Jump to content

Subaru sponsorem Muszynianki

gourmet
 Share

Recommended Posts

subiektywnie paskudna woda.

wręcz przeciwnie , Muszynianka, Piwniczanka,to jedne z najlepszych wód, Przede wszystkim polskie , naturalne i z mojego regionu ;)  Syf to jest żywiec, kropla beskidu, nałęczowianka.  

• Upvote 10

Co do tego, że ocena vince_snd jest subiektywna, można się zgodzić. Dodałbym, że zapewne mocno odosobniona  ;)

Właśnie przytargałem do domu ze sklepu 2 zgrzewki Muszynianki  ;)

Edited by pegi

wręcz przeciwnie , Muszynianka, Piwniczanka,to jedne z najlepszych wód, Przede wszystkim polskie , naturalne i z mojego regionu ;)  Syf to jest żywiec, kropla beskidu, nałęczowianka.

Muszynianka, Piwniczanka, Kryniczanka, Wysowianka to są wody wysokozmineralizowane (~2g minerałów). A Żywce, Perlage i wiele innych to wody źródlane z niewielką ilością minerałów. Jak ktoś ma dobrą wodę w kranie (a coraz częściej tak jest) to kupowanie wody źródlanej to bezsens. Natomiast pisanie, że to syf to lekka przesada ;) ... woda jak woda.

Muszynianka jedna z najlepszych, dużo magnezu, łagodzi efekt dnia następnego ;)

Brawo dla SIP za sponsoring!

Edited by subleo

O przepraszam. Od naleczowianki i cisiowianki prosze sie odfastrygowac. Naturalne i z mojego regionu ;) 

A osobiscie muszynianke bardzo lubie, to jest prawdziwie MINERALNA woda.

Nałęczowianka to syf ;) i nie jest polska , tylko w rękach Nestle czyli szwajcarów, a to już mi sie nie podoba .

Muszynianka, Piwniczanka, Kryniczanka, Wysowianka to są wody wysokozmineralizowane (~2g minerałów). A Żywce, Perlage i wiele innych to wody źródlane z niewielką ilością minerałów. Jak ktoś ma dobrą wodę w kranie (a coraz częściej tak jest) to kupowanie wody źródlanej to bezsens. Natomiast pisanie, że to syf to lekka przesada ;) ... woda jak woda.

Muszynianka jedna z najlepszych, dużo magnezu, łagodzi efekt dnia następnego ;)

Brawo dla SIP za sponsoring!

dokładnie !!!! i tylko pije takie wody , te naturalne to zwykła krancola ;) ( dla mnie syf , bo nie pije wogole niegazowanej)  Kiedyś Alex podał dał do badania wodę z dystrybutora DAR NATURY bodajże , nie przeszla testów w sanepidzie jako do celow spozywczych czy coś w tym stylu. 

Edited by carfit

żywiec

z tym ja pozwolę się nie zgodzić bo żywiec to najlepsza woda do rozcieńczania bimberku... :)  

taka sama jak kranówka lekko odstana ;) mega odiałowiona , bez smaku , jak destylowana , ale di bimbru rzeczywiscie moze sie nadawac :) 

wręcz przeciwnie , Muszynianka, Piwniczanka,to jedne z najlepszych wód, Przede wszystkim polskie , naturalne i z mojego regionu ;) Syf to jest żywiec, kropla beskidu, nałęczowianka

potwierdzam jeszcze cechini muszyna jest niezla Zawsze jak jestem w Muszynie u rodziny to sie tego opije w opor :)

Eee tam nie ma to jak Zuber.....

.... Prosto z kranika :)

tu już wchodzimy w wody lecznicze , a tych nie można pić do bólu bez wskazań lekarza :) , ale naprawdę tu mamy sporo świetnych wód leczniczych , zuber , jan, słotwinka ( pyszna) , tyliczanka , wody w Muszynie ( zdrój Milusia , Antoni , Cechini) , czy mój faworyt "młodowianka" w młodowie :) prosto ze źródła i darmowa , jak wiele innych. Są jeszcze dwa źródla niezagospodorowane w Łomnicy zdrój , też świetne . Są i źródła w Szczawnicy , Krościenku ( Kinga pieninska ) świetna woda ! Teraz powstaje Żegiestów zdrój , żyje naprawdę w regionie gdzie woda jest chyba najlepsza w Polsce w obrebie 50km . Same naturalne , źródla , zdrowe , wysokozmineralizowane , a nie wyjałowione przez zachodnie koncerny i sprzedawane jako opakowane gówno w złotym papierku na stacjach benzynowych. Tam same tylko kropla beskidu , żywieć , nałeczowianka , czasem cisowianka . Dobrze że u nas na południu można kupić muszyniankę czy piwniczankę 

Edited by carfit

Właśnie dzisiaj miałem rozmowę z rodzicami na temat wody. Jechaliśmy do szpitala w odwiedziny, no i mamy siostra, która jest po operacji, poprosiła o wodę niegazowana Żywiec. Tłumaczę im, że nie dość, że to komercyjna kranówka, to jeszcze w rękach niepolskiego koncernu, a tyle mamy naszych naturalnych wód mineralnych (Dolny Śląsk też ma całą masę źródeł i uzdrowisk :) ). I co?

Wyszliśmy z Żywcem... :/

Wyszliśmy z Żywcem... :/

też walczylem z żoną ….. bo na butelce mama z dzieckiem i niby testowana . ech :( 

Ja tam wody w butelkach w ogóle nie kupuje... Kiedyś jeszcze od czasu do czasu jak miałem ochotę na gazowana, ale jakiś rok temu znalazłem sodastream.... I gazuje sobie sam :) przynajmniej zgrzewek nie trzeba targach do domu... A wodę z kranu mam na tyle smaczna ze różnicy nie czuję

nieważne jaka woda, najważniejsze, żeby była mokra ;)

Muszynianka jest rzeczywiście bardzo smaczna, Nałęczowiankę też toleruję, ale z Żywca to tylko piwo, bo woda jest zupełnie jak destylowana... zatem na zdrowie :drinks:

aha, u mnie w firmie w sekretariacie zarządu są fotki z jakiegoś wyścigu żaglówek, i na burcie skubane mają plejady, postaram się cyknąć fotkę (o ile mnie Pani Sekretarka nie przepędzi) i wrzucić, widać SIP nie tylko Muszyniankę sponsoruje :)