Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, aflinta napisał:

Ten sprinter z pierwszego miejsca jest do dalszego wyjaśnienia bo podobno miał zegary wymieniane.

No nie mów, że jeszcze na wymianie licznika milion skręcili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aflinta napisał:

Przebiegu miał podobno 2mln (:drool::ok::hi:) a nowy licznik 996 tys czy coś w ten deseń.

Artur, przeczytałem właśnie jakiś temat w Pytaniach do Dyrekcji. Ty znowu się na każdy temat wypowiadasz! przywołuję Cię do porządku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, radekk napisał:

Swoją droga jak to teraz wygląda jak przykładowo padnie mi licznik i policja mnie akurat skontroluje?

Jak Ci padnie w starym aucie z analogowym licznikiem to mogą tego nawet nie zauważyć bo najpewniej się zatrzyma a interwencja jest gdy pokazuje mniej niż mają w bazie. Natomiast jak padnie Ci elektroniczny to nie wiem, może zabiorą dowód rejestracyjny za niesprawne auto.

Gdy licznik wskazuje za mało to drogówka wzywa kryminalnych i zaczyna się dochodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, radekk napisał:

Swoją droga jak to teraz wygląda jak przykładowo padnie mi licznik i policja mnie akurat skontroluje?

zacytuję:

 

Od 1 stycznia br. wymiana licznika winna być odpowiednio udokumentowana. Drogomierz można wymienić, ale tylko w pewnych, z góry określonych sytuacjach. Jest to możliwe tylko z powodu jego uszkodzenia lub w przypadku konieczności wymiany elementu z nim związanego. Ważne, aby właściciel pojazdu z wymienionym licznikiem stawił się w ciągu 14 dni na stacji kontroli pojazdów w celu dokonania odczytu drogomierza. Diagnosta wprowadza dane do bazy CEP i wydaje zaświadczenie.

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym od 1 stycznia 2020 roku, obowiązują nowe zasady kontroli drogowych. Obecnie policjanci mają obowiązek sprawdzać i spisywać stan licznika, a odczytane wskazania drogomierza przesłać do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Kierujący pojazdami muszą pamiętać, że od 25 maja ur. zgodnie z zapisem art. 306 a kodeksu karnego, za zmianę wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, chojny napisał:

 

Do 5 lat spokoju na The Forum.  

tylko co jedziesz pada ci licznik i po kilku km zatrzymuje cię policja i co zwijają cię bo zepsuł się licznik.

 

29 minut temu, Michał W. napisał:

Jak Ci padnie w starym aucie z analogowym licznikiem to mogą tego nawet nie zauważyć bo najpewniej się zatrzyma a interwencja jest gdy pokazuje mniej niż mają w bazie. Natomiast jak padnie Ci elektroniczny to nie wiem, może zabiorą dowód rejestracyjny za niesprawne auto.

Gdy licznik wskazuje za mało to drogówka wzywa kryminalnych i zaczyna się dochodzenie.

w analogowym to nie ma problemu. Ale mi kilka lat temu przetarła się wiązka w Foresterze i przestał działać prędkościomierz i wskaźnik przebiegu. Na nową wiązkę czekałem na pewno ponad tydzień, czyli na chwilę obecną czekając na część nie mógłbym jeździć? Nie mówiąc już o sytuacji jakby padł a po chwili masz kontrolę. Bo jak tak to wychodzi na to że jazda z padniętym licznikiem jest większą zbrodnią niż jakbym miał jechał z wadliwymi hamulcami, uszkodzonymi światłami cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...