Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2022 o 18:01, dirkdiggler napisał(a):

Te są fajne

tzn są paskudne, ale dużo lepiej widoczne niż srebrno-szaro-granatowe, także ruch zdecydowanie bardzo dobry 

 

 

wybaczcie, forum miało jakąś czkawkę, sam się pozgłaszałem :biglol:

Edytowane przez Turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 12:09, radekk napisał(a):

człowiek dopiero co się przyzwyczaił i znowu musi uczyć się na nowo:wacko:

Zrobili na wzór niemieckich, angielskich i szwedzkich. Te dwa ostatnie kraje mają nieco inny wzór - ale te same kolory z odblaskowym żółtym. 

BMW serii 3 niemieckiej policji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, miki84 napisał(a):

A to nie obejrzałeś  filmiku? Mit rozgrzewania silnika na postoju.. 

Wyniki i wnioski masz na poczatku;)

No ja też nie jestem przekonany - z filmiku wynika to co chyba każdy wie: że w ruchu silnik rozgrzewa się szybciej, ale co to udowadnia to nie wiem. A "mit" to chyba dotyczył tego, że niezdrowo jest jeździć na zimnym czy coś w ten deseń. 

Nie zrozumcie mnie źle - uważam że rozgrzewanie silnika na wolnych obrotach, bez względu czy jest +15 czy -5, to głupota i generalnie niekorzystne dla jednostki, ale jeśli myślał bym inaczej to akurat ten filmik nie pokazuje nic co by mnie mogło przekonać do zmiany zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Turbo napisał(a):

No ja też nie jestem przekonany - z filmiku wynika to co chyba każdy wie: że w ruchu silnik rozgrzewa się szybciej,

Uwierz ze niestety nie każdy, i to chciał pokazać Krzysiek na tym filmiku...

 

16 minut temu, Turbo napisał(a):

jeśli myślał bym inaczej to akurat ten filmik nie pokazuje nic co by mnie mogło przekonać do zmiany zdania. 

Naprawdę... dane które przedstawia Krzysiek odnośnie czasu i osiąganej temperatury "na silniku" podczas rozgrzewania na  postoju i rozgrzewania podczas jazdy by Cię nie przekonały?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w zasadzie w żaden konkretny sposób nie odnosi się do przyczyn tego mitu - czyli potencjalnej szkodliwości jazdy na zimnym silniku. Mówi oczywiście, że można i to nie zaszkodzi jak nie będziesz pałować, ale robi to właśnie w sposób mitotwórczy (kto wie, kto się tego uczył, to wie co ma wiedzieć).

 

Zużycia silnika rozgrzanego na oba sposoby w żaden sposób nie porównał, a mit przecież nie odnosi się do czasu grzania, tylko do zużycia przy obciążeniu na zimnym.

Edytowane przez jpol
Hiperaktywny słownik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, a w jeszcze innych słowach - silnik który chodzi dłużej zimny, zużywa się bardziej (+ ogólnie zostawianie go na wolnych obrotach na dłużej nie jest korzystne) - ale o tym nie ma ani słowa, mamy tylko porównanie że tak się grzeje szybciej, a tak wolniej i zero kontekstu dlaczego to ma znaczenie. 

Lubię profesora, ale w tym filmiku brakuje połowy niezbędnych informacji, żeby miał w ogóle sens ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pumex1 napisał(a):

Akurat w tych godzinach to będę popylał, ale na sankach :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 14:41, Pan Dziedzic napisał(a):

Kolejki jak za PRL.

 

Na jakiejś grupie posiadaczy elektryków śmiali się, że godzinę trzeba czekać by zatankować  :facepalm:;)

Dla ubarwienia dodam, że gdy jest jakaś promocja na ładowanie, to czekają po kilka godzin w kolejce, by doładować się.....w godzinę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi napisał(a):

 

Na jakiejś grupie posiadaczy elektryków śmiali się, że godzinę trzeba czekać by zatankować  :facepalm:;)

Dla ubarwienia dodam, że gdy jest jakaś promocja na ładowanie, to czekają po kilka godzin w kolejce, by doładować się.....w godzinę ;) 

biorąc pod uwagę proporcję, czekania do ładowania, to okres oczekiwania na podłączenie się do ładowarki mieli krótszy niż ci co czekali godzinę żeby się zatankować:P:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...