Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Adi napisał:

Ja staram się być miły...tak jak na co dzień do innych ;)

Najczęściej mówię, przepraszam, ale nie jestem osobą decyzyjną. Wtedy oni grzecznie dziękują i się rozlaczają. 

;)

A potem dzwonią do żony? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jkarp napisał:

Oczywiście nie wiem skąd ma numer, bo mam zastrzeżony, zgód marketingowych żadnych nie udzielam. I nie wiem skąd Euro call center go ma. Zgłosze do UODO bo to już 3 raz

Też miałem z nimi do czynienia i też na numer zastrzeżony. Na moje pytanie skąd mają numer kazali napisać maila na ich stronie IODO. Oczywiście odpowiedzieli, że dostali od jakiegoś partnera, ale nie mogą ujawnić. Plus taki, że można tam kazać usunąć numer z ich bazy. Na razie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi napisał:

Ja staram się być miły...tak jak na co dzień do innych 

O to to właśnie, bycie miłym, często wywołuje niezłą konsternację. ;)
np. dzwoni Pani z propozycją sprzedaży fotowoltaiki (ostatnio ten temat dominujący) i zanim zarzuciła mnie marketingowym słowotokiem, zdążyłem wyprzedzić i pytam jak ma na imię, skąd dzwoni i jaka pogoda u niej, - odpowiada, zdziwiona takim pytaniem, że słoneczna, - na co ja- że cieszy mnie że u niej tak ładnie i życzę jej miłego popołudnia i wykorzystania sprzyjającej aury na spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ardaturan napisał:

O to to właśnie, bycie miłym, często wywołuje niezłą konsternację. ;)
np. dzwoni Pani z propozycją sprzedaży fotowoltaiki (ostatnio ten temat dominujący) i zanim zarzuciła mnie marketingowym słowotokiem, zdążyłem wyprzedzić i pytam jak ma na imię, skąd dzwoni i jaka pogoda u niej, - odpowiada, zdziwiona takim pytaniem, że słoneczna, - na co ja- że cieszy mnie że u niej tak ładnie i życzę jej miłego popołudnia i wykorzystania sprzyjającej aury na spacer.

Ja kiedyś gawędziłem sobie tak z panią na infolinii Vodafone i dowiedziałem się między innymi, że jest w Egipcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, B-52 napisał:

Melduję, że jacyś złoczyńcy zhakowali mi kartę kredytową. Supersłabe uczucie.

Współczuję. Jak masz jakieś lewe transakcje to uruchamiaj procedurę chargeback. 

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada tak, że nie jestem cały czas z telefonem. Jakieś 15 po ósmej wczoraj wieczorem zerknąłem na niego, a tam około 30 smsów z banku. Mogę je podzielić na 3 grupy:

1. Największa, ponad 20, to próby uzyskania autoryzacji. Z całego świata, od wypożyczalni hulajnóg, przez sklepy odzieżowe, sklepy z grami komputerowymi, po Apple (na ok. 1300 euro). Co ciekawe, wszystkie próby użycia na przestrzeni 20:03-20:04.
2. Jeden SMS o blokadzie karty z 20:04
3. (Niestety) dwa smsy z 20:03, o zarejestrowanych transakcjach, z propozycją rozłożenia ich na raty….

O 20:17 zadzwoniłem do banku z pytaniem OCK, zastrzegłem kartę (dość dziwne, że pracownik banku nie potwierdził, że to już się stało) i złożyłem reklamację do dwóch feralnych transakcji.

Aż do teraz przychodzą smsy o próbie użycia tej karty.

Poczekam na zakończenie sprawy w banku i Wam opowiem. Natomiast niepokój jest. Nie mam nic do zasugerowania bo nie uważam, żebym zrobił coś dziwnego, bądź głupiego, a jednak się stało.
Chyba po prostu najlepiej/najbezpieczniej mieć jakąś przedplaconą kartę do zakupów w necie, albo z maluśkim limitem.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, B-52 napisał:

Melduję, że jacyś złoczyńcy zhakowali mi kartę kredytową. Supersłabe uczucie.

Wyciągałeś gotówkę? Skimmer? 

card skimmer kit ?

 

Płaciłeś przez net? Wg CNP? (Card Not Present) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmniejszone limity na transakcje internetowe do minimum. Kiedyś uratowało mi to tyłek, bo dostałem powiadomienia z banku o niemożności zrealizowania transakcji i zdążyłem zablokować kartę. 

Fajną opcją jest możliwość czasowego blokowania karty. Miał to najpierw revolut, a teraz chyba jest to powszechna usługa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek własny /może komuś pomoże ;) w podjęciu decyzji/

1 szczepienie - Astra Zeneca - mocno przechorowana

2 szczepienie - Astra Zeneca - w zasadzie żadnych skutków (trochę bolesny bark)

3 szczepienie - Pfizer - w zasadzie żadnych skutków (trochę bolesny bark)

 

Szczepienie Pfizerem było wczoraj, dziś rowerem 70 km po górkach. Więc wpływ zero.

  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, subleo napisał:

Przypadek własny /może komuś pomoże ;) w podjęciu decyzji/

1 szczepienie - Astra Zeneca - mocno przechorowana

2 szczepienie - Astra Zeneca - w zasadzie żadnych skutków (trochę bolesny bark)

3 szczepienie - Pfizer - w zasadzie żadnych skutków (trochę bolesny bark)

 

Szczepienie Pfizerem było wczoraj, dziś rowerem 70 km po górkach. Więc wpływ zero.

Niezłe combo, brakuje jeszcze Moderny i Sputnika do kompletu;)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-52 napisał:

Dziękuję za dobre słowo, oby tak było bo troszkę tam zeszło.
To jest typowa karta kredytowa.

Przykro mi, mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. 

 

Czy to ma znaczenie, jaka karta? Kredytowej od lat nie mam.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredytową mam od lat bo kiedyś mi ją wetknięto, teraz już właściwie nie wiem po co ją mam. Kiedyś, z ćwierć wieku temu była potrzebna bo działała wszędzie, nie tak jak karta PKO B.P.

 

Zabezpieczenia tej kredytowej działają, bo raz gdy mi ją wyjęto z kieszeni polara zostawionego na wieszaku :facepalm:  kosztowało mnie to tylko stówę a kupiono nią plazmę tv za 10000. Od tej pory trzymam walory tam gdzie każde dotknięcie ożywia mnie :biglol: . Karty debetowej PKO B.P. obecnej wtedy z tą drugą złodzieje nie ruszyli. Może zbyt biednie wyglądała? :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, B-52 napisał:


A może debetową nie można płacić w sieci? Nie znam się niestety.

 

Można. Jednakże bezpiecznej jest kredytową ze względu na odroczoną płatność, gdzie każda transakcja jest (w duuuuuużym uproszczeniu) niejako małym kredytem i jeśli nie można udowodnić, że dana osoba go zaciągnęła, to nie można oczekiwać spłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...