Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, piwozniak napisał:

Czyli psu na bude..? :)

 

Nie całkiem bo już nie kapie z perlatora wylewki przy zakręconych zaworach ale można to co zrobiłem skomentować starym "kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty". Jednak zanim wywalę (kiedyś) tą starą baterię na złom to jeszcze raz wykręcę zawór wody zimnej (na ciepłej już skorodowane wypłynęło z wodą) i sfotografuję pewien szczegół konstrukcyjny, rozczulający szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szürkebarát napisał:

do wymiany jest bateria bo ma tak wyrobione gniazdo wylewki, że nie da się tego porządnie uszczelnić

Jeżeli chodzi o gniazdo uszczelki zaworu, to chyba istnieją (albo istniały - to na pewno, bo miałem kiedyś taki w ręku) frezy do przefrezowania gniazda "na gładko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Juan Rapru napisał:

Jeżeli chodzi o gniazdo uszczelki zaworu, to chyba istnieją (albo istniały - to na pewno, bo miałem kiedyś taki w ręku) frezy do przefrezowania gniazda "na gładko".

Gniazda uszczelek zaworów są w porządku. Wżer jest na gnieździe wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze powroce na sek do smieci... 

 

Otoz chce sobie wpisac w kalendarz na kompie kiedy i co i..... no dupa nie ma zasady, bo niby w ostatni poniedzialek miesiaca ale np w marcu juz nie.

 

I teraz popatrzmy na ten miesiac:

 

Chronologicznie:

07 - zmieszane,

10 - bio,

20 - zmieszane

21 - segregowane

24 - bio

 

:censored: :facepalm: :puchar:

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piwozniak napisał:

To ja jeszcze powroce na sek do smieci... 

 

Otoz chce sobie wpisac w kalendarz na kompie kiedy i co i..... no dupa nie ma zasady, bo niby w ostatni poniedzialek miesiaca ale np w marcu juz nie.

 

I teraz popatrzmy na ten miesiac:

 

Chronologicznie:

07 - zmieszane,

10 - bio,

20 - zmieszane

21 - segregowane

24 - bio

 

:censored: :facepalm: :puchar:

 

Wywiesiłem kartkę A4 z harmonogramem w miejscu gdzie mam worki na selektywne. Chodzę tam codziennie a do tego sąsiedzi wystawiają, więc albo widzę dzień wcześniej tych nadgorliwych a jak zapomnę to rano widzę jak jadę do pracy i się cofnę wystawić ale to już jestem wkurzony, że przegapiłem dwa pierwsze filary informacyjne ;) 

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja, nie jak u mnie na zadoopiu.

 

W 2021 firma zapominała zabierać odpady. W gminie zrobiłem awanturę bo wigilia była drugim z rzędu niezrealizowanym wywozem, więc na święta posesję miałem przystrojoną z zewnątrz 4-ma worami.

W tym roku nowa firma, inne zasady selekcjonowania, limity na wywóz segregowanych:facepalm:, nie ma zachęt do kompostowania. 

No i gaz podrożał, śmierdzi palonym plastikiem i płytami wiórowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 15:46, STIFF napisał:

A do tego z okna w łazience widzę że sąsiedzi wystawili i to jest lepsza aplikacja

 

51 minut temu, radekk napisał:

Dla mnie tez sąsiedzi najlepszym przypomnieniem, nie dość że termin to jeszcze co będą wywozić wiem bez sprawdzania

 

A dużo chrustu nazbierali  ?

To byśmy wiedzieli czy zima będzie ostra.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj spotkałem się z informacjami, że PSG ma wstrzymane wydawane warunków podłączenia do sieci na najbliższe.. 2 lata.

Słyszał ktoś o tym i może potwierdzić?

Skrzynkę mi zamontowali ostatnio, umowę podpisałem i czekam na montaż gazomierza. Pytanie czy czasem nie chcą przykręcić popytu lub wiedzą, że będzie problem z surowcem? w brak kasy na inwestycje aż tak bardzo nie chce mi się wierzyć i rozbudowę sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudy_b napisał:

A ja sobie ustawiłem w alarmie timery. W czwartek wieczorem i piątek rano paszczowo przypomina żeby śmieci wystawić:coffee:

Ja wystawiam na czas. Tym łosiom nie chce się zbierać po rozproszonej zabudowie, bo zima i ślisko... Jak jest zima to może być ślisko, nawet zimno może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, markos007 napisał:

wczoraj spotkałem się z informacjami, że PSG ma wstrzymane wydawane warunków podłączenia do sieci na najbliższe.. 2 lata.

Słyszał ktoś o tym i może potwierdzić?

Skrzynkę mi zamontowali ostatnio, umowę podpisałem i czekam na montaż gazomierza. Pytanie czy czasem nie chcą przykręcić popytu lub wiedzą, że będzie problem z surowcem? w brak kasy na inwestycje aż tak bardzo nie chce mi się wierzyć i rozbudowę sieci


Cena sprzedaży dla odbiorców prywatnych jest niższa niż cena zakupu surowca, stąd sugestia żeby warunków nie wydawać. Rozbudowa sieci też na razie będzie leżeć.
#czystepowietrze będzie jeszcze gęstsze tym samym, bardziej treściwe :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, markos007 napisał:

wczoraj spotkałem się z informacjami, że PSG ma wstrzymane wydawane warunków podłączenia do sieci na najbliższe.. 2 lata.

Słyszał ktoś o tym i może potwierdzić?

Przecież prawnie jest usankcjonowane, że muszą wykonać.

Jakie były argumenty, że "nie" ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rombu napisał:

Przecież prawnie jest usankcjonowane, że muszą wykonać.

Jakie były argumenty, że "nie" ?

 

 

 

W mediach głównego nurtu wspominają o tym fakcie:

https://www.money.pl/gospodarka/nowe-domy-na-razie-nie-przylacza-sie-do-gazu-psg-wyczerpal-sie-budzet-6725615078427616a.html

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudy_b napisał:

Powiedzcie, co realnie grozi za postawienie drewnianej budy na narzędzia bez zgłoszenia (a jest wymagane)? Ktoś kiedyś do kogoś się o to przyczepił? Dla kolegi pytam.

Jak pamiętam można stawiać "drewnianą budę na narzędzia" do 25 m2, niezwiązaną z gruntem i w określonych w przepisach odległościach od granic działki i od domu, który stoi na tej działce.

 

Co realnie grozi? Po pierwsze zależy to od tego jacy są sąsiedzi kolegi i jak on z nimi żyje.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, filester napisał:

 

Czyli na dwa lata mamy stop, nooo chyba ze zostana opracowane rozwiazania....takie s... w banie. Czy PSG nie widzi ile maja przylaczy do wykonania na bierzaco ? Nie prognozuja? Nie widza trendow? Czy moze nagle pobudka a tu reka tkwi w nocniku po lokiec?

 

W tej sytuacji mysle ze bym sie na nich nie ogladal i zainstalowal pompe ciepla. Gaz tanszy nie bedzie a zapewne bedzie duzo (jak duzo?) drozszy, szczegolnie majac przed oczyma co tam sie dzieje przy Ukrainskiej granicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGNiG zarobiło w 2020 roku 7,3 mld pln - nie wiem w tym nie jest też 1,6mld$ od Gazpromu po wyroku arbitrażu. Poprzednie lata nie były az tak dobre bo w 2019 "tylko" 1,3mld pln netto. Za 3 kwartały zeszłego roku prawie 700milionów na plus.

I oni mówią, że nie ma kasy na inwestycje? Gdzie ślepy widzi jak sie rynek rozwija, jak się wszystko buduje? W takich warunkach szykujesz się do zwiększonych inwestycji i w rezultacie większych dochodów a nie zwijasz interes. Gdzie jest ta kasa? Już w budżecie czy wytransferowana gdzie indziej?

I jeszcze jedno - Orlen dostał z Nowogrodzkiej zielone światło do przejęcia PGNiG. Po co? wszyscy twierdzą, że to zły pomysł. Ale jak PGNiG będzie szorować po dnie to wpadnie Obajtek na białym koniu.

 

Jeszcze taki stary dowcip - jakby ta ekipa wzięła się za handel piaskiem na saharze to po roku trzeba by go sprowadzać z Gobi.

Edytowane przez STIFF
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piwozniak napisał:

Ale nawet abstra.... ee no pomijajac te "argumenty" to czy PSG nie moze informowac powiedzmy 6mcy wczesniej ze od 2022 mam drobna przerwe techniczna? To jest jakas paranoja (kolejna).

"Pan Kiler to sobie może, co chce!". W socjalizmie nie ma sposobu na monopolistę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...