Skocz do zawartości

MOJA KRÓTKA HISTORIA czyli jak sekunda zmienia wszystko...


kuzi4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 261
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kuzi4, Szybkiego powrotu do zdrowia przede wszystkim. Takich gnoi powinno się na łańcuchu trzymać żeby ludzie mogli na nich pluć.

Najgorsze jest to ze do takiego nic nie dociera i wiezienie nie jest miarodajna kara. Gratulacje z syna, to powód do dumy. Jeśli potrzebujesz pomocy (nie tylko moralnej) to forum jest zawsze obecne.

3maj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi4 na razie weź na wstrzymanie i zajmij się swoim zdrowiem, wiem co mówie, bo sam spedzilem pare lat temu, ponad 8 miesiecy w domu na rehabilitacji i temu podobnych po wypadku na motocyklu.

Koleś jak był pijany i bez uprawnien to pojdzie siedzieć za spowodowanie wypadku drogowego, a reszta zajmie sie ...........

Gratuluje syna, a Tobie szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi4 na razie weź na wstrzymanie i zajmij się swoim zdrowiem, wiem co mówie, bo sam spedzilem pare lat temu, ponad 8 miesiecy w domu na rehabilitacji i temu podobnych po wypadku na motocyklu.

Koleś jak był pijany i bez uprawnien to pojdzie siedzieć za spowodowanie wypadku drogowego, a reszta zajmie sie ...........

Gratuluje syna, a Tobie szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę.

 

Ależ mi się nigdzie nie śpieszy. Póki nie będę tak samo pewnie i precyzyjnie przeciwskrętu (motórzyści wiedzą o czym mówię) wykonywał zarówno lewą jak i prawą ręką to nie ma mowy o motórzeniu :twisted: . Sam nie chcę sobie krzywdy zrobić.

 

-- 4 paź 2011, o 13:05 --

 

Przejmująca historia !

 

Gratuluję wspaniałej postawy syna .

Cieszę się, że ... może Pan pisać, że są szanse na rehabilitację, że ... Pan żyje :!:

 

Ogólnie uważam, że posiadam dość wysoki stopień tolerancji; ale wobec osób takich jak ta, która spowodowała Państwa wypadek tej tolerancji mi brak.

Jest mi bardzo smutno, gdy widzę zdecydowany nadmiar tolerancji społecznej dla pjanych za kierownicą, dla piratów drogowych, dla ludzi, którzy w imię realizacji własnej głupoty, braku wyobraźni, źle pojętej wolności osobistej, chęci podniesienia poziomu adrenaliny w pełni świadomie narażają życie innych.

 

Mam nadzieję, że także w sądownictwie polskim w końcu takie aspołeczne osoby będą odpowiednio surowo karane.

 

Życzę jak najszybszego, pełnego powrotu do zdrowia i - jezeli zdrowie pozwoli - zapraszam na przyszłoroczny Zlot Plejad;

nawet jeżeli jest to straszne przeżycie, warto z jednej strony sie odreagować, spotkać z innymi i ... opowiedzieć im w "realu" ...

 

 

Pozdrowienia

 

Będę na 100% Wtym roku niestety nie dane mi było. Rozmawiałem z Tomkiem Kamińskim i wiem, że mam czego żałować... Ale co się odwlecze to nie uciecze :mrgreen: GT'ek sprawny, więc do Plejad powinien dotrwać, a i ja powinienem już dwoma rękami kierownicą kręcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi4, dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełnej sprawności życzę Tobie I Synowi.

 

Jeżeli będziesz coś potrzebował to nie krępuj się powiedzieć.

 

 

A teraz juz proszę nie czytaj mojej wypowiedzi dalej.

Do wszystkich:

Wiem, że zaraz mi napiszecie, ze nie miejsce i nie czas. Ale po czasie zapominamy i przestajemy przywiązywać wagę do zaistniałych sytuacji.

 

Wiem, co znaczy martwić się o zdrowie rozjechanego na przejściu dla pieszych syna.

Wiem, co czuje ojciec gnający na miejsce wypadku.

Więc może przemyślicie swoje zachowanie na drodze :!: TAK, WSZYSCY.

Może zastanowicie się, że jeżeli ktoś ustawił ograniczenie prędkości to jest to zrobione w jakimś celu.

Może w końcu przestaniecie tak jak w tym tygodniu Cysztof, po świadomym łamaniu przepisów, zastanawiać się jak nie zapłacić mandatu.

Czy Policjant miał homologację na radarek, a czy tak mógł, a czy nie, a czy był w czapeczce i firmowych skarpetkach, a czy się nagrało itd.

Albo przejadę na czerwonym, bo się spieszę, zaparkuję na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu, zajmując cały chodnik. Bo przyjechałem i muszę zaparkować.

 

zdenerwowałem się, ... przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczom i uszom nie wierzę.... :(

kuzi, trzymaj się, widzę, że jesteś twardy, Twój chłopak też, gratulacje, najważniejsze, że żyjecie, kości się zrastają, a z takim nastwieniem szybko dojdziesz do siebie, za co trzymam kciuki! :D

 

to nie człowiek.. to jakieś zwierze

 

nie obrażaj zwierząt, one nie rozjeżdżają nikogo prowadząc trupa po pijaku

 

a sprawcy zgnicia w pierdlu.

 

obawiam się, że nasze prawodawstwo jest za łagodne, a sędziowie za bardzo znieczuleni...

 

ale:

dorwiemy go ... znaczy prawnie

 

i tu bym całym sercem popierał, a widząc tę ikonkę: :mrgreen: , mimo, że jestem wrogiem takich rozwiązań, tu bym zrobił wyjątek i zastosował metodę ,,jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"... :twisted: i bym mu starł ten debilny uśmiech z mordy, razem z zębami i skórą.... :evil: , z takimi nie ma co się pier[edytowałem]lić... :mrgreen:

 

Wracaj do zdrowia, i pamiętaj, że na nas zawsze można liczyć!

 

Pozdrawiam, Elek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym mu starł ten debilny uśmiech z mordy, razem z zębami i skórą....

 

Przypomniała mi się pewna scena z "American History X"....

 

 

rombu zaczynająć od siebie dajemy dobry przykład, akcja siemanko jest potwierdzeniem, że rozwiązaniem problemu polskich dróg znajduje się za kólkiem każdego z naszych samochodów... a dokładniej w części górnej bliskiej podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, racz proszę zauważyć, że niestety pewien procent naszych rodaków, i to również niestety tych posiadających auta a czasem i uprawnienia do ich prowadzenia :evil: , ma w tym miejscu, o którym piszesz, kapustę, albo pojemnik na odchody... :evil: i żadna akcja nic nie poradzi, bo do myślenia trzeba mieć chociaż z jedną szarą komórkę... :mrgreen: , takich powinno się, aż przykro to napisać, na miejscu linczować, a za eliminację takiego gnoja powinna być wypłacana przez rząd nagroda w wysokości np. 1k dolarów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera - co za bezmózg... Nieważne czy w Golfie, czy w nowym A8 czy w Subaru czy w czymkolwiek.

 

Ponieważ życzeń zdrowia dostaliście już dużo ja tylko niniejszym dołączę - niemniej serdecznie :)

 

Takie sytuacje skłaniają do refleksji-komentarza więc po pierwsze - w całości zgadzam się z:

Więc może przemyślicie swoje zachowanie na drodze TAK, WSZYSCY.

Może zastanowicie się, że jeżeli ktoś ustawił ograniczenie prędkości to jest to zrobione w jakimś celu.

Może w końcu przestaniecie tak jak w tym tygodniu Cysztof, po świadomym łamaniu przepisów, zastanawiać się jak nie zapłacić mandatu.

Czy Policjant miał homologację na radarek, a czy tak mógł, a czy nie, a czy był w czapeczce i firmowych skarpetkach, a czy się nagrało itd.

Albo przejadę na czerwonym, bo się spieszę, zaparkuję na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu, zajmując cały chodnik. Bo przyjechałem i muszę zaparkować.

 

Napiszę też, że o ile śmiać mi się chce i czasem krew mnie też zalewa na różne pomysły UE (30kmh itp itd) to akurat czujnik alkoholu dla kierowcy to niezły pomysł.

 

Bardzo często w te wakacje widziałem rano kierowców z potwornie czerwonymi oczami (sami alergicy...? :? :mrgreen: ), że miałem kilka razy ochotę stać sie działaczem i wyrwać ich z samochodu albo zatel na policję. Bomba z opóźnionym zapłonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi4, trzymaj sie - będzie dobrze a syna masz 1 klasa. W tym roku jakiś wysyp takich i tragiczniejszych historii wsród bliższych i dalszych znajomych - aż mi sie nie chce jeździć, może pare razy w tym roku wyjechalem gdzieś dalej. Dozo na wiosne na 2 kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich powinno się, aż przykro to napisać, na miejscu linczować

 

Możnaby stworzyć lincz-patrol :mrgreen: ale lepsze np. zabranie prawa jazdy na 10 lat, kara 25.000PLN i roboty społeczne - w wymiarze 5h w tygodniu oraz konieczność meldowania sie na komisariacie na trzeźwo w niedziele o 8 rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca miał:

- około 25 lat

- 3,86 promila alkoholu we krwi!!!

Kierowca nie miał:

- uprawnień do kierowania pojazdem – prawa jazdy

- ubezpieczenia OC

- do tego jeszcze przed wypadkiem był poszukiwany przez Policję

 

 

25lat - wiek, w którym niektórzy już zaczynają poważnieć

 

3,86 promila.....to nie było jedno piwko do obiadu.....debil wiedział co robi, i robił to z pełną świadomością...

 

brak prawa jazdy - wina państwa i ustawodawców, dopóki jazda bez uprawnień będzie karana prawie tak samo jak jazda bez dokumentu (bo ktoś zapomniał), to się tego nigdy nie wypleni. jakby taki jełop dostawał za jazdę bez uprawnień do odsiadki bezwarunkowo z 5 czy 10 lat, nie byłoby problemu

 

brak ubezpieczenia - jak znam życie, auto nie jego (a nawet jakby to warte po kolizji 300pln) :evil: , a on sam nic nie ma, oprócz listu gończego i alimentów na 3 dzieci, każde z inną.... :mrgreen:

 

był poszukiwany przez Policję - jakoś nieskutecznie.....albo, czytaj - pewno figurował w bazie osób poszukiwanych do np. ustalenia miejsca doręczania korespondencji

 

czyli gość jest lewy od początku do końca......jedyna metoda.....wyrwać chwasta.....

 

 

 

 

 

 

 

.....ze społeczeństwa, wsadzając do pudła na długie lata, i będziemy go, gnoja, utrzymywać.... :twisted:

a nie 2 lata w zawiasach na 4, jak pewno się sprawa zakończy....

albo i umorzeniem ze względu na tak chętnie używaną przez sędziów - niską szkodliwość społeczną :evil::evil::evil:

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

takich powinno się, aż przykro to napisać, na miejscu linczować

 

Możnaby stworzyć lincz-patrol :mrgreen: ale lepsze np. zabranie prawa jazdy na 10 lat, kara 25.000PLN i roboty społeczne - w wymiarze 5h w tygodniu oraz konieczność meldowania sie na komisariacie na trzeźwo w niedziele o 8 rano

 

żeby takiemu zabrać, nawet na 1 dzień...to musiałby najpierw mieć prawko.... :evil:

 

kara 25k......i co z tego, jakby mu nawet zasądzili....na pewno kasy nie ma, i nigdy nie będzie miał, albo będzie spłacał po 5pln miesięcznie, przecież i tak wykazuje dobrą wolę.... :mrgreen:

 

roboty społeczne - panie X, tu jest litr gorzałki, postaw pan tu kilka pieczątek, że byłem.... :twisted::twisted::twisted:

 

a Policja niech się lepiej zajmie swoimi obowiązkami, niż sprawdzaniem obecności takich pajaców.... :?

 

kamieniołomy ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz juz proszę nie czytaj mojej wypowiedzi dalej.

Do wszystkich:

Wiem, że zaraz mi napiszecie, ze nie miejsce i nie czas. Ale po czasie zapominamy i przestajemy przywiązywać wagę do zaistniałych sytuacji.

 

Wiem, co znaczy martwić się o zdrowie rozjechanego na przejściu dla pieszych syna.

Wiem, co czuje ojciec gnający na miejsce wypadku.

Więc może przemyślicie swoje zachowanie na drodze TAK, WSZYSCY.

Może zastanowicie się, że jeżeli ktoś ustawił ograniczenie prędkości to jest to zrobione w jakimś celu.

Może w końcu przestaniecie tak jak w tym tygodniu Cysztof, po świadomym łamaniu przepisów, zastanawiać się jak nie zapłacić mandatu.

Czy Policjant miał homologację na radarek, a czy tak mógł, a czy nie, a czy był w czapeczce i firmowych skarpetkach, a czy się nagrało itd.

Albo przejadę na czerwonym, bo się spieszę, zaparkuję na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu, zajmując cały chodnik. Bo przyjechałem i muszę zaparkować.

 

zdenerwowałem się, ... przepraszam.

 

Ok od jakiegoś czasu jeżdżę dużo spokojniej i zgodnie z przepisami (Szkoła jazdy dobrze działa na wolniejszą jazdę:P). Teren zabudowany maks 60 licznikowe + nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej itp itd... no i coraz częściej mam na ogonie trąbiące ciężarówki mam CB więc zawsze słyszę - czerwony jedź tu nie ma radaru (w wersji najlżejszej). Nie raz wyprzedzały minie ciężarówki zdenerwowane respektowaniom przepisów na podwójnej ciągłej na zakręcie i jeszcze na pasie do skrętu itp itd.

 

Sam się teraz zastanawiam jak jeździć bo summa summarum i tak źle i tak nie dobrze nie piszę tego jako zarzut poważnie albo ja stwarzam zagrożenie albo inni ale niejako z "mojej" winy. Na święta lecę do domu samolotem...

 

kuzi4 ćwicz często podnosząc przedmioty ze stołu niesprawną ręką np. piwo to w końcu dbanie o zdrowie i w ogóle rehabilitacja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ok od jakiegoś czasu jeżdżę dużo spokojniej i zgodnie z przepisami (Szkoła jazdy dobrze działa na wolniejszą jazdę:P).

 

Mam to samo...po kilku szkoleniach zacząłem jeździć wolniej po publicznych drogach :mrgreen:

 

Kuzi, trzymam kciuki za powrót do zdrowia i gratuluję syna!

Gdybyś potrzebował namiary na dobrego i sprawdzonego rehabilitanta, daj znać na PW...

 

Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok od jakiegoś czasu jeżdżę dużo spokojniej i zgodnie z przepisami (Szkoła jazdy dobrze działa na wolniejszą jazdę:P). Teren zabudowany maks 60 licznikowe + nie wyprzedzam na podwójnej ciągłej itp itd... no i coraz częściej mam na ogonie trąbiące ciężarówki mam CB więc zawsze słyszę - czerwony jedź tu nie ma radaru (w wersji najlżejszej). Nie raz wyprzedzały minie ciężarówki zdenerwowane respektowaniom przepisów na podwójnej ciągłej na zakręcie i jeszcze na pasie do skrętu itp itd.

Sam się teraz zastanawiam jak jeździć bo summa summarum i tak źle i tak nie dobrze nie piszę tego jako zarzut poważnie albo ja stwarzam zagrożenie albo inni ale niejako z "mojej" winy. Na święta lecę do domu samolotem...

Lubię to !

 

Także mam podobne dylematy, zwłaszcza jadąc z juniorstwem na tylnej kanapie i ciężarówką na ogonie :(

 

kuzi4 ćwicz często podnosząc przedmioty ze stołu niesprawną ręką np. piwo to w końcu dbanie o zdrowie i w ogóle rehabilitacja :mrgreen:

...i dużo pisz na forum, to w końcu rehabilitacja... zarówno ciała jak i duszy...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, niech się gnój cieszy że to nie ja tam pojechałem.

 

Walne banała ale gratuluję postawy Syna i gratuluje Tobie wytrwałości i samozaparcia.

Jak będziesz potrzebował jakiejś pomocy w kwestii spraw związanych z Policją to prosze pisz od razu.

Trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...