Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bo jakościowo z roku na rok co raz lepiej a w Subaru niestety odwrotnie, na co idealnym przykładem jest problem z jakością materiałów foteli w Forku ... 
 

Mówisz o Foresterze XT Comfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę nie zrozumieć mnie źle, sam wybrałem Subaru i jestem fanem tej marki ale wkurza mnie to jak widzę że oni nic ze sobą nie robią mając takie możliwości, i zaplecze technologiczne ... fabrykę ciężarówek w Europie buduje się 2 lata

 

 

oby nie skończyli jak Saab ..

 

może takie działania gwarantują , ze nie skończą jak Saab... :rolleyes:  może z perspektywy Japonii /-czyka ....UE jakoś inaczej wygląda niż niektórym  się wydaje.... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Andrzej Koper, Mazdzie widać ... wydawało się inaczej. :biglol: 
 

 

może takie działania gwarantują , ze nie skończą jak Saab.

Przemyślana i idąca krok po kroku ekspansja, tak aby w recesji nie umoczyć...

Oby miał pan rację .. to jest chyba jedyny słuszny argument.
Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na dniach otwartych, odwiedziłem kilka salonów i troche pomarudze. Mam też specjalne narzekania dla Dyrekcji, patrz punkt 2

punkt 1 - Outback (oglądałem 2.0d, jeździłem 2.5 ) - auto jest ładne, przyzwoicie wykonane, skrzynia cvt nawet fajnie chodzi, minimalnie wysoko trzyma obroty ale widocznie musi. Szkoda że tylko 6 "biegów" ale pewnie na następnym i tak by nie jechało. Szkoda że wszystkie 3 salony w których byłem miały podstawową wersję wyposażenia, nikt nie miał exclusive. Różnica w jakości wnętrza i w porównaniu do subaru sprzed 4-5 lat i tak jest naprawdę duża. Ma w końcu wskaźnik temperatury, kamerę cofania i co tam jeszcze. Bardzo łatwa obsługa tych nowych wynalazków, aktywnego tempomatu i tak dalej,to duży plus bo pewnie większość klientów będzie 60+ Auto w tej wersji wybitnie dla emeryta, sorry ale tak jest. Coś tam jedzie,ale niewiele. Dla użytkownika który jedzie od A do B, i nigdzie mu się nie  śpieszy w sam raz. Nie krytykuję po prostu stwierdzam fakt. Ogólnie dobre auto, ale dla specyficznego klienta. Będe mocno lobbował mojego 69 letniego tatę żeby sobie kupił :) Ktoś pisze o dieslu - sami sprzedawcy twierdzą że jest hmm, "kontrowersyjny" Przy 150 koniach to auto dalej nie będzie jechać, czyli emeryt siedzi na bombie, plus jest totalnie niesprzedawalne.

punkt 2 - salony oraz obsługa. Ja wiem że S. to marka niszowa, ale proszę was,odwiedziłem z 10 różnych marek, i gorzej jest chyba tylko we fiacie i oplu. Outback ma kosztować 160+ a są dostępne tylko wydrukowane na plujce ulotki, żadnego katalogu.  Pomijam że salony poupychane gdzieś po kątach innych bardziej prestiżowych marek jak kia, na dniach otwartych Outbacka słyszę ze do jazdy są Forestery bo Outback jest jeden i szkoda żeby się zabrudził, a w ogóle to jest ich mało bo wykupili Australijczycy. Naprawdę słabo to wygląda.

Podsumowując, chciałem znaleźć auto dla taty który zna i lubi subaru bo kiedyś już miał, Mazdy nowe będą w maju  a 6 jest zwykły autem klasy średniej, superb kombi bedzie na jesieni dopiero, mercedes glk jest okropnie brzydki,opel twardy jak taczki, bmw robi wyłącznie auta dla krawaciarzy, passat rewelacyjny ale za skomplikowany w obsłudze, a silnik hondy 1.6 diesel biturbo chyba nie jest idealny do jazdy miejskiej. Ouback 2.5 jest prawdopodobnie całkiem sensownym autem, dla starszego pana ;)

Ja na dzisiaj w S. nie widzę nic dla siebie niestety. Miły pan sprzedawca w jednym z salonów dał się przejechać forkiem 2.0 dit. OMG to chyba najwolniejsze 240 koni świata. Plus paździerz w środku, te wyświetlacze z turbinką są tak paskudne że aż słodkie. I ten cz-b wyświetlacz miedzy zegarami. Przypomniał mi się nasz stary forek 05, tylko to już 10 lat mineło a postępu brak. Wnętrze na przykład nowej c klasy to po forku autentyczny szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madox spalanie spalaniem ale nie jest to rzcz najwazniejsza. Jezeli w zamian auto świetnie jeździ I daje fun no to ba. Trza tez autko napoić...

Co do OBK 2.0DIT - również mam nadzieję, że się u nas również pojawi, a jeśli zbiegnie się to z moją zmianą auta na nowsze byłoby perfecto...

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

unkt 2 - salony oraz obsługa. Ja wiem że S. to marka niszowa, ale proszę was,odwiedziłem z 10 różnych marek, i gorzej jest chyba tylko we fiacie i oplu.

i tu niestety si zgadza we Wrocławiu robiąć przegląd 60 tys km (jedyne 2700 pln-ów) za kawę musiałem zapłacić 2 zł, nie wspominając o WiFi. Nawet porządnych katalogów nie ma, a obsługa siedzi w dresie z napisem subaru i wydaje im się, ze to fajnie i cool, (że subaru dalej wygrywa WRC), a klienci jak to zobaczą to od razu kupią subaru dla siebie, dla babci i wnuczków (no myślą że takie zaje....polary i dostaną za free - nic z tych rzeczy).

Naprawdę szkoda, ze tak jest.

Masakra jakaś.  

 

 

Oglądałem dzisiaj w promocji Lexusa GS 300h nówka ze skórą i bajerami navi siedzenia mega wygodne. Silnik głowy nie urywa le i tak lepiej od Outbecka. Cena ok 170' brutto, Czyli mniej więcej tyle co najwypaśniejszy Outback. Po jeździe wysiadać się nie chce. Mam Outbacka SBD CVT z 2013 i jest to przepaść z Lexusem przeeeeeogromna. Oczywiście to inne auta ale suma sumarum chyba odejdę od Subaru bo nie ma nic fajnego w ofercie. Nowy Otbc faktycznie fajny ale z tymi silnikami za drogi.

PS No nie do końca odejdę kupię ponownie coś starszego ze znaczkiem STI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

u niestety si zgadza we Wrocławiu robiąć przegląd 60 tys km (jedyne 2700 pln-ów) za kawę musiałem zapłacić 2 zł,

na stronie sipu widnieje cennik przegladów . Przy 60k km cena dla zadnego aut z silnikiem diesla nie przekracza 2600 pln  no chyba ze masz subaru trezia. Jestem ciekaw skad wynika roznica cen przegladow pomiedzy roznymi ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...