Skocz do zawartości

Co dalej? Czyli spełnianie marzeń samochodowych czy realizm


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Golf R wersja 6 to tosamo co moje S3 i prowadzi sie ok. Wersja 7 ma podobne w konstrukcji i nastawach zawieszenie, a jest lżejsze o 60kg, wiec czemu miało by się gorzej prowadzić? Na pewno nie omieszkam sie nim przejechać.

 

 

Balkan i Paruszewski tak mówili w programie TOK eFeMu,że wspomaganie już nie tak doskonałe jak 6 ,że nie ma wyczucia i cośtam jeszcze,generalnie duży spadek formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz jeżdże 300 konnym S3

zatem logicznie - idź w S4 ;)

a tak poważnie - przy budżecie 140k to zrób listę co jest dla Ciebie ważne. 5 punktów.

jak hot-hatch, to parę wybierzesz z małych wścieklaków. Tylko czy po Audi będziesz zadowolony? 

Jak lepszy i większy dupowóz (do czego zawsze zachęcam) to może pomyśl jednak o jakimś szybkim SUV. Połączenie bezpieczeństwa, z zaskoczeniem na światłach i wygodą :) np. VW Touareg - na asfalt jak znalazł - a w wersji 4,2 TDi odpycha się zacnie - tyle, że utrzymanie kosztuje, mimo że to dyszel. Na RSQ5 jeszcze za wcześnie w tych cenach. Ale to akurat bym kupił - bo to ladny killer z uczciwym quattro i design wnętrza, który uwielbiam :)

 

Audi-Q5-HRE-5.jpg

 

 

Łoł, widzę jakieś mocne przecieki. Nie spotkałem się z RSQ5.  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie spotkałem się z RSQ5. B)

Jest w sprzedaży co najmniej od roku

Mialem przyjemność przejechać się SQ5.Idzie jak niedźwiedź z tym TDI ale jeżeli mam być szczery to tu wybrał bym zdecydowanie Macan ze słabszym 258km tdi.Roznica w osiagach niwielka dzięki PDK a dynamicznie to wręcz inna liga , nawet nie ma czego porównywać a cena taka sama no ale to nie budżet o którym tu mowa.

Wygląda na to ze pasowal by tu dobrze WRX no ale niestety w eu go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoimi dylematami faktycznie taki S5 byłby idealny :) Silnik naprawdę fajnie może podkręcać, oczywiście w budżecie używany. Golf to jednak ciągle Golf, w testach szczególnie amerykańskich, w jazdach nie wypada tak fajnie. 

Moim zdaniem BMW 1 byłby też fajnym rozwiązaniem, sam szykuję się na BMW 120i w pakiecie M dla małżonki, nie dała się przekonać na STI czy Legacy Spec B :( Zostajemy zatem z Forkiem i mam nadzieję takim http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/120/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:120,mld:m,frx:2007-12,ful:petrol,mlx:100000/pg:vipcar/198271344.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie spotkałem się z RSQ5. B)

Jest w sprzedaży co najmniej od roku

Mialem przyjemność przejechać się SQ5.Idzie jak niedźwiedź z tym TDI ale jeżeli mam być szczery to tu wybrał bym zdecydowanie Macan ze słabszym 258km tdi.Roznica w osiagach niwielka dzięki PDK a dynamicznie to wręcz inna liga , nawet nie ma czego porównywać a cena taka sama no ale to nie budżet o którym tu mowa.

Wygląda na to ze pasowal by tu dobrze WRX no ale niestety w eu go nie ma.

 

Ściągnąć WRX-a to nie problem ale jak już ściągać to SQ5 bo w USA jest w benzynie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem BMW 1 byłby też fajnym rozwiązaniem, sam szykuję się na BMW 120i w pakiecie M dla małżonki, nie dała się przekonać na STI czy Legacy Spec B :( Zostajemy zatem z Forkiem i mam nadzieję takim http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/120/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:120,mld:m,frx:2007-12,ful:petrol,mlx:100000/pg:vipcar/198271344.html

 Ta "stara" jedynka jest ładniejsza niż nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten budżet chyba że miales na myśli uzywanego Evoque.

S5 sportback tez du bardzo dobrze się wpisuje i kawal fajnego i praktycznego auta. Nasi juz też w końcu ten motor dlubia i samym programem jest spokojnie 400 +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf ma tą zaletę, że "ginie w tłumie" VW

 

dla znacznej części społeczeństwa czy jeździsz Polo czy Phaetonem to "tylko" VW

 

 

tak z ciekawości - czemu nie nowe "używane" STI ?

 

bez spojlera w mało charakterystycznym kolorze dla większości z zewnątrz zwykłe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że prosiak 996 to kiepski wybór. Kupa kasy za samochód który ma marne szanse na to żeby stać się pożądanym klasykiem. Jak kupować starego prosiaka to 993 albo starszego. Wtedy też wydaje mi się że i kontrahenci będą patrzyli na Ciebie jak na kolesia z pasją, który kocha klasyki a nie jak na nowobogackiego dorobkiewicza.

Od Golfa jak dla mnie na odległość bije bylejakość i nuda (trochę lepsza skoda). Niby jakościowo fajny, technicznie zaawansowany ale jakiś taki nijaki. Typowo zdroworosądkowy wybór.

 

Audi S5? Poza coupe jest też wersja 4drzwiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez w przyszlym roku przymierzam sie do zmiany auta. Z tym, ze u mnie z racji na rodzine 2+2 (male dzieci) potrzebuje cos ciut wiekszego, minimum wielkosc A4, lub wieksze. Ale tych aut co wymienionych jako maks wielkosci, to u mnie zaczyna sie - od tego rozmiaru.

 

Warunki: ~300KM, AWD, ewentualnie RWD, raczej benzyna. Jak na razie mysle na S4 B8, lub A4 B8 2.0TFSI + stage3, volvo s60 T6, lub T5 + program, golf R kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten budżet chyba że miales na myśli uzywanego Evoque.

S5 sportback tez du bardzo dobrze się wpisuje i kawal fajnego i praktycznego auta. Nasi juz też w końcu ten motor dlubia i samym programem jest spokojnie 400 +

S5 jedynie coupe mi sie podoba. Problem w tym że wersja 3.0T weszła do produkcji poźniej niż w S4 i jest droga, a starsze (te w budżecie) maja wolnossące 4.2FSI które nie porywa jakością i osiągami

 

To może tak: zrób w S3 stage 3, zostaw dla żony, a sobie kup coś na długie podróże - jakieś Volvo XC60 T6 może (nie będzie tak biło po oczach, a komfort podróżowania jest mega)

To odpada. Volvo nie bo to SUV. Dodatkowo dla zony/rodzinnie kupiłem raptem pół roku temu nowego wieśniaka ;) . Poza tym nawet jakbym zrobił stage 4 i wiecej to dalej pozostanie to moje stare auto, a chciałbym odmiany. Nawet Golf R bedzie dla mnie czymś "nowym" a po samym programie jeździ jak stare S3 stage 3/4.

 

 

tak z ciekawości - czemu nie nowe "używane" STI ? bez spojlera w mało charakterystycznym kolorze dla większości z zewnątrz zwykłe auto

Odpowiedź jest prosta - ja potrzebuję auta do jazdy sporo w trasie, a 2.5T średni do tego mi pasuje. Poza tym sedany raczej odpadają. Miałem STi i bardzo miło je wspominam ale na razie do tej rzeki nie wejdę. BUGa STi to bym sobie w garażu na weekendy postawił ;) Dodatkowo przesiadka do STi Lanosa to niestety downgrade osiagów (drogowych - trasa, wyprzedzanie) które mam teraz w S3.

 

Wydaje mi się że prosiak 996 to kiepski wybór. Kupa kasy za samochód który ma marne szanse na to żeby stać się pożądanym klasykiem. Jak kupować starego prosiaka to 993 albo starszego. Wtedy też wydaje mi się że i kontrahenci będą patrzyli na Ciebie jak na kolesia z pasją, który kocha klasyki a nie jak na nowobogackiego dorobkiewicza.

 

993 to piękne auto, ale te z minimalnym przebiegiem to już maja ceny kosmiczne, a te za 120-130 tys mają po 250tyś przebiegu. Ciężko takie auto wziać na daily-ridera który przejedzie przez najbliższe 3-4 lata około 120tyś km.

996 to byłby pewien kompromis - spróbowałbym Porsche mimo kontrowersyjnego przodu (bo głownie tego dotyczą zarzuty wobec tej serii - z silnikami chłodzonymi woda już sie raczej wszyscy przeprosili), a z drugiej strony nie wydał kroci i  nawet odsprzedaż ze stratą 30-40% wartości by tak nie bolała ( bo 40% od 90 tyś to jednak sporo mniej niż 40% od 140 tys) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...