Skocz do zawartości

Farmer

Nowy
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Farmer

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Auto
  Legacy GT,
  3000GT, Focus RS

Ostatnie wizyty

125 wyświetleń profilu
 1. Farmer

  outback 3,0 2006 kilka pytan po zakupie

  1. Owszem są bujające ale mniej niż Forestery. 1.1 zawsze twierdziłem, że szkotestery to lipa. 2. Masz Garmina czy kenwooda. Tak czy inaczej fajnie jak są na niej drogi. 3. Do tej skrzyni raczej tylko Subaru. Bez czyszczenia filtra wewnątrz skrzyni 5,5l. Jest filtr zewnętrzny na 100%. Poszukaj przy aku. 4. Jeździć serwisować co 10000km. Montować LPG a różnice w paliwie odkładać na serwis. A utrzymasz auto w nienagannym stanie.
 2. Farmer

  Dziwna praca na benzynie

  Co do odczytu kodów błędów, skoro to taki problem dla mechaników, kupić na aledrogo wtyk obd na wifi lub bluetooth za ok 30 zł i sprawdzić samemu własnym smartfonem.
 3. Farmer

  Remont silnika WRX 2002 218KM

  Powiedzmy wprost odbudowa od 12 000 w zwyższ. Górnej granicy brak. Pytanie to, co chcesz osiągnąć w liczbach?
 4. Farmer

  Czujnik ABS Impreza 2.0 125KM 2003

  Sorki za nie dopatrzenie. Ale suma subarum się udało.
 5. Farmer

  225/45 R17 vs dojazdówka vs dyferencjał

  Zawsze możesz wyłączyć napęd na tylne koła, założyć taką objazdówkę na przód i jechać. Z tyłu jest szpera, nie polecam długiej jazdy z różnymi kołami.
 6. Farmer

  Prędkościomierz nie pokazuje prędkości

  Układ jest bardzo prosty. ECU nie wpływa na sygnał z czujnika tylko z niego korzysta. Sygnał z czujnika jest równolegle wysyłany do ECU i licznika. Skoro działa napęd w skrzyni to albo czujnik nie generuje właściwego sygnału albo problem w kabelkach. Można podłączyć komp i sprawdzić czy ECU pokazuje prędkość. Jeżeli widzi to uszkodzone połączenie do licznika lub licznik. Skoro strzelanie pojawiło się po zaniku prędkości na liczniku to stawiam, że ECU też nie widzi sygnału. To znaczy czujnik lub kabelki. Podejrzewam jednak czujnik.
 7. Farmer

  Prędkościomierz nie pokazuje prędkości

  Kręci się jak kręcą się koła, czy kręci się śrubokrętem ? Jeśli śrubokrętem się nie kręci, a kręci się podczas kręcenia kołami. To raczej jest ok. Skoro masz dwu pinowy czujnik to warto podmienić na inny. Ale to dziwne, że napędzany wkrętarką działa stabilnie.
 8. Farmer

  Montaż tylnego stabilizatora

  W drążku stabilizatora niema tulei. W wahaczu są, polecam prasę. Mocowania przykręca się do podłużnic. Otwory powinny być zaślepione plastikowymi korkami. Stab im grubszy tym lepszy.
 9. Farmer

  Hak do Sedana 2006?

  Szukaj używanego. Nowego w naszym kraju nie widziałem. Jeszcze jedno, do USA nie pasuje europejski. Trzeba w podłużnicach wiercić otwory.
 10. Farmer

  Prędkościomierz nie pokazuje prędkości

  Skoro wkrętarka napędza czujnik, a prędkościomierz ożywa i działa stabilnie względem obrotów wkrętarki. To znaczy, że od czujnika do licznika wszystko działa. Sprawdź napęd czujnika w skrzyni. Może zmielił się plastikowy trybik w skrzyni.
 11. Farmer

  Osłona Rozrządu

  Brakuje też kawałka uszczelki pokrywy rozrządu.
 12. Farmer

  Dziwne dźwięki

  Wcześniej było cicho a po wymianie coś puka. To może być przyczyną cofania zapłonu. Zasada jest taka im bardziej zużyty cały mechanizm tym więcej szumów, i komputer zaczyna to interpretować jako spalanie stukowe. Jest to wada tych sterowników. Problem narasta powoli i niektórzy nie zauważają tego problemu do czasu skasowania pamięci ecu. Po resecie przez chwile jest dobrze i bardzo szybko ecu uczy się cofać zapłon. W takim momencie kierowca orientuje się natychmiast. Jest na ten temat wiele wątków. Osprzęt jest napędzany paskami rowkowymi. Jak zmieniasz prędkość obrotową silnika, zmienia się też prędkość osprzętu. Brak związku z wciskaniem pedału sprzęgła.
 13. Farmer

  Dziwne dźwięki

  To na 99% jest cofający się zapłon. Taka ich wada. Co do hałasów, gdyby nie to że po dotknięciu pedału sprzęgła dźwięk ustępuje, powiedziałbym to osłony na wydechu. Ale skoro reaguje to coś w sprzęgle. I jaki związek ma naciśnięcie pedału sprzęgła z osprzętem silnika?
 14. Farmer

  PROBLEM KLIMATYZACJA LEGACY 2.0 2009

  Czy wyświetlacz nie świeci, czy cały układ nawiewów i klimatyzacji nie działa?
 15. Farmer

  Znikający olej w Legacy 2,5GT 2010r.

  Może nie odsysa oleju ze zbiornika pod turbiną.
×