Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

Świetna reklama, Włosi potrafią reklamować samochody... Moje przejażdżki wypadają między 12:00 a 13:00, jak dzieci śpią :D . BRZ-tem jeżdżę od listopada, po sprzedaży BMW 330i cabrio. Wymiana była dość niespodziewana; najpierw zraziłem się obsługą klienta w BMW, a potem trafiłem na przemiłego dealera subaru...decyzji nie żałuję. Z mojego punktu widzenia silnik nie jest taki słaby jak niektórzy sugerują. Czas od 0-100 trochę nie oddaje rzeczywistości ponieważ:

 

1. przy starcie łatwo stracić przyczepność

2. przy 90+ trzeba wrzucić 3 bieg.

 

Na drodze, powyżej 4500 obrotów auto jest wystarczająco szybkie. Natomiast tzw. 'handling', którym się wszyscy zachwycają, faktycznie zachwyca. Świetny jest układ kierowniczy, dobrze czuć przyczepność i jej granice. Skrzynia biegów pracuje krótko i precyzyjnie, fotele i pozycja za kierownicą są bez zastrzeżeń. W tym sensie auto naprawdę 'wciąga, tym bardziej że im wyższe obroty tym bardziej agresywny dźwięk w kabinie. Samochód ma geny auta sportowego (porównuję z Porsche 996 cup, którym przewieziono mnie na torze w Zolder w Belgii) nawet jeżeli jego osiągi mówią co innego.

 

Trzeba jednak cholernie uważać przy śliskiej nawierzchni. Podam Wam przykład. Droga w kształcie litery 'S' ok. 5 stopni celcjusza, mokro. Wychodzę na prostą, 3 bieg, gaz i nagle jadę pod kątem 30 stopni do prostej... noga z gazu i VSC w trybie sport uratowały sytuację tym niemniej strachu się najadłem. Innymi słowy ta fantastyczna zdolność do 'driftingu' może się łatwo ujawnić gdy tego nie chcesz dlatego trzeba uważać pomimo niewielkiego momentu obrotowego. Toyota gt86 (którą wziąłem na test) był jeszcze mniej przewidywalna pod tym względem. Nie traktujcie tego jako krytyki. Chcę tylko powiedzieć że te auta muszą być traktowane (prowadzone) z pewną dozą ostrożności i szacunku. W przeciwnym razie można się zdziwić. Granica przyczepność jest tu dużo niżej niż np. w beemce która miała szersze opony.

 

Podsumowując, BRZ to świetny samochód który doskonale wygląda i znakomicie się prowadzi. Jednak na autostradzie zasypanej śniegiem wybieram nasze rodzinne Legacy kombi ;)

 

pozdrawiam forumowiczów

sewa

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Toyota GT86 project engineer Tetsuya Tada has previously confirmed to Autocar that a convertible version of the car is “technically feasible”. A drop-top version of the Subaru BRZ is also in the pipeline."

 

wiecej: http://www.autocar.co.uk/car-news/geneva-motor-show-2013/toyota-gt86-convertible-first-picture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracając z wawy zajechałem do Chodzenia w Piasecznie gdzie mają pomarańczową (cudny kolor) GT86 do testów i wbiłem się na jazdę próbną. Auto naprawdę przyjemne w prowadzeniu z moimi 193cm wzrostu nie narzekałem na brak miejsca chodź tego się obawiałem. Silnik ma naprawdę ładny dźwięk chodź jeżeli chodzi o jazdę na wprost to troszkę mało mocy ma i dało to się odczuć, ponad 1200kg masy daje czuć o sobie. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzis okazje usiasc w BRZ. Jednak jest to auto dwuosobowe jezeli za kierownica sidzi ktos o wzroscie 180cm.

 

Z tylu wchodzi jedynie fotelik dla dziecka. Moja 2letnia corka jeszcze sie miesci co jest o tyle dobre ze mozna tym autem pojechac z dzieckiem na spacer. 'Spacerowka' tez wejdzie do bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: niech mi ktos jeszcze powie ze a) BRZ nie brzmi lub b ) BRZ nie idzie 8)

 

 

A co na tym filmiku widac, przyspieszenia na pewno nie, predkosci tez sie nie moge dopatrzyc, jedynie dzwiek wskazuje, ze gosc ciagnie go po obrotach.

to najwyrażniej niedokładnie oglądałeś.

1min57sek i wyrażnie na wyświetlaczu 230km/h póżniej wskazówka leci dalej przy obrotach nieco ponad 6tys,a i dźwięk motoru bardzo szlachetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...