Skocz do zawartości

Subaru BRZ


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, KGSub napisał:

Zakładam, że w 3-city nie będzie zimy, najwyżej parę dni. Jak gdzieś dalej to ewentualnie pojadę Foresterem.

Poza tym jakoś naiwnie myślę, że jazda samochodem RWD zimą jest trochę demonizowana i że głównie chodzi o dobre opony + oczywiście kierowca obchodzący się czujnie z gazem.

No bo przecież BRZ ma też atuty na śnieg w stosunku do suvów -  niski środek ciężkości, lekki (=mniejsza tendencja do wchodzenia w poślizg), dobrze działający podobno ESP.

Oczywiście jak będzie głęboki śnieg czy podjazdy to nie ma o czym mówić.

Jak sięgnę czasów moich pierwszych samochodów, to się jeździło fiatem 125P na letnich oponach i jakoś dawało radę.

Jak jakieś elementy układanki pominąłem, to dajcie znać, żebym za szybko u lakiernika nie wylądował.

Jak masz zamiar tylko po mieście śmigać to zimą, nawet taką bardziej śnieżną dasz radę, ale już np. podjazd Spacerową może przerodzić się w horror ;) wiem co mówię, codziennie od trzech lat jeżdżę trasę Kaszuby - 3City. Już miałem taką sytuację, że BRZ została przy drodze, a ja się przesiadłem do FWD, żeby do domu wrócić. Mam na zapas Imprezę, ale kto tam wie jak rano wychodzę do pracy, jak będzie wyglądać droga za 10 godz.

Argumentu z 125p na letnich też używałem jak kupowałem BRZ, tym bardziej, że kiedyś dużo jeździłem w zimie DF lub Beczką do Koscierzyny i jakoś dawałem radę :) 

Po prostu to auto w pewnych określonych warunkach powinno zostać w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodaj, że Twoje auto przez pewien czas nie miało szpery.

Mam inne zdanie ale to może kwestia opon: na pewno im głębszy bieżnik i cieńszy profil tym lepiej. 215 to dużo, nawet moje 205. Na pewno trzeba zmienić styl jazdy. Ja potrafię stać do III biegu w miejscu. Dopiero wbicie 3 biegu daje trakcję - zmniejsza moment obrotowy na kołach. Przepinam I, II do III i wio. Koła trochę mielą i jazda. Jak jest kopny śnieg to każde auto stanie, w zależności o prześwitu.

Ja co roku szukam śniegu, nawet nad morzem żeby sprawdzić BRZeta :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 11:16, Izotom napisał:

Tylko dodaj, że Twoje auto przez pewien czas nie miało szpery.

Problemy o których pisałem były już po założeniu szpery ;) 

Chodzi mi o to, że są warunki w których nasze auta zostaną w tyle za FWD lub AWD ;) 

Czasem mam tak :biglol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Than_Junior napisał:

Super, KGSub, cieszę sie, ze dołączyłeś do grona! Bedzie Pan zadowolony :-) a jeszcze ostśtnio nic nie mówiłeś, ze Ci sie taki pomysł krząta po głowie ;)

 

Po prostu nieuważnie śledziłeś wątek. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mi chodziło po głowie to auto od 2013, ale jakoś kupiłem FXT i temat poszedł w odstawkę. Ale w tym roku jak zobaczyłem na Plejadach demo z Krakowa, te WR Blue, co było zaparkowane przed biurem zlotu, to coś kliknęło i już nie mogłem przestać myśleć. Jakiś czas potem coś mi przeskoczyło w plecach i przez miesiąc chyba poruszałem się jak stary dziad, z trudem wsiadałem i wysiadałem z samochodu. I wtedy właśnie naszła mnie myśl, że może lepiej nie odkładać zakupu, bo jeszcze ileś tam lat i już nie dam rady wsiąść i wysiąść bez wyczołgiwania się i wykrzywionej w spazmach bólu facjaty.

Poza tym, ten samochód przypomina mi jakoś moje ulubione lata 90-te, a ten zegarek elektroniczny to już w ogóle petarda! Nie piszę jak jeździ, bo to wszyscy wiecie.

I w ten oto sposób decyzja zapadła; jeszcze tylko parę dni...

 

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11/25/2017 o 23:20, KGSub napisał:

, bo jeszcze ileś tam lat i już nie dam rady wsiąść i wysiąść bez wyczołgiwania się i wykrzywionej w spazmach bólu facjaty.

 

haha, to mi uzmyslowilo, ze odkad sie przesiadlem z BRZ na XV to czuje sie jednoczesnie starszy (mentalnie!) i mlodszy - fizycznie.... bo wsiadanie i wysiadanie, szczegolnie w ciasnych lukach parkingowych nagle juz nie jest takie klopotliwe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2017 o 20:21, Primi napisał:

Problemy o których pisałem były już po założeniu szpery ;) 

Chodzi mi o to, że są warunki w których nasze auta zostaną w tyle za FWD lub AWD ;) 

Czasem mam tak :biglol:

 

 

Super! Ależ bym sobie po takim czymś pojeździł BRZetem. Co prawda i AWD potrafi się poddać w pewnych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AdrianR napisał:

Graty wiec, nich wozi :)

Dzięki

7 godzin temu, Than_Junior napisał:

 

haha, to mi uzmyslowilo, ze odkad sie przesiadlem z BRZ na XV to czuje sie jednoczesnie starszy (mentalnie!) i mlodszy - fizycznie.... bo wsiadanie i wysiadanie, szczegolnie w ciasnych lukach parkingowych nagle juz nie jest takie klopotliwe :mrgreen:

To się zgadza, np. do Forka się wsiada praktycznie z biegu, wystarczy się nieznacznie schylić, a w BRZ będzie walka. Ciężko będzie wsiąść z finezją i odjechać szybko:) Do tego dochodzą z wiekiem efekty dźwiękowe - posapywania i stękanie sprzężone z ruchami ciała- będą jaja!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Izotom napisał:

Super! Ależ bym sobie po takim czymś pojeździł BRZetem. Co prawda i AWD potrafi się poddać w pewnych warunkach. 

Tomek, uwierz mi, że po czymś takim BRZ byś nie dał rady ;) 

Ja potrafiłem się 40m od domu zakopać na dobre Suzuki Jimny :mrgreen:, a ten film kończy się prawie przy moim domu :biglol:

4 minuty temu, outsider napisał:

:biglol: Ja już opanowałem technikę wyślizgiwania się z pojazdu po słupku bocznym :biglol:

Ja mam technikę ochrony boczków siedzeń opartą na podparciu lewą ręka o próg i przewrocie bocznym, co przy szybkim wysiadaniu kończy się zgrabnym wypadem w okolice bagażnika :mrgreen: ale fotele są jak nowe :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jakbyś chciał dojechać do mnie na wieś inną droga to tutaj nie mój film z alternatywnego dojazdu :mrgreen:

Akcja monotonna, ale po 3:30 się zagęszcza :D

Generalnie zapraszam zimą BRZ-tą na Kaszuby,  jakiś traktor zawsze się znajdzie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...