Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem tak mam wersję US tym samym mam 250KM.

wersja US ma 250 KM, vide specyfikacja:

http://www.subaru.com/vehicles/forester/models-specs.html

Power: 250 hp @ 5,600 rpm

Torque: 258 lb-ft @ 2,000 - 4,800 rpm

 

wersja EU ma 241 KM:

http://subaru.pl/2015forester_lineup.html

Maksymalna moc: 177 kW (241 KM) / 5 600 obr/min

Maksymalny moment: 350 Nm / 2 400 – 3 600 obr/min

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zapytać użytkowników Forków XT w obu wersjach wyposażenia o kilka spraw. Skłaniam się ku wersji Comfort, ale jeszcze nie ma decyzji.

 

Różnice wyposażenia jeśli się nie mylę to:

- różne materiały obicia foteli

- miększy podłokietnik w Platinium?

- dostęp bezkluczykowy

- inne audio i nawigacja w Platinium

- okno dachowe

 

Czy ekoskóra na fotelach w Comforcie rzeczywiście tak regularnie pęka i czy da się temu jakoś przeciwdziałać?

 

Czy audio w Comforcie gra dużo gorzej niż to w Platinium?

 

Mam 182cm i jak usiadłem w salonie na fotelu pasażera w wersji Platinium to głowę miałem w podsufitce, a ten fotel nie ma przez importera na Europę regulacji wysokości!!!! Czy może mi ktoś potwierdzić, że tam jest aż tak mało miejsca na wysokość czy ten salonowy model tylko tak miał?

 

Czy tyłek na skórzanych fotelach w Platinium wylatuje bokiem na zakrętach? Bo to siedzisko ani długie, ani wyprofilowane :/ No i materiał z Comforta raczej lepiej trzyma?

 

Jaka jest różnica w masie obu wersji wbita w dokumenty techniczne?

 

Jak lakier i plastiki znoszą 100tys km? Czy odpryski lakieru zachodzą korozją? Czy w ogóle widać jakieś problemy z korozją na podwoziu i nadwoziu?

 

Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnice wyposażenia jeśli się nie mylę to

 

Jeszcze są przyciemniane szyby w Platinium

 

 

 

Czy ekoskóra na fotelach w Comforcie rzeczywiście tak regularnie pęka i czy da się temu jakoś przeciwdziałać?

 

W Platinium boczki foteli też są z ekoskóry i też pękają.

 

 

 

Czy audio w Comforcie gra dużo gorzej niż to w Platinium?

 

Nie wiem jak w Comforcie, ale w Levorgu (gdzie nie ma Harman Kardon) gra przyzwoicie, ale bez szału. Na pewno HK gra lepiej.

 

 

 

Mam 182cm i jak usiadłem w salonie na fotelu pasażera w wersji Platinium to głowę miałem w podsufitce

 

Mam 185cm i faktycznie fotel pasażera jest ustawiony dość wysoko, ale nie dotykałem głową podsufitki.  Zresztą fotel pasażera jest ... dla pasażera. :D

 

 

 

Czy tyłek na skórzanych fotelach w Platinium wylatuje bokiem na zakrętach?

 

Jest ślisko i trzymania bocznego jest niewiele.

 

 

 

Jak lakier i plastiki znoszą 100tys km? Czy odpryski lakieru zachodzą korozją? Czy w ogóle widać jakieś problemy z korozją na podwoziu i nadwoziu?
 

 

Korozji nie zauważyłem (do 80 tys.) Współczesne lakiery są bardzo miękkie i niestety podatne na odpryski, ale nie zauważyłem, żeby w miejscu odprysków coś rdzewiało. Zużycie plastików po 80 tys. minimalne. 

 

 

Generalnie jeśli masz wątpliwości to wg mnie warto rozważyć tańszego Comforta i różnicę przeznaczyć np. na upgrade audio wg własnego uznania lub np. na profesjonalne obszycie foteli skórą. W MY16 jest stacja multimedialna która (jeśli się nie mylę) obsługuje Mirrorlink, więc nawigację możesz puścić sobie z telefonu. 

Nie wiem jaka jest różnica w wadze, ale szyberdach trochę waży, więc jeśli Ci na nim nie zależy to też jest to na plus Comforta. Jedynie Keyless to jest fajny i wygodny gadżet. 

 

 

 

 

Pozwolę sobie na odrobinę OFF-TOP-u. 

 

Tylu jest tutaj posiadaczy nowych Foresterów. Nikt nie ma ochoty przetestować ich właściwości terenowych i przy okazji przeżyć fajnej przygody?  :rolleyes: 

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/81780-vii-subariada-turcja-wschodnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 185cm i faktycznie fotel pasażera jest ustawiony dość wysoko, ale nie dotykałem głową podsufitki.  Zresztą fotel pasażera jest ... dla pasażera. :D

Nie patrzę aż tak ortodoksyjnie :) Jak będzie powrót z imprezy ze znajomymi, jakiś trip z kumplami itp. to musi tam ktoś 190cm umieć usiąść. To jak to jest, da się tam zmieścić wysokiego faceta czy tylko niskiego skośnookiego? Swoją drogą ktoś wie jak to jest w egzemplarzach Subaru ze Skandynawii? Moim zdaniem szwajcarska oszczędność i chęć zarobienia każdej złotówki, doprowadziła do wykluczenia z EU spec porządnie regulowane fotele i nie tylko :/

 

Jest ślisko i trzymania bocznego jest niewiele.

Bo John Smiths i każdy oversized musi umieć tam swoje amerykańskie cztery litery posadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miejsca pod sufitem nie brakuje. Mam 183 i siedzę prawie pod katem prostym i miejsca mi nie brakuje. Jak żona prowadziła to tez nie narzekałem %-)

Ja z kolei uważam ze to co otrzymujemy za 2000 euro to całkiem sporo. Fotele skórzane łatwiej utrzymać w czystości. HK gra bardzo dobrze. Myśle ze 95% użytkowników stwierdzi ze lepszego nie trzeba. Okno dachowe mi nie przeszkadza- jest fajnie jasno, ale w ogóle go nie używam. Za to nawigacja (jakby nie była) dla mnie to ogromny plus. Nawet jak jej nie nastawie to w nocy widzę jak sie układa droga a to poprawia bezpieczeństwo. Swoją droga jadąc do Dzierzoniowa nawigacja wymyśliła jakaś offroadowa drogę ]:-> nawet jej wybaczyłem. No i brak szuka ja po kieszeni kluczyków - bezcenne.

Zwłaszcza ze dzisiaj auto mam w kredycie wiec różnice w racie są niewielkie. Warto wziąć platana

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja z kolei uważam ze to co otrzymujemy za 2000 euro to całkiem sporo

Uwazam ze jest to uczciwa cena za to co dostajemy wiecej. tzn chcac samemu doposazyc auto w porzadna stacje  stacje multimedialna z nawigacja ( okolo 4k pln+), skorzana tapcerke ( tez pewnie granice 4k pln +), przyciemnic szybki- tez pare stowek, lepsze glosniki niz seryjne (pewnie z 1k pln+), o oknie dachowym nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze za 1000 zł nie kupisz takiego audio jak HK w platanie. Mało tego - pozostaje zabawa z rozbieraniem plastików, dopasowaniem rozstawu śrub głośników itp itd. A niech pózniej jakiś plastik zacznie trzeszczeć ;)

Poza tym ja wychodzę z założenia - kupuje u jednego, reklamuje u jednego. Nie ma pózniej przepychania ze nie działają głośniki bo radio do dupy, a Subaru powie ze radio działa ale głośniki do dupy. Chociaż z tego co piszecie na forum to z rozpatrywaniem reklamacji nie ma problemu.

Ja natomiast składam zażalenie na komputer pokładowy. Z uporem maniaka zaniża mi spalanie o ponad 1 litr/100 km. Wskazania mam w okolicach 11.2 a po tankowaniu do pełna wychodzi 12,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mało tego - pozostaje zabawa z rozbieraniem plastików, dopasowaniem rozstawu śrub głośników itp itd
 

 

to akurat w Subaru najmniejszy problem 

 

 

 

A niech pózniej jakiś plastik zacznie trzeszczeć
 

 

tak czy tak zacznie  ;)

 

zmiany trzeba zrobić tak, żeby powstałe upierdliwości zlikwidować 

 

 Subaru to nie jest jakieś wyrafinowane auto pod względem tego co znajdujemy pod plastikami, szczególnie drzwi i ciężko tam coś pogorszyć

 

 

 

 

Ja z kolei uważam ze to co otrzymujemy za 2000 euro to całkiem sporo.
 

 

 

 

Uwazam ze jest to uczciwa cena za to co dostajemy wiecej. tzn chcac samemu doposazyc auto w porzadna stacje  stacje multimedialna z nawigacja ( okolo 4k pln+), skorzana tapcerke ( tez pewnie granice 4k pln +), przyciemnic szybki- tez pare stowek, lepsze glosniki niz seryjne (pewnie z 1k pln+), o oknie dachowym nie wspomne.
 

 

różnica między wersjami FXT to tylko 2 k EUR ?

 

cennika wychodzi 4 k EUR lekko ponad 17 k PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie wedlug cennika na stronie sip to 4k Euro wiec cofam to co napisalem. W takim wypadku ( jezeli roznica wynisu 4k eur) jednak wolalbym sobie sam doposazyc forka w cos lepiej grajacego niz hk z porzadnym wyciszeniem.  Forek wczesniej czy pozniej i tak zacznie trzeszczec -jak kazde Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście podskoczyło. Na 100% jeszcze nie dawno było to 2k eurasów. Widocznie obniżyli cenę Comfortu. Trochę poszaleli. Przy różnicy 4k euro już bym się mocno zastanawiał. Raczej bym nie dopłacił.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na 100% jeszcze nie dawno było to 2k eurasów.

 

FORESTER 13MY

Forester 2.0XT

Comfort 39 000 €

Platinum 41 000 €

 

FORESTER 14MY
Forester 2.0XT
Comfort 33 000 €
Platinum 37 000 €
 
FORESTER 15MY
Forester 2.0XT
Comfort 33 500 €
Platinum 37 500 €
 
FORESTER 16MY
Forester 2.0XT
Comfort 34 000 €
Platinum 38 000 €
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekaliśmy! Aktualizacja map w ASO bardzo fajnie! Tylko że cena jest tylko 900zł. A w ASO marki Premium 443zł na dwa lata co kwartał aktualizacja.

 

To i tak postęp. Do OBK My10 cena mapy z PL była na poziomie 1600PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i się doczekaliśmy! Aktualizacja map w ASO bardzo fajnie! Tylko że cena jest tylko 900zł. A w ASO marki Premium 443zł na dwa lata co kwartał aktualizacja.

To i tak postęp. Do OBK My10 cena mapy z PL była na poziomie 1600PLN.

Czyli 900 odbiorę jako promocja i dobra wola producenta!!!

Chyba zostaną przy map w telefonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i się doczekaliśmy! Aktualizacja map w ASO bardzo fajnie! Tylko że cena jest tylko 900zł. A w ASO marki Premium 443zł na dwa lata co kwartał aktualizacja.

To i tak postęp. Do OBK My10 cena mapy z PL była na poziomie 1600PLN.

Czyli 900 odbiorę jako promocja i dobra wola producenta!!!

Chyba zostaną przy map w telefonie!

 

 

Bardziej obawiam się ze 3-4lata nie będzie już aktualizacji.  Niestety pozostaje nawigacja w telefonie, mapy fajne tyle że mniej wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...