Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy na etapie gdzie nie będzie problemu z instalacją, możliwość wyboru "kratki" i zastąpienie jej na czas letni "dekielkiem" to plusy, zastanawia mnie tylko wydajność tego rozwiązania i czekam na wyliczenia z firmy instalacyjnej. 

 

Niestety nie możemy złożyć w całość materiału na podłogę, wybranego sposobu jej montażu z podłogówką... nie i już, w naszym przypadku nikt się tego nie podejmuje dając gwarancję prawidłowego funkcjonowania, żywotności i sprawności, więc musimy poszukać innego rozwiązania na ogrzewanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chojny napisał:

Niestety nie możemy złożyć w całość materiału na podłogę, wybranego sposobu jej montażu z podłogówką... nie i już, w naszym przypadku nikt się tego nie podejmuje dając gwarancję

Rozumiem, że ta firma miała już doświadczenia z takimi instalacjami. :)

 

Pamiętam, jak kilka lat temu budując dom, naczytałem się wiele złego na temat podłogówki. Przypuszczam, że pisały to głównie osoby, które miały niewielkie doświadczenie praktyczne lub nie miały go wcale.Miało sie tak kurzyć w domu, miały pojawić się problemy u osób mających kłopoty z krążeniem  Dzisiaj, z perspektywy użytkownika stwierdzam, że były to bzdury! Niestety na jednej z kondygnacji nie założyłem ogrzewania podłogowego i bardzo tego żałuję. Jeżeli będę budował następny dom, będzie ogrzewanie podłogowe w każdym miejscu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Głębokość szafki jest nieco za mała... ale można jej nie dosuwać do ściany. Brakuje wymiaru od szuflady do szczytu. 

wymiar od góry szuflady do szczytu 60 cm (takie info ze sklepu stacjonarnego), także przestrzeń na standardowy piekarnik o wysokości 59,5 cm powinna być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, jak wygląda sprawa drobnoustrojów. Nie sprawdzałem. Nie potrafię.
Ale wklejam poniżej fotki grzejnika zrobione przed chwilą , nie czyszczonego od około połowy stycznia. Czyli prawie 3 miesiące. Wtedy wyrzucałem choinkę i nasypało się do nich trochę igliwia.
A jak czyścić? Dobry odkurzacz i cała filozofia. Tak wyglądają po 5 latach eksploatacji. Tragedii chyba nie ma?

Oczywiście zgadzam się, że ich instalację trzeba zaplanować odpowiednio wcześnie. Wspomniana przez Ciebie głębokość.
620c68c976790c5823ddc0e0fd6c1a20.jpg

c53c019173be09cc62070bf717bebc66.jpg


Mam podobne (tylko z dodatkowym wentylatorem) i też czyszczę to raz na ruski rok. Zajmuje z 2 min odkurzaczem.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do zaznajomionych z pompami ciepła - jaki bieg pompy obiegowej górnego źródła ustawiać na zimę i lato.

Próbuję się bawić co sezon ale w zasadzie nastawione jest cały cas na bieg II (czyli środkowy) i "jakoś" działa.

Ewentualnie jakieś linki do poczytania, bo w google znajduję jakieś bardzo zdawkowe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 11:05, chojny napisał:

Czy macie może doświadczenie z ubezpieczeniem budowy?

 

 

Hmm pewnie jakieś "baty" dostanę ale ... ja mam takie doświadczenie iż właśnie ubezpieczenia takie oferuję i odrobinę się znam.

Nie piszę tego by się reklamować bo na forum jestem jakiś czas i tego nie robiłem.

Z przyjemnością coś podpowiem.

Takie polisy już się robi "na odległość" więc temat jest ogólnopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej porady, we wtorek przychodzi ekipa wyceniać ocieplenie na drugim piętrze , chce to zrobić pianowo ,czyli natryskowo, robić dach od spodu ? czy tylko piane na stropie ? nie chce tego robić styropianem , wełną , bo obawiam sie o zimne miejsca , dach do stropi w miejscach stykowych to ok 50 cm , wiec mało i obawiam sie o dokładność , w przypadku pianki dojdzie wszedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/14/2017 o 06:48, chojny napisał:

Pompa ciepła nie jest alternatywą dla gazu ale jest jego droższym, mniej wydajnym i bardziej problematycznym substytutem gdy zwyczajnie gazu na działce brak. 

 

Jeżeli "pod bramą" jest gaz lepiej pójść w gaz. Mocno się po głowie drapaliśmy nad ogrzewaniem i zwyciężyła opcja gazu jako bardziej pewnego sposobu. 

Jezeli jest gaz przy dzialce i nie trzeba wywalac kasy na doprowadzenie i podlaczenie to dobry kociol kondensacyjny + 4 solary i duzy bufor (300-400 l) kaskadowo polaczony ze zbiornikiem CWU kotla i wszystko fajnie smiga.Mam tak u siebie,mimo ze na polnocy polski ze sloneczkem jest roznie.

Generalnie pompa ciepla jest b.dobra alternatywa dla gazu.Oczywiscie koszty sa duze, dobra pompa,pionowy gruntowy wymiennik ciepla i cala instalacja to sporo kasy, ale uklad jest bezobslugowy i podobnie trwaly jak kocil na gaz.

Pompy woda-powietrze wypadaja troche gorzej ale jezeli nie mozna zrobic odwiertow to tez jest jakas alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, olo11 napisał:

Generalnie pompa ciepla jest b.dobra alternatywa dla gazu.Oczywiscie koszty sa duze, dobra pompa,pionowy gruntowy wymiennik ciepla i cala instalacja to sporo kasy, ale uklad jest bezobslugowy i podobnie trwaly jak kocil na gaz.

 

Jest bardzo dobrą alternatywą dla gazu pod warunkiem że w okolicy nie ma przyłącza gazu. Całkowicie się z Chojnym zgadzam. Jeżeli w pobliżu jest gaz to nawet nie ma się nad czym zastanawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej porady, we wtorek przychodzi ekipa wyceniać ocieplenie na drugim piętrze , chce to zrobić pianowo ,czyli natryskowo, robić dach od spodu ? czy tylko piane na stropie ? nie chce tego robić styropianem , wełną , bo obawiam sie o zimne miejsca , dach do stropi w miejscach stykowych to ok 50 cm , wiec mało i obawiam sie o dokładność , w przypadku pianki dojdzie wszedzie 

Ja ma dach od spodu pianką i do tego strop wełną. Korzystam ze strychu i sama piana wygląda estetycznie. Co dzisiaj zainwestujesz w izolację, zwróci się w przyszłości z nawiązką. ;)
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karas napisał:

Jest bardzo dobrą alternatywą dla gazu pod warunkiem że w okolicy nie ma przyłącza gazu. Całkowicie się z Chojnym zgadzam. Jeżeli w pobliżu jest gaz to nawet nie ma się nad czym zastanawiac

No to ja jestem wariat, zresztą pewnie z tego powodu kupuję też Subaru :P Gaz mam w ulicy, jakieś 60 m od domu i się nie zdecydowałem i nie jestem młody, czyli nigdy się nie zwróci. Chciałem, to mam, a właściwie nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 21:19, carfit napisał:

no właśnie , ja już głupieje , czym wiecej czytam tym bardziej głupieje ;) bo wyżej ktoś wspominał że najlepsze miejsce to garaż ... 

panowie jestem po wybudowaniu domu mieszkam od roku(jest to już drugi dom jaki wybudowałem osobiście dosłownie, z oczywistych względów)

nie mam w domu tych wszystkich cudów o jakich piszecie mam natomiast dobry piec z podajnikiem ,ogrzewaniem CWU z pieca(zimą chodzę co trzy dni a latem raz na miesiąc)i wiem że to przeżytek,ale liczby są nieubłagane roczny koszt to 5ton x 450zł.....a w domu 23-25 stopni....wiem że dla niektórych pilnowanie tego jest problemem i to rozumiem,dla mnie to już luksus a po za tym zawsze w kotłowni jest apteczka:D......

podsumowując z domem jest jak z samochodem że im więcej bajerów tym więcej kosztów i kłopotów,a i tak najwięcej czasu spędzam w garażu

życzę miłego wszystkim budowania oraz czerpania radości z mieszkania w swoim domku

Edytowane przez irektob
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, OBK CVT napisał:

 

450 zlotych za tone? chyba za torf :biglol:

 

tapatalked

 

450 zł płaciłem ostatnio za miał 23

 

Roczne zużycie w okolicach 7 ton z tym ze pale cały rok gdyż dom nie ocieplony i z pieca na węgiel mam ciepłą wodę oraz ogrzewane pokoje. Na lato zamykam pion i grzeje tylko na bojler - raz na tydzień palenie. Większej wygody raczej nie ma w starym budownictwie oczywiście ekonomicznie uzasadnionej bo można wywalić mnóstwo kasy by mieć ogrzewanie gazowe i inne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, irektob napisał:

podsumowując z domem jest jak z samochodem że im więcej bajerów tym więcej kosztów i kłopotów,a i tak najwięcej czasu spędzam w garażu

coś w tym jest , bajery potrzebują prądu , gdzie za oszczędzisz na np. gazie , to zwiększy sie zużycie prądu , dlatego idę chyba w fotowolkanikę zamiast solarów, tymbardziej że można u nas dostać spore dofinansowanie , a nowy sącz wg. wszelkich map pogodowych ma bardzo dobry wskaźnik nasłonecznienia w roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, OBK CVT napisał:

 

mial 23 loco wroclaw 550 bez akcyzy ;)

 

tapatalked

Na Śląsku 450 PLN płaciłem z ZG Sobieski

 

W zeszłym roku kupowałem 23 z Piekar to cena 380 za tonę

47 minut temu, GeFo555 napisał:

Miał 23 kosztowal około 400-430 w zeszłym roku w tym około 500zl. Podwyżka spowodowana brakiem towaru ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

KW schodzi teraz z cen

był okres ze faktycznie kosztował miał 23 w okolicach 500 zl (1 kwartal 2017) gdzie  w zeszłym roku w tym samym czasie kosztował poniżej 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

dlatego idę chyba w fotowolkanikę zamiast solarów, tymbardziej że można u nas dostać spore dofinansowanie , a nowy sącz wg. wszelkich map pogodowych ma bardzo dobry wskaźnik nasłonecznienia w roku. 

Też chciałem dostać fotowoltaikę z "Unii", ale Komisja powiedziała, że zamiast napędzać mój dom, wolą zrobić 20 innych z mniejszym zapotrzebowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Guliwer napisał:

Też chciałem dostać fotowoltaikę z "Unii", ale Komisja powiedziała, że zamiast napędzać mój dom, wolą zrobić 20 innych z mniejszym zapotrzebowaniem.

w tym tygodniu mam dostać ofertę na fotowolkanikę o mocy 10,5KW  , z jakąś dopłatą unijną i bankiem BOŚ , zobaczymy . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lojszczyk napisał:

fotowoltaikę

W tej chwili, to koszt 3.500-4500zł za 1KW

Ciekawe ile Ci dofinansują

to coś drogo , to zupelnie wstepna oferta dla klienta z ulicy , aaa ok w przeliczeniu na 1KW to jednak normalna cena :) 

 

IMG_0717.JPG

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...