Skocz do zawartości

Szyba przednia PILKINGTON - opinie


Luzikseba

Rekomendowane odpowiedzi

WItajcie,

 

Muszę kupić szybę czołową do swojego GC.

Planowałem kupić używkę Subaru, ale ze względu na ograniczenia transportowe (nikt nie chce wysyłać szyby), znalazłem firmę w Krakowie, która sprzedaje nowe szyby różnych firm.

 

Czy ktoś z Was uzywał szyby firmy PILKINGTON? (250zł nowa do GC), ew NORDGLASS?

Proszę o opinie.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1,5 miesiąca temu wymieniłem oryginał po kamieniu na Pilkingtona. Szyba jak najbardziej ok, przejrzysta, nie słychać na niej wycieraczek, dobry pas przeciwsłoneczny. Jednak mikrowada, to taki czarny znacznik mniej więcej w połowie wysokości po obu bokach szyby, który czasem absorbuje wzrok. Ale to tak szukając czegoś na siłę...

 

Myślę, że najważniejsze to zorganizować sobie dobry warsztat do wymiany. U mnie szło akurat z ubezpieczenia, w Krakowie na ul. Portowej. Szybko i profesjonalnie. Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Dobry warsztat - u mnie wymieniał poprzedni właściciel w Wawie, i spartaczyli robotę - po 4 latach od wymiany mam purchle dookoła szyby, niestety. Ale to nie wina szyby ;)

 

Kolega ze studiów, syn szklarza samochodowego, też chwali Pilkingtona - wsadzają do wielu aut. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was uzywał szyby firmy PILKINGTON?

 

Mam taką szybę, wymieniałam w ASO z ubezpieczenia, ale była spooooro droższa.

Jestem z niej zadowolona, o Nordglass słyszałam nieciekawe opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilkington to chyba największy koncern szklarski na świecie, a na pewno w pierwszej trójce. Ma fabryki w Polsce (szkło float i szyby samochodowe). To tak, jak by sie pytać o akumulatory Boscha - no może ktoś robi lepsze, ale ja bym nie narzekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeciwnie do Wszystkich odradzam, mam taką w Legacy, od 2 lat, przejechane w tym czasie ok 90kkm, 95% na trasie, patrząc pod słońce szyba wygląda już nieciekawie, ma masę małych uszkodzeń od kamyczków, żwiru i obtarć od wycieraczek.

Dla wyjaśnienia dodam, że używam płynu do spryskiwacza a nie wody i regularnie zmieniam wycieraczki.

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja przeciwnie do Wszystkich odradzam, mam taką w Legacy, od 2 lat, przejechane w tym czasie ok 90kkm, 95% na trasie, patrząc pod słońce szyba wygląda już nieciekawie, ma masę małych uszkodzeń od kamyczków, żwiru i obtarć od wycieraczek.

Dla wyjaśnienia dodam, że używam płynu do spryskiwacza a nie wody i regularnie zmieniam wycieraczki.

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilkington - mam to to to założone i jest słabo. Bardzo odbija się wszytko w tej szybie, tzn widzę całą deskę oczywiście w słoneczny dzień i strasznie mnie to wpienia. Nie wiem czy przy oryginalnej było lepiej ale ta jest słaba.

Edytowane przez PiotrGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
W dniu 12.03.2015 o 20:34, michal2r napisał:

ja przeciwnie do Wszystkich odradzam, mam taką w Legacy, od 2 lat, przejechane w tym czasie ok 90kkm, 95% na trasie, patrząc pod słońce szyba wygląda już nieciekawie, ma masę małych uszkodzeń od kamyczków, żwiru i obtarć od wycieraczek.

Dla wyjaśnienia dodam, że używam płynu do spryskiwacza a nie wody i regularnie zmieniam wycieraczki.

 

pozdrawiam,

MR

To ja mam oryginał i po 3 latach i ok 50k km wyglada równie słabo jak inne :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.03.2015 o 22:52, Alfik napisał:

Pilkington to chyba największy koncern szklarski na świecie, a na pewno w pierwszej trójce.

 

Małe sprostowanie: angielska marka Pilkington została swego czasu wykupiona przez japoński koncern NSG Group (NSG = Nippon Sheet Glass).

I jako koncern - NSG Group rzeczywiście jest w światowej czołówce producentów szkła do różnorakich zastosowań.

 

W dniu 11.03.2015 o 22:52, Alfik napisał:

Ma fabryki w Polsce (szkło float i szyby samochodowe).

 

Tych fabryk w Polsce jest kilkanaście - m.in. szkło architektoniczne, budowlane, do zastosowań technicznych, etc. - szyby samochodowe również (jako Pilkington Automotive).

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie za miękkie. łatwo je zranić kamykiem, szybko smugi po wycieraczkach widać.
miałem w Fordzie oryginalna tylko że kilkunastoletnia, ogólnie była porysowana w drobne 'włoski'. wymieniłem na pilkingtona i zaraz jakieś odpryski, zarysowania się pojawiły, np. od skrobania sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...