Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

ja używam Recaro Young Sport który pięknie się komponuje z fotelami Imprezy ;) polecam, bardzo sztywny, dobrze zabezpieczony fotelik, dziecko jest w nim napewno bezpieczne, szczerze polecam

+1

Mój syn w takim jeździ i sobie chwali. No i faktycznie fotelik we wnętrzu Imprezy dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc w wyborze fotelika dla dziecka 9-36 kg jakies sugestie opinie .pozdrawiam

 

9-36 kg , to nie jest optymalne rozwiązanie. Poczytaj tutaj:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/56503-jaki-fotelik-samochodowy-do-forka-my07/page__hl__%2Bjaki+%2Bfotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem podobny dylemat i zrezygnowałem z zakresu 9-36. Fotelik 9-18 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem tym bardziej że nie chce mi się wierzyć zęby w ten sam fotelik w który wsiada dziecko 9 kg zmieściło się również 36 kg. A już na pewno nie będzie mu tak wygodnie. ;) Recaro wśród sprzedawców ma średnią opinię, na pewno są foteliki lepsze no ale wiadomo że nazwa jednak też robi swoje ;) Ja zamiast Recaro wybrałem BeSafe iZi Comfort X3 i jestem bardzo zadowolony. W sumie jest to jeden z najbardziej bezpiecznych fotelików jakie sa dostępne a to jest jednak najważniejsze. Porównywalny jest jeszcze Romer. W BeSafe fajne jest to że jest z alcantary i nawet w upalne dni maluch sie nie poci w nim. Można powiedzieć że Recaro jest na 3 miejscu i w moim rankingu i kilku sprzedawców z którym rozmawiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy, 9-36 to za szeroki zakres, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Kup 9-18 a potem 18-36 (tu mogę coś mylić z tym zakresem). 9-18 polecam BeSafe, ma duży zakres regulacji do leżenia i bardzo łatwo się montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka każdy fotelik jest zwyciezscą w jakiś testach, chyba specjalnie dla siebie je robią :)

 

Ja dla syna 15-36 kupiłem concorda transformer T pro, tez cos tam powygrywal ale ma na początku te zaletę ze dziecko nie zapina sie bezpośrednio pasem tylko ma taką poduszkę na brzuchu i to go trzyma. Niestety szybko z tego wyrasta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie a jakiś fotelik 9-18 z opcją tyłem i przodem i koniecznie regulacją do pozycji półleżącej (oczywiście super bezpieczny) a im więcej regulacji tym lepiej. Na razie młody jeździ w Recaro Privia na isofixie, ale w Legacy ten fotelik jest za bardzo pionowo (a sam nie ma opcji regulacji oparcia) i synkowi leci główka podczas snu, dlatego muszę coś zmienić. Ewentualnie 9-36 ze wszystkimi opcjami jak powyżej też się nada :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie przód tył, ale miałem Maxi Cosi Pearl http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/foteliki-samochodowe/pearl.aspx złego słowa powiedzieć nie mogę, a młoda zaliczyła kilka dłuższych wycieczek łącznie z podróżą do Włoch. Uważam że bardzo fajny ma ten system pozycji siedząca/półleżąca, z racji że przesuwasz cały fotelik na bazie, więc dziecko cały czas ma tą samą pozycję, a nie zginasz je prostujesz. I jak dziecko zaśnie to nie trzeba mu majstrować z oparciem, tylko nawet w trakcie jazdy można zrobić do pozycji półleżącej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widziałem pearl 2way. I tak na pewno będę to najpierw w sklepie oglądał, ale po filmikach na YT wydaje mi się, że mało się kładzie ten pearl ale może to tylko takie wrażenie. Aczkolwiek jak ktoś ma jeszcze doświadczenia to prosiłbym o info, bo chciałbym trochę alternatyw :)

Czy ktoś ma może AxissFix od Maxi Cosi, jakieś różnice między pearl 2 way?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie było wystarczająco, młoda potrafiła przespać 2-3 godziny, więc chyba nie narzekała. I jak piszesz nigdy nie było problemów żeby leciała Jej głowa. Zbyt leżąca raczej nie jest bezpieczna, więc też bym nie przesadzał z tym żeby jakoś mocno się kładła. Ja Pearla przez jakiś czas użytkowałem w OBK 05 więc ta sama kasta c Twoja i wszystko ładnie grało.

9-36 bym odpuścił, kilka osób znałem i nawet jak byli sami zadowoleni z fotelika to jak młody/młoda podrosła to mimo wszystko zaczynało narzekać na brak wygody, choć zależy to od dzieciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik warto dobrze dopasować do tylnej kanapy, żeby było bezpiecznie. Co prawda nie 2way, ale sami używamy Romer'a dla dwójki dzieci. Testowane w kilku różnych autach i zawsze było ok. Dzieci też nie narzekają, chociaż córka najlepiej spała w bulgoczącym Subaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axkid Wolmax (ma regulację pochylenia, ale za to tylko rwf), lub axkid Rekid czy nawet axkid minikid. Sam mam minikida i jestem zadowolony. teraz być może kupił bym Wolmaxa ( jest to najbardziej kompaktowy fotelik rwf dostępny na rynku, przeszedł test plus i jest jednym z tańszych rwf'ów, a przy tym jest aż do 25 kg, więc dziecko może jeździć w nim bardzo długo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Yoshii napisał:

Podpięty  w isofix zajmuje b. duzo miejsca

Właśnie podpiąłem bazę i fotelik Cybex na moje 3 kilowe dziecię (jutro odbieram ze szpitala) i jestem mocno zdziwiony ile to miejsca zajmuje :blink:. Musiałem fotel pasażera dać minimalnie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adi napisał:

Właśnie podpiąłem bazę i fotelik Cybex na moje 3 kilowe dziecię (jutro odbieram ze szpitala) i jestem mocno zdziwiony ile to miejsca zajmuje :blink:. Musiałem fotel pasażera dać minimalnie do przodu.

 

Po pierwsze gratuluję bo mi jakoś w tamtym wątku uciekło ;) 

Kupiłem maxi cosi jako pierwszy dla mojego 3 kg (10 tygodni temu) dziecka i rzeczywiście sporo miejsca to zajmuje. Wydaje mi się, że w nim dziecku trochę niewygodnie, nawiasem mówiąc.

Bazy nie brałem. W sumie sam nie wiem, czy dobrze zrobiłem, ale powiedziano mi, że mnie to "skazuje" później na foteliki jednej marki. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, B-52 napisał:

Po pierwsze gratuluję

Dziękuję i odwdzięczam się również gratulacjami, tylko 10 tygodni za późno;).

 

Odpowiadając na pytanie, zaznaczam, że nie mam żadnego doświadczenia, tylko subiektywne odczucia i przypuszczenia ;)

 

Baza poza bezpieczeństwem, to przede wszystkim wygoda, wnoszę dzieciaka, klikam i już jest. Naciskam, wyklikuję i dzieciak w sekundę jest poza samochodem.

Owszem baza może być uniwersalna, ale czy będzie potrzebna do następnego fotelika? Może i być, ale już nie jest taką koniecznością, ponieważ następne foteliki zostają w samochodzie, a wyciągamy tylko dziecko. Fotelik dla noworodka jest nosidełkiem, dla rocznego dziecka już częścią samochodu.

 

Ale ja oczywiście się jeszcze nie znam ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...