Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

andrzej:) według mnie to bardzo przyzwoity wynik

 

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 12:15 am ]

Pomyśl że jakbyś dołożył turbo to paliłby Ci tyle samo :mrgreen:

 

turbo w OBK 3.0 :shock: to by chyba fruwał, zwłaszcza na zakrętach :wink:

 

a OT: 100 km miasto i 320 km trasa p-ń - katowice nie emerycko, ale też bez napinania się - nieco ponad 11, z powrotem jak byłem zmęczony i jechałem nieco wolniej to na połowie baku zrobiłem prawie 300 km :shock: oczywiście cały czas klima chodziła bo mamy lato i 30 stopni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na połowie baku zrobiłem prawie 300 km :shock: oczywiście cały czas klima chodziła bo mamy lato i 30 stopni :cool:

 

no to ja zrobilem 667km do tankowania i sie dopiero co rezerwa zapalila, czyli jeszcze w trasie z setke bym zrobil, a reszte dopchal do stacji :twisted: pozwole sobie na zart: prawie jak diesel :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wil3, a z jaką prędkością :?: 50 km/h :?: bo dla mnie taki rezultat jest nieosiągalny...

 

Jak pisalem wczesniej, 110km/h plus tempomat plus autostrada w cywilizowanym kraju, a nie w drogowym polskim zad...piu :/ w PL raczej faktycznie nieosiagalne..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej:) według mnie to bardzo przyzwoity wynik

 

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 12:15 am ]

Pomyśl że jakbyś dołożył turbo to paliłby Ci tyle samo :mrgreen:

 

turbo w OBK 3.0 :shock: to by chyba fruwał, zwłaszcza na zakrętach :wink:

Latać jeszcze nie lata, ale odpycha się ładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 340 km do legnicy z objazdem (jakimś dziwnym) wrocławia praz spaloną np (i tak wjechałem w końcu do wrocławia :neutral: ) warunki zmienne - i trochę opór i trochę korek i trochę 110 przez dłuższy czas - 6,4 literka pękło co 100km (4 godziny jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1000 km w Polsce spalanie mi wyszlo 9,6. Predkosci przelotowej okolo 120 km/h staralem sie nie przekraczac no moze przy wyprzedzaniu.

Calkowite po 2800 km - 10,6 ale byly dlugie odcinki na A9 po 180 k/h.

Gazu nie wiem bo jezdzilem rowniez na benzynie. Zuzycie jest wg. BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo ciekawy i kontrowersyjny post!! Cudów w fizyce nie ma. Żeby wykonac pewna pracę9jazdę na pewnym odcinku z pewną predkością czyli w pewnym czasie) potrzeba odpowiednia ilość energii(paliwa). Na to algorytm jest jeden i jest on modyfikowany o technologie stosowane przy produkcji aut( nie można go stosowac do Uaza i Forestera jednocześnie). Miałem różne auta ale wiem jedno - Subaru Impreza do ekonicznych na pewno nie należy. Na niemickim paliwie zer stabilną prędkością na poziomie 140km/h spaliła 8,2 ltr , po mięscie z polską wachą w baku i do tego z jazdą powyżej 4500 r/min spalanie sięga 15 a nawet 17 ltr / 100 km. Poza tym kto kupuje Subaraka i stara sie bić rekordy oszczędności?? To auto prosi się o paliwo aby dac to do czego zostało stworzone.

Pozdrawiam wszystkich a WIELKI SZACUNEK dla tych, którym po mieście dwulitrowe imprezy i forestery pala 7 czy 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś 340 km do legnicy z objazdem (jakimś dziwnym) wrocławia praz spaloną np (i tak wjechałem w końcu do wrocławia :neutral: ) warunki zmienne - i trochę opór i trochę korek i trochę 110 przez dłuższy czas - 6,4 literka pękło co 100km (4 godziny jazdy)

Aaa idź Pan stąd :!: :evil:

 

 

 

:wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objazdem (jakimś dziwnym) wrocławia praz spaloną

fajny objazd, chyba zacznę częściej objeżdżać wrocław :D

 

Ja nie umiem jeździć oszczędnie, ale ostatnie 1000km mnie powaliło. Zjarałem 85 litrów benzyny. 1000km wyglądał mniej więcej tak: 400km trasy+250km korka i ostrego ciśnięcia przez lasy objazdem (warszawa- gdańsk) i reszta warszawa... nie wiem jakim cudem tak wyszło- dwa razy sprawdziłem wszsytkie faktury czy nic nie pominąłem. Do jednego muszę się przyznać- tempo emeryta, ani razu nie dałem się sprowokować kierowcy CC sporting, ani razu nie pokazywałem VW Passat 1,6diesel kto tu rzondzi :D

 

A teraz kolejna weekendowa wycieczka na mazury(Wwa-Giżycko)- czas 4h w każdą stronę (korki, orki, korki), przez mazurskie lasy nocą palnik, redukcje i palnik, potem 10km OeSem Paprotki w nocy i w niedziele powrót do stolicy (korki, korki, korki)...spalanie gdzieś koło 11l/100km.

W mieście potrafię moje 125koni zmusić do wypicia 16-17l benzynki- nie wymaga to specjalnego wysiłku, z drugiej strony jak poruszam sie wg znaków ograniczających prędkość, spalam ok 9-10l (podobne wyniki miałem jeżdżąc Civiciem 1,4 90koni :twisted: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście potrafię moje 125koni zmusić do wypicia 16-17l benzynki- nie wymaga to specjalnego wysiłku, z drugiej strony jak poruszam sie wg znaków ograniczających prędkość, spalam ok 9-10l (podobne wyniki miałem jeżdżąc Civiciem 1,4 90koni :twisted: ).

 

:shock: mam takiego Civica i mi w mieście pali 8 - 9, a na trasie 7 - 8 (a jak tempo emeryckie to wcisnąłem się poniżej 7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...