Skocz do zawartości

Rejestrator trasy - jaki?


iron

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Wsuwa się w uchwyt przyklejony do szyby (tu masz filmik). Montaż i demontaż jest bezproblemowy, a trzyma się solidnie. Trzeba tylko pamiętać, by zachować odstęp od dachu, bo przy demontażu kamerę wysuwa się do góry. Zakup najlepiej u sprawdzonych i polecanych sprzedawców. Ja kupowałem na ebay (chyba od estore009).

Edycja

P.S. Nie ręczę za sklep (nie znam go), ale widzę, że mają B40 taniej o 10$ niż na ebay: http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_375217.html?wid=21

Do stałego zasilania kamery (takiej, czy innej) polecam dokupić zasilacz z kątową wtyczką.

Edytowane przez Kambol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...za każdym razem musisz ustawić telefon w uchwyt...

Otóż to. Ja nie pamiętam, że mam rejestrator. Zasilanie podłączone na stałe pod gniazdo zapalniczki poprowadziłem za konsolą i pod słupkiem, tak że nie ma żadnych kabli na wierzchu. Kamera sama się włącza i wyłącza. Z zewnątrz prawie nie widoczna (obiektyw nad lusterkiem wstecznym):
W jaki sposób podlaczyłeś na stałe rejestrator pod zapalniczkę? Dużo jakiegoś przerabiania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Nie ręczę za sklep (nie znam go), ale widzę, że mają B40 taniej o 10$ niż na ebay: http://www.gearbest....217.html?wid=21

 

gearbest jest OK, jeden z kilku polecanych sklepów, teraz zdaje się są jakieś kupony na elektronikę samochodową.

 

Co do zasilania to jak ktoś ma szyber to może się tam wpiąć i nie ma kombinowania z ciągnięciem kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób podlaczyłeś na stałe rejestrator pod zapalniczkę? Dużo jakiegoś przerabiania?

Kupiłem zasilacz (podlinkowany wyżej), wyciągnąłem panel zapalniczki i wpiąłem się kablami w zasilanie zapalniczki. Zasilacz sobie leży za panelem zapalniczki, kabel idzie za schowkiem do prawego słupka i nad podsufitką do lusterka. Podłączenie jest bardzo proste, trochę kłopotów sprawił mi demontaż/montaż słupka, ale też bez dramatu.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj zaraz sprawdzę jak z tym automatycznym w aplikacji na telefon ..... też jest taka opcja automatyczny start w momencie uruchomienia sygnału GPS. Jedyna wada jak wspomniałeś, że trzeba każdorazowo zabierać choć ja uważam, że to nie wada a zaleta bo zabierasz jeden sprzęt a nie dwa lub 3 jak masz jeszcze nawigacje oddzielnie. A dlaczego tak uważam ? bo niestety żyjemy w chorym kraju gdzie  cwaniaczki z wiejskiej podnieśli kwotę rozboju z 200 do 450 zł bodajże i za włamanie do auta po te rejestratory nic takiemu gnojowi nie zrobisz. A szyba do naszych aut czasami przewyższa 3 krotnie te ceny rejestratorów. Dlatego nie jestem zwolennikiem zostawiania nawet pustej paczki papierosów na siedzeniu nie wspominając o elektronice.

Tja... dobrze gada ,niestety.

Akcja "kamera" 1/2.05.16r. na moim osiedlu ,z parkingu pod mym blokiem zniknęły 3 kamery.

Moja Prestigio Road Runner310 kupiona 2 lata temu za 199zł , po 2 latach ,bez uchwytu (połamany podczas wyrywania) ,i kabla (jak widać) ile warta? 50 zł?

Po tygodniu pismo o umorzeniu...

post-7758-0-90929600-1476457683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś rozbierał w forku XT słupek przedni i konsole środkową, żeby dojść do gniazda zapaliczki? Chcę zamontować rejestrator, pochować kable i wpiąć się z dodatkowym gniazdem zapalniczki w schodek.

Dlaczego chcesz umieszczać dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku? W jakim celu chcesz rozbierać konsolę środkową? Bardziej sensowne wydaje się umieszczenie gniazda blisko zestawu bezpieczników.

Odnośnie słupka przedniego - generalnie nie ma z tym większego problemu - jak nic nie będziesz robił na siłę. Potencjalnie przy montażu okablowania należy być ostrożnym gdy operujesz blisko poduszek powietrznych. Należy tak montować okablowanie aby nie było w przyszłości problemów z ich zadziałaniem. W twoim przypadku nie powinieneś mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś rozbierał w forku XT słupek przedni i konsole środkową, żeby dojść do gniazda zapaliczki? Chcę zamontować rejestrator, pochować kable i wpiąć się z dodatkowym gniazdem zapalniczki w schodek.

Dlaczego chcesz umieszczać dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku? W jakim celu chcesz rozbierać konsolę środkową? Bardziej sensowne wydaje się umieszczenie gniazda blisko zestawu bezpieczników.

 

Bo jak się podepnę do kabli od gniazda zapalniczki to mam zasilanie po włączeniu zapłonu i nie muszę kombinować pod który bezpiecznik się włączyć.

Jak się demontuje słupki przednie - wystarczy pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś rozbierał w forku XT słupek przedni i konsole środkową, żeby dojść do gniazda zapaliczki? Chcę zamontować rejestrator, pochować kable i wpiąć się z dodatkowym gniazdem zapalniczki w schodek.

Dlaczego chcesz umieszczać dodatkowe gniazdo zapalniczki w schowku? W jakim celu chcesz rozbierać konsolę środkową? Bardziej sensowne wydaje się umieszczenie gniazda blisko zestawu bezpieczników.

 

Bo jak się podepnę do kabli od gniazda zapalniczki to mam zasilanie po włączeniu zapłonu i nie muszę kombinować pod który bezpiecznik się włączyć.

 

A czytałeś instrukcję obsługi? Strona 12-13 i bezpiecznik 13 lub 20? Są specjalne przejściówki przedłużacze do bezpieczników. Znacznie mniej skomplikowane i łatwiej operować w tym miejscu.

 

Jak się demontuje słupki przednie - wystarczy pociągnąć?

Zatrzaski, jak masz narzędzia (plastikowe) to będzie łatwiej operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy kamer w przedziale 100-200zł i nie barkuje ładnych kamer ,co w rzeczywistości jakości brak,zawiesza się itp.

Kupiłem sobie i żonie te oto kamery.
Z tego co piszą ,to ma świetny stosunek ceny do jakości.

Pojeździłem parę dni i jako rejestrator jest w zupełności wystarczający ,bo i kąt 140stopni (normą jest 120,a nierzadko ledwo 90),jakościowo w dzień elegancko,dzwięk też bardzo dobrej jakości.
Oczywiście mówimy o kamerach we w miarę budżetowej cenie,a nie o wypasach za 500-700zł.
Mam porównanie z poprzednią (którą ukradli) ,czyli Prestigio Road Runner 310 , ta o jest obraz i dźwięk na wyższym poziomie ! :)
Ceny w sieciówkach (media expert,euro rtv agd) to 169zł.

post-7758-0-78437200-1482773264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu użytkuję rejestrator Blackview G90C i naprawdę polecam, lepsza jakoś od G1WH ale przepaści między nimi dużej nie ma.

Poniżej przykładowe nagranie z mojej kamerki :)

Zacnie się prezentuje. Da się na oryginale odczytać wszystkich 3 specjalistów przejeżdżających na czerwonym przez skrzyżowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@hemi112, wrzuć na jakiś serwer surowe pliki z kamerki, jestem ciekaw jak to wygląda. Ja przed świętami odebrałem navitela r600 i jest w fazie testów.

 

 

@@hemi112, wrzuć na jakiś serwer surowe pliki z kamerki, jestem ciekaw jak to wygląda. Ja przed świętami odebrałem navitela r600 i jest w fazie testów.

Czemu do jasnej cholery jak chcę wkleić link z youtube itp nie ma takiej mozliwości ? :(

Zawsze tak jest :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...