Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Korton napisał:

No chyba nie wierzysz w te szarlatańskie czary, o namagnesowaniu paliwa, powietrza itd....

Wyobraź sobie,  że kiedyś miałem z magnetyzerami pewne doświadczenie.  Podczas testu spalin w serwisie autoryzowanym innej marki mechanik myślał,  że sonda się zepsuła,  bo taki był totalnie niski wynik pomiaru. Ale drugie urządzenie pokazało to samo. Wyjaśniłem mu, że mam magnetyzery paliwa i powietrza.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FanSub napisał:

Wyobraź sobie,  że kiedyś miałem z magnetyzery pewne doświadczenie.  Podczas testu spalin w serwisie autoryzowanym innej marki mechanik myślał,  że sonda się zepsuła,  bo taki był totalnie niski wynik pomiaru. Ale drugie urządzenie pokazało to samo. Wyjaśniłem mu, że mam magnetyzery paliwa i powietrza.

Ok

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam.... magnetyzery sa sprzedawane od co najmniej dwudziestu lat. Takie to tanie rozwiazanie, a tak skutecznie w redukcji spalania i emisji... czemu producenci nie stosuja ich seryjnie? To musi byc jakis spisek lobby anty-magnetyzerowego! :o

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kukson napisał:

Już miałem zamawiać ale jak nie ma pewności, że świniaru zejdzie w mieście poniżej dychy to odpuszczam :P

Ja po założeniu magnetyzera zrobiłem remap i róznica jest kolosalna! Z magnetyzerem jest ponad 500 NM, a po remapie mam wgraną aktualne mapę Nowej Zelandii 

  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Than_Junior napisał:

Ja sie tylko zastanawiam.... magnetyzery sa sprzedawane od co najmniej dwudziestu lat. Takie to tanie rozwiazanie, a tak skutecznie w redukcji spalania i emisji... czemu producenci nie stosuja ich seryjnie? To musi byc jakis spisek lobby anty-magnetyzerowego! :o

Porażajacy wniosek i odkrycie - a dlaczego...,  a dlaczego producenci nie rozwinęli np. konstrukcji Polaka, Lucjana Łagiewki,  który wynalazł zderzak pochłaniający energię (vide YouTube),  a o którym swojego czasu było głośno!  Wtedy te liczne poduszki (albo ich większość)  byłyby zbędne. Jak tak dalej pójdzie,  to jeszcze trochę i będą obowiązkowe poduszki na genitalia... Albo wprowadza się wtrysk bezpośredni,  który zmniejsza zużycie paliwa, potęgujac przy tym problemy związane z emisją cząstek stałych,  a to z kolei powoduje, że trzeba wstawić GDF,  który obniża osiągi i w konsekwencji powoduje zapewnie wzrost zużycia paliwa. Nie wspominając już o tym, że ten filtr też trzeba wyprodukować i zutylizowac potem,  co powoduje również wzrost emisji świństwa w powietrzu. A za to i Ty i my wszyscy sobie zapłacimy.  Z odkrywczych wniosków i "buźki" tym razem zrezygnuję... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FanSub napisał:

Porażajacy wniosek i odkrycie - a dlaczego...,  a dlaczego producenci nie rozwinęli np. konstrukcji Polaka, Lucjana Łagiewki,  który wynalazł zderzak pochłaniający energię (vide YouTube),  a o którym swojego czasu było głośno!  Wtedy te liczne poduszki (albo ich większość)  byłyby zbędne. Jak tak dalej pójdzie,  to jeszcze trochę i będą obowiązkowe poduszki na genitalia... Albo wprowadza się wtrysk bezpośredni,  który zmniejsza zużycie paliwa, potęgujac przy tym problemy związane z emisją cząstek stałych,  a to z kolei powoduje, że trzeba wstawić GDF,  który obniża osiągi i w konsekwencji powoduje zapewnie wzrost zużycia paliwa. Nie wspominając już o tym, że ten filtr też trzeba wyprodukować i zutylizowac potem,  co powoduje również wzrost emisji świństwa w powietrzu. A za to i Ty i my wszyscy sobie zapłacimy.  Z odkrywczych wniosków i "buźki" tym razem zrezygnuję... 

Naprawdę sądzisz, że w obecnym wyścigu na to kto ma mniejsze spalanie, żaden z inżynierów nie wpadl na pomysł dołożenia magnesów za kilka euro? W motosporcie również, np f1 jakby dało to chodź 1% lepsze osiągi i ciut mniejsze spalanie to już by jeździli namagnesowanu wszyscy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tremba napisał:

Eee, to na pewno krasnoludki szczaja Ci do baku

Obstawiam Shell V-Power Racing, która pod działaniem magnetyzera się rozszerza.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Korton napisał:

Naprawdę sądzisz, że w obecnym wyścigu na to kto ma mniejsze spalanie, żaden z inżynierów nie wpadl na pomysł dołożenia magnesów za kilka euro? W motosporcie również, np f1 jakby dało to chodź 1% lepsze osiągi i ciut mniejsze spalanie to już by jeździli namagnesowanu wszyscy :)

W mojej, przydługiej wypowiedzi, chodziło mi już o coś innego - abstrahując już od magnetyzerów, wcale producentom nie chodzi o to, aby wprowadzać proste i tanie rozwiązania, które zapewne istnieją, ale z uwagi na maksymalizacje zysków nigdy nie mają szans na masową produkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie namiary na ten magnetyzer bo ostanio moja Impreza na 99,2 kilometrów spaliła 18,5 litra PB 98 Verva. 

 

Myślicie, że jak mocno ścisnę rurę która doprowadza powietrze do silnika magnetyzerem to Subaru spali po wyżej 20 litrów na 100 kilometrów ? A może spali 14 litrów :biglol:. Bo innego rozwiązania nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...