Jump to content
WRC fan

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru

Recommended Posts

Za jakiś czas być może w ten sposób będziemy skręcali

56 minut temu, radekk napisał:

Za jakiś czas być może w ten sposób będziemy skręcali

pierwsze skojarzenie

image.png.ff929a3efaa871fba969bb03285f9b79.png

• Haha 2

Godzinę temu, kubanow napisał:

pierwsze skojarzenie

image.png.ff929a3efaa871fba969bb03285f9b79.png

A to też, ale teraz chyba nastaje jakaś moda na wyposażenia kuchenne

Auto kozackie ale cena wow no i niech się zdecydują który to egzemplarz bo piszą o nr 167, a na gałce 222 :)

W dodatku licznik kręcony

Oczywiście, cały czas był serwisowany, o czym świadczą wpisy przy przebiegach 10 083, 21 479, 30 229, 26 150, 42 004 oraz 50 283 km”

:P

wpadł na mały przegląd w Polsce ;)

Pewnie z nudów bym tak robił czekając na zielone

i Cyk.... licznik kręcony ;)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

19 minut temu, pumex1 napisał:

i Cyk.... licznik kręcony ;)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Ten sprinter z pierwszego miejsca jest do dalszego wyjaśnienia bo podobno miał zegary wymieniane.

9 minut temu, aflinta napisał:

Ten sprinter z pierwszego miejsca jest do dalszego wyjaśnienia bo podobno miał zegary wymieniane.

No nie mów, że jeszcze na wymianie licznika milion skręcili ;)

Przebiegu miał podobno 2mln (:drool::ok::hi:) a nowy licznik 996 tys czy coś w ten deseń.

3 minuty temu, aflinta napisał:

Przebiegu miał podobno 2mln (:drool::ok::hi:) a nowy licznik 996 tys czy coś w ten deseń.

Artur, przeczytałem właśnie jakiś temat w Pytaniach do Dyrekcji. Ty znowu się na każdy temat wypowiadasz! przywołuję Cię do porządku :mrgreen:

Właśnie, idę spać :)

1 minutę temu, aflinta napisał:

Właśnie, idę spać :)

No właśnie... ile można kręcić te liczniki w piwnicy :mrgreen:

• Haha 1

Swoją droga jak to teraz wygląda jak przykładowo padnie mi licznik i policja mnie akurat skontroluje?

4 minuty temu, radekk napisał:

Swoją droga jak to teraz wygląda jak przykładowo padnie mi licznik i policja mnie akurat skontroluje?

Do 5 lat spokoju na The Forum.  

• Haha 1

image.png

31 minut temu, radekk napisał:

Jak Ci padnie w starym aucie z analogowym licznikiem to mogą tego nawet nie zauważyć bo najpewniej się zatrzyma a interwencja jest gdy pokazuje mniej niż mają w bazie. Natomiast jak padnie Ci elektroniczny to nie wiem, może zabiorą dowód rejestracyjny za niesprawne auto.

Gdy licznik wskazuje za mało to drogówka wzywa kryminalnych i zaczyna się dochodzenie.

45 minut temu, radekk napisał:

zacytuję:

Od 1 stycznia br. wymiana licznika winna być odpowiednio udokumentowana. Drogomierz można wymienić, ale tylko w pewnych, z góry określonych sytuacjach. Jest to możliwe tylko z powodu jego uszkodzenia lub w przypadku konieczności wymiany elementu z nim związanego. Ważne, aby właściciel pojazdu z wymienionym licznikiem stawił się w ciągu 14 dni na stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu drogomierza. Diagnosta wprowadza dane do bazy CEP i wydaje zaświadczenie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym od 1 stycznia 2020 roku, obowiązują nowe zasady kontroli drogowych. Obecnie policjanci mają obowiązek sprawdzać i spisywać stan licznika, a odczytane wskazania drogomierza przesłać do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Kierujący pojazdami muszą pamiętać, że od 25 maja ur. zgodnie z zapisem art. 306 a kodeksu karnego, za zmianę wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

ciekawe kogo będą ciągać po sądach w przypadku gdy licznik sam się zeruję, a tak jest w przypadku niektórych starszych autach
np vw golf po 300kkm automtycznie zaczyna liczyć od 0

więc ten ranking może być z lekka zakłamany

57 minut temu, chojny napisał:

Do 5 lat spokoju na The Forum.  

tylko co jedziesz pada ci licznik i po kilku km zatrzymuje cię policja i co zwijają cię bo zepsuł się licznik.

29 minut temu, Michał W. napisał:

Jak Ci padnie w starym aucie z analogowym licznikiem to mogą tego nawet nie zauważyć bo najpewniej się zatrzyma a interwencja jest gdy pokazuje mniej niż mają w bazie. Natomiast jak padnie Ci elektroniczny to nie wiem, może zabiorą dowód rejestracyjny za niesprawne auto.

Gdy licznik wskazuje za mało to drogówka wzywa kryminalnych i zaczyna się dochodzenie.

w analogowym to nie ma problemu. Ale mi kilka lat temu przetarła się wiązka w Foresterze i przestał działać prędkościomierz i wskaźnik przebiegu. Na nową wiązkę czekałem na pewno ponad tydzień, czyli na chwilę obecną czekając na część nie mógłbym jeździć? Nie mówiąc już o sytuacji jakby padł a po chwili masz kontrolę. Bo jak tak to wychodzi na to że jazda z padniętym licznikiem jest większą zbrodnią niż jakbym miał jechał z wadliwymi hamulcami, uszkodzonymi światłami cokolwiek.

Teraz, radekk napisał:

tylko co jedziesz pada ci licznik i po kilku km zatrzymuje cię policja i co zwijają cię bo zepsuł się licznik.

A nie wiem, pytaj Policjanta, ustawodawce.