Skocz do zawartości

Ogólna trwałość xv, istotne naprawy


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, dine napisał(a):

"warszawskie cudaki"

 

18 godzin temu, dine napisał(a):

Na serwis pójdzie do Warszawy

Oddasz samochód swoich rodziców tam, gdzie serwisują swoje Subaru „warszawskie cudaki”? Nie boisz się? ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2023 o 20:21, FanSub napisał(a):

Twój wybór oczywiście, podobnie jak czekanie od pół roku na kontakt. Widać bardzo pilna sprawa, która pozwala na takie wyczekiwanie...

Nie, ja sprawę już ogarnąłem dalej. Natomiast zgłaszałem im temat od razu po zakupie i mimo zapewnień, nie odezwali się. Ja niestety w takim przypadku przekreślam człowieka/sklep/serwis, cokolwiek. Zaagnażowanie i lojalność to dla mnie kluczowe cechy i nie tracę czasu by to na kimś wymusić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 13:59, RedSasza napisał(a):

Oddasz samochód swoich rodziców tam, gdzie serwisują swoje Subaru „warszawskie cudaki”? Nie boisz się?

Widzę, że kogoś zabolało... To określenie nie jest obelżywe. Po prostu spotykając Was na drugim końcu PL od razu, oceniając po wyglądzie, można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić gdzie mieszkacie :) Jeżeli widzisz kogoś pozornie niechlujnie ubranego lecz w markowych rzeczach np. Sorel, Patagonia, Salomon, to na 100% jest to ktoś z Warszawy. Nieodłącznym atrybutem są też okulary przeciwsłoneczne w pochmurny dzień ale to już jest inny typ "Warszawiaka". Ci wymienieni wyżej zazwyczaj uśmiechają się sami do siebie. Nie, no długo bym mógł tak wymieniać :) Nie obrażajcie się. Jesteście modni :P Ja tak tylko z zazdrości. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dine napisał(a):

Widzę, że kogoś zabolało... To określenie nie jest obelżywe. Po prostu spotykając Was na drugim końcu PL od razu, oceniając po wyglądzie, można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić gdzie mieszkacie :) Jeżeli widzisz kogoś pozornie niechlujnie ubranego lecz w markowych rzeczach np. Sorel, Patagonia, Salomon, to na 100% jest to ktoś z Warszawy. Nieodłącznym atrybutem są też okulary przeciwsłoneczne w pochmurny dzień ale to już jest inny typ "Warszawiaka". Ci wymienieni wyżej zazwyczaj uśmiechają się sami do siebie. Nie, no długo bym mógł tak wymieniać :) Nie obrażajcie się. Jesteście modni :P Ja tak tylko z zazdrości. 

O dżizas! Nic z tego do mnie nie pasuje - ani ciuchy markowe niechlujnie noszone, ani okulary psłon w pochmurny dzień i uśmiecham się do innych :) . Akcent jednak mnie zdradzi choć odgadnie ktom zacz tylko ziomal ale tylko nieflancowany :biglol: .

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dine napisał(a):

Widzę, że kogoś zabolało... (…) Po prostu spotykając Was na drugim końcu PL…

Mnie nie „zabolało”, i też nie „Was” bo ja jestem „prosty chłopak” (cytując „klasyka”) z Wrzeszcza. ;)

Tak pro publico bono się czepiłem, bo sam staram się unikać takich stereotypów. 

A tak przy okazji, to masz też 100% „przepis” na takich, jak ja - chłopaków z Wrzeszcza? ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał(a):

A tak przy okazji, to masz też 100% „przepis” na takich, jak ja - chłopaków z Wrzeszcza? ;)

Nie znam nikogo z Wrzeszcza. Nie mam przepisów na chłopaków z Wrzeszcza ale każdego da się jakoś zaszufladkować ;) Zbaczamy mocno z tematu. W zasadzie to moja wina lecz nie przypuszczałem, że to taką dyskusję wywoła. Ajm sori. 

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dine napisał(a):

Nie, ja sprawę już ogarnąłem dalej. Natomiast zgłaszałem im temat od razu po zakupie i mimo zapewnień, nie odezwali się. Ja niestety w takim przypadku przekreślam człowieka/sklep/serwis, cokolwiek. Zaagnażowanie i lojalność to dla mnie kluczowe cechy i nie tracę czasu by to na kimś wymusić. 

Kto jest bez winy, niech rzuci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat owiany tajemnicą. 

Wydaję mi się że idzie tam taśma dwustronna 3m vhb, szerokości i grubości są różne. Stawiam na tą 6mm ale grubości jakiej nie mam pojęcia. 

Najgrubsza jest 1,5mm ciensza 1,1mm i tak dalej w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 06:28, bartek1989 napisał(a):

Zdejmował ktoś czarne listwy/nakładki

Na błotniki?  Tam idzie jakaś uszczelka? Czy dwustronna taśma? Wiem tylko że siedzi coś marki 3m :D

 

Godzinę temu, bartek1989 napisał(a):

Widzę że temat owiany tajemnicą. 

Wydaję mi się że idzie tam taśma dwustronna 3m vhb, szerokości i grubości są różne. Stawiam na tą 6mm ale grubości jakiej nie mam pojęcia. 

Najgrubsza jest 1,5mm ciensza 1,1mm i tak dalej w dół 

 

Godzinę temu, Karas napisał(a):

taśma 2 stronna samowulkanizująca się 

Możliwe, że wkrótce będę wiedział bo dzisiaj zauważyłem, że jedna z nakładek zaczyna odstawać, po opisanej na TF naprawie szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, chudy87 napisał(a):

Hej Panowie, co ile w swoim Subaru wymieniacie olej w CVT oraz w przednim i tylnym dyfrze? Mam 50 tys. na liczniku i zastanawiam się nad wymianą w swoim XV

 

W dyfrach standardowo do wymiany co 60kkm, w CVT nieobowiązkowo ale zalecane po takim przebiegu 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 22:53, GREGG napisał(a):

 

W dyfrach standardowo do wymiany co 60kkm, w CVT nieobowiązkowo ale zalecane po takim przebiegu 

Nieobowiązkowo dynamicznie, raczej?

 

I zdaje mi się, że "w standardzie" na 60kkm nie wymieniano mi oleju w dyfrach albo nie zauważyłem tej pozycji na fakturze i na liście kontrolnej ale zostańmy przy terminie "zdaje mi się".

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

I zdaje mi się, że "w standardzie" na 60kkm nie wymieniano mi oleju w dyfrach albo nie zauważyłem tej pozycji na fakturze i na liście kontrolnej.

 

Co 60kkm jest zawsze "większy" przegląd i te oleje się wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Nieobowiązkowo dynamicznie, raczej?

 

Niekoniecznie, ja wymieniałem statycznie. Jak auto nie jest mocno eksploatowane wystarczy tak IMO. W poprzednim Subaru z klasycznym automatem (OBK H6) wymieniałem statycznie i wszystko śmigało bez zarzutu przez ponad 150kkm  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GREGG napisał(a):

 

Niekoniecznie, ja wymieniałem statycznie. Jak auto nie jest mocno eksploatowane wystarczy tak IMO. W poprzednim Subaru z klasycznym automatem (OBK H6) wymieniałem statycznie i wszystko śmigało bez zarzutu przez ponad 150kkm  

Ja wymieniłem dynamicznie i mam wrażenie, że po wymianie "przełączanie biegów" jest właściwie niezauważalne. Chyba już pisałem o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 12:51, Szürkebarát napisał(a):

Ja wymieniłem dynamicznie i mam wrażenie, że po wymianie "przełączanie biegów" jest właściwie niezauważalne. Chyba już pisałem o tym?

No to chyba dobrze, prawda?

Moim skromnym zdaniem, jeśli nie przeciągnięty interwał wymiany oleju do ponad 100tys (i więcej) to warto robić tylko wymianę dynamiczną. Jeśli olej nigdy nie wymieniany a na blacie zrobiona już połowa drogi na Księżyc to właściwie nie wiem co doradzić bo każda wymiana oleju jest wtedy obarczona ryzykiem (mówią w internetach, że lepiej wtedy grawitacyjnie i kilka razy pod raz za razem) nie mniej jednak jaki przebieg by nie był i lekko czy ciężko eksploatowane auto to wymiana oleju, jakakolwiek, nie podlega dyskusji. Trzeba i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2023 o 22:02, chudy87 napisał(a):

Hej Panowie, co ile w swoim Subaru wymieniacie olej w CVT oraz w przednim i tylnym dyfrze? Mam 50 tys. na liczniku i zastanawiam się nad wymianą w swoim XV

Co 60 tys albo co 4 lata w dyfrach, w CVT co 60 tys. (Ja bym w CVT dodał co 60tys albo co 4 lata) nawet jeśli wydaje się, że auto ma u nas lekko...to tylko nam się tak wydaje.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartek1989 napisał(a):

Właśnie ściągałem listwę z błotnika, przyklejona jest na taką jakby piankową dwustronną taśmę szerokości 4-5mm a grubości nie jestem w stanie określić. 

Ponownie chyba za montuję na czarna 3m vhb 6mm grubości 1,5mm 

A pod spodem jak było? Bez zadrapań od piasku, jakaś rdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał(a):

Niezły wynik, mój wytrzymał niewiele ponad 3 lata 

 

13 minut temu, GREGG napisał(a):

Dzisiaj oryginalny aku padł :( Prawie mu się udało do 5 lat dociągnąć, ale na ostatniej prostej nie wyrobił ;) 

Nie kracz.. nasz jeszcze żyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...