check list” do porównania urządzeń:

I. Hardware

1. Czy ma antenę na SiRF Star III?

2. Czy ma własne zasilanie (baterie/akumulatory? wymienne/wbudowane?)

3. Jak wygląda obudowa (solidność, poręczność)

4. Czy ma możliwość podłączenia anteny zewnętrznej (ważne we „Francuzach”, Fordach i wielu amerykańskich samochodach)

5. Pojemność pamięci wew. w porównaniu z wielkością mapy?

6. Czy ma gniazdo na kartę pamięci?

7. Czy zasilanie samochodowe jest podłączane wyłącznie bezpośrednio do urządzenia (upierdliwe), czy do uchwytu (dużo lepiej)?

8. Jaka jest rozdzielczość ekranu?

9. Jak zmienia się podświetlenie ekranu (brak regulacji, ręczna, automatyczna wschód/zachód słońca, automatyczna w/g sygnału z fotodiody)?

10. Czy obudowa jest wodoszczelna?

11. Czy ekran jest dotykowy?

12. Obsługa ekranu palcem/rysikiem (wielkość ikon/klawiszy)?

13. Czy ma Bluetootha (z jakimi telefonami współpracuje, czy pobiera książkę telefoniczną i umożliwia wybieranie głosowe numerów)?

14. Czy ma TMC (wbudowane)?

15. Jaka gwarancja?

16. Czy zestaw zawiera;

- uchwyt samochodowy (mocowany do szyby? do deski?)

- zasilacz samochodowy

- zasilacz domowy (220V) - może być też ładowane przez USB, wtedy zasilacz 220V nie jest konieczny

- mapy (jakie!)

- oprogramowanie na PC/Mac'a umożliwiające zainstalowanie map na komputerze, projektowanie tras, wymianę tras, POI, śladów z GPSem?

 

17. Sprawdź jak zakłada się urządzenie do uchwytu i jak się je wyjmuje (jedną ręką?) i jak wygląda obraz na ekranie w pełnym słońcu (koniecznie!).

 

 

 

II. Funkcje

Czy umożliwia;

1. nawigację przez punkty pośrednie (ile)?

2. zapis śladu

3. zapis własnych POI

4. komunikację z PC (w jakim zakresie)?

5. zapis/wymianę z PC plików z POI z ostrzeganiem (niebezpieczne punkty i takie tam :wink:

6. nawigację "na azymut" (off-road),

7. nawigację "po śladzie" (track back)

8. omijanie korków ("objazd")

9. wyszukiwanie POI (jak - najbliższe, wzdłuż trasy aktywnej, blisko punktu docelowego itp.)?

10. zmianę informacji wyświetlanych na ekranie?

11. modyfikację wielkości czcionki i szczegółów na ekranie?

12. czy ma komendy głosowe i czyta nazwy ulic?

13. Czy firmware jest aktualizowany i jak się go aktualizuje (samodzielnie, czy tylko serwis)?

 

 

III Mapy

1. Jakie kraje?

2. Jakie pokrycie sieci dróg?

3. Ile miast z danymi teleadresowymi (ulica, nr domu)?

4. Ile POI?

5. Jak często aktualizacja?

6. Jaki koszt aktualizacji?

7. Czy są mapy alternatywne (komercyjne/bezpłatne)?

 

 

Przepytaj sprzedawcę, obejrzyj urządzenie i kup takie, które najlepiej spełnia Twoje potrzeby za najmniejsze pieniądze.

 

A i tak, jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach, tzn w tym JAK realizuje poszczególne funkcje... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, taaaa... zwlaszcza w obcym miescie jadac samemu i bezcenne rady przechodniow - pojedzie pan prosto, skreci na 16-stych swiatlach w prawo, pozniej 3-cia w lewo, 14-sta w prawo, 3-cia w lewo, 7 razy wokol ronda, 8-my wyjazd w prawo , a dalej prosze sie pytac :mrgreen:

W mniejszych miastach oni nie mówią "w prawo" "w lewo", tylko " w bok"...

"...a za kioskiem Malinowskiej skręcisz pan w bok..."

"W prawo? W lewo?"

"No tak, w bok, przecież mówię..."

 

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 1:01 pm ]

Gal, długa ta checklist.

 

 

Co trzeba kupić, wg Ciebie? Nie musi współpracować z telefonem, ekran dotykowy palcowy.

Długa... :roll:

 

Chcesz tylko do jeżdżenia po drogach, czy też do off-roadu?

Mapa tylko Polski czy EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL & EU, tylko po drogach.

http://www.pixmania.com/pl/pl/180963/ar ... uropa.html

albo

http://www.pixmania.com/pl/pl/570651/ar ... uropa.html

 

Różnią się tylko wielkością ekranu, no i 660 ma BT i nadajnik FM. Poza tym, funkcjonalnie są identyczne. Możesz również spojrzeć na 650 (bez FM i BT) ale nie wiem czy znajdziesz gdzieś taniej).

Zawierają w zestawie CN9EU (z Polską), ale lepiej dokupić GPMapę - jest sporo lepsza (na razie).

 

A jak ma być raczej pasztetowo, to ten:

http://www.pixmania.com/pl/pl/547403/ar ... uropa.html

albo ten:

http://www.pixmania.com/pl/pl/570650/ar ... uropa.html

Różnią się między sobą tylko wielkością ekranu, ale w przeciwieństwie do 3xx i 6xx nie mają SS III (z ważnych rzeczy), więc mogą gubić sygnał w wąskich uliczkach - ostrzegam.

 

Jak będziesz kupował w tym sklepie, to nie daj się nabrać na żadne "zestawy". Wszystko, co potrzebujesz masz w pudełku.

 

No, albo jakiś PT z Automapą. To jest obecnie najlepsza mapa Polski i taką będzie jeszcze przez 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, jak się ma GPmapa do Automapy?

Automapa jest podobno teraz najlepsza.

Zazwyczaj jest tak, że w danym miejscu dokładniejsza jest GPMapa, a w innym - Automapa, ale per saldo - AM jest w tej chwili lepsza.

Tyle tylko, że i AM i GP to są produkty lokalne, póki co - lepsze niż CNE czy (zwłaszcza) TomTom, ale to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, a jak jest z aktualizacją map w urządzeniach, które podałeś?

GPMapa - 4 razy do roku update bezpłatny (ściągasz z FTP i wymieniasz w PC i GPS, raz w roku nowa wersja (zawsze spóźniona) - płatna chyba PLN180 za upgrade z poprzedniej.

CNE - co roku nowa wersja - USD 75,-

Wiem, "100 pytań do..." :).

E tam. Nie chce mi się dzisiaj pracować a na piwo nie mogę pójść, to klepię w klawiaturę.

 

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 3:27 pm ]

CNE

ile razy kazała Ci skęcić w pole....

 

 

:mrgreen:

 

Planów ma więcej, niż GPmapa 5, ale wolę 5-kę, niż CNE9.

GP jest lepsza niż CNE, bo Polska w CNE to stary Nawigator. Ale dobrze się uzupełniają, bo w CNE jest lepsza siatka dróg nieutwardzonych - "ma nawet drogi których nie ma, nie było i pewnie nigdy nie będzie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zainstalowałem nową AutoMapę (4.5.3). Pojawiły się półprzeźroczyste budynki 3D - fajna, ale chyba pierdoła.

I sama aplikacja odrobinę się zmieniła (np. wygodniej nawigowac paluchem po menu). Co do wyznaczania tras itd. to jeszcze nie miałem okazji potestowac. A na miplo jest nowy fajny ficzer MiploLoc - pomoaga zlokalizowac pojazd, zapisywac trasy, itp. ale trzeba miec stały dostęp do netu z PDA. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem ten wątek i dalej jestem głupi w temacie nawigacji.Chcę kupić nawigację z jak najdokładniejszą mapą Polski choć planuję wyjazd do Dani i może pojeżdżenia trochę po Europie.Chodzi mi o urządzenie dedykowane do nawigacji czyli nie palmtop.Nie interesuje mnie możliwość ogladania zdjęć, słuchania muzyki czy uzywanie go jako zestawu słuchawkowego.Musi mieć możliwość zasilania z gniazda zapalniczki, możliwość wprowadzania własnych punktów i ostrzegania o nich, informację głosową.Cena przyzwoita (1000 - 2000zł).

Gal, widzę, że jesteś specjalistą w tym temacie może coś podpowiesz.Zakupu dokonam koniec maja-czerwiec.A i to chyba istotne będzie uzywane w Fordzie.

Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...