Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Starogard Gdański - Warszawa. 6.8l/100km. Jechałem jak stary kapelusznik. Słuchałem sobie "Małego Księcia" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego. Prawie usnąłem. Nigdzie mi się nie spieszyło, w większości wlokłem się za jakimś TIR-em i pykałem sobie na tempomacie. Przez krótką chwilę komputer pokazał nawet średnie spalanie 6.4 litra.

 

A ostatnio? W odtwarzaczu AC/DC, volume na 30, i utwór "For those about to rock". Wiozłem kuzynkę na egzamin do Konstancina. Średnie spalanie 14.8 :shock: Prawie się spóźniliśmy. Jak wysiadała to powiedziała, że ze strachu na chwilę zapomniała o egzaminie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Wawa Bialoleka - Mogielnica (za grojec jeszcze parenascie kilometrow i z powrotem ponad 2/3 zbiornika poszlo - w tamta strone mi sie spieszylo bo mojej babeczki siostrze auto nie odpalilo i jak mnie obudzili o 9.30 to 0 10.30 stalismy pod kosciolem w Mogielnicy :twisted:

w miare luzno bylo na wafce bo to sobota, moja babeczka przyzwyczajona, ale jej siostra rodzona i cioteczna piszczaly :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na tym ostatnio pijackiej czkawki dostawał ;)

 

Czyli tu moze byc pies pogrzeban. Brat mojej Syrenki, ktory ma pare eclipsow w tym 4x4 turbo powiada, ze Verva faktycznie jest nedzna, bo powoduje spalanie stukowe (ma jakiegos palma podpietego pod silnik na sztywno i tam mu rozne cyferki skacza), natomiast chwalil to nowe paliwo bezsiarkowe ze Statoil. Poza konkurencja jest oczywiscie V-Power Shella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsiarkowe ze Statoil

akurat teraz zalałem suprema95 i jest oki ;) Po verwie jakoś przerywać zaczynał tak jakby za dużo albo za mało paliwa dostawał, w każdym bądź razie niezbyt dobrze na tym auto jechało. Pewnego razu zalałem 2 x pod rząd v-power 99+ i myślałem że mi silnik z zaczepów wyskoczy :) Duży pozytyw za jakość ale trochę z tą ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester s-turbo. Uparcie 12-13l gdzie bym nie jechal... Zona 11-12l.

Troche upalania po sniegu i w skali baku wzrasta do max 14l.

Kiedys przez pomylke zdazylo mi sie 8,7 (albo i 8,5?) pamietam to jak

przez mgle i nabieram przekonania, ze to byl tylko wytwor mojej wyobrazni :-)

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianZ1, a mnie Focus 1.6 pali 11-12, Seicento 9-10, Cossie 14-16 a W4-TURBO 16-20. Więc te Twoje dane wydają mi się jakieś hmm emeryckie

_________________

 

Pamietam jak na rajd jechalismy Clio razem z WRCfanem (potem do Jarmaja wsiedlismy) no to nie wiem czy to Clio odpoczelo kiedykolwiek na "trasie", pamietam ze nas nic a nic nie dogonilo nie mowiac o wyprzedzeniu :cool: Ale bylo bezpiecznie bardzo :)

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Starogard Gdański - Warszawa. 6.8l/100km. Jechałem jak stary kapelusznik. Słuchałem sobie "Małego Księcia" w wykonaniu Piotra Fronczewskiego. Prawie usnąłem. Nigdzie mi się nie spieszyło, w większości wlokłem się za jakimś TIR-em i pykałem sobie na tempomacie. Przez krótką chwilę komputer pokazał nawet średnie spalanie 6.4 litra.

 

A ostatnio? W odtwarzaczu AC/DC, volume na 30, i utwór "For those about to rock". Wiozłem kuzynkę na egzamin do Konstancina. Średnie spalanie 14.8 :shock: Prawie się spóźniliśmy. Jak wysiadała to powiedziała, że ze strachu na chwilę zapomniała o egzaminie :mrgreen:[/quote

 

Tasior_Miedziak..gratulacje !!!! Brawo !!! Nie wiem jak to osiągnołeś ? Mi udało się min. zejść na trasie do 8,9 l/100 km na odcinku ok 480 km.

O mało nie usnąłem :lol: , wszystko mnie wyprzedzało...nawet autobus :mrgreen:

 

roberto

 

ps. miasto 12 do 13,5 l - spokojna jazda

>14 l do "ile się wleje" - przy ostrzejszej jeździe.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje kolege Bergena" Tak się właśnie zastanawiam, skąd się koledze mtalowi to 14 litrów wzięło... Może mu się lampy w kalkulatorze przepaliły...? "

Kolego BERGEN nie obrażaj ludzi. Mialem automata z tym samym silnikiem co ty(1.8), i palilo mi to zawsze w granicach 12-16litrow i jak ty mi mowisz ze ci pali 8 to ja sie z tego smieje i powiem ze chyba na holu. A moje "lampy w kalkulatorze" są ok

Nie dziwię się Bergenowi, że on w to nie bardzo może uwierzyć. Silnik 1.8 N/A z automatem (który de facto dodatkowo obniża opory toczenia w stosunku do MT) i spalanie 12-16litrów?? Kup sobie GTka, to Ci się koszty eksploatacji Imprezy obniżą :mrgreen: Chłopie, albo miałeś pasztet w silniku albo jakoś dziwnie jeździsz.

 

pzdr

Seb@

 

no to chyba z moim naprawde jest cos nie tak ale zapewniam ze silniczek gada pieknie,ecu zadnych bledow nie pokazuje , moze po prostu lubi benzyne teraz zamienilem skrzynke z A/T na M/T i przy kreceniu go do oporu pali 16 litrow a co do mnniejszego spalania automata to nigdy sie nie zgodze bo nie ma szans by przy ekonomicznej jezdzie automat spalil mniej niz manual i takie sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak na rajd jechalismy Clio razem z WRCfanem (potem do Jarmaja wsiedlismy) no to nie wiem czy to Clio odpoczelo kiedykolwiek na "trasie", pamietam ze nas nic a nic nie dogonilo nie mowiac o wyprzedzeniu Ale bylo bezpiecznie bardzo

Pozdr:)

 

 

Lajcik był ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...