Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa tygodnie temu znów się pokusiłem o sprawdzenie spalania Forka, jechałem akuratnie do Jaworzna Śląskiego i nazad - wyszło równe 11l/100 - liczyłem na mniej, ale to chyba przez zimówki :wink: , normą u mnie byłoby ok 10 l ( na letnich tak bywało)- jak założę letnie to sprawdzę czy spalanie spadnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%

Do spalania bierzesz kilometry z licznika? Bo one tez są zawyżone o 10% ;) Jak na liczniku masz 100km to rzeczywiście przejechałeś 91km, spalanie idzie w gore, dlatego ja wole tak nie liczyć :mrgreen:

 

No więc sprawdziłem - na trasie około 50 km różnica miedzy licznikiem a gpsem nie przekroczyła 1% (czyli mniej niż 0.5 km na 50 km), a nie liczyłem z dokładnością do pojedynczych metrów. Opony, jak wspomniałem, wymiarowe. W szybkości - nadal 10% różnicy :-(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie nie jest tak źle na ślizgającym się sprzęgle 21 l miasto( ZA 2 TYGODNIE WYMIANA ) a trasa jeszcze nie wiem bo jak tylko go kupiłem to ciągle coś w nim robię , ale myślę ze jeszcze miesiąc i będzie gotów w trasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%

Do spalania bierzesz kilometry z licznika? Bo one tez są zawyżone o 10% ;) Jak na liczniku masz 100km to rzeczywiście przejechałeś 91km, spalanie idzie w gore, dlatego ja wole tak nie liczyć :mrgreen:

 

No więc sprawdziłem - na trasie około 50 km różnica miedzy licznikiem a gpsem nie przekroczyła 1% (czyli mniej niż 0.5 km na 50 km), a nie liczyłem z dokładnością do pojedynczych metrów. Opony, jak wspomniałem, wymiarowe. W szybkości - nadal 10% różnicy :-(...

To dziwne że wzięli inny przelicznik na kilometry i prędkość. W Grupie VW można komputerem wprowadzać korekty, do wskazań licznika, komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że wzięli inny przelicznik na kilometry i prędkość. W Grupie VW można komputerem wprowadzać korekty, do wskazań licznika, komputera pokładowego.

 

A może to wynika z faktu, że mój legacek ma już (a może tylko ;-) ) dwadzieścia latek i o komputerze z możliwością różnych modyfikacji jeszcze wtedy nie wiedziano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu auta średnią spalania miałem 15l/100km i jakbym nie kombinował nie potrafiłem zejść niżej :roll:

Od dzisiaj zapisuję wszystkie wyniki tankowania bo przy ostatniej wizycie na stacji wyszła średnia 12,5l/100 :shock:

Zatankowałem na zwykłym Statoilu, a zazwyczaj wizytuję Statoil 1-2-3. Ma to znaczenie ?

Wprawdzie zbiegło się to z wymianą opon na letnie ale nie wierzę by to miało tak duży wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałem na zwykłym Statoilu, a zazwyczaj wizytuję Statoil 1-2-3. Ma to znaczenie ?

Nie powinno.

 

Mi ostatnie 2 tankowania pali ~12,5 L/100km, a jeszcze miesiac temu (mrozy) palił mi 14,5L /100. Fakt, ostatnio jezdze mniej w korku, wiec sobie to tym uzasadniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie trzy pomiary: 10,6; 11,3; 11,6 taka jakby tendencja wzrostowa - im cieplej, tym na zimówkach wzrasta zużycie paliwa - jutro zakładam er300 - liczę, że będzie znów mniej, a jak nie, to chyba mi się Forek nadpsuł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forek n/a AT '08 : 9-10 l/100 km - trasa, 10-12 l/100 km miasto (LPG jakieś 20 % więcej)

forek n/a AT '09 : 10-12 l/100 km miasto - poza miastem właśnie pobiłem rekord 36 mil z galona - czyli jakieś 7,5 l/100 km

wrx '07 MT : 16 l/100 km w mieście i mniej niemożliwe (owszem, żona potrafiła w 12 l się mieścić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali tyle ile ma w baku.. A jakoś tak ciężko sie powstrzymać przed mocnym wciskaniem tego czegoś po prawj stronie.. W końcu nie po to kupowałem subaraka żeby uprawiać styl jazdy emeryta :-)

tak koło 12 l średnio mi pali.. na trasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,5l/100 :shock:

Taki wynik to mi wychodził tylko w trasie przy w miarę płynnej jeździe 130-150 km/h

 

mi GTek palił w trasie przy takiej jeździe 11,5... powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass napisał/a:

Mont napisał/a:

12,5l/100 :shock:

 

Taki wynik to mi wychodził tylko w trasie przy w miarę płynnej jeździe 130-150 km/h

 

 

mi GTek palił w trasie przy takiej jeździe 11,5... powtarzalne.

WRX też mi palił w takich warunkach około 11,5 l. Ale STi to STi i spalić swoje musi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass napisał/a:

Mont napisał/a:

12,5l/100 :shock:

 

Taki wynik to mi wychodził tylko w trasie przy w miarę płynnej jeździe 130-150 km/h

 

 

mi GTek palił w trasie przy takiej jeździe 11,5... powtarzalne.

WRX też mi palił w takich warunkach około 11,5 l. Ale STi to STi i spalić swoje musi :wink:

 

no jestem w pełni świadoma tego że mój GTek po poskładaniu i wystrojeniu przez Jako już nie będzie palić 11,5... :wink:

ale i tak będę moją Niebieską kochać najbardziej na świecie :grin: nawet jak będzie w trasie palić 15 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...