Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ma swoje granice, jak skończy jej się cierpliwość to możesz usłyszeć taką wiązankę jakiej jeszcze nie słyszałeś do tej pory :wink: :wink: :wink:

Prawdę mówiąc zastanawiałem się kiedyś nad tym, że nawet zabawne by to było, że jak pojadę nie tak jak ona chce to by puszczała jakąś wiązankę :mrgreen:

Ostatnio chyba się na mnie zdenerwowała, bo wciągnęła wtyczkę od ładowania do środka i nie mogłem naładować palma :mrgreen: A tak to kochana jest, gdyby jeszcze gotować i sprzątać umiała.

 

A wracając do tematu bezpieczeństwa, jak dla mnie nie stwarza to zagrożenia, w końcu nie bawię się nią w czasie jazdy, jedynie co to co jakiś czas zerknę jak jadę, ale to przecież tak samo jak spojrzeć na licznik, więc nie wiem jakie zagrożenie miałoby to powodować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prawdę mówiąc zastanawiałem się kiedyś nad tym, że nawet zabawne by to było, że jak pojadę nie tak jak ona chce to by puszczała jakąś wiązankę

 

Nie znam posiadacza nawigacji, który nie chciałby mieć takiej funkcjonalności - cierpliwość pani z nawigacji (ew. Krzyśka H., jak się ma Automapę) jest niewyczerpana, co staje się męczące. Fajnie by było co jakiś czas usłyszeć tekst: "no przecież (tiiiiiiit) mówiłam, że masz zjechać na drugim (tiiiiiiit) zjeździe z ronda, a nie trzecim, debilu ty!" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszemy prośbę do twórców, żeby dodali taką opcję i wtedy zamiast "zjechałeś z trasy, wyznaczam nową" będzie jakaś wiązanka

Do TomTom-a ktoś już zrobił taki "głos". Nazywa się Heniek i potrafi w takiej sytuacji puścić niezłą wiąchę. Niestety po 30 minutach robi się to trochę nudne i z ulgą wracam do "standardu". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz TT, to chętnie pomogę w razie ew. problemów. :mrgreen:

Chyba na razie sobie odpuszcze, bo już śmiesznie wyglądam, jeden ekranik w samochodzie, drugi od AutoMapy, jeszcze jak 3 by miał dojść to powoli nie widziałbym nic przez przednią szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PRIMAR, wiesz może jakie są zmiany pomiędzy mapami TomTom Eastern_Europe v.720 a v.725? Chodzi mi o realne różnice na głównych trasach, czyli czy zauważyłeś jakieś zmiany w ilości tras z ograniczeniem prędkości, nowe odcinki autostrad, itp.? Na stronie chwalą się:

Mapa Europy Wschodniej ciągle się rozwija - dodano 62 500 km nowych dróg i ponad 8000 UM-ów. Nawigacja „od drzwi do drzwi” jest teraz możliwa na terytorium Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Ponadto mapa obejmuje część terytorium Chorwacji, tj. jej większe miasta i wybrzeże. Mapa obejmuje również ciągłą sieć głównych dróg w innych krajach wschodnioeuropejskich, umożliwiając nawigację
:roll:

Na forach nawigacji często trafiam na wpisy "w mojej okolicy" :roll: a czy rondo na trasie bydgoskiej w stronę Wawy jest albo czy autostrada koło Grudziądza jest to już nie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMAR, wiesz może jakie są zmiany pomiędzy mapami TomTom Eastern_Europe v.720 a v.725? Chodzi mi o realne różnice na głównych trasach, czyli czy zauważyłeś jakieś zmiany w ilości tras z ograniczeniem prędkości, nowe odcinki autostrad, itp.? Na stronie chwalą się:
Mapa Europy Wschodniej ciągle się rozwija - dodano 62 500 km nowych dróg i ponad 8000 UM-ów. Nawigacja „od drzwi do drzwi” jest teraz możliwa na terytorium Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Ponadto mapa obejmuje część terytorium Chorwacji, tj. jej większe miasta i wybrzeże. Mapa obejmuje również ciągłą sieć głównych dróg w innych krajach wschodnioeuropejskich, umożliwiając nawigację
:roll:

Na forach nawigacji często trafiam na wpisy "w mojej okolicy" :roll: a czy rondo na trasie bydgoskiej w stronę Wawy jest albo czy autostrada koło Grudziądza jest to już nie :razz:

Zmiany, jeśli chodzi o Polskę są "kosmetyczne". Poczytaj tutaj:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107659.0

Co do Twoich pytań o szczegóły, to kiepsko znam te rejony, więc mam problemy, by znaleźć te miejsca. Może podasz współrzędne lub jakąś lokalizację w oparciu o mapę 720? Ja używam mapy 810, czyli odpowiednika 725. Działa asystent pasa ruchu np. na autostradzie 4.

Sporo informacji (nie zawsze legalnych :twisted: ) znajdziesz na www.peb.pl

W razie pytań jestem do dyspozycji, także na PW :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, jeśli chodzi o Polskę są "kosmetyczne". Poczytaj tutaj:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=107659.0

Dzięki, dobry temat do poczytania :wink:

Sporo informacji (nie zawsze legalnych :twisted: ) znajdziesz na www.peb.pl
dzięki nim właśnie mam nową mapę, jeszcze nie testowana, sprawdziłem kilka miejsc "na sucho" i nadal nie ma drugiego mostu w Płocku :roll: oddany był jakiś rok temu :mrgreen:

Dziś przetestuję mapę 810, możne będą lepsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a co sądzicie o firmowych ekranach 4,3 cala nokii np z automapą. Czy to jest dobre rozwiązanie czy lepiej jakieś Mio, Garmin czy tym podobne firmy wybrac. Głównie mnie interesuje czy funkcja zestawu głośno mówiącego dobrze działa na takim urządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie coś nt. takiej zabawki jak Mio Moov 200? To jest opcja mega low budget, ale o taka własnie mi chodzi - GPS po prostu nie jest mi potrzebny często i nie szukam wypasu, a czegoś taniego i dobrego. Oczywiście wiem, że Mio Map jest do niczego, dlatego najpewniej znajdzie się tam Auto Mapa. Mój znajomy ma taki zestaw i mówi, że jest OK.

 

A za 300zł chyba lepszej navi nie ma. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem, że Mio Map jest do niczego, dlatego najpewniej znajdzie się tam Auto Mapa

 

podobno MIO MAP nie jest taka zła :!: , jak zainstalujesz automape to zrob to tak żebyś mógł wrócic bez śladu do fabrycznych ustawien bo w razie awarii nie masz gwarancji na odblokowany sprzet

 

Ja kupuję Mio 330 bo slepy jestem a ma troche wiekszy wyświetlacz niż 200 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o firmowych ekranach 4,3 cala

Ja mam w Mio Moov 360 własnie 4,3' i nie jest to taki znowu duzy ekran :wink: . Myślę, że mniejszy ekran byłby mi niewygodny, szczególnie przy pracy z AutoMapą. AutoMapa (mam wersję 5.1.1) jest rewelacyjna :!: ale trochę mniej czytelna niż MioMap, która faktycznie nie jest najlepsza :roll: (rozczarowała mnie we Wrocławiu i Kaliszu( :shock: )). Teraz to połączenie: ekran MioMoov 360 i wygodna obsługa + AutoMapa bardzo mi pasuje :mrgreen:

Acha, zestaw głosnomówiący z MioMoov 360, wprawdzie daje radę, ale tak na "4-"...

Wyraźne pogorszenie jakości połaczenia ... Nie jest to mocny punkt tego urządzenia :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wygląda na to, że poległ mi Palmtop ASUS, który służył mi jako nawigacja GPS. Wygląda na to, że czas zakupić coś nowego. Ponieważ z fukcji palmtopa ostatecznie za wiele nie korzystałem, zatem zacząłem się rozglądać za czymś typowo "nawigacyjnym". Szczerze mówiąc nie mam zbytnio koncepcji to warto zanabyć. Budżet do 1.000 PLN (+ewentualnie 20%). Korzystałem z Automapy i chce przy niej pozostać - wykorzystując duży zestaw POI, który mam wgrany - czyli instalacja na karcie - minimum 2GB. Ekran - najchętniej w okolicach 5''.

Jakieś sugestie jeśli chodzi o sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam mio p560

i się sprawdza (jako palmtop też)

sam gps jest spoko (wolny start - chyba normalne, potem nie ma problemów) ale zauważam różnicę między automapą (wolniej startuje) i igo - dużo szybciej :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pumex1,

jak możesz w niniejszym wątku zauważyć, należę do "wyznawców" TomTom-a, aczkolwiek doceniam inne marki. W nawigacji dla mnie najważniejsze są dobre, aktualne mapy. Jeżeli ktoś jeździ głównie po Polsce, to AutoMapa rozszerzona o Europe jest dobrym wyborem. Z kolei zastosowana w TomTomie usługa MapShare - aktualizowanie map przez użytkowników i pobieranie tych poprawek z serwera TT jest bardzo użyteczna (Usługa LIVE niestety dostępna tylko w bardziej cywilizowanych krajach).

Map i programów w wybranych przez Ciebie modelach nie testowałem, ale na różnych forach da się zauważyć, że urządzenia te są kupowane zwykle po to, by po "odblokowaniu" systemu operacyjnego wgrać inny program nawigacyjny (zwykle AM). Na Twoim miejscu popytałbym użytkowników o te urządzenia (o aktualność map, o wyznaczanie tras i sposób nawigowania). Może są OK?

Opinia użytkownika o GoClever (o sprzęcie) tutaj. Dla mnie sporym brakiem tego urządzenia jest brak odbiornika TMC - moim zdaniem ważne. Mio i Becker mają. Można kupić urządzenie Becker z preinstalowaną AM. Może takie rozwiązanie?

Ekranu 5'' bym nie demonizował - panoramiczny 4,3'' nawet przy moim wzroku spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRIMAR, dzięki za info :)

ale z tego co wyczytałem TMC w Polsce to jeszcze pieśń przyszłości.

Oprogramowanie - Becker używa Becker Traffic Assist, natomiast MIO zupełnie mi nieznane MIO Spirit. Faktem jest, że AM bym chciał używać - ze względu na największą dokładność w Polsce (jeśli chodzi o bazę adresową).

Ekran w sumie z tego co spojrzalem to MIO ma jednak 4,7'', wiec vs Becker 4,3'' nie jest to już tak dużo.

 

A parametry:

MIO S555

 

System

Pamięć ROM: 2 GB

RAM: 128 MB

Wyświetlacz, grafika, multimedia

Multimedia Przeglądarka zdjęć

Foto nawigacja NavPix

Odtwarzacz MP3

Obiekty 3D

Wyświetlacz Rozmiar: 4,7"

 

Komunikacja i porty

Komunikacja Port USB 2.0

Bluetooth (zestaw głośnowmówiący)

Oprogramowanie

Oprogramowanie Oprogramowanie Spirit

 

Mapy Mapa 44 krajów Europy

Wymiary i waga

Wymiary 85 x 131 x 13,95mm

Inne

Gwarancja - 24 m-ce gwarancji producenta na urzadzenie MIO

- 12 m-cy na ekran LCD

- 6 m-cy na akumulator

Zasilanie Zintegrowana bateria litowo-jonowa 720mAh .

Akcesoria w zestawie - Ładowarka samochodowa

- Uchwyt

- Ramię

- Kabel USB

GPS

Moduł GPS - wbudowany moduł GPS

- SiRF III GPS (20 kanałowy) z technologią Instant Fix

- TMC

Antena GPS Antena zintegrowana z obudową

 

Becker Z102

System

Procesor Samsung 400Mhz

Pamięć ROM: 2 GB

Wyświetlacz, grafika, multimedia

Wyświetlacz Rozmiar: 4.3" TFT

Rozdzielczość: 480x272

Typ: kolorowy (16,7 mln kolorów), dotykowy

Komunikacja i porty

Interfejsy 1x gniazdo micro SD

1x port USB

Komunikacja Port USB

Oprogramowanie

Mapy Mapy 42 krajów Europy (Albania, Andora, Austria, Białoruś, Bośnia-Hercegowina, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Lichtenstein, Luxemburg, Macedonia, Monako, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania)

Wymiary i waga

Wymiary ~ 137 x 90 x 20mm

Waga 241 g

Inne

Gwarancja 24 m-ce gwarancji producenta

Akcesoria w zestawie Stacja dokująca z uchwytem samochodowym,

Kabel USB,

Ładowarka samochodowa,

Płyta DVD,

GPS

Moduł GPS wbudowany moduł GPS

SiRFstar III GPS (20 kanałowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...