Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, cuban napisał:


a co to za gaśnica bo ze zdjęcia nie widać a na stronie są płynowe i proszkowe?

Płynowa.

Proszek jest fajny ale nie nadaje się do każdego rodzaju pożaru. Dodatkowo jest uciążliwy w uprzątnięciu.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Płynowa.

Proszek jest fajny ale nie nadaje się do każdego rodzaju pożaru. Dodatkowo jest uciążliwy w uprzątnięciu.

Pomieszczenie po pożarze (nawet zgaszonym w zarodku) ogólnie jest uciążliwe w uprzątnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Szürkebarát napisał:

Pomieszczenie po pożarze (nawet zgaszonym w zarodku) ogólnie jest uciążliwe w uprzątnięciu.

Tak wiem. Ale proszek jest w szczególności. W jednym z aut w remizie odebzpieczyła nam się gaśnica. Mimo wielokrotnego sprzątania odkurzania itd proszek dalej potrafi się pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, niebieskiultras napisał:

Tak wiem. Ale proszek jest w szczególności. W jednym z aut w remizie odebzpieczyła nam się gaśnica. Mimo wielokrotnego sprzątania odkurzania itd proszek dalej potrafi się pokazać.

Widziałem miejski autobus, w którym ktoś uruchomił (przypadkowo?) gaśnicę. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.04.2022 o 11:24, leto napisał:

Powoli idzie budowa.

dom_01.jpg

Ale pamiętasz że miejsca, z których wychodzą rdzenie trzeba pomalować szlamem mineralnym, tak na poziomie izolacji (fundamentu/ławy)?

Co by wilgoć po nich nie ciągnęła na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, STIFF napisał:

A czy już wszyscy zgłosili źródło ciepła do GUNB??? Koniec czerwca się zbliża a potem do 5000pln katy

https://biokurier.pl/dom-i-ogrod/jak-zglosic-piec-do-centralnej-ewidencji-emisyjnosci-budynkow/

Zgłosiłem, system przyjął choć to co tam napisałem jest niewiarygodne aczkolwiek prawdziwe. Kilka milionów nie zgłosiło ale co z tego skoro wcześniej covid był ważniejszy a teraz wojna na Ukrainie.

 

Moja wiekowa matka nie spisała się w spisie powszechnym bo czekała aż rachmistrz zadzwoni do niej jak było ogłoszone. Nie doczekała się. Teraz czeka na karę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie stresujcie człowieka :) wszystkiego i tak samemu nie dopilnujesz, choćbyś był alfą i romeą budowlanki. Na wszystko jest tez kilka sposobów realizacji. 

Niemniej zgadzam się, że podejscie 

21 godzin temu, leto napisał:

Murarz i kierownik chyba się znają, ja nic nie wiem.

 

To droga do wielu problemów. Pierwszy ma interes iść na skróty tak jak to możliwe... a drugi to czasem tylko papiery wypełnia. Trzeba być samemu dociekliwym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:


 

Tak, podstawa to zaufanie… do budowlańców :mrgreen:

 

 

9ABC687F-6966-4203-821A-707B529DAA12.jpeg

Cudo! :)

 

P.S. Ja dzisiaj trochę pomachałem szpadlem i mikrorurka pod światłowód już na swoim miejscu, a jutro w domu będę ciągnął druta :)

20220429_193828.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...