Skocz do zawartości

Co dalej? Czyli spełnianie marzeń samochodowych czy realizm


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Lexus ISF albo .....Evo X :rolleyes:

 

 

osiągi i odrobina komfortu....w Evo troszkę mniej komfortu ...a i budżet chyba się zapnie :)

 

Lex - boje sie tego RWD - ja jednak jeżdżę sporo i to w kazdych warunkach - także w górach i na mniej uczęśczanych drogach. Jednak nawet takie upośledzone 4x4 by sie zdało.

 

EVO X - nie chce tej ciężkiej paliwożernej, niekomfortowej krowy, która w serii nie jedzie. Jak sprzedałem STi to się tez nad nim zastanawiałem i padło na S3 ;) - nie żałuję.

Tak sobie śledzę ten wątek i zastanawiam się co tu ma być marzeniem a co 'szarą rzeczywistością '. Wszystkie wymienione tu fury, łącznie z golfem R, są nieźle odjechane w kosmos. Daj Boże takich dylematów.

 

Wszystko jest szybkie to fakt i dla kierowcy służbowego Mondeo może być odjechane. Ale parę aut mocnych już miałem i tak sobie marze co dalej. Golf jest szybki, wygodny w miarę ekonomiczny i ogólnie dla mnie fajny, bo dość cichociemny (nawet słabsze GTi jest bardziej krzykliwe), nowy, na gwarancji itd. Ale czy dla osoby z doświadczeniem w tego typu autach jest marzeniem? Natomiast, choć starsze i słąbsze Prosie to jednak Prosie co by tu nie mówić i to może być już jakieś marzenie.

Żeby się tylko nie skończyło fabia w dieslu

 

Nie skończy się  - nie sprzedam S3 dopóki nie podejmę decyzji i nie klepnę temaatu następcy.

Powiem tak - znam siebie i wiem że choc konkretne auto (egzemplarz) oceniam przed zakupem na chłodno to samą decyzję zmiany auta podejmuję zazwyczaj dość szybko i od decyzji do realizacji czas ubiega niemalę natychmiastowo. Gdyby nie to ze w tej chwili mam kupę kasy zamrożonej w rozwijanej firmie + budowę domu na głowie to już pewnie któreś by u mnie stało :P

http://allegro.pl/posche-911-carrera-4-i4694248367.html

http://otomoto.pl/porsche-911-cabrio-4x4-hardtop-345km-x51-lift-C34501426.html

http://otomoto.pl/porsche-911-carrera-4-cabrio-niski-przebieg-C33535927.html

http://otomoto.pl/porsche-911-carrera4-navi-gwarancja-serwisowany-C34530627.html

Jak dla mnie juz sobie odpowiedziałeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mnie kręci. Zastanawiam się czy po prostu da radę tym autem jeździc "słuzbowo"

Idealnie byłoby kupić Golf R jak "służbowe" i w garazu na weekend mieć 993, ale chciałbym jeszcze wrócic do rajdów i to za max 2 lata, a plan na auto też jest ciekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

EVO X - nie chce tej ciężkiej paliwożernej, niekomfortowej krowy, która w serii nie jedzie.
  Nie ma tragedii. Mam teraz seryjny komputer założony i da się żyć, choć "dołu" to tutaj brakuje.

 

Te 911-tki to fajny wybór ale wiem jak jest z kontrahentami. Już kiedyś to pisałem - u mnie w pracy marże a później zysk liczy się nawet od dziesiętnych grosza za sprzedany towar więc jakbym przyjechał na spotkanie lepszym autem nastawienie jak i negocjacje byłyby zawsze trudniejsze, to siedzi gdzieś w podświadomości, że jak dostawcy się powodzi za bardzo to trzeba jeszcze mocniej cisnąć.

 

Ciekaw jestem co wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf R to tylko pozornie dobry wybór bo bardzo straci na wartości, ja bym rozważał:

 

EVO 10 + tanio masz bez awaryjne 360-380 koni

lub bardziej komfortowe

BMW 330xd/335ix manual

 

jeśli myślisz o 911 to warto kupić dopiero Carrere 4S 380km po lifcie w 2008r, wszyskie wcześniejsze (za wyj 964) maja kiepski naped (słabe visco = bardzo malo mocy trafia na przod zobacz filmiki jak te 911 stoja w sniegu i kreca sie tylko tylne kola)

i maja sredniawe osiągi jak na obecne czasy.

 

jeśli chcesz dobrze ulokować kase to kup 911 mod. 993 czarne/czarny wersja Turbo lub najlepiej GT3

Edytowane przez GRAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiem Wam, że ten golf może i faktycznie dobre rozwiązanie.

I po tym Stage 0,5 jest naprawdę baaaardzo szybki.

Ale AMG wcale nie jest wolniejsze, tylko coś takiego jak komfort jazdy to nie bardzo tam istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest nie tak z Mercem i BMW (podczas gdy VW i Audi sa spoko) ze nie jestes 'gotowy mentalnie'? A45 AMG brzmi jak idealne rozwiązanie Twoich problemów.

Nie koniecznie musi być cos nie tak z samymi samochodami po prostu jeden lubi blondynki inny brunetki.

Mnie też jakoś do BMW nie ciągnie mimo że to fajnie samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ten golf może i faktycznie dobre rozwiązanie.

 

Nowy z gwarancją

Szybki

W miarę komfortowy

Nie rzuca się w oczy

 

Jako alternatywę dla Golfa R, proponuję Mazdę 3 MPS. Podobno ma się pojawić w 2015.

Plotki niosą też wieści o Fiesta RS no i nowy Focus RS...

Edytowane przez Ken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Golf R to tylko pozornie dobry wybór bo bardzo straci na wartości

Myślę, że dla kolegi Lukassa ten parametr jest akurat na końcu listy "atrybutów"

 

O i tej wersji się trzymajmy ;)

 

 

Te 911-tki to fajny wybór ale wiem jak jest z kontrahentami. Już kiedyś to pisałem - u mnie w pracy marże a później zysk liczy się nawet od dziesiętnych grosza za sprzedany towar więc jakbym przyjechał na spotkanie lepszym autem nastawienie jak i negocjacje byłyby zawsze trudniejsze, to siedzi gdzieś w podświadomości, że jak dostawcy się powodzi za bardzo to trzeba jeszcze mocniej cisnąć.

Zawsze można parkować ulicę wcześniej :biglol:

 

 

EVO 10 + tanio masz bez awaryjne 360-380 koni lub bardziej komfortowe BMW 330xd/335ix manual jeśli myślisz o 911 to warto kupić dopiero Carrere 4S 380km po lifcie w 2008r, wszyskie wcześniejsze (za wyj 964) maja kiepski naped (słabe visco = bardzo malo mocy trafia na przod zobacz filmiki jak te 911 stoja w sniegu i kreca sie tylko tylne kola) i maja sredniawe osiągi jak na obecne czasy. jeśli chcesz dobrze ulokować kase to kup 911 mod. 993 czarne/czarny wersja Turbo lub najlepiej GT3

EVO X - nie- jak pisałem raz sie przymierzałem i zrezygowałem i niech tak zostanie

BMW 3 - tak samo nie jak BMW1 - bo to BMW i nie szukajmy tu racjonalnych powodów :P

 

Szukam auta do jazdy którego nie bedzie mi mocno szkoda nawet jak sie niedopasuje i będzie trzeba sprzedac ze stratą - dlatego 996 wydaje byc sie jedynym Prosiem w moim zasiegu. Jak sie w zime jeździ na oponie 285 to ciężko ruszyc nawet z super visko ;) Osiagi będa na poziomie moje S3 jeżeli chodzi o dynamikę więc akceptowalne od biedy :D

Nie szukam lokaty kasy - żeby było jasne.

 

Co jest nie tak z Mercem i BMW (podczas gdy VW i Audi sa spoko) ze nie jestes 'gotowy mentalnie'? A45 AMG brzmi jak idealne rozwiązanie Twoich problemów.

Powiedzmy że na BMW i  Merca jakoś nie jestem gotowy. Do tego te auta jednak emanują byciem drogim. Tak samo zreszta nowe S3, więc i onno też jest wykluczone, bo jak ma coś emanować drogością to niech będzie na bogato (prosie), a jak ma być cichociemnie to jednak Golf. Choć tu sie pojawia rozsądna opcja pt

 

Jako alternatywę dla Golfa R, proponuję Mazdę 3 MPS. Podobno ma się pojawić w 2015.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ten golf może i faktycznie dobre rozwiązanie.

 

Nowy z gwarancją

Szybki

W miarę komfortowy

Nie rzuca się w oczy

Wydaje się być idealnym żeby sprawiać sobie codziennie przez wile kilometrów frajdę z jazdy naprawde bardzo szybkim autem, a jednoczesnie zupełnie nie rzucającym się w oczy i akceptowanym pod kątem zazdrosci innych. Ale tak sobie dumam - a moze raz kozie śmierć i parkować ulice wczesniej :D:question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie założenia pasują jak ulał do jedynki, ;) przynajmniej umów się na jazdę,wtedy na golfa już nie spojrzysz ;)

A ja zacytuję klasyka (Jeremy Clarkson ;) ) - "Jeśli kupisz 1-kę sąsiedzi nie pomyślą "kupił 1-kę, jest droga,  musi mu się powodzić" - pomyślą "kupił 1-kę, jest droga,  musi mieć nierówno pod sufitem"" :biglol:

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te wszystkie założenia pasują jak ulał do jedynki, ;) przynajmniej umów się na jazdę,wtedy na golfa już nie spojrzysz ;)

 

A ja zacytuję klasyka (Jeremy Clarkson ;) ) - "Jeśli kupisz 1-kę sąsiedzi nie pomyślą "kupił 1-kę, jest droga, musi mu się powodzić" - pomyślą "kupił 1-kę, jest droga, musi mieć nierówno pod sufitem"" :biglol:
I o to chodzi ;)

Albo kupuję dla siebie,albo dla sąsiadów ;)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...