Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Kamień, grys, tłuczeń na drogę dojazdową. 

 

Potrzebuję tego dość sporo i nie chce wtopić z jakością kamienia. Ma ktoś może doświadczenie?

 

Podbudowa już zrobiona z drenażem, różnymi frakcjami podbudowy betonowej, geowłóknina autostradowa, kruszywo, w sensie kliniec już jest, teraz szukam sensownej wierzchniej warstwy. 

 

Mają być ładne kamyczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Mają być ładne kamyczki. 

 

o ile dobrze pamiętam wierzchnia warstwa to tłuczeń o frakcji 18 - 35mm. Będzie przepuszczał wodę ale z czasem błoto go "zaklinuje".  Z granitu możesz dobrać sobie kolor: żółty lub szary :)

 

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielimy się radami i doświadczeniem więc info dotyczące bram garażowych. 

 

Mam do czynienie z oficjalnym dilerem, przyjechał nawet serwis bezpośrednio z Hormanna. 

 

Omijajcie bramy Hormanna szerokim łukiem.  Wygląda "ok." ale w razie problemów obsługa, serwis i podejście do klienta skandaliczne! 

 

Ktoś już tu kiedyś wspominał że lepiej brać Wiśniowskiego, gdyż w razie problemów nie zostawiają klienta na lodzie.

 

I to jest w takich sytuacjach najważniejsze.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaRek napisał:

A ja mam wręcz odwrotne doświadczenia z Hormannem - naprawa gwarancyjna wykonana ekspresowo, bez najmniejszego problemu i z "pocałowaniem ręki". Niestety jak wszędzie wszystko zależy od konkretnych osób/serwisu/dilera

 

Może to problem dilera, który spartolił sprawę ale Hormann, który w osobie serwisanta był na miejscu, w żaden sposób nie pomógł problemu klienta rozwiązać, więc tym tropem idąc nie polecam, nie polecam, nie polecam. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaRek napisał:

Niestety jak wszędzie wszystko zależy od konkretnych osób/serwisu/dilera

 

Dokładnie, dlatego jest sens oceniać produkt, a nie usługę, bo z tym to już zależy, kto się trafi w danym miejscu i czasie. Tak samo jak choćby z autami 

 

Co do bram Hormanna - działa u mnie już 15 lat bez awarii, więc nie ma co narzekać. A obsługuje serwisant niezależny ;)

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

 

Dokładnie, dlatego jest sens oceniać produkt, a nie usługę, bo z tym to już zależy, kto się trafi w danym miejscu i czasie. Tak samo jak choćby z autami 

 

Oceniam produkt jako słaby, gdyż nie działa jak powinien i go musiałem reklamować. 

 

Jeszcze słabiej oceniam dilera/serwis.

 

Reklamacja zgłoszona dwa miesiące temu, problem nierozwiązany. 

 

Ogólnie więc, na podstawie własnego doświadczenia, tak z produktem jak i dilerem/serwisem  odradzam bramy Hormann. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

Dzielimy się radami i doświadczeniem więc info dotyczące bram garażowych. 

 

Mam do czynienie z oficjalnym dilerem, przyjechał nawet serwis bezpośrednio z Hormanna. 

 

Omijajcie bramy Hormanna szerokim łukiem.  Wygląda "ok." ale w razie problemów obsługa, serwis i podejście do klienta skandaliczne! 

 

Ktoś już tu kiedyś wspominał że lepiej brać Wiśniowskiego, gdyż w razie problemów nie zostawiają klienta na lodzie.

 

I to jest w takich sytuacjach najważniejsze.  

 

 

Mi się spalił podnośnik od bramy wiśniowskiego. Tuż po gwarancji, przypadkowo. Nienaprawialna chińszczyzna. Na razie nie mam żadnego, garaż robi za składzik, więc otwierany sporadycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam chyba już z 15 lat bramę Hormanna i jest ok.

Sam zamontowałem i  wyregulowałem.

Z awarii to wymienione sprężyna bo jedna pękła.

Jedynie co jest do zarzucenia to ceny części ale można kupić nie oryginalne.

A co się w ogóle stało z tą bramą ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam bramę Hormanna, która zaraz po montażu była reklamowana - jeden panel miał błąd lakierowania, widoczny tylko pod kątem.

Dodatkowo zgłosiłem lekko odkształconą uszczelkę.

Obie sprawy załatwione bez problemu. I chyba rzeczywiście, najważniejsze to diler i jego relacja z Hormannem.

U mnie wizyty przedstawiciela Hormanna nie było (załatwione poprzez przesłanie zdjęć do Handlowca, który bramę sprzedał).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma (prawie) złych produktów. Częściej zdarzają się wady, ale wina w znakomitej większości przypadków leży po stronie dystrybutora, który robi krecią robotę producentowi. U mnie padło na Wiśniowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 12:15, markos007 napisał:

przeglądam na spokojnie projekty domów na wąską działkę do 20 m szerokości, może ktoś budowa/buduje i może się pochwalić jakimś ciekawym projektem? :)

 

 

Być może niedługo kupię dom na wąskiej działce. Dom 11m szerokości, 27m długości. Ponad 200m2 powierzchni użytkowej. Moim zdaniem bardzo fajny projekt, choć skomplikowany i pewnie dość drogi w budowie. Jesli jesteś zainteresowany, pisz na PW. Mam rzuty kondygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2018 o 18:49, rombu napisał:

A co się w ogóle stało z tą bramą ?

 

Górny panel się odkształcił i mam szpary w narożnikach. Jak jest ciepło to się wybrzusza środkiem na zewnątrz a teraz jak jest zimniej to wraca do wcześniejszego kształtu, podobno jest szansa, że zimą wygnie się w drugą stronę... 

 

Brama biała, segmentowa, o szerokości 5m.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, radekk napisał:

bo to brama z pomiarem temperatury, budzisz się rano i zanim otworzysz wiesz jak jest na dworze:P

 

Tja... brama adaptacyjna. Na zimę się uszczelnia, latem wietrzy garaż.  :P

 

 

W dniu 29.10.2018 o 12:43, chojny napisał:

Potrzebuję tego dość sporo i nie chce wtopić z jakością kamienia. Ma ktoś może doświadczenie?

 

Krótkie info co do mojego zapytania bo temat ostatnio urabiałem i zdaje się, że ma się ku rozwiązaniu. 

 

Gdyby koś potrzebował większych ilości, to warto rozważyć bezpośredni transport z kopalni, wożą na wanny po 25ton. Można zamówić konwój ;) 

 

Opcja bardzo sensowna tak cenowo jak i czasowo. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:

Górny panel się odkształcił i mam szpary w narożnikach. Jak jest ciepło to się wybrzusza środkiem na zewnątrz a teraz jak jest zimniej to wraca do wcześniejszego kształtu, podobno jest szansa, że zimą wygnie się w drugą stronę... 

 

Raczej błąd montażu.

Przecież panele są luźno montowane, ruchome.

Dodatkowo ostatni panel się naciąga, możne tu jest wskazówka ?

image.png.a2d98f593f472c8d9a0b76043cb59cc2.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:

 

Tja... brama adaptacyjna. Na zimę się uszczelnia, latem wietrzy garaż.  :P

 

 

 

Krótkie info co do mojego zapytania bo temat ostatnio urabiałem i zdaje się, że ma się ku rozwiązaniu. 

 

Gdyby koś potrzebował większych ilości, to warto rozważyć bezpośredni transport z kopalni, wożą na wanny po 25ton. Można zamówić konwój ;) 

 

Opcja bardzo sensowna tak cenowo jak i czasowo. 

 

 

 

sensownie cenowo to jest dopiero przy transporcie kolejowym. poszukaj kogoś w Poznaniu kto tym handluje, na pewno nie przywozi tego samochodami. samochód tylko gdy zależy Ci na czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...