Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

Pasuje tez chyba i do nietegesa... :(

 

https://autogaleria.pl/volkswagen-motorsport

 

 

Niestety obawiam się, ze jeżeli się nic nagle nie zmieni to inne firmy pójdą ta samą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio dostał nową BMW 3GT i aż uwierzyć nie mogłem że w takim samochodzie za prawie 250 tyś montują jeszcze zwykły hamulec ręczny.  -_- 

I teraz jeszcze pytanie do posiadaczy automatów. Czy to możliwe że w czasie normalnej jazdy przy przypadkowym wciśnięciu guzika P na lewarku od skrzyni samochód nagle się zatrzyma? Jechali ostatnio podobno takim samym samochodem ze znajomymi i przy prędkości około 100 przypadkiem wcisneli P i samochód stanął dęba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lukasdraz napisał:

Kumpel ostatnio dostał nową BMW 3GT i aż uwierzyć nie mogłem że w takim samochodzie za prawie 250 tyś montują jeszcze zwykły hamulec ręczny.  -_- 

I teraz jeszcze pytanie do posiadaczy automatów. Czy to możliwe że w czasie normalnej jazdy przy przypadkowym wciśnięciu guzika P na lewarku od skrzyni samochód nagle się zatrzyma? Jechali ostatnio podobno takim samym samochodem ze znajomymi i przy prędkości około 100 przypadkiem wcisneli P i samochód stanął dęba. 

Nigdy nie milem odwagi tego zrobić, ale logika wskazuje ze jeśli masz przycisk P to jest to elektroniczne, a nie mechaniczne rozwiązanie, wiec z pewnością jest jakiś czujnik, który na to nie pozwoli. 
Przy 100 km/h stanąć dęba z powodu zmiany nastaw skrzyni? Jaka skrzynia miałaby to wytrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nigdy nie milem odwagi tego zrobić, ale logika wskazuje ze jeśli masz przycisk P to jest to elektroniczne, a nie mechaniczne rozwiązanie, wiec z pewnością jest jakiś czujnik, który na to nie pozwoli. 
Przy 100 km/h stanąć dęba z powodu zmiany nastaw skrzyni? Jaka skrzynia miałaby to wytrzymać. 

Po prostu samochód im jakby awaryjnie zahamował. Też nie chce mi się za bardzo wierzyć w to no ale najwyżej sam spróbuję następnym razem. W końcu to firmówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasdraz napisał:

Kumpel ostatnio dostał nową BMW 3GT i aż uwierzyć nie mogłem że w takim samochodzie za prawie 250 tyś montują jeszcze zwykły hamulec ręczny.  -_- 

I teraz jeszcze pytanie do posiadaczy automatów. Czy to możliwe że w czasie normalnej jazdy przy przypadkowym wciśnięciu guzika P na lewarku od skrzyni samochód nagle się zatrzyma? Jechali ostatnio podobno takim samym samochodem ze znajomymi i przy prędkości około 100 przypadkiem wcisneli P i samochód stanął dęba. 

A to tradycyjny ręczny to jakiś -. Nie jeden by wiele dał żeby moc mieć zwykły ręczny a nie elektryczny.

Z dźwignią zmiany biegów nie powinno mieć coś takiego miejsca, powinna być blokada, wiec jeśli nie to zakładam że coś byłoby zepsute. W Mercedesie na bank jest blokada i można machać wajcha do woli. Zreszta średnio mi się chce wierzyć, bo raczej by zmieliło coś w skrzyni jakby faktycznie przerzuciło na postój podczas jazdy z taka prędkością.
Jesteś pewny ze chodziło o P a nie właśnie o elektryczny ręczny, bo to może działać. Nie zaciągnie na stałe ale powinien zacząć krótkotrwałe hamować jako w trybie awaryjnym, jakby np nawaliła zwykle hamulce.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

A to tradycyjny ręczny to jakiś -. Nie jeden by wiele dał żeby moc mieć zwykły ręczny a nie elektryczny.

Mi akurat tradycyjny ręczny też by nie przeszkadzał, ale zdziwiłem się że w samochodzie gdzie jest full elektryki i systemów zobaczyłem tradycyjną rączkę od ręcznego między fotelami ;)

 

2 godziny temu, radekk napisał:

Z dźwignią zmiany biegów nie powinno mieć coś takiego miejsca, powinna być blokada, wiec jeśli nie to zakładam że coś byłoby zepsute.

Zepsute raczej nie było bo to nówki sztuki z salonu, a oni jechali wtedy w sumie pierwszy raz się przejechać po otrzymaniu samochodów.

2 godziny temu, radekk napisał:

Jesteś pewny ze chodziło o P a nie właśnie o elektryczny ręczny, bo to może działać.

No na pewno chodziło o P bo elektrycznego ręcznego nie mają ;)

Godzinę temu, chojny napisał:

Testowaliśmy ręczny „w guziku”. Po ”zaciągnięciu” przy 100km/h samochód wyhamował zdecydowane acz płynnie. Nie wpadłem na to aby testować „P”. 

Nie wiem jak w innych BMW ale w tej przycisk P jest na samej górze drążka i akurat przypadkiem wcisnął ręką jak coś przełączał na panelu środkowym.

W tygodniu będę jechał z kumplem i przetestujemy bo też mi się nie chce wierzyć że wciśnięcie P może tak wpłynąć na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...