Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten wątek i dalej jestem głupi w temacie nawigacji.Chcę kupić nawigację z jak najdokładniejszą mapą Polski choć planuję wyjazd do Dani i może pojeżdżenia trochę po Europie.Chodzi mi o urządzenie dedykowane do nawigacji czyli nie palmtop.Nie interesuje mnie możliwość ogladania zdjęć, słuchania muzyki czy uzywanie go jako zestawu słuchawkowego.Musi mieć możliwość zasilania z gniazda zapalniczki, możliwość wprowadzania własnych punktów i ostrzegania o nich, informację głosową.Cena przyzwoita (1000 - 2000zł).

Gal, widzę, że jesteś specjalistą w tym temacie może coś podpowiesz.Zakupu dokonam koniec maja-czerwiec.A i to chyba istotne będzie uzywane w Fordzie.

Jakieś sugestie??

 

o właśnie, ja tez czegoś takiego szukam.

BTW, a co sądzicie o NOKII (nie pamietam modelu) ale obecnie jest w ofercie u Emila w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam MIO C720. Jak jechałem z Łomianek do Mszczonowa najkrótszą trasą, to przez teren jakiejś fabryki mi kazał jechać (ale cieć nie podniósł szlabanu) :grin: Na A4 pokazuje wjazd, którego nie ma i nawet w planach nie było... Ale generalnie za 1300PLN'ów daje radę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Navigona 2100, i jestem z niego zadowolony.Ma super dokładne mapy :lol: na tyle dokładne że trzeba ustawić ga na trasy szybkie - wtedy prowadzi przez normalne drogi. Jak ma ustawioną trasę krótką to myśli że quadem jadę :mrgreen: i prowadzi mnie przez lasy i łąki :mrgreen:

Na drogach szybkiego ruchu i autostradach ma bardzo fajny asystent pasa ruchu- odpowiednio wcześnie informuje o zjazdach...

pozdr

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne takze to mają; np. Garmin.....

FUKS Czy możesz w Garminie znaleźć wioskę "Kokotów"? Pytam,bo GarminXT nie znajduje tej wiochy, która była w najstarszych mapach TT, Automapie i innych :roll: Pytam serio,bo nie wiem,gdzie tkwi problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne takze to mają; np. Garmin.....

FUKS Czy możesz w Garminie znaleźć wioskę "Kokotów"? Pytam,bo GarminXT nie znajduje tej wiochy, która była w najstarszych mapach TT, Automapie i innych :roll: Pytam serio,bo nie wiem,gdzie tkwi problem

Koło Wieliczki czy Obornik.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło Wieliczki czy Obornik.....

Wieliczki...cholera,nie wiem,czemu umnie nie może znaleźć?

Mam wgraną mapę GPMapa 2007.3. Idealne pokrycie w tym rejonie, ale jest problem przy wyszukiwaniu...to był przykład jeden z wielu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie problemy z polskimi znakami....

Być może, ale Krakow znajduje, a Kokotow lub Kokotów już nie. Czytam własnie forum SymbianOS i juz znalazlem pierwsze uwagi użytkowników dotyczące tego tematu..

Internet jest wielki. Znalazłem rozwiązanie...może sie komus przyda więc wklejam instrukcję:

 

"4.5. Podczas wyszukiwania nie znajduje mojej miejscowości (na mapie miejscowość jest wyświetlana)

W Garminie miejscowości dzielą się na te, dla których zostały opracowane plany adresowe i te bez planów (dotyczy małych miejscowości). Jeśli wybierając opcję "Dokąd" -> "Adresy" miejscowość nie zostaje odnaleziona należy skorzystać z opcji "Dokąd" -> "Miasta" - wtedy mała miejscowość na pewno zostanie odnaleziona"

I wszysko już działa :mrgreen: Swoją drogą idiotyczne rozwiązanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie pytanko, może ktoś potrafi pomóc, mam Garmina NUVI 650 z najnowszą mapą (update tegoroczny, mapa wgrana firmowo), no i po updacie coś jej się poprzestawiało, uparcie każe mi jechać z Poznania do Kołobrzegu dookoła przez Świdwin (bez znaczenia czy każę szukać najszybszej czy najkrótszej trasy), ignoruje drogę pomiędzy Czaplinkiem, a Połczynem....no i co nią zrobić :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W temacie Navi jestem dość intensywnie od ponad roku - z konieczności, bo "gubię się nawet we własnej piwnicy". Po wielu testach na PDA z "niekoniecznie legalnymi' wytypowałem do użyku i kupiłem Automapę na PDA (aktualnie nowa wersja 5) i PNA TomTom One XL.

Wnioski:

- Kiedyś Automapa miała zdecydowanie lepsze mapy Polski, lecz aktualnie w 99% sytuacji TomTom (od map wersji 710, aktualnie wersja 715) jest w zasadzie równorzędny.

- Interfejs TomTom-a, mimo, że "na oko" bardziej "prymitywny" zdecydowanie bardziej mi odpowiada - widać to co potrzebne, a nie masę innych zbędnych szczegółów. Trójwymiarowe klocki budynków w AM natychmiast wyłączyłem. Jednak w obydwu programach korzystam wyłącznie z widoku 3D - 2D jest dla mnie mało czytelne.

- W AM cenny jest serwis POI - MIPLO. Dla TomTom-a za to sporo rozwiązań alternatywnych - zupełnie dobrych.

- Dlaczego wolę PNA a nie nawigację w PDA ? Generalnie wyznaję zasadę, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do ... W aucie nie ma czasu na to, by zajmować się "utrudnieniami" PDA - a to naciśnie się któryś z klawiszy i włączy się kalendarz lub kontakty, albo coś (rzadko) się zawiesi. W One XL nic się nigdy nie zawiesiło, a duży ekran 4,3 '' też ma swoje znaczenie - wzrok już nie ten :cry:

- Dlaczego oddzielne urządzenie, a nie nawigacja firmowa w aucie? Po pierwsze - o wiele za drogo, a po drugie aktualność map zawsze co najmniej o 2 kroki do tyłu w stosunku do programów wyspecjalizowanych.

I to by było na tyle. Bardzo proszę - nie chcę tutaj wywoływać dyskusji o wyższości ...

Dość tego jest na forum: http://pdaclub.pl/forum/

Powyższe zdania, to efekt moich indywidualnych doświadczeń i przemyśleń, które, być może komuś pomogą w podjęciu decyzji. W razie pytań szczegółowych - jestem do dyspozycji - na Forum lub PW.

Więcej:

Automapa: http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=37.0

TomTom: http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=77.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leonID, nie wiedziałem, że jest już AM 5.0, potestuje na dniach. Z 4 w którejś późniejszej wersji byłem już zadowolony - w końcu nie wyznaczała dziwnych tras.

 

PRIMAR, też mam PDA i to chyba nie był najszczęśliwszy pomysł, bo i tak używam go tylko do GPS. Niedawno widziałem Panasonic Strada GP-50 (jakoś tak), i gdyby dało mu się tam wrzucić TomToma albo AM, to byłoby to dla mnie idealne rozwiązanie, bo to co tam teraz siedzi (jakiś produkt NAVTEQ), to trochę tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

citan, Ja co prawda używam często PDA, ale jako notatnika oraz małego komputerka, kiedy nie mam laptopa. Natomiast moim zdaniem do nawigacji - wyłącznie urządzenia wyspecjalizowane. Jeżeli TomTom, to polecam to co mam - One XL. Duży ekran, wszystkie podstawowe funkcje. Jeżeli kupiłeś Automapę, lubisz i chciałbyś ją zainstalować na jakimś urządzeniu, to można poszukać okazyjnie jakiegoś PNA sprzedawanego w różnych dziwnych miejscach (Biedronka, Plus itp.), odblokować system Windows CE i zainstalować AM. Nie jestem w tym mocny, ale sporo wiadomości znajdziesz tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=121.0 AM5 powinna Ci się spodobać - w interfejsie sporo zmian - wykorzystano uwagi userów i betatesterów.

 

andrzej:), Wyszukiwanie adresów w AM doskonałe, w TT już teraz zupełnie dobre - w dużych i średnich miastach zwykle z dokładnością do numeru, w małych z dokładnością do skrzyżowania. Jeżeli chcesz, to podaj kilka "trudniejszych" przypadków, to sprawdzę w AM i TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMAR, dzięki, z tymi adresami nie miałem nic konkretnego na myśli, ale się zastanowię i dam znać, jeśli przyjdzie mi coś do głowy... moje NUVI czasem nie daje sobie z tym rady - zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, tak miałem np. w Wałczu ostatnio.

Z ciekawości zobaczyłem rzeczony Wałcz. W AM większość ulic z numerami, w TT pełna (?) siatka ulic z nazwami, ale bez numerów, tylko skrzyżowania. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...