Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, turdziGT napisał:

Nie prawda przykładów jest sporo jak 918 Spider , La Ferrari , McLaren F1 ,F40 można  mnożyć.

Mysle ze trzeba doprecyzowac - czym jest stylistyczny koszmar... bo kto o tym decyduje... samochody wygladaja tak czy inaczej, a super i hyper cars wygladaja tak jak sa zmuszone wygladac ze wzgledu na uwarunkowania aerodynamiczne... Valkyrie dla mnie wyglada nie gorzej niz La Ferrari... nie jako auto po bulki ale jako auto na tor.  Z reszta jak wygladaja obecne bolidy F1?  Symulacje komputerowe w duzej mierze sa teraz odpowiedzialne za wyglad tych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Korton napisał:

No nie wiem, np mclaren P1, jak dla mnie majstersztyk stylistyczny

Znalezione obrazy dla zapytania mclaren p1

To prawda ale na przykład Senna pokazuje jak cienka jest linia miedzy samochodem ładnym a koszmarem bazując na niby podobnej lini.P1 jest spoko Senna koszmar.

8 godzin temu, Eryk napisał:

Mysle ze trzeba doprecyzowac - czym jest stylistyczny koszmar... bo kto o tym decyduje... samochody wygladaja tak czy inaczej, a super i hyper cars wygladaja tak jak sa zmuszone wygladac ze wzgledu na uwarunkowania aerodynamiczne... Valkyrie dla mnie wyglada nie gorzej niz La Ferrari... nie jako auto po bulki ale jako auto na tor.  Z reszta jak wygladaja obecne bolidy F1?  Symulacje komputerowe w duzej mierze sa teraz odpowiedzialne za wyglad tych aut.

O tym czy cos jest ładne czy nie zazwyczaj decydują proporcje.Oczywiszcie dochodzą kwestie smaku i preferencje ale mozna pewne linie czy design wstępnie ocenić pod tym katem.

Ja rozumie ze w takich samochodach dochodzą kwestie aerodynamiki ale czasami mozna tez poświecić 0.1 sek gdzies tam po to zeby cos lepiej wyglądało.

AMG project One to przeciez prawie auto F1 a jednak moze wygladac a nie straszyć.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, turdziGT napisał:

To prawda ale na przykład Senna pokazuje jak cienka jest linia miedzy samochodem ładnym a koszmarem bazując na niby podobnej lini.P1 jest spoko Senna koszmar.

O tym czy cos jest ładne czy nie zazwyczaj decydują proporcje.Oczywiszcie dochodzą kwestie smaku i preferencje ale mozna pewne linie czy design wstępnie ocenić pod tym katem.

Ja rozumie ze w takich samochodach dochodzą kwestie aerodynamiki ale czasami mozna tez poświecić 0.1 sek gdzies tam po to zeby cos lepiej wyglądało.

AMG project One to przeciez prawie auto F1 a jednak moze wygladac a nie straszyć.

Jako ze jestesmy na forum Subaru, smiem stwierdzic ze do kazdego koszmaru stylistycznego mozna sie przyzwyczaic.  Malo tego - przyzwyczajamy sie.  Jesli chodzi o proporcje to one tez sie zmieniaja - na przyklad dawniej miesiste opony stosowane w sportowych samochodach wygladaja malo proporcjonalnie obecnie - w dobie opon "namalowanych" na felgach.  Ale fakt, kazda potwora ma swojego amatora... no i chyba tak jest ze czasami to co dziwne i w miare originalne przyciaga jednych a odpycha drugich... tak to juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja jestem w kazdym razie starej szkoły.Dla mnie supercar ma nie tylko jezdzic ale i tez wygladac , ale zapewne tak jest ze to co oryginalne jednych przyciąga innych odpycha.Ja niestety nie będę fanem ani Maclarena Speedtail ani Valkyrie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adasko75 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=I-xeBRmaYDg

a najmocniejszy Forester w Subaru ma 150KM i 10 sek do 100...żenuaaa:angry:

 

Wole Forkiem 150km niż Skodą RS... szczególnie patrząc na ich sweterki ;)

 

 

Bez tytułu.jpg

 

 

A poważnie to osiągi jak w Subaru 15 lat temu a nowy kolor jak w Subaru... 20 lat temu. 

 

Skoda zrobiła dobrą robotę i to bez żartów, tak zwyczajnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten wydeszek/zaślepka niezła lipa za to siano.image.thumb.png.ef8020cf3289eb66b805a03b0cae8775.png 

 

 

Ja mam astygmatyzm akurat, ale czy widzi ktoś tu jakąś różnice nie patrząc na tą czarną listę przekrzywioną w doł, a nie prostą jak w zwyklej wersji, i znaczka?

image.thumb.png.e6f5c20931584c896de0de98d2182a87.png

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Znaczek, kreski na środkowej części grila, listwa, skrzydełka przy wlocie powietrza :rolleyes:

 

B88C527A-177C-4781-810D-A1DE97643249.jpeg

znaczek pominąłem celowo bo to jedyne co się na szybko rzuca w oczy ;) kreski też zauważyłem ale, tych skrzydełek nie zauważyłem rzeczywiście! Zwracam honor, jednak warto dopłacić do tego RSa :D Zwłaszcza, że nawet fotele ma takie same tylko z czerwonym przeszyciem i wyszytym znaczkiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, WRC fan napisał:

 

Legacy Diesel :biglol:

1104413601_wydechdiesel.jpg.5208c03f8f3164591c531ba17cec3eb3.jpg

Dalej  nie rozumie po co i co ma na celu takie kombinowanie.

 

Zdrugiej strony bardzo sie ciesz ze mam jeszcze takie prawdziwe lufy :dance:

 

 

 

Normalnie nic tylko cos z nimi zrobic :biglol:

 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, turdziGT napisał:

Normalnie nic tylko cos z nimi zrobic :biglol:

@turdziGT jakas atrapka by musiała wjechać, zeby sie swojsko czuć :D 

wracając do tego RSa, obejrzałem do konca to i jestem w szoku. Koles kupil skode za cwierc bani, obowiada o tym jak by to conajmniej RR był, ludzie na stacji widzą, ze znacznie się różni od zwykłego kodiaka, no jestem blady. Ciekawe co by mowil i jak przezywal jak by sti my2018 kupił np. 

Edytowane przez filipk93
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kukson napisał:

 Atrapović :D

 

atrapy wydechow bez rur, model nazwany "turbo" bez... sprezarki... koniec swiata :biglol:

a raczej koniec motoryzacji, jaka znalismy wczesniej...

 

http://www.thedrive.com/tech/25664/why-the-top-of-the-line-porsche-taycan-ev-will-be-called-turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, subarutux napisał:

Może chodzi o to, żeby cząstki stałe waliły w asfalt i nie tworzyły dymu z rury?:pstryk:

 

chyba w Audi B4 TDI po raz pierwszy pojawily sie zagiete w dol powdojne rury wydechowe... i tak jak piszesz, czastki walily w asfalt, ale chmury dymu od tego nie byly mniejsze ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...